28 липня 2021 року справа №380/3407/21
Львівський окружний адміністративний суд в складі:
головуючий суддя Кравців О.Р.,
за участю:
секретар судового засідання Шийович Р.Я.,
від позивача Брона М.В. ,
від відповідача Лазорко І.І.,
розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом ОСОБА_2 до Головного управління Національної поліції у Львівській області, про визнання протиправним та скасування наказу, поновлення на посаді, стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу.
Суть справи.
До Львівського окружного адміністративного суду звернувся ОСОБА_2 (далі - позивач) з позовом до Головного управління Національної поліції у Львівській області (далі - відповідач, ГУНП у Львівській області), в якому, з врахуванням заяви про збільшення та уточнення позовних вимог /арк.спр.30-36/, просить суд:
- визнати протиправним та скасувати наказ від 22.02.2021 №93о/с про переміщення відповідно до підп. 1 п. 3 ч. 1 ст. 65 Закону України «Про Національну поліцію» у зв'язку із скороченням штатів або реорганізацією в разі неможливості призначення на рівнозначну посаду підполковника поліції ОСОБА_2 на посаду оперуповноваженого сектору кримінальної поліції Самбірського РВП ГУНП, звільнивши його з посади заступника начальника Самбірського ВП - начальника сектору кримінальної поліції ГУ НП з 22.02.2021, встановивши посадовий оклад в розмірі 2400,00 грн. та надбавку за специфічні умови проходження служби в поліції у розмірі 40%;
- поновити ОСОБА_2 на посаді заступника начальника Самбірського районного відділу поліції - начальника сектору кримінальної поліції ГУ НП у Львівській області;
- стягнути з відповідача на користь позивача середній заробіток за час вимушеного прогулу;
- допустити до негайного виконання рішення суду в частині поновлення позивача на посаді заступника начальника Самбірського районного відділу поліції - начальника сектору кримінальної поліції ГУ НП у Львівській області та стягнення з відповідача на користь позивача грошового забезпечення за час вимушеного прогулу у межах суми стягнення за один місяць з відрахуванням податків, зборів та обов'язкових платежів.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що оскаржений наказ про переміщення не відповідає нормам і вимогам закону. Позивачу не запропоновано рівнозначну посаду, яка не була скорочена під час здійснення організаційно штатних заходів у межах ГУНП у Львівські області. Законодавчі норми не передбачають можливості безпідставного звільнення працівника з посади, яка не була ліквідована, в тому числі під час здійснення організаційно-штатних заходів. Призначення позивача за результатами здійснення організаційно-штатних заходів на нижчу посаду оперуповноваженого сектору кримінальної поліції Самбірського РВП ГУНП у Львівській області є необґрунтованим, оскільки позивач не давав згоду на переміщення на цю посаду. Оскільки переміщення було незаконним, належним способом захисту, на думку позивача, є скасування наказу про переміщення та призначення позивача на посаду заступника начальника Самбірського РВП - начальника сектору кримінальної поліції ГУ НП, що утворилася за результатами організаційно-штатних заходів. У зв'язку з цим просить стягнути на користь позивача середній заробіток за час вимушеного прогулу та звернути рішення до негайного виконання.
Ухвалою суду від 19.03.2021 позовну заяву залишено без руху для усунення недоліків /арк.спр.26-27/.
Ухвалою суду від 19.03.2021 відкрито провадження у справі та призначено до розгляду за правилами загального позовного провадження /арк.спр.37-38/.
Ухвалою суду від 26.05.2021 відмовлено у задоволенні клопотання відповідача про зупинення провадження у справі /арк.спр.57, 59-61/.
Відповідач проти позову заперечив повністю з підстав викладених у відзиві /арк.спр.66-71/. Відповідно до наказу Національної поліції скорочено всі посади Самбірського ВП ГУНП у Львівській області. ОСОБА_2 повідомлено про організаційно-штатні зміни, скорочення посади та можливе наступне звільнення, з чим той ознайомлений. У відповідь на рапорт ОСОБА_2 про призначення його на посаду заступника начальника Самбірського РВП - начальника сектору кримінальної поліції ГУНП керівництво ГУНП надало відповідь, що не вважає за доцільне призначення ОСОБА_2 на посаду зазначену в рапорті, в тому числі через наявність діючих дисциплінарних стягнень. Надалі у зв'язку з проведення організаційно-штатних заходів 15.02.2021 позивачу запропоновано вакантні посади на 7 аркушах, однак той від всіх відмовився, не подав письмовий рапорт на жодну з запропонованих посад. 19.02.2021 позивачу повторно запропоновано перелік вакантних посад, від яких той знову відмовився. Тому, наказом від 22.02.2021 позивача переміщено на посаду оперуповноваженого сектору кримінальної поліції Самбірського РВП ГУНП. Вважає, що згода поліцейського на таке переміщення Законом не передбачена. Посилання позивача на норми трудового законодавства вважає необґрунтованими, оскільки процедура звільнення поліцейського чітко прописана в законі. Тому, переміщення є законним і обґрунтованим, а позовні вимоги безпідставними.
Ухвалою суду від 08.07.2021 закрито підготовче провадження та призначено справу до судового розгляду /арк.спр.96-97/.
У судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримала повністю з підстав зазначених у позовній заяві та додаткових поясненнях, просила задовольнити позов.
У судовому засіданні представник відповідача правову позицію викладену у відзиві підтримав, просив відмовити у задоволенні позову повністю.
Суд заслухав вступне слово представників сторін, з'ясував підстави позову та відзиву, фактичні обставини справи та відповідні їм правовідносини, дослідив письмові докази, долучені до матеріалів справи та, -
Наказом Національної поліції від 18.12.2020 №994 «Про організаційно-штатні зміни в Головного управлінні Національної поліції у Львівській області» затверджено перелік змін у штатах Національної поліції та штати територіальних (відокремлених) підрозділів ГУНП у Львівській області. Наказ введено в дію з 01.01.2021 /арк.спр.8/.
Згідно з Переліком змін у штатах Національної поліції скорочуються всі посади у відділах поліції зазначених у переліку, зокрема, у Самбірському відділі поліції всі 274 посади /арк.спр.8-10/.
Згідно з новим штатом Самбірського районного відділу поліції ГУНП у Львівській області кількість посад зросла до 281 посади; посада заступника начальника відділу поліції - начальника сектору кримінальної поліції збереглася /арк.спр.11-17/.
На підставі наказу Національної поліції України від 18.12.2020 №994 підполковнику поліції ОСОБА_2 21.12.2020 оголошено про скорочення посади заступника начальника Самбірського відділу поліції - начальника сектору кримінальної поліції ГУНП у Львівській області, яку він обіймав, та про можливе звільнення зі служби в поліції /арк.спр.74/.
04.01.2021 ОСОБА_2 подав рапорт начальнику ГУНП у Львівській області, у якому просив у зв'язку з організаційно-штатними змінами призначити його на посаду заступника начальника Самбірського районного відділу поліції - начальника сектору кримінальної поліції ГУНП у Львівській області /арк.спр.18, 75/.
Актом від 15.01.2021 посадові особи ГУНП у Львівські області заступник начальника управління - начальник ВК УКЗ ГУНП у Львівській області підполковник поліції Р. Федорчук, старший інспектор ВК УКЗ ГУНП у Львівській області майор поліції Н. Скорнякова, старший інспектор СКЗ ЛРУП ГУНП у Львівській області капітан поліції Х. Лука зафіксували, що ОСОБА_2 було запропоновано всі посади у підрозділах ГУНП у Львівській області, станом на 15.02.2021. Однак ОСОБА_2 відмовився від усіх запропонованих посад, не подав письмового рапорту на жодну із запропонованих посад. Додаток запропонованих посад на 7 аркушах /арк.спр.77-84/.
За результатами розгляду рапорту листом від 12.02.2021 ОСОБА_2 поінформовано, що керівництво вважає за недоцільне його призначення на посаду заступника начальника Самбірського районного відділу поліції - начальника сектору кримінальної поліції ГУ НП у Львівській області та запрошено в управління кадрового забезпечення ГУНП у Львівській області, для вирішення питання щодо подальшого працевлаштування /арк.спр.19/.
Актом від 19.02.2021 посадові особи ГУНП у Львівській області заступник начальника управління - начальник ВК УКЗ ГУНП у Львівській області підполковник поліції Р. Федорчук, старший інспектор ВК УКЗ ГУНП у Львівській області майор поліції Н. Скорнякова зафіксували, що телефонували ОСОБА_2 , в ході розмови запропонували йому всі вакантні посади, однак той повідомив, що на жодну з посад подавати письмовий рапорт не буде /арк.спр.85/.
Наказом ГУНП у Львівській області від 22.02.2021 №93о/с відповідно до підпункту 1 пункту 3 частини 1 статті 65 Закону України «Про Національну поліцію» у зв'язку зі скороченням штатів або реорганізацією в разі неможливості призначення на рівнозначну посаду, підполковника ОСОБА_2 (0063532) переміщено на посаду оперуповноваженого сектору кримінальної поліції Самбірського районного відділу поліції ГУ НП, звільнивши його з посади заступника начальника Самбірського відділу поліції - начальника сектору кримінальної поліції ГУ НП з 22.02.2021 /арк.спр.20/.
Вважаючи наказ про переміщення протиправним, позивач звернувся за захистом своїх прав до суду.
Вирішуючи справу, суд керується таким.
Завданням адміністративного судочинства України відповідно до ч. 1 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.
Згідно з п. 17 ч. 1 ст. 4 КАС України публічна служба - діяльність на державних політичних посадах, у державних колегіальних органах, професійна діяльність суддів, прокурорів, військова служба, альтернативна (невійськова) служба, інша державна служба, патронатна служба в державних органах, служба в органах влади Автономної Республіки Крим, органах місцевого самоврядування;
Правові засади організації та діяльності Національної поліції України, статус поліцейських, а також порядок проходження служби в Національній поліції України визначає Закон України «Про Національну поліцію» від 02.07.2015 №580-VIII (далі - Закон №580-VIII).
Відповідно до ст. 17 Закону №580-VIII поліцейським є громадянин України, який склав Присягу поліцейського, проходить службу на відповідних посадах у поліції і якому присвоєно спеціальне звання поліції.
Згідно з приписами ст. 59 Закону №580-VIII служба в поліції є державною службою особливого характеру, яка є професійною діяльністю поліцейських з виконання покладених на поліцію повноважень (ч. 1).
Рішення з питань проходження служби оформлюються письмовими наказами по особовому складу на підставі відповідних документів, перелік та форма яких установлюються Міністерством внутрішніх справ України (ч. 3).
За правилами встановленими ст. 65 Закону №580-VIII переміщення поліцейських здійснюється:
1) на вищу посаду - у порядку просування по службі;
2) на рівнозначні посади:
для більш ефективної служби, виходячи з інтересів служби;
за ініціативою поліцейського;
у зв'язку зі скороченням штатів або проведенням реорганізації;
у разі необхідності проведення кадрової заміни в місцевостях з особливими природними, географічними, геологічними, кліматичними, екологічними умовами (далі - місцевості з визначеним строком служби);
за станом здоров'я - на підставі рішення медичної комісії;
з меншим обсягом роботи з урахуванням професійних і особистих якостей - на підставі висновку атестації;
у разі звільнення з посади на підставі рішення місцевої ради про прийняття резолюції недовіри відповідно до статті 87 цього Закону;
3) на посади, нижчі ніж та, на якій перебував поліцейський:
у зв'язку зі скороченням штатів або реорганізацією в разі неможливості призначення на рівнозначну посаду;
за станом здоров'я - на підставі рішення медичної комісії;
через службову невідповідність - на підставі висновку атестації з урахуванням професійних і особистих якостей;
за ініціативою поліцейського;
як виконання накладеного дисциплінарного стягнення - звільнення з посади відповідно до Дисциплінарного статуту Національної поліції України;
у разі звільнення з посади на підставі рішення місцевої ради про прийняття резолюції недовіри, відповідно до статті 87 цього Закону;
4) у зв'язку із зарахуванням на навчання до вищого навчального закладу із специфічними умовами навчання, який здійснює підготовку поліцейських, на денну форму навчання, а також у разі призначення на посаду після закінчення навчання (ч. 1).
Посада вважається вищою, якщо за цією посадою штатом (штатним розписом) передбачене вище спеціальне звання поліції (ч. 2).
Переведення поліцейського може здійснюватися за його ініціативою, ініціативою прямих керівників (начальників), керівників інших органів (закладів, установ) поліції, які порушили питання про переміщення (ч. 8).
Переведення поліцейського здійснюється на підставі єдиного наказу про звільнення із займаної посади та направлення для подальшого проходження служби до іншого органу (закладу, установи) поліції та про призначення на посаду в органі (закладі, установі) поліції, до якого переміщується поліцейський (ч. 9).
У разі якщо згідно із законом та іншими нормативно-правовими актами призначенню поліцейського на посаду повинно передувати погодження відповідних органів державної влади або органів місцевого самоврядування чи їх посадових осіб, призначення на посаду здійснюється після отримання такого погодження (ч. 10).
Не допускається переміщення поліцейських на вищі посади протягом шести місяців з дня притягнення до адміністративної чи дисциплінарної відповідальності (ч. 11).
Порядок призначення поліцейських на посади під час здійснення реорганізації врегульовано ст. 68 Закону №580-VIII:
1. У разі здійснення реорганізації, внаслідок якої на підставі відповідного наказу скорочуються посади в органі чи окремому підрозділі органу (закладу, установи) поліції, поліцейський, посада якого буде скорочена, має бути персонально письмово попереджений про можливе наступне звільнення зі служби в поліції за два місяці до такого звільнення.
2. Поліцейський, посада якого скорочена, може бути призначений за його згодою з урахуванням досвіду роботи, освітнього рівня, стану здоров'я, ставлення до виконання службових обов'язків на іншу посаду в будь-якому органі (закладі, установі) поліції до закінчення двомісячного строку з дня його персонального попередження про можливе подальше звільнення зі служби в поліції відповідно до частини першої цієї статті.
3. Поліцейський, посада якого була скорочена і якого не призначено на іншу посаду в поліції відповідно до частини другої цієї статті, після закінчення двомісячного строку з дня попередження про можливе подальше звільнення зі служби в поліції має бути звільнений зі служби в поліції на підставі пункту 4 частини першої статті 77 цього Закону.
4. Перебування поліцейського, посада якого скорочена, на лікарняному, у відрядженні чи у відпустці не є перешкодою для його призначення на іншу посаду або звільнення зі служби в поліції відповідно до положень цієї статті, за умови його персонального у письмовій формі попередження у встановлений законом строк.
5. Переважне право на залишення на службі в поліції при реорганізації надається поліцейським з більш високими кваліфікацією та досягненнями у службовій діяльності. За рівних умов щодо кваліфікації та досягнень у службовій діяльності перевага в залишенні на службі надається особам, які мають таке право відповідно до вимог законодавства.
Відповідно до ст. 77 Закону №580-VIII поліцейський звільняється зі служби в поліції, а служба в поліції припиняється:
1) у зв'язку із закінченням строку контракту;
2) через хворобу - за рішенням медичної комісії про непридатність до служби в поліції;
3) за віком - у разі досягнення встановленого для нього цим Законом граничного віку перебування на службі в поліції;
4) у зв'язку із скороченням штатів або проведенням організаційних заходів;
5) через службову невідповідність;
6) у зв'язку із реалізацією дисциплінарного стягнення у вигляді звільнення зі служби, накладеного відповідно до Дисциплінарного статуту Національної поліції України;
7) за власним бажанням;
8) у зв'язку з переходом у встановленому порядку на роботу до інших міністерств і відомств (організацій);
9) у зв'язку з прямим підпорядкуванням близькій особі;
9-1) у зв'язку з наявністю реального чи потенційного конфлікту інтересів, який має постійний характер і не може бути врегульований в інший спосіб;
10) у разі набрання законної сили рішенням суду щодо притягнення до відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією, або кримінального правопорушення, а також рішенням суду про визнання його активів або активів, набутих за його дорученням іншими особами або в інших передбачених статтею 290 Цивільного процесуального кодексу України випадках, необґрунтованими та їх стягнення в дохід держави.
Згідно з вимогами ст. 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Відповідно до ч. 2 ст. 73 КАС України предметом доказування є обставини, які підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення.
Судом з письмових доказів встановлено, що в Головному управлінні Національної поліції у Львівській області відбулася реорганізація, під час якої підполковнику поліції ОСОБА_2 21.12.2020 оголошено про скорочення посади заступника начальника Самбірського відділу поліції - начальника сектору кримінальної поліції ГУНП у Львівській області, яку він обіймав, та про можливе звільнення зі служби в поліції /арк.спр.8-10, 74/.
Внаслідок реорганізації у Самбірському відділі поліції скорочено всі 274 посади /арк.спр.8-10/. Проте того ж дня 18.12.2020 затверджено штат Самбірського районного відділу поліції загальною кількістю 281 посада. Зокрема, посада заступника начальника відділу поліції - начальника сектору кримінальної поліції ГУНП у Львівській області збережена у новому штатному розписі.
Сторони погоджуються з тим, що посада заступника начальника Самбірського відділу поліції - начальника сектору кримінальної поліції ГУНП у Львівській області, яку обіймав позивач до реорганізації та посада заступника начальника Самбірського районного відділу поліції - начальника сектору кримінальної поліції ГУНП у Львівській області, яка утворилася в результаті реорганізації, є рівнозначними.
Згідно з ч. 1 ст. 78 КАС України обставини, які визнаються учасниками справи, не підлягають доказуванню, якщо суд не має обґрунтованого сумніву щодо достовірності цих обставин або добровільності їх визнання.
Оскільки сторони факт рівнозначності зазначених посад визнали, сумнівів щодо достовірності цих обставин немає, такі доказуванню не підлягають.
Водночас переміщення поліцейських на рівнозначну посаду здійснюється, зокрема, у зв'язку зі скороченням штатів або проведенням реорганізації (п. 2 ч. 1 ст. 65 Закону №580-VIII), що й відбулося у цьому випадку.
Судом встановлено, що позивач у процесі реорганізації подав рапорт від 04.01.2021, у якому просив призначити його на посаду заступника начальника Самбірського районного відділу поліції - начальника сектору кримінальної поліції ГУНП у Львівській області /арк.спр.18, 75/, тобто на рівнозначну посаду утворену за результатами реорганізації. Однак у задоволенні рапорту позивачу відмовлено, оскільки з позиції керівництва призначення позивача на цю посаду є недоцільним /арк.спр.19/.
Представник відповідача у судовому засіданні пояснив, що переміщення позивача на рівнозначну посаду керівництво вважало недоцільним у зв'язку з наявними у позивача діючими дисциплінарними стягненнями.
Суд зважає на такі покликання відповідача, проте зауважує, що законодавство не ставить в залежність можливість переміщення поліцейського на рівнозначну посаду на підставі п. 2 ч. 1 ст. 65 Закону №580-VIII від наявності у нього діючих дисциплінарних стягнень. З цього приводу слід зауважити, що дисциплінарна чи адміністративна відповідальність є обставиною, що унеможливлює переміщення поліцейських на вищі посади протягом шести місяців з дня притягнення їх до цієї відповідальності (ч 11 ст. 65 Закону №580-VIII), однак аж ніяк не на рівнозначні посади.
У продовження слід наголосити, що призначення поліцейського у зв'язку з скороченням штатів або реорганізацією на нижчі посади санкціоновано Законом лише у разі неможливості призначення його на рівнозначну посаду (п. 3 ч. 1 ст. 65 Закону №580-VIII).
Однак у даному випадку застосування цієї норми є неможливим, оскільки судом встановлено збереження в результаті організаційно-штатних заходів посади аналогічної тій, яку обіймав позивач.
У контексті встановлених обставин немає жодної потреби досліджувати переважне право позивача бути залишеним на службі, адже не було перешкод для переміщення його на рівнозначну посаду заступника начальника Самбірського районного відділу поліції - начальника сектору кримінальної поліції ГУНП у Львівській області.
З врахуванням викладеного наказ від 22.02.2021 №93о/с про переміщення позивача на нижчу посаду оперуповноваженого сектору кримінальної поліції Самбірського районного відділу поліції ГУ НП слід визнати протиправним та скасувати.
Відповідно до ч. 1 ст. 235 Кодексу законів про працю України (далі - КЗпП України) у разі звільнення без законної підстави або незаконного переведення на іншу роботу, у тому числі у зв'язку з повідомленням про порушення вимог Закону України «Про запобігання корупції» іншою особою, працівник повинен бути поновлений на попередній роботі органом, який розглядає трудовий спір.
Судом з матеріалів справи встановлено, що згідно з наказом від 18.12.2020 №994 відбулися зміни у територіальних (відокремлених) підрозділах ГУНП у Львівській області. Суть змін зводиться до скорочення усіх посад, зокрема 274 посади у Самбірському відділі поліції, та в одночасному введенні нового штату Самбірського районного відділу поліції у кількості 281 посада /арк.спр.8-17/.
Судом встановлено, що позивача переміщено з посади заступника начальника Самбірського відділу поліції - начальника сектору кримінальної поліції ГУНП у Львівській області, яка скорочена. Після проведення організаційно-штатних змін 18.12.2020 утворено посаду заступника начальника Самбірського районного відділу поліції - начальника сектору кримінальної поліції ГУНП у Львівській області.
Представник відповідача не навів жодних аргументів, що крім зміни найменування територіального підрозділу та збільшення кількості посад відбулися будь-які зміни в правовому статусі, обсягу завдань, функціональному призначенні, компетенції як відповідного територіального підрозділу, так і щодо посади з якої звільнено позивача.
Слід наголосити, що організаційно-штатні зміни відбулися в територіальних підрозділах в межах однієї юридичної особи - ГУНП у Львівській області, та не супроводжувалися ліквідацією юридичної особи, підрозділів і утворенням нових.
За таких обставин судом не встановлено жодних перешкод для поновлення позивача на новій посаді заступника начальника Самбірського районного відділу поліції - начальника сектору кримінальної поліції ГУНП у Львівській області, яка передбачена штатним розписом Самбірського районного відділу поліції як територіального підрозділу ГУНП у Львівській області.
У цьому контексті суд зауважує, що вимогу ч. 1 ст. 235 КЗпП України про обов'язок поновлення працівника на попередній роботі не слід ототожнювати з обов'язком поновлення на попередній посаді. Адже за обставин, коли поновити позивача на посаді, з якої його звільнили і якої (фактично) вже немає, неможливо, то належним способом захисту порушеного права може бути поновлення на посаді, аналогічній тій, з якої його незаконно звільнили, і яка існує на дату поновлення.
Подібний правовий висновок Верховний Суд сформулював у постановах від 28.02.2018 у справі № 817/280/16, від 28.02.2019 у справі №817/860/16.
З позиції суду ефективний спосіб захисту повинний забезпечити поновлення порушеного права і має бути адекватним наявним обставинам та виключати подальше звернення особи до суду за захистом порушених прав.
З приводу дати поновлення позивача на посаді суд бере до уваги пояснення сторін про те, що позивач вже з 22.02.2021 у зв'язку з переміщенням виконував обов'язки на посаді оперуповноваженого сектору кримінальної поліції Самбірського районного відділу поліції ГУНП, та з цієї дати отримував заробітну плату за роботу на цій посаді. З урахування цих обставин позивача слід поновити на посаді заступника начальника Самбірського районного відділу поліції - начальника сектору кримінальної поліції ГУНП у Львівській області саме з 22.01.2021.
Згідно з ч. 2 ст. 235 КЗпП України при винесенні рішення про поновлення на роботі орган, який розглядає трудовий спір, одночасно приймає рішення про виплату працівникові середнього заробітку за час вимушеного прогулу або різниці в заробітку за час виконання нижчеоплачуваної роботи, але не більш як за один рік. Якщо заява про поновлення на роботі розглядається більше одного року, не з вини працівника, орган, який розглядає трудовий спір, виносить рішення про виплату середнього заробітку за весь час вимушеного прогулу.
Судом з матеріалів справи встановлено та не заперечується сторонами, що посадовий оклад оперуповноваженого сектору кримінальної поліції Самбірського районного відділу поліції ГУНП 2400,00 грн. є нижчим ніж посадовий оклад заступника начальника Самбірського районного відділу поліції - начальника сектору кримінальної поліції ГУНП у Львівській області у сумі 3250,00 грн. /арк.спр.116-118/
Оскільки суд вирішив поновити позивача на посаді з 22.01.2021, нарахувати та виплатити ОСОБА_2 різницю у грошовому забезпеченні за час виконання нижче оплачуваної роботи за період з 22.01.2021 по 28.07.2021 слід зобов'язати відповідача, адже в даному відшкодувати позивачу слід не середнє грошове забезпечення за час вимушеного прогулу, а саме різницю у грошовому забезпеченні за час виконання нижче оплачуваної роботи, обрахунок якої належить до повноважень роботодавця.
Відповідно до ч. 1 ст. 371 КАС України негайно виконуються рішення суду, зокрема, про: присудження виплати заробітної плати, іншого грошового утримання у відносинах публічної служби у межах суми стягнення за один місяць (п. 2); поновлення на посаді у відносинах публічної служби (п. 3).
Отже, судове рішення в частині поновлення позивача на посаді та стягнення грошового забезпечення у межах суми стягнення за один місяць слід звернути до негайного виконання.
Відповідно до ст. 90 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.
Враховуючи викладене, суд дійшов висновку про підставність та обґрунтованість позовних вимог, а тому позов необхідно задовольнити повністю.
Позивач звільнений від сплати судового збору на підставі п. 1 ч. 1 ст. 5 Закону України «Про судовий збір», при зверненні з цим позовом до суду судовий збір не сплачував, тому судові витрати зі сторін стягувати не слід.
Керуючись ст.ст.2, 19, 22, 25, 72-78, 90, 139, 241-246, 250, 255, 294, п.п. 15.5 п. 15 розділу VII «Перехідні положення» КАС України, суд -
1. Позов задовольнити повністю.
2. Визнати протиправним та скасувати наказ Головного управління Національної поліції у Львівській області №93о/с від 22.02.2021 "Про особовий склад" в частині переміщення підполковника поліції ОСОБА_2 (0063532) на посаду оперуповноваженого сектору кримінальної поліції Самбірського районного відділу поліції ГУНП, звільнивши його з посади заступника начальника Самбірського відділу поліції - начальника сектору кримінальної поліції ГУНП, з 22.02.2021.
3. Поновити ОСОБА_2 (РНОКПП НОМЕР_1 ) на посаді заступника начальника Самбірського районного відділу поліції - начальника сектору кримінальної поліції ГУ НП у Львівській області з 22.01.2021.
4. Зобов'язати Головне управління Національної поліції у Львівській області (79007, м. Львів, пл. Генерала Григоренка, 3; ЄДРПОУ 40108833) нарахувати та виплатити ОСОБА_2 (РНОКПП НОМЕР_1 ) різницю у грошовому забезпеченні за час виконання нижче оплачуваної роботи за період з 22.01.2021 по 28.07.2021.
5. Рішення суду в частині поновлення ОСОБА_2 (РНОКПП НОМЕР_1 ) на посаді заступника начальника Самбірського районного відділу поліції - начальника сектору кримінальної поліції ГУ НП у Львівській області та виплати різниці у грошовому забезпеченні за час виконання нижче оплачуваної роботи, у межах суми стягнення за один місяць звернути до негайного виконання.
7. Судові витрати не стягувати.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення через Львівський окружний адміністративний суд до Восьмого апеляційного адміністративного суду.
В судовому засіданні проголошено вступну і резолютивну частини рішення.
Повний текст рішення складено та підписано 09.08.2021.
Суддя Кравців О.Р.