(про заміну сторони у виконавчому провадженні)
10 серпня 2021 року м. Житомир справа № 240/2015/19
категорія 112030300
Житомирський окружний адміністративний суд
у складі: головуючого судді О.Г. Попова,
розглядаючи у письмовому провадженні заяву позивача про заміну сторони виконавчого провадження у справі за позовом ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Народицької районної державної адміністрації Житомирської області про заміна сторони виконавчого провадження,
встановив:
Позивач звернувся до суду із заявою, в якій просить замінити сторону з Управління праці та соціального захисту населення Народицької районної державної адміністрації Житомирської області його правонаступником - Коростенською районною державною адміністрацію Житомирської області.
Керуючись приписами частини третьої статті 194, частини дев'ятої статті 205, частини четвертої статті 229 Кодексу адміністративного судочинства України(далі -КАС України), суд вважає за можливе провести розгляд заяви у порядку письмового провадження.
Дослідивши матеріали адміністративної справи та заяву, суд дійшов висновку, що вона підлягає задоволенню з наступних підстав.
Рішенням Житомирського окружного адміністративного суду від 12 лютого 2020 року адміністративний позов задоволено частково.
На виконання рішення суду, Житомирським окружним адміністративним судом позивачу видано виконавчі листи, в якому боржником є Управління праці та соціального захисту населення Народицької районної державної адміністрації Житомирської області.
Частиною 1 статті 379 КАС України встановлено, що у разі вибуття однієї із сторін виконавчого провадження за поданням державного виконавця або за заявою заінтересованої особи, суд який розглядав справу як суд першої інстанції, замінює сторону виконавчого провадження її правонаступником.
Порядок здійснення заходів щодо утворення та реорганізації районних державних адміністрацій, а також правонаступництва щодо майна, прав та обов'язків районних державних адміністрацій, що припиняються, затверджений Постановою КМУ від 16.12.2020 №1321.
Відповідно до статей 6, 7-1, 39, 4-І Закону України «Про державні місцеві адміністрації», Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо впорядкування окремих питань організації та діяльності органів місцевого самоврядування і районних державних адміністрацій», Кодексу законів про працю України, статей 104-107, Цивільного кодексу України, статті 59 Господарського кодексу України, розпорядження Кабінету Міністрів України від 16 грудня 2020 р. № 1635-р «Про реорганізацію та утворення районних державних адміністрацій», постанов Кабінету Міністрів України від 16 грудня 2020 р. № 1321 «Про затвердження Порядку здійснення заходів щодо утворення та реорганізації районних державних адміністрацій, а також правонаступництва щодо майна, прав та обов'язків районних державних адміністрацій, що припиняються», від 18 квітня 2012 р. № 606 "Про затвердження рекомендаційних переліків структурних підрозділів обласної, Київської та Севастопольської міської, районної, районної в м. Києві та Севастополі державних адміністрацій" із змінами:
1. Реорганізувати структурні підрозділи райдержадміністрації із статусом юридичної особи публічного права, шляхом приєднання до Коростенської районної державної адміністрації Житомирської області:
а) управління праці та соціального захисту населення Народицької районної державної адміністрації Житомирської області.
Отже, відповідач по справі управління праці та соціального захисту населення Народицької районної державної адміністрації Житомирської області припинило свою діяльність у зв'язку із утворенням управління праці та соціального захисту населення Коростенської районної державної адміністрації Житомирської області.
Тобто обов'язок щодо призначення та виплати компенсацій, надання інших соціальних гарантій громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, відповідно до законодавства України, перейшли від управління праці та соціального захисту населення Народицької районної державної адміністрації Житомирської області до Управління соціальної політики Коростенської РДА.
За таких обставин, враховуючи приписи ст. 379 КАС України, суд вважає за необхідне замінити сторону у виконавчому провадженні, а заяву позивача задовольнити частково.
Керуючись статтями 243, 248, 256, 379 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ухвалив:
Заяву позивача про заміну сторони у виконавчому провадженні задовольнити частково.
Замінити сторону у виконавчому провадженні з управління праці та соціального захисту населення Народицької районної державної адміністрації Житомирської області на його правонаступника управління соціальної політики Коростенської районної державної адміністрації Житомирської області.
Ухвала набирає законної сили у порядку встановленому статтею 256 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена до Сьомого апеляційного адміністративного суду протягом п'ятнадцяти днів з дня її складення за правилами, встановленими статтями 293-297 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя О.Г. Попова