09 серпня 2021 року м. Житомир справа № 240/22277/20
категорія 112010203
Житомирський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Черняхович І.Е., розглянувши у письмовому провадженні клопотання про зупинення провадження в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області про визнання протиправною бездіяльності, зобов'язання вчинити дії,
встановив:
ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області, в якому просить:
- визнати протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області, оформлену листом від 08.12.2020 №19336-19500/К-02/8-0600/20, яка призвела до ненарахування та невиплати йому підвищення до пенсії, як непрацюючому пенсіонеру, проживаючому на території радіоактивного забруднення, у зоні гарантованого добровільного відселення, в розмірі, визначеному статтею 39 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", а саме у розмірі двох мінімальних заробітних плат щомісячно, з 17.07.2018;
- зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Житомирській області нарахувати та виплатити йому підвищення до пенсії, як непрацюючому пенсіонеру, проживаючому на території радіоактивного забруднення, у зоні гарантованого добровільного відселення, в розмірі, визначеному статтею 39 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", а саме у розмірі двох мінімальних заробітних плат щомісячно, з 17.07.2018.
Ухвалою від 04 січня 2021 року відкрито провадження у справі №240/22277/20 за правилами спрощеного позовного провадження без проведення судового засідання та повідомлення (виклику) учасників справи.
Головне управління Пенсійного фонду України в Житомирській області подало до суду клопотання, в якому просило зупинити провадження у справі №240/22277/20 до набрання законної сили судовим рішенням Великої Палати Верховного Суду України у справі №510/1286/16-а.
Розглянувши зазначене клопотання, суд зазначає наступне.
Обґрунтовуючи необхідність зупинення провадження у справі №240/22277/20 до набрання законної сили судовим рішенням Великої Палати Верховного Суду України у справі №510/1286/16-а, Головне управління Пенсійного фонду України в Житомирській області зазначило, що предметом розгляду справи №510/1286/16-а є, зокрема, питання фактичного встановлення строкових меж триваючого правопорушення у сфері реалізації соціальних прав та застосування процесуальних строків для звернення до суду за захистом цих прав.
Відповідно до пункту 3 частини 1 статті 236 КАС України суд зупиняє провадження у справі в разі об'єктивної неможливості розгляду цієї справи до вирішення іншої справи, що розглядається в порядку конституційного провадження, адміністративного, цивільного, господарського чи кримінального судочинства, - до набрання законної сили судовим рішенням в іншій справі; суд не може посилатися на об'єктивну неможливість розгляду справи у випадку, коли зібрані докази дозволяють встановити та оцінити обставини (факти), які є предметом судового розгляду.
Таким чином, обов'язок суду щодо зупинення провадження у справі на підставі п. 3 ч. 1 ст. 236 КАС України виникає у разі неможливості розгляду справи до вирішення взаємопов'язаного спору іншим судом в іншій справі. При цьому, неможливість розгляду справи полягає в тому, що обставини, які підлягають з'ясуванню та мають значення при розгляді конкретної справи, не можуть бути встановлені судом самостійно у даній справі.
Згідно з пунктом 5 частини 2 статті 236 КАС України суд має право зупинити провадження у справі в разі перегляду судового рішення у подібних правовідносинах (в іншій справі) у касаційному порядку палатою, об'єднаною палатою, Великою Палатою Верховного Суду - до набрання законної сили судовим рішенням касаційної інстанції.
Зі змісту вищезазначеної норми вбачається, що підставою для зупинення провадження у справі відповідно до п. 5 ч. 2 ст. 236 КАС України є не лише перегляд судового рішення у подібних правовідносинах у касаційному порядку палатою, об'єднаною палатою, Великою Палатою Верховного Суду, а й наявність припущення про те, що рішення, яке переглядається в касаційному порядку, має значення для справи, що розглядається.
Крім того, зупинити провадження у справі на підставі п. 5 ч. 2 ст. 236 КАС України є правом суду, а не обов'язком.
Розглянувши клопотання про зупинення провадження у справі, суд встановив, що відповідно до відомостей офіційного сайту Єдиного державного реєстру судових рішень (http://reyestr.court.gov.ua), постанова Великої Палати Верховного Суду у зразковій справі №510/1286/16-а набрала законної сили 24.12.2020 та опублікована 25.01.2021. Відтак відсутні підстави для зупинення провадження у даній адміністративній справі та задоволення поданого клопотання.
Керуючись статтями 236, 248, 256 Кодексу адміністративного судочинства України,
ухвалив:
Відмовити у задоволенні клопотання Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області про зупинення провадження у справі №240/22277/20.
Ухвала суду набирає законної сили негайно після її підписання суддею та окремо не оскаржується.
Суддя І.Е.Черняхович