Справа № 504/2660/21
Номер провадження 3/504/1327/21
09.08.2021смт.Доброслав
Суддя Комінтернівського районного суду Одеської області Сафарова А.Ф., розглянувши матеріали, які надійшли з Південного міжрегіонального управління Укртрансбезпеки Державної служби України з безпеки на транспорті, про притягнення до адміністративної відповідальності відносно:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м.Одеса, громадянина України, офіційно не працюючого, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 ,
за ч. 1 ст.164 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
09.07.2021 року провідним спеціалістом Південного міжрегіонального управління Укртрансбезпеки Державної служби України з безпеки на транспорті Бабичем А.М. складено протокол про адміністративне правопорушення № 0002651 відносно ОСОБА_1 за ч.1 ст.164 КУпАП.
Під час підготовки матеріалів справи про адміністративне правопорушення до розгляду суддя прийшов до наступного.
Відповідно до ст.278 КУпАП, орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує такі питання: чи належить до його компетенції розгляд даної справи; чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення; чи сповіщено осіб, які беруть участь у розгляді справи, про час і місце її розгляду; чи витребувано необхідні додаткові матеріали; чи підлягають задоволенню клопотання особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілого, їх законних представників і адвоката.
Згідно ст.256 КУпАП, у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Порядок складання протоколу про адміністративне правопорушення передбачений також Інструкцією з оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення, затвердженою наказом Міністерства інфраструктури України № 254 від 24.04.2013 року.
Так, ст. 2.1 зазначеної Інструкції передбачає, що протокол про адміністративне правопорушення (далі - протокол) складається у двох примірниках, один з яких під розписку вручається особі, яка притягається до адміністративної відповідальності, або, в разі відмови цієї особи від отримання протоколу, надсилається рекомендованим листом із повідомленням про вручення поштового відправлення протягом трьох днів з дня його складення.
З наданих матеріалів справи вбачається, що ОСОБА_1 відмовився від надання пояснень з приводу вчиненого адміністративного правопорушення, а також відмовився від отримання другого примірника протоколу про адміністративне правопорушення № 0002651. У протоколі в графі про отримання його примірника зазначено, що __07.2021 року направляється поштою, однак сам примірник наявний у матеріалах справи.
Крім того, при зазначенні суті та складу адміністративного правопорушення нерозбірливо зазначено частину статті 164 КУпАП, якою передбачена адміністративна відповідальність ОСОБА_1 .
Враховуючи викладене, суддя вважає, що провести розгляд справи в передбачений законом термін та винести законне і обґрунтоване рішення, без усунення вказаних недоліків не можливо, а тому матеріали справи про адміністративне правопорушення слід повернути до Південного міжрегіонального управління Укртрансбезпеки Державної служби України з безпеки на транспорті для оформлення належним чином.
За змістом рішення Конституційного Суду України від 31.03.2015 року за №2-рп/2015 положення частини другої статті 294 КУпАП щодо оскарження в апеляційному порядку постанови судді у справі про адміністративне правопорушення необхідно розуміти так, що в апеляційному порядку може бути оскаржена лише та постанова судді у справі про адміністративне правопорушення, ухвалення якої передбачене частиною першою статті 284 цього кодексу, а саме: про накладення адміністративного стягнення, про застосування заходів впливу, встановлених у статті 241 цього кодексу, про закриття справи. Тобто, постанова судді про повернення матеріалу для оформлення належним чином оскарженню не підлягає.
Враховуючи викладене, керуючись ст.ст. 254, 256, 277, 278 КУпАП, суддя, -
Матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч.1 ст.164 КУпАП повернути до Південного міжрегіонального управління Укртрансбезпеки Державної служби України з безпеки на транспорті - для оформлення належним чином.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя А. Ф. Сафарова