Ухвала від 06.08.2021 по справі 766/13189/21

Справа №766/13189/21

н/п 1-кс/766/7388/21

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

06.08.2021 року Слідчий суддя Херсонського міського суду Херсонської області ОСОБА_1 , розглянувши матеріали клопотання старшого слідчого 2-го відділу СУ ГУНП в АР Крим та м. Севастополі ОСОБА_2 , погоджене з прокурором відділу прокуратури АР Крим та м. Севастополя ОСОБА_3 , про продовження строку досудового розслідування,

ВСТАНОВИВ:

Слідчий звернувся до суду з клопотанням в якому просив: продовжити строк досудового розслідування у кримінальному провадженні № 12020260020000051 від 18.01.2020 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 115 КК України на вісімнадцять місяців, тобто до 07.02.2023 року.

В обґрунтування клопотання посилався на те, що завершити досудове розслідування по вказаному кримінальному провадженню та провести в повному обсязі всі необхідні слідчі та процесуальні дії можливо лише у разі продовження строку досудового розслідування.

Слідчий та прокурор в судове засідання не з'явилися. Від слідчого надійшла заява про розгляд клопотання у його відсутності.

Вивчивши надані матеріали, слідчий суддя приходить до висновку, що клопотання підлягає задоволенню з огляду на таке.

Згідно ч. 1-4 ст. 219 КПК України строк досудового розслідування обчислюється з моменту внесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань до дня звернення до суду з обвинувальним актом, клопотанням про застосування примусових заходів медичного або виховного характеру, клопотанням про звільнення особи від кримінальної відповідальності або до дня ухвалення рішення про закриття кримінального провадження.

Строк досудового розслідування з моменту внесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань до дня повідомлення особі про підозру становить:

1) дванадцять місяців - у кримінальному провадженні щодо нетяжкого злочину;

2) вісімнадцять місяців - у кримінальному провадженні щодо тяжкого або особливо тяжкого злочину.

З дня повідомлення особі про підозру досудове розслідування повинно бути закінчене:

1) протягом сімдесяти двох годин - у разі повідомлення особі про підозру у вчиненні кримінального проступку або затримання особи в порядку, передбаченому частиною четвертою статті 298-2 цього Кодексу;

2) протягом двадцяти діб - у разі повідомлення особі про підозру у вчиненні кримінального проступку у випадках, якщо підозрюваний не визнає вину або необхідності проведення додаткових слідчих (розшукових) дій, або вчинення кримінального проступку неповнолітнім;

3) протягом одного місяця - у разі повідомлення особі про підозру у вчиненні кримінального проступку, якщо особою заявлено клопотання про проведення експертизи у випадку, передбаченому частиною другою статті 298-4 цього Кодексу;

4) протягом двох місяців з дня повідомлення особі про підозру у вчиненні злочину.

Строк досудового розслідування може бути продовжений у порядку, передбаченому параграфом 4 глави24 цього Кодексу. При цьому загальний строк досудового розслідування не може перевищувати:

1) одного місяця з дня повідомлення особі про підозру у вчиненні кримінального проступку у випадках, передбачених пунктами 1 і 2 частини третьої цієї статті;

2) шести місяців із дня повідомлення особі про підозру у вчиненні нетяжкого злочину;

3) дванадцяти місяців із дня повідомлення особі про підозру у вчиненні тяжкого або особливо тяжкого злочину.

Відповідно до ч. 1 ст. 294 КПК України якщо досудове розслідування злочину до моменту повідомлення особі про підозру неможливо закінчити у строк, зазначений у частині другій статті 219 цього Кодексу, вказаний строк може бути продовжений неодноразово слідчим суддею за клопотанням прокурора або слідчого, погодженого з прокурором, на строк, встановлений пунктами 2 і 3 частини четвертої статті 219 цього Кодексу.

Слідчим суддею встановлено, що Слідчим відділом Головного управління Національної поліції в АР Крим та м. Севастополі проводиться досудове розслідування по кримінальному провадженні відомості якого внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12020260020000051 від 18.01.2020, за ознаками кримінального правопорушення, передбачених ч. 1 ст.115 КК України.

Під час досудового розслідування встановлено, що 18.01.2020 родичами з Автономної республіки Крим до Чернівецького обласного бюро судово-медичної експертизи що по вул. Кишинівська, 2 в м. Чернівці було доставлено труп гр. ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , мешканця АДРЕСА_1 , для проведення судово- медичної експертизи.

Проведеними оглядами загальнодоступної мережі Інтернет, встановлено чисельну кількість статей, згідно яких до вбивства причетний та затриманий « ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 ( АДРЕСА_2 )»

З метою встановлення фактичних обставин вчинення кримінального правопорушення органом досудового розслідування проведено наступні слідчі (розшукові) дії:

-Проведено огляд інтернет мережі Інтернет з метою встановлення статей засобів масової інформації щодо обставин вказаної події;

-Надано доручення до ВКП ГУНП в АР Крим та м. Севастополі з метою встановлення повних анкетних даних померлого, свідків та очевидців вказаної події;

-Отримано відповідь від співробітників ВКП ГУНП в АР Крим та м. Севастополі щодо встановлення копії вироку з реєстру судових рішень ТОТ АР Крим;

У зв'язку з отриманням копії вироку з реєстру судових рішень на ТОТ АР Крим, згідно якого за вбивство ОСОБА_4 було засуджено ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , та відповідно до положень Конвенції «Про захист цивільного населення під час війни» від 12 серпня 1949 р.н., кримінальне провадження 08.07.2021 було закрито.

28.07.2021 прокурором відділу прокуратури АР Крим та міста Севастополя було винесено постанову про скасування постанови про закриття кримінального провадження.

Таким чином строк досудового розслідування було призупинено 08.07.2021 та поновлено 28.07.2021, а відтак загальний строк досудового розслідування у вказаному кримінальному провадженні закінчується 07.08.2021, однак для його завершення та з метою забезпечення повного, всебічного та неупередженого досудового розслідування необхідно виконати наступне:

-Отримати та долучити до матеріалів кримінального провадження копію повного тексту вироку відносно ОСОБА_5 , а також первинні документи, які було складено на місці події співробітниками незаконно створених правоохоронних органів ТОТ АР Крим;

-Встановити та допитати в якості свідків осіб, яким відомі обставини вбивства ОСОБА_4 ;

-Встановити і допитати близьких та родичів ОСОБА_4 , з метою отримання копії документів, що посвідчують особу, а також додаткових відомостей за фактом смерті останнього, зокрема висновок судово-медичної експертизи, зокрема цивільну дружину по імені Дана, яка на разі перебуває на території Російської Федерації та по телефону повідомила, що до України приїздить вже у 2022 році;

-Направити постанову про проведення процесуальних дій на іншу територію (Чернігівська область) з метою допиту рідної сестри загиблого.

Проведення вказаних слідчих дій раніше СУ ГУНП в АР Крим та м. Севастополі викликало труднощі, так як неможливо проводити слідчі дії та оперативно-розшукові заходи.

Таким чином, вказані обставини обумовлюють об'єктивні підстави, які унеможливлюють завершення досудового розслідування у даному кримінальному провадженні протягом вісімнадцяти місяців та слідством ГУНП в АР Крим та м. Севастополі заплановано ряд слідчих (розшукових) дій на встановлення речей та документів, очевидців та свідків, які мають значення у кримінальному провадженні.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 219, 294, 295-1 КПК України, слідчий суддя

УХВАЛИВ:

Клопотання задовольнити.

Продовжити строк досудового розслідування у кримінальному провадженні № 12020260020000051 від 18.01.2020 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 115 КК України на вісімнадцять місяців, тобто до 07.02.2023 року.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддяОСОБА_1

Попередній документ
98830679
Наступний документ
98830681
Інформація про рішення:
№ рішення: 98830680
№ справи: 766/13189/21
Дата рішення: 06.08.2021
Дата публікації: 12.01.2024
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Кримінальне
Суд: Херсонський міський суд Херсонської області
Категорія справи: Кримінальні справи (з 01.01.2019); Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про; продовження строку досудового розслідування
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Розглянуто: рішення набрало законної сили (06.08.2021)
Дата надходження: 04.08.2021
Предмет позову: -
Розклад засідань:
06.08.2021 13:10 Херсонський міський суд Херсонської області
Учасники справи:
головуючий суддя:
РАДЧЕНКО ГАЛИНА АНАТОЛІЇВНА
суддя-доповідач:
РАДЧЕНКО ГАЛИНА АНАТОЛІЇВНА