Копія
06 серпня 2021 року Справа № 608/1643/21
Номер провадження3/608/942/2021
Суддя Чортківського районного суду Тернопільської області Квятковська Л. Й. ,
розглянувши матеріали, які надійшли від військової частини НОМЕР_1 Міністерства оборони України, про притягнення до адміністративної відповідальності гр. ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , українця, громадянина України, уродженця с. Ріпенці Бучацького району Тернопільської області, місце реєстрації - АДРЕСА_1 , місце фактичного проживання - АДРЕСА_2 , військовослужбовця - спеціаліста оператора відділення протидії технічних засобів розвідки роти охорони та оборони батальйону охорони військової частини НОМЕР_1
за ст. 172-15 ч. 2 Кодексу України про адміністративні правопорушення , -
28 липня 2021 року в м. Чорткові Тернопільської області командиром роти охорони та оборони батальйону охорони військової частини НОМЕР_1 старшим лейтенантом ОСОБА_2 складено протокол А1915 №11 про військове адміністративне правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 172-15 Кодексу України про адміністративні правопорушення, про те, що 27 липня 2021 року близько 08 години 00 хвилин старший солдат ОСОБА_1 був відсутній на ранковому шикуванні, а прибув до військової частини НОМЕР_1 близько 11 години 27.07.2021, чим порушив виконання покладених на нього функціональних обов'язків, розпорядок дня військової частини, що негативно впливає на стан бойової готовності військової частини.
Ознайомившись з матеріалами справи, суд приходить до висновку, що протокол про адміністративне правопорушення разом із додатками підлягає поверненню до військової частини НОМЕР_1 Міністерства оборони України для належного оформлення з наступних підстав.
У відповідності до вимог ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи.
Відповідно до ст. 9 Кодексу України про адміністративні правопорушення адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, прав і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Згідно ст. 278 КУпАП під час підготовки до розгляду справи про адміністративне правопорушення, вирішується питання, зокрема, чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення, чи витребувані необхідні додаткові матеріали, які мають значення для правильного вирішення справи, чи сповіщено осіб, які беруть участь у розгляді справи про час і місце її розгляду.
В порушення вимог ст. 256 КУпАП у протоколі не зазначено суть адміністративного правопорушення.
Так, частина 1 ст. 172-15 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачає відповідальність за недбале ставлення військової службової особи до військової служби, що тягне за собою накладення штрафу від сімдесяти до ста сорока п'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арешт з утриманням на гауптвахті на строк до семи діб. Діяння, передбачене частиною першою цієї статті, вчинене в умовах особливого періоду, - тягне за собою накладення штрафу від ста сорока п'яти до двохсот вісімдесяти п'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арешт з утриманням на гауптвахті на строк від семи до десяти діб.
У вказаному протоколі дії ОСОБА_1 кваліфіковані за ч. 2 ст. 172-15 Кодексу України про адміністративні правопорушення, проте не зазначається про недбале ставлення військової службової особи до військової служби та не додано доказів тривалості особливого періоду.
Відповідно до вимог ст. 7 КУпАП ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності. Застосування уповноваженими на те органами і посадовими особами заходів адміністративного впливу провадиться в межах їх компетенції, у точній відповідності з законом.
Таким чином, в протоколі про адміністративне правопорушення, складеному 28 липня 2021 року відносно ОСОБА_1 , не вказуються кваліфікуючі ознаки правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 172-15 Кодексу України про адміністративні правопорушення, тому його слід повернути органу, який його склав, для належного оформлення.
Враховуючи наведене, керуючись ст. ст. 256, 283 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суд,-
Повернути матеріали адміністративної справи відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , за ст. 172-15 ч. 2 Кодексу України про адміністративні правопорушення військовій частині НОМЕР_1 Міністерства оборони України для належного оформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя:/підпис/
Копія вірна
Постанова набрала законної сили «06» серпня 2021 року.
Оригінал постанови знаходиться в матеріалах справи № 608/1643/21, яка зберігається в Чортківському районному суді Тернопільської області.
Суддя Л. Й. Квятковська