Постанова від 04.08.2021 по справі 686/17655/21

Справа № 686/17655/21

Провадження № 3/686/6025/21

ПОСТАНОВА

04 серпня 2021 року м. Хмельницький

Суддя Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області Трембач О.Л., за участі захисника, особи щодо якої направлено протокол про адміністративне правопорушення адвоката Мілашевського М.Г. розглянувши справу про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , проживаючої АДРЕСА_1 , головного бухгалтера ТОВ «Inter Cars»,

за ч. 1 ст. 163-4 Кодексу України про адміністративні правопорушення,

встановив:

Головним державним ревізором - інспектором Тернопільського відділу адміністрування підприємств Західного міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками податків ДПС у Тернопільській області до суду для розгляду направлено матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 163-4 КУпАП, якій ставиться у вину те, що «несвоєчасно подала податковий розрахунок сум доходу нарахованого (сплаченого на користь платників податків - фізичних осіб) і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого Єдиного внеску з додатками за І кВ. 2021».

Стаття 256 КУпАП передбачає, що у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, прізвище викривача (за його письмовою згодою), якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.

Ніхто не може бути підданий заходу впливу у зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах та в порядку, встановлених законом. Застосування уповноваженими на те органами і посадовими особами заходів адміністративного впливу провадиться в межах їх компетенції, у точній відповідності до закону. На цьому акцентував увагу Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду, розглядаючи справу № 524/5741/16-а.

Так, стаття 280 КУпАП закріплює обов'язок посадової особи при розгляді справи про адміністративне правопорушення з'ясувати чи було вчинено адміністративне правопорушення та чи винна ця особа в його вчиненні.

Доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Отже, притягнення особи до адміністративної відповідальності можливе лише за наявності факту адміністративного правопорушення та вини особи у його вчиненні, яка підтверджена належними доказами.

Як вбачається з протоколу про адміністративне правопорушення не додано доказів порушення в обґрунтування суті адміністративного правопорушення передбаченого ч. 1 ст.163-4 КУпАП, а саме доказів на підтвердження того, що ОСОБА_1 є відповідальною особою за вчинення дій зазначених в протоколі про адміністративне правопорушення, а саме доказів на підтвердження посадових обов'язків останньої.

Разом з тим, з матеріалів адміністративної справи вбачається, що протокол про адміністративне правопорушення не відповідає вимогам ст. 256 КУпАП, а саме: в протоколі містяться виправлення, потертості) в даті народження особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, та не міститься ніяких застережень щодо зазначених виправлень.

Враховуючи зазначенні недоліки, суд приходить до висновку направити адміністративну справу на доопрацювання.

В ході правильного складення протоколу про адміністративне правопорушення, уповноваженій особі слід виконати вимоги ст.ст. 254, 256 КУпАП та глави ІІ «Інструкції з оформлення матеріалів про адміністративне правопорушення» затвердженої Наказом МЮУ від 09.12.2020 № 4248/5 та при цьому, звернути увагу, що не допускаються закреслення чи виправлення відомостей, що заносяться до протоколу, а також внесення додаткових записів після того, як протокол підписано особою, стосовно якої його складено.

Керуючись ст.ст. 256 ч.1, 278 КУпАП,-

постановив:

Справу про адміністративне правопорушення за ч. 1 ст. 163-4 КУпАП відносно ОСОБА_1 направити до Тернопільського відділу адміністрування підприємств Західного міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками податків ГУ ДПС у Тернопільській області на доопрацювання, в ході якого слід усунути, зазначені в описовій частині постанови недоліки.

Постанова оскарженню не підлягає.

Суддя: