Постанова від 03.08.2021 по справі 607/11627/21

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

03.08.2021 Справа №607/11627/21

Суддя Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області Позняк Василь Михайлович,

розглянувши матеріали адміністративної справи, яка надійшла від управління патрульної поліції в Тернопільські області департаменту патрульної поліції про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, працює директором ТОВ «Україна ресторан», проживає по АДРЕСА_1 , ІПН НОМЕР_1 ,

за статтею 188-28 Кодексу України про адміністративне правопорушення,-

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 30 червня 2021 року о 15 годині 30 хвилин в місті Тернополі по бульвару Тараса Шевченка,23, будучи директором ТОВ «Україна» ресторан не вжила відповідних заходів та не виконала вимогу інспектора ВБДР УПП Управління патрульної поліції в Тернопільській області №62 від 06 квітня 2021 року з приводу демонтажу тимчасової споруди для здійснення підприємницької діяльності (площадка ресторанів «Файне місто») за адресою: АДРЕСА_2 , чим порушила вимоги пункту 1.5 Правил дорожнього руху та чим вчинили адміністративне правопорушення, передбачене статтею 188-28 Кодексу України про адміністративне правопорушення.

ОСОБА_1 в судове засідання повторно не з'явилася, повторно звернулася до суду із клопотанням про відкладення слухання справи з метою залучення захисника. Зважаючи на те, що суддею вже відкладалося слухання справи з цих підстав, про причини своєї неявки ОСОБА_1 не повідомила, а тому суд відхиляє клопотання про відкладення, та доходить висновку, що ОСОБА_2 не з'явилася без поважних причин. Отже, з метою не допущення порушення строків розгляду справи, слід слухати справу без участі особи,я кА притягується до адміністративної відповідальності.

Дослідивши докази, суддею встановлено такі обставини.

ОСОБА_2 є керівником товариства з обмеженою відповідальністю «Україна» ресторан, що видно із інформації єдиного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб підприємців.

Відповідно до акта обстеження ділянки вуличної шляхової мережі від 06 квітня 2021 року в місті Тернополі на бульварі Тараса Шевченка 23, під час обстеження встановлено, що в АДРЕСА_2 в межах червоних ліній розміщено торговий об'єкт - тимчасова споруда для здійснення підприємницької діяльності) без погодження із підрозділом Національної поліції.

06 квітня 2021 року інспектор ВБДР УПП Управління патрульної поліції в Тернопільській області направив директору ТОВ «Україна» Ресторан Марії Заставній вимогу №62, якою вимагав до 07.05.2021 року вжити невідкладних заходів щодо демонтажу тимчасової споруди для здійснення підприємницької діяльності (площадка ресторанів «Файне місто») що знаходиться по бульварі Тараса Шевченка 23 в місті Тернополі. Вимога отримана ОСОБА_3 , директором ТОВ «Україна» Ресторан 07.04.2021 року, про що свідчить її підпис.

Відповідно до акта обстеження ділянки вуличної шляхової мережі від 30 червня 2021 року в місті Тернополі на бульварі Тараса Шевченка 23, під час обстеження встановлено, що в АДРЕСА_2 в межах червоних ліній розміщено торговий об'єкт - тимчасова споруда для здійснення підприємницької діяльності) без погодження із підрозділом Національної поліції, тобто вимога поліції не виконана.

Пунктом 1.5 Правил дорожнього руху передбачено, що дії або бездіяльність учасників дорожнього руху та інших осіб не повинні створювати небезпеку чи перешкоду для руху, загрожувати життю або здоров'ю громадян, завдавати матеріальних збитків. Особа, яка створила такі умови, зобов'язана негайно вжити заходів до забезпечення безпеки дорожнього руху на цій ділянці дороги та вжити всіх можливих заходів до усунення перешкод, а якщо це неможливо, попередити про них інших учасників дорожнього руху, повідомити уповноважений підрозділ Національної поліції, власника дороги або уповноважений ним орган.

Згідно статті 52-3 Закону України «Про дорожній рух» до повноважень Національної поліції у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зокрема, належать: забезпечення безпеки дорожнього руху; погодження відповідно до вимог цього Закону, інших законодавчих актів проектів на будівництво, реконструкцію і ремонт автомобільних доріг, залізничних переїздів, комплексів дорожнього сервісу та інших споруд у межах відведення автомобільних доріг або червоних ліній міських вулиць і доріг; погодження поданих у встановленому порядку пропозицій стосовно обладнання засобами організації дорожнього руху місць виконання дорожніх робіт, проектів та схем організації дорожнього руху, маршрутів руху пасажирського транспорту, маршрутів організованого руху громадян і місць їх збору, порядку проведення спортивних та інших масових заходів, які можуть створити перешкоди дорожньому руху.

Відповідно до положень пункту 32.1 Правил дорожнього руху, з органами Державтоінспекції узгоджуються розміщення в смугах відведення автомобільних доріг або червоних лініях міських вулиць і доріг та їх штучних спорудах кіосків, павільйонів, рекламоносіїв, пересувних торговельних пунктів, а також на прилеглих територіях, будинках, спорудах - адміністративних приміщень підприємств, установ та організацій, місць торгівлі та надання послуг.

Згідно пунктом 20 Правил, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 30 березня 1994 року № 198 у межах смуги відчуження автомобільних (позаміських) доріг і червоних ліній міських вулиць і доріг забороняється: розташовувати будь-які споруди або об'єкти без погодження з власниками автомобільних доріг та уповноваженим підрозділом Національної поліції; розміщувати контейнери та іншу тару для твердих побутових і харчових відходів; смітити, псувати дорожнє покриття, обладнання, зелені насадження; спалювати сміття, опале листя та інші відходи, складати їх для тривалого зберігання; скидати промислові, меліоративні і каналізаційні води в систему дорожнього зливостоку; встановлювати намети та влаштовувати місця для відпочинку; випасати худобу та свійську птицю; прокладати нові та проводити ремонт існуючих мереж у межах «червоних ліній» вулиць і доріг міст та інших населених пунктів без відповідного дозволу органів місцевого самоврядування; причалювати на човнах до опори мостів, влаштовувати стоянку човнів у межах охоронної зони мостів; купатися, прати білизну, ловити рибу під мостами і в межах їх охоронних зон; палити на шляхопроводах, мостах, естакадах, пішохідних містках, у тунелях і підземних пішохідних переходах.

Відповідно до пункту четвертого статті 20 Закону України «Про автомобільні дороги» органи місцевого самоврядування в частині управління функціонуванням і розвитком вулиць і доріг міст та інших населених пунктів мають право: встановлювати за погодженням з відповідним підрозділом Національної поліції тимчасові обмеження на рух транспортних засобів при проведенні ремонтних та інших робіт на вулицях і дорогах міст та інших населених пунктів.

Відповідно до частини першої статті 37 Закону України «Про автомобільні дороги» будівництво споруд, об'єктів дорожнього сервісу, автозаправних станцій, прокладення інженерних мереж та виконання інших робіт у межах смуги відведення автомобільних доріг здійснюються згідно з дозволом органів державного управління автомобільними дорогами та за попереднім погодженням з відповідними підрозділами Національної поліції в порядку, передбаченому законодавством України.

Таким чином, законодавством встановлено необхідність узгодження з уповноваженими підрозділами Національної поліції розміщення в смугах відведення автомобільних доріг або червоних лініях міських вулиць і доріг та їх штучних спорудах пересувних торговельних пунктів, до яких слід віднести і торгові майданчики ресторанів «Файного міста».

Відповідно до підпункту тринадцятого пункту першого статті 23 Закону України «Про Національну поліцію» поліція відповідно до покладених на неї завдань: у випадках, визначених законом, видає та погоджує дозвільні документи у сфері безпеки дорожнього руху.

Підпунктами 2, 3 та 4 пункту першого статті 23 Закону України «Про Національну поліцію»: поліція відповідно до покладених на неї завдань виявляє причини та умови, що сприяють вчиненню кримінальних та адміністративних правопорушень, вживає у межах своєї компетенції заходів для їх усунення; вживає заходів з метою виявлення кримінальних, адміністративних правопорушень; припиняє виявлені кримінальні та адміністративні правопорушення; вживає заходів, спрямованих на усунення загроз життю та здоров'ю фізичних осіб і публічній безпеці, що виникли внаслідок учинення кримінального, адміністративного правопорушення.

Відповідно до статті 62 Закону України «Про Національну поліцію» законні вимоги поліцейського є обов'язковими для виконання всіма фізичними та юридичними особами.

Статтею 188-20 КУпАП передбачена адміністративна відповідальність за невиконання законних вимог (приписів) посадових осіб уповноважених підрозділів Національної поліції щодо усунення порушень правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху.

Дослідивши надані докази, доходжу переконання, що ОСОБА_2 , будучи службовою директором ТОВ «Україна» ресторан, не виконала законної вимоги поліції, а саме вимогу від 06.04.2021 року №62 щодо вжиття заходів демонтажу тимчасової споруди для здійснення підприємницької діяльності (літня площадка ресторанів «Файне місто»), що знаходиться за адресою - АДРЕСА_2 , що підтверджується актом від 30 червня 2021 року.

Тому, в діях ОСОБА_1 наявний склад адміністративного правопорушення, передбаченого статтею 188-28 КУпАП, а саме - невиконання законних вимог (приписів) посадових осіб уповноважених підрозділів Національної поліції щодо усунення порушень правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху

Згідно статті 33 КУпАП обираючи вид стягнення, суд враховує особу правопорушника, характер вчиненого адміністративного правопорушення, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.

Враховуючи характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, майновий стан, доходжу висновку, що до ОСОБА_1 слід застосувати стягнення у вигляді штрафу в розмірі 20 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 340 гривень.

Згідно статті 40-1 КУпАП, судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення підлягає стягненню з особи, на яку накладено стягнення. Тому, у відповідності до п. 5 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», з ОСОБА_1 слід стягнути судовий збір у розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму.

На підставі наведеного, керуючись статтями 33, 173-2, 184, 287, 289 КУпАП, суддя -

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 , визнати винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого статтею 188-28 КУпАП, та призначити покарання у вигляді штрафу в розмірі 20 неоподаткованих розмірів доходів громадян, що становить 340 (вісімсот п'ятдесят) гривень.

Штраф має бути сплачений не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення. У разі несплати правопорушником штрафу у зазначений строк, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.

У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується: подвійний розмір штрафу (680) гривень; витрати на облік зазначених правопорушень.

Стягнути із ОСОБА_1 судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення в розмірі 454 грн.

Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.

Строк пред'явлення постанови до виконання - протягом трьох місяців після її винесення. В разі оскарження постанови перебіг строку давності виконання зупиняється до розгляду скарги.

Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення може бути оскаржена прокурором у випадках, передбачених ч.5 ст. 7 КУпАП, особою, щодо якої її винесено, а також потерпілим протягом десяти днів з дня винесення постанови до апеляційного суду Тернопільської області через Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області.

СуддяВ. М. Позняк