Ухвала від 05.08.2021 по справі 380/12882/21

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

справа №380/12882/21

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

05 серпня 2021 року

Суддя Львівського окружного адміністративного суду Брильовський Р.М. перевіривши матеріали позовної заяви Товариства з обмеженою відповідальністю "Компанія з управління активами "Оптимум" (ЄДРПОУ - 37567735 01024. м. Київ. вул. Толстого Льва. буд. 9)до Приватного виконавця Білецького Ігоря Мироновича (79013,Львівська обл.. м. Львів, вулиця Київська. 1) про визнання протиправними дій та скасування постанови про визначення розміру додаткових витрат виконавчого провадження,-

ВСТАНОВИВ:

До суду надійшла позовна заява Товариства з обмеженою відповідальністю "Компанія з управління активами "Оптимум" до Приватного виконавця Білецького Ігоря Мироновича в якому просить суд:

- визнати протиправною та скасувати Постанову Приватного виконавця Біленького Ігоря Мироновича (Посвідчення: № 0324 від 29.03.2019) від 29.06.2021 року про визначення розміру додаткових витрат виконавчого провадження ВП № 65428705;

стягнути з Приватного виконавця Біленького Ігоря Мироновича (Посвідчення: №0324 від 29.03.2019, 79013, Львівська обл.. м. Львів, вулиця Київська, 1) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Компанія з управління активами «Оптимум», м. Київ, вул. Толстого. 9, п/р № НОМЕР_1 " в АТ ТАСКОМБАНК". МФО 305299, ЄДРПОУ 37567735, ІПН 375677326590 грошові кошти в розмірі 126 154,85 (Сто двадцять шість тисяч сто п'ятдесят чотири) гривень.

Кодексом адміністративного судочинства України встановлені вимоги щодо форми, змісту позовної заяви, порядку її подання.

Суддя після одержання позовної заяви відповідно до п. 6 ч.1 ст. 171 Кодексу адміністративного судочинства (КАС України) з'ясовує окрім іншого, чи немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.

Частиною першою статті 122 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.

Особливості провадження у справах з приводу рішень, дій або бездіяльності органу державної виконавчої служби, приватного виконавця визначені статтею 287 згаданого Кодексу.

Відповідно до пункту 1 частини другої статті 287 Кодексу адміністративного судочинства України позовну заяву може бути подано до суду у десятиденний строк з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення її прав, свобод чи інтересів.

Згідно з частиною шостою статті 161 цього Кодексу у разі пропуску строку звернення до адміністративного суду позивач зобов'язаний додати до позову заяву про поновлення цього строку та докази поважності причин його пропуску.

Отже в даному випадку для обчислення строку звернення до адміністративного суду слід керуватися нормами Кодексу адміністративного судочинства України.

Як вбачається із матеріалів справи, предметом оскарження в даній справі є постанова Приватного виконавця Біленького Ігоря Мироновича від 29.06.2021 року про визначення розміру додаткових витрат виконавчого провадження ВП № 65428705.

Враховуючи те, що позивач міг звернутися до суду в межах 10 календарних днів з дати отримання оскаржуваної постанови, до суду звернувся із цим позовом 03.08.2021 (згідно з відміткою на вхідному штампі).

Зі змісту матеріалів позовної заяви неможливо встановити коли позивач дізнався про порушення своїх прав оскаржуваною постановою ВП № 65428705 від 29.06.2021.

Таким чином, позивач пропустив строк звернення до суду з означеним позовом та клопотань про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду з зазначенням поважних підстав не надав.

У силу правового висновку постанови Верховного Суду від 21.04.2021р. у справі №640/25046/19 «Причина пропуску строку може вважатися поважною, якщо вона відповідає одночасно усім таким умовам: 1) це обставина або кілька обставин, яка безпосередньо унеможливлює або ускладнює можливість вчинення процесуальних дій у визначений законом строк; 2) це обставина, яка виникла об'єктивно, незалежно від волі особи, яка пропустила строк; 3) ця причина виникла протягом строку, який пропущено; 4) ця обставина підтверджується належними і допустимими засобами доказування. При цьому, поважними причинами можуть визнаватися лише такі обставини, які є об'єктивно непереборними, не залежать від волевиявлення особи, що звернулась з адміністративним позовом, пов'язані з дійсно істотними перешкодами чи труднощами для своєчасного вчинення процесуальних дій та підтверджені належним чином. Отже, поновленню підлягають лише порушені з поважних причин процесуальні строки, встановлені законом. В свою чергу, поважною може бути визнано причину, яка носить об'єктивний характер, та не залежить від волевиявлення сторони і пов'язана з дійсними істотними перешкодами чи труднощами для своєчасного вчинення процесуальних дій.».

Отже, причини пропуску строку є поважними, якщо обставини, які зумовили такі причини, є об'єктивно непереборними, не залежать від волевиявлення особи, що звернулась до суду, та пов'язані з дійсними істотними перешкодами чи труднощами для своєчасного вчинення процесуальних дій та підтверджені належними доказами.

Причини зазначені в позовній заяві, з якими позивач пов'язує поважність пропуску строку звернення до суду з даним позовом, не є тими об'єктивно непереборними, не залежними від волевиявлення особи, що звернулась до суду, та не пов'язані з дійсними істотними перешкодами чи труднощами для своєчасного вчинення процесуальних дій.

Таким чином, вказані позивачем причини пропуску строку звернення у позовній заяві до суду з даним позовом, суд не може визнати поважними.

Інших, належних доказів поважності причин пропуску строку, які не дозволяли позивачу подати позовну заяву у встановлений законом строк без невиправданих зволікань, до суду не надано, а тому наявні підстави для залишення позовної заяви без руху для обґрунтування клопотання про поновлення строку звернення до суду з наведенням поважних причин пропуску в межах 10-денного строку до дня звернення до суду з доданням доказів на їх підтвердження.

Відповідно до ч. 1, 2 ст. 123 Кодексу адміністративного судочинства України у разі подання особою позову після закінчення строків, установлених законом, без заяви про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані судом неповажними, позов залишається без руху. При цьому протягом десяти днів з дня вручення ухвали особа має право звернутися до суду з заявою про поновлення строку звернення до адміністративного суду або вказати інші підстави для поновлення строку. Якщо заяву не буде подано особою в зазначений строк або вказані нею підстави для поновлення строку звернення до адміністративного суду будуть визнані неповажними, суд повертає позовну заяву.

Відповідно до ст. 169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених ст. ст.160,161 вказаного Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Позивачу необхідно надати певний строк для усунення вищевказаних недоліків та приведення позовної заяви у відповідність до вимог ст. ст.160,161 КАС України.

Керуючись ст. ст.122, 123, 160, 161, 169, 248, 287 Кодексу адміністративного судочинства України, -

УХВАЛИВ:

1. Позовну заяву залишити без руху.

2. Встановити позивачеві строк для усунення недоліків позовної заяви 10 днів з дня отримання копії ухвали про залишення позовної заяви без руху, шляхом подання суду заяви про поновлення строку звернення до адміністративного суду, із зазначенням підстав для поновлення строку (з доказами поважності пропуску строку звернення до суду).

Якщо заяву не буде подано особою в зазначений строк або вказані нею підстави для поновлення строку звернення до адміністративного суду будуть визнані неповажними, суд відповідно до ч. 2 ст. 123 КАС України повертає позовну заяву.

У разі невиконання вимог цієї ухвали позовна заява буде вважатися неподаною та повернута позивачу.

Повернення позовної заяви не позбавляє позивача права повторного звернення до суду в порядку, встановленому законом.

Ухвала оскарженню не підлягає та набирає законної сили з моменту її підписання.

Заперечення на ухвалу, що не підлягає оскарженню окремо від рішення суду, включаються до апеляційної скарги на рішення суду.

Суддя Р.М. Брильовський