ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХЕРCОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул.Театральна,18, м. Херсон, 73000,
тел./0552/26-47-84, 49-31-78, факс 49-31-78, веб сторінка: ks.arbitr.gov.ua/sud5024/
04 серпня 2021 року м. Херсон Справа № 923/1039/21
Господарський суд Херсонської області у складі судді Литвинової В.В., розглянувши матеріали заяви
за позовом: Товариства з обмеженою відповідальністю "Ветпром"
до: Товариства з обмеженою відповідальністю "Зоотехнологія"
про стягнення 501683,86 грн
До суду надійшла позовна заява Товариства з обмеженою відповідальністю "Ветпром" до Товариства з обмеженою відповідальністю "Зоотехнологія" про стягнення 501683,86 грн заборгованості за договором поставки № 147 від 22.01.2018.
Відповідно до відомостей Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань (https://usr.minjust.gov.ua/ua/freesearch) місцезнаходженням відповідача - Товариства з обмеженою відповідальністю "Зоотехнологія" є м. Дніпро пр. Пушкіна 55, офіс 426.
Згідно із частиною 1 статті 27 Господарсько процесуального кодексу України позов пред'являється до господарського суду за місцезнаходженням чи місцем проживання відповідача, якщо інше не встановлено цим Кодексом.
З огляду на наведене, суд приходить до висновку, що для розгляду даного спору Господарський процесуальний кодекс України не передбачає іншої територіальної юрисдикції (підсудності), як розгляд господарським судом за місцезнаходженням відповідача.
З аналізу вищеописаних обставин, суд дійшов висновку про те, що даний спір відповідно до вимог частини 1 статті 27 Господарського процесуального кодексу України має розглядатись господарським судом за місцезнаходженням відповідача, тобто Господарським судом Дніпропетровської області.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 31 ГПК України, суд передає справу на розгляд іншому суду, якщо справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
Враховуючи вищезазначене, матеріали позовної заяви підлягають передачі до Господарського суду Дніпропетровської області.
Згідно з ч. 3 ст. 31 ГПК України, передача справи на розгляд іншого суду за встановленою цим Кодексом підсудністю з підстави, передбаченої пунктом 1 частини першої цієї статті, здійснюється на підставі ухвали суду не пізніше п'яти днів після закінчення строку на її оскарження, а в разі подання скарги - не пізніше п'яти днів після залишення її без задоволення.
На підставі викладеного та керуючись ч. 5 ст. 30, ст.ст. 31, 232, 233, 234, 235, 240, 242, 326 Господарського процесуального кодексу України, суд, -
постановив:
1. Матеріали позовної заяви Товариства з обмеженою відповідальністю "Ветпром" до Товариства з обмеженою відповідальністю "Зоотехнологія" про стягнення 501683,86грн заборгованості передати за територіальною підсудністю до Господарського суду Дніпропетровської області.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та може бути оскаржена протягом 10 днів з дня складення її повного тексту. До початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційна скарга подається до Південно-західного апеляційного господарського суду через Господарський суд Херсонської області (п. 8, 17.5 Перехідних положень Господарського процесуального кодексу України).
Ухвалу підписано 04.08.2021 року.
Суддя В.В.Литвинова