Справа № 304/944/21 Провадження № 3/304/461/2021
03 серпня 2021 року м. Перечин
Суддя Перечинського районного суду Закарпатської області Гевці В.М.,
за участі секретаря судового засідання Ковач М.Ф.,
розглянувши матеріали, які надійшли з Ужгородського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Закарпатській області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , яка зареєстрована та фактично проживає за адресою: АДРЕСА_1 , громадянки України, перебуває у декретній відпустці,
за ч. 1 ст. 184 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
02 серпня 2021 року з Ужгородського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Закарпатській області до суду надійшли матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 184 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Перевіривши матеріали справи про адміністративне правопорушення, суддя вважає, що їх необхідно повернути на доопрацювання до Ужгородського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Закарпатській області, з наступних мотивів.
З протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАБ № 433895 від 22 липня 2021 року вбачається, що цього ж дня близько 17 години 00 хвилин ОСОБА_1 неналежним чином виконала свої батьківські обов'язки, внаслідок чого залишила свою малолітню доньку ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , без нагляду в м. Перечин по вул. Ужгородській поруч з машиною, чим вчинила правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 184 КУпАП.
Так, відповідно до вимог ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Згідно з ст. 9 вказаного Кодексу адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Відповідно до п. п. 1, 2 ст. 278 КУпАП орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує, зокрема, питання: 1) чи належить до його компетенції розгляд даної справи; 2) чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
Згідно з ч. 1 ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, інші відомості, необхідні для вирішення справи.
Разом з цим, протокол про адміністративне правопорушення щодо ОСОБА_1 , складений інспектором СЮП ВП Ужгородського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Закарпатській області лейтенантом поліції Кирлик Ю.І., не відповідає зазначеним вимогам та вимогам Інструкції з оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення в органах поліції, затвердженої наказом № 1376 Міністерства внутрішніх справ України від 06 листопада 2015 року, оскільки у такому не зазначено відомостей про свідків та понятих, зокрема, їх прізвище, ім'я, по батькові, адреси місця проживання таких та відсутні їх підписи.
Також підставою повернення справи про адміністративне правопорушення щодо ОСОБА_1 на доопрацювання є те, що долучені до матеріалів справи копія документів не засвідчені належним чином, а долучена до матеріалів справи копія свідоцтва про народження є поганої якості, внаслідок чого таку взагалі неможливо прочитати.
Одночасно суддя зазначає, що відповідно до ч. 2 ст. 251 КУпАП обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.
Тому, з урахуванням викладеного, суддя дійшла висновку, що вказані обставини унеможливлюють розгляд даної справи про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 184 КУпАП, а тому матеріали слід повернути на доопрацювання для усунення недоліків.
Керуючись статями 7, 9, 251, 255, 277, 278-280, 283, 285 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суддя,
Матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , за ч. 1 ст. 184 КУпАП повернути на доопрацювання до Ужгородського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Закарпатській області для усунення недоліків.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя:Гевці В. М.