Справа № 643/13146/21
Провадження № 3/643/3531/21
04.08.2021 м.Харків
Суддя Московського районного суду м. Харкова Тимош О.М., розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення, що надійшли від Управління стратегічних розслідувань в Харківській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м.Харкова, РНОКПП НОМЕР_1 , працює охоронником в КП «Харківські теплові мережі», громадянина України, який зареєстрований та проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,
за ч.1 ст.172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
ОСОБА_1 , будучи особою, яка припинила діяльність начальника варти воєнізованої охорони управління безпеки Державного підприємства "Харківський машинобудівний завод «ФЕД», згідно з п.п. «а» п.2 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією, та згідно з абзацом 15 частини 1 ст.1 цього ж Закону суб'єктом декларування, в порушення вимог абзацу 1 частини 2 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, після звільнення, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями, «перед звільненням» за період 01.01.2020-03.11.2020, а саме 19.05.2021, чим скоїв адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч.1 ст.172-6 КУпАП.
Крім того, ОСОБА_1 , будучи звільненим з посади начальника варти воєнізованої охорони управління безпеки Державного підприємства "Харківський машинобудівний завод «ФЕД», згідно з п.п. «а» п.2 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції», суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією, та згідно з абзацем 15 частини 1 ст.1 цього ж Закону суб'єктом декларування, в порушення вимог абзацу 2 частини 2 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, після звільнення, за період, який охоплює звітний рік (період з 01 січня по 31 грудня включно), що передує року, в якому подається декларація), а саме 19.05.2021, чим скоїв адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч.1 ст.172-6 КУпАП.
Датою вчинення адміністративного правопорушення є дата несвоєчасного подання декларації 19.05.2021.
В судовому засіданні особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, ОСОБА_1 вину визнав, не оспорював фактичні обставини події.
Прокурор Тищенко П.В. у судовому засіданні обставини, викладені у протоколі про адміністративне правопорушення, підтримав, зазначив про наявність в діях ОСОБА_1 ознак діянь, передбачених ч.1 ст.172-6 КУпАП.
Відповідно до преамбули до Закону України «Про запобігання корупції» (далі Закон №1700- VІІ) цей Закон визначає правові та організаційні засади функціонування системи запобігання корупції в Україні, зміст та порядок застосування превентивних антикорупційних механізмів, правила щодо усунення наслідків корупційних правопорушень.
Відповідно до ч.2 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції» особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, які припиняють діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.
Особи, які припинили діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у підпунктах "а" і "в" пункту 2 частини першої статті 3, зобов'язані наступного року після припинення діяльності подавати в установленому частиною першою цієї статті порядку декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік.
Відповідно до роз'яснень Національного агентства з питань запобігання корупції від 03.02.2021 №1 «Щодо застосування окремих положень Закону України «Про запобігання корупції» стосовно заходів фінансового контролю» передбачено один із типів декларацій суб'єкта декларування: декларація суб'єкта декларування, який припиняє відповідну діяльність (декларація перед звільненням) - декларація яка подається відповідно до абзацу першого ч.2 ст.45 Закону не пізніше двадцяти робочих днів з дня припинення діяльності, пов'язаної з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншої діяльності, зазначеної у п.п. «а» та «в» п.2 ч.1 ст.3 Закону. Декларація «перед звільненням» охоплює період, який не був охоплений деклараціями раніше поданими таким суб'єктом декларування. Тобто таку декларацію ОСОБА_1 повинен був подати до 00 годин 00 хвилин 01.12.2020.
Відповідно до ч.1 ст.45 Закону №1700- VІІ особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством. Фактично щорічна декларація за 2020 рік подана ОСОБА_1 19.05.2021, тобто з порушенням передбаченого законодавством строку.
Відповідно до п.п. «а» п.2 ч.1 ст.3 Закону №1700- VІІ суб'єктами, на яких поширюється дія цього Закону, є зокрема особи, які для цілей цього Закону прирівнюються до осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування посадові особи юридичних осіб публічного права, які не зазначені у пункті 1 частини першої цієї статті, члени Ради Національного банку України (крім Голови Національного банку України), особи, які входять до складу наглядової ради державного банку, державного підприємства або державної організації, що має на меті одержання прибутку, господарського товариства, у статутному капіталі якого більше 50 відсотків акцій (часток) належать державі.
Вина ОСОБА_1 у скоєнні адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст.172-6 КУпАП, підтверджується зібраними та дослідженими судом доказами.
Зокрема, протоколами про адміністративні правопорушення, пов'язані з корупцією, передбачені ч.1 ст.172-6 КУпАП, №345, №346 від 17.06.2021, якими встановлено факт вчинення порушення ОСОБА_1 вимог Закону України «Про запобігання корупції», та відповідно вчинення адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст.172-6 КУпАП, роздрукованими з офіційного сайту Національного агентства з питань запобігання корупції деклараціями з відомостями про дату і час подання декларації 19.05.2021 о 19 годині 46 хвилин та 19.05.2021 о 19 годині 47 хвилин, посадовою інструкцією начальнику варти воєнізованої охорони Державного підприємства "Харківський машинобудівний завод «ФЕД», інформаційними довідками про ознайомлення ОСОБА_1 як суб'єкта декларування з вимогами законодавства щодо фінансового контролю, листом №260/16-2021 від 04.02.2021 та іншими матеріалами справи в їх сукупності.
Заслухавши особу, яка притягається до адміністративної відповідальності, думку прокурора, дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку, що ОСОБА_1 вчинив адміністративні правопорушення, передбачені ч.1 ст.172-6 КУпАП, а саме: несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Керуючись ст.33-35 КУпАП, суд при накладенні стягнення враховує характер вчиненого правопорушення, відомості про особу порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що обтяжують та пом'якшують відповідальність.
Обставин, що обтяжують або пом'якшують вину особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, судом не встановлено.
Враховуючи обставини адміністративного правопорушення, дані про ОСОБА_1 , який притягається до адміністративної відповідальності вперше, ступінь його вини, вважаю необхідним та достатнім для його виховання та запобігання вчиненню ним нових правопорушень накласти адміністративне стягнення у вигляді штрафу.
Відповідно до вимог ст.40-1 КУпАП у провадженні по справі про адміністративні правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення особою, на яку накладено таке стягнення, сплачується судовий збір, який складає 454,00 гривні.
Керуючись ст.33, 40-1, ч.1 ст.172-6, 251, 252, 280, 283, 294 КУпАП Кодексу України про адміністративні правопорушення,
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст.172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, та накласти адміністративне стягнення у виді штрафу в сумі 850 (вісімсот п'ятдесят) гривень 00 копійок.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір у сумі 454 (чотириста п'ятдесят чотири) гривень 00 копійок.
Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного суду шляхом подання апеляційної скарги через Московський районний суд м. Харкова протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя О.М.Тимош