Рішення від 22.07.2021 по справі 910/4021/21

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

18005, м. Черкаси, бульвар Шевченка, 307, тел. канцелярії (0472) 31-21-49, inbox@ck.arbitr.gov.ua

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

22 липня 2021 року м. Черкаси справа № 910/4021/21

Господарський суд Черкаської області у складі: головуючого - судді Г.М. Скиби, за участю секретаря судового засідання Л.В.Романенко, у відкритому судовому засіданні за правилами загального позовного провадження у приміщенні суду розглянув справу за позовом Керівника Уманської місцевої прокуратури в інтересах держави в особі Уманської районної державної адміністрації, м. Умань Черкаської області, площа Соборності, 1

до Товариства з обмеженою відповідальністю «ШЕРТ», м. Черкаси, бульв. Шевченка, 266

про стягнення 202297,93 грн безпідставно сплачених коштів,

за участю повноважних представників сторін:

від прокуратури: не з'явився;

від позивача: Бондар Б.Б. - за довіреністю;

від відповідача: не з'явився.

Керівник Уманської місцевої прокуратури звернувся в господарський суд міста Києва в інтересах держави в особі Жашківської районної державної адміністрації та Сектору освіти Жашківської районної державної адміністрації з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Газ-Оіл Гарант» про застосування наслідків недійсності нікчемних додаткових угод до договору про закупівлю товару та стягнення безпідставно сплачених коштів в сумі 202297,93 грн, в якому просить суд:

- стягнути з ТОВ «Газ-Оіл Гарант» (код ЄДРПОУ 40327128, м. Київ, вул. Дніпровська набережна, буд. 17, оф. 10) на користь Сектору освіти Жашківської районної державної адміністрації Черкаської області (19200, Черкаська область, Жашківський район, м. Жашків, вул. Соборна, 56, код ЄДРПОУ 02147109) безпідставно сплачені кошти в сумі 202297,93 грн

та відшкодувати судові витрати.

Короткий опис руху справи:

Ухвалою господарського суду міста Києва від 22.03.2021 позовну заяву залишено без руху, надано прокурору строк для усунення недоліків.

05.04.2021 прокурором подано до суду пояснення, в яких він просить вважати належним відповідачем ТОВ «ШЕРТ» (код ЄДРПОУ 40327128), бульвар Шевченка, 266, м. Черкаси 18002.

Ухвалою господарського суду міста Києва від 07.04.2021 матеріали позовної заяви Керівника Уманської місцевої прокуратури передано за підсудністю до господарського суду Черкаської області.

Ухвалою господарського суду Черкаської області від 05.05.2021 відкрито провадження у справі. Підготовче засідання призначено на 28.05.2021.

Ухвалою господарського суду Черкаської області від 28.05.2021 здійснено процесуальне правонаступництво Жашківської районної державної адміністрації та сектору освіти Жашківської РДА - на належного позивача Уманську районну державну адміністрацію, м. Умань Черкаської області, площа Соборності, 1; проведення підготовчого засідання відкладено на 30.06.2021.

Ухвали суду про відкриття провадження у справі, надіслані на адреси відповідача та його засновника, повернулися до суду з відмітками: «адресат відсутній».

Судом розміщено оголошення на сайті суду про час і місце розгляду спору. Суд вчинив всі доступні дії по належному повідомленню відповідача про місце проведення засідання.

23.06.2021 прокуратура надіслала до суду докази направлення примірника позовної заяви з додатками правонаступнику позивача.

30.06.2021 підготовче провадження у справі було закрито, проведення

судового засідання призначено на 22.07.2021.

В судовому засіданні:

Представник прокуратури в засідання не прибув.

Представник позивача вимоги підтримав та просить їх задовольнити.

Відповідач свого представника в засідання не направив.

Всі учасники були належним чином повідомлені про час і місце проведення засідання. Ухвала суду також була направлена на адресу реєстрації засновника відповідача та розміщено оголошення на сайті суду для належного повідомлення учасників про час і місце проведення судового засідання.

За відсутності заперечень від учасників суд може розглянути спір за наявними доказами та матеріалами справи.

За результатами судового розгляду судом оголошено вступну та резолютивну частину рішення відповідно до приписів ст. 240 ГПК України.

Судом встановлено та перевірено доказами такі взаємовідносини сторін та обставини:

Уманською місцевою прокуратурою за результатами вивчення стану законності у сфері публічних закупівель товарів, робіт та послуг для потреб дітей було встановлено, що відділом освіти Жашківської районної державної адміністрації за процедурою відкритих торгів проведено закупівлю 56600 м3 природного газу (ДК 021:2015:09120000-6 - Газове паливо) з очікуваною вартістю 628260 грн.

Оголошення про проведення відкритих торгів 03.08.2018 оприлюднене в мережі Інтернет на веб-сайті «Prozorro- публічні закупівлі» за №UA-2018-08-03-000465-а. Основним критерієм вибору переможця є ціна.

За результатами проведення торгів переможцем визнано Товариство з обмеженою відповідальністю «Газ-Оіл Гарант» з ціновою пропозицією по лоту - 449658,70 грн.

11.09.2018 між відділом освіти Жашківської районної державної адміністрації Черкаської області та Товариство з обмеженою відповідальністю «Газ-Оіл Гарант» укладено договір №119 за постачання природного газу на суму 449658,70 грн, тобто з ціною 7944,50 грн за 1000 м3 спожитого природного газу (а.с. 22-29).

Керівник Уманської місцевої прокуратури звернувся з позовом за територіальною підсудністю в господарський суд м. Києва за місцем знаходження відповідача. Справа направлена судом за підсудністю в господарський суд Черкаської області, за місцем реєстрації відповідача. Суд враховує, що спір щодо підсудності справи не допускається.

Відповідно до реєстраційних записів в ЄДРПОУ товариство «Газ-Оіл Гарант» змінило свою назву на товариство «Шерт». Відбулась також перереєстрація юридичної адреси підприємства з міста Київ на місто Черкаси. Ідентифікаційний код товариства та форма управління товариством - не змінені.

Посилаючись на п.2 ч.4 ст. 36 Закону України «Про публічні закупівлі», сторони уклали додаткові угоди, якими істотно змінили вартісні та кількісні показники придбаваємового товару:

додаткова угода №1 від 28.09.2018 ціну за 1000 м3 природного газу збільшено до 8738,95 грн, обсяг закупівель природного газу на 2018 рік зменшено до 51,454545 тис. м3;

додаткова угода №2 від 28.09.2018 ціну за 1000 м3 природного газу збільшено до 9612,84 грн, обсяг закупівель природного газу на 2018 рік зменшено до 46,7768838 тис. м3;

додаткова угода №3 від 28.09.2018 ціну за 1000 м3 природного газу збільшено до 10574,12 грн, обсяг закупівель природного газу на 2018 рік зменшено до 42,5244559 тис. м3;

додаткова угода №4 від 28.09.2018 ціну за 1000 м3 природного газу збільшено до 11631,53 грн, обсяг закупівель природного газу на 2018 рік зменшено до 38,6586029 тис. м3;

додаткова угода №5 від 28.09.2018 ціну за 1000 м3 природного газу збільшено до 12794,68 грн, обсяг закупівель природного газу на 2018 рік зменшено до 35,1441927 тис. м3;

додаткова угода №6 від 28.09.2018 ціну за 1000 м3 природного газу збільшено до 13400,00 грн, обсяг закупівель природного газу на 2018 рік зменшено до 33,556619 тис. м3;

додаткова угода №7 від 28.09.2018 ціну за 1000 м3 природного газу збільшено до 14586,00 грн, обсяг закупівель природного газу на 2018 рік зменшено до 30,8281023 тис. м3 (а.с. 30-36).

Внаслідок укладення додаткових угод ціну 1000 м3 природного газу збільшено з 7944,50 грн до 14586,00 грн (на 83,6% від первинної ціни), обсяг закупівлі з 56,600 тис. м3 зменшено до 30,8281023 тис. м3 - на 25,7718977 тис. м3 (на 45,53% від первинної ціни).

На виконання договору №119 та додаткових угод до нього Товариством з обмеженою відповідальністю « Газ-Оіл Гарант» поставлено, а відділом освіти Жашківської районної державної адміністрації Черкаської області отримано товар - природний газ в наступній кількості та за ціною:

07.12.2018 - 0,05 тис.м3 за ціною 7944,5 грн/тис.м3 на загальну суму 397,23 грн (акт приймання-передачі №888);

07.12.2018 - 0,05 тис.м3 за ціною 8738,95 грн/тис.м3 на загальну суму 436,95 грн (акт приймання-передачі №889);

07.12.2018 - 0,05 тис.м3 за ціною 9612,84 грн/тис.м3 на загальну суму 480,64 грн (акт приймання-передачі №890);

07.12.2018 - 0,05 тис.м3 за ціною 10574,12 грн/тис.м3 на загальну суму 528,71 грн (акт приймання-передачі №891);

07.12.2018 - 0,05 тис.м3 за ціною 11631,12 грн/тис.м3 на загальну суму 581,56 грн (акт приймання-передачі №892);

07.12.2018 - 0,05 тис.м3 за ціною 12794,68 грн/тис.м3 на загальну суму 639,73 грн (акт приймання-передачі №893);

07.12.2018 - 0,05 тис.м3 за ціною 13400 грн/тис.м3 на загальну суму 670,00 грн (акт приймання-передачі №894);

07.12.2018 - 22,74 тис.м3 за ціною 14586 грн/тис.м3 на загальну суму 331685,64 грн (акт приймання-передачі №895);

21.12.2018 - 7,576 тис.м3 за ціною 14586 грн/тис.м3 на загальну суму 110503,54 грн (акт приймання-передачі №957) (а.с.40-48).

Відділом освіти Жашківської районної державної адміністрації Черкаської області оплачено поставлений товар повністю, що підтверджується платіжними дорученнями:

№838 від 17.12.2018 на суму 335420,46 грн;

№840 від 21.12.2018 на суму 110503,54 грн (а.с. 49-50).

Прокуратура вважає, що додаткові угоди №1,2,3,4,5,6,7 до договору №119 за постачання природного газу від 11.09.2018 суперечать вимогам ЗУ «Про публічні закупівлі»

Згідно ч.4 ст. 6 Закону України «Про публічні закупівлі» умови договору про закупівлю не повинні відрізнятися від змісту тендерної пропозиції за результатами аукціону (у тому числі ціни за одиницю товару) переможця процедури закупівлі або ціни пропозиції учасника у разі застосування переговорної процедури.

Згідно п.2 ч.4. ст.36 Закону України «Про публічні закупівлі» істотні умови договору про закупівлю не можуть змінюватися після його підписання до виконання зобов'язань сторонами в повному обсязі, крім випадків, зокрема, зміни ціни за одиницю товару не більше ніж на 10 відсотків у разі коливання ціни такого товару на ринку, за умови, що зазначена зміна не призведе до збільшення суми, визначеної в договорі.

Відповідно до роз'яснень Міністерства економічного розвитку і торгівлі України «Щодо зміни істотних умов договору про закупівлю» від 07.04.2015 №3302-05/11398-07 у залежності від коливання ціни товару на ринку сторони протягом дії договору про закупівлю можуть вносити зміни декілька раз в частині ціни за одиницю товару не більше ніж на 10 відсотків кожного разу з урахуванням попередніх змін, внесених до нього, сукупність яких може перевищувати 10 відсотків від ціни за одиницю товару, визначеної сторонами на момент укладення договору про закупівлю та за умови, що зазначена зміна не призведе до збільшення суми, визначеної у договорі, і виконати свої зобов'язання відповідно до такого договору з урахуванням зазначених змін. Внесення таких змін до договору про закупівлю повинно бути обґрунтованим та документально підтвердженим.

Згідно листа відділу освіти Жашківської районної державної адміністрації Черкаської області від 17.07.2019 вих. №248/03 відповідач не звертався до позивача шляхом направлення листа з питань ініціювання змін умов Договору №119 в частині цін за одиницю товару (а.с. 52).

Проте від відповідача позивачу надійшли експертні висновки №О-755 від 14.09.2018 та №О-825 від 02.10.2018, після чого за усним зверненням відповідача, тендерним комітетом позивача приймались рішення про внесення змін до Договору №119 постачання природного газу від 11.09.2018 щодо його істотних умов та укладалися додаткові угоди.

Як вбачається зі змісту експертного висновку №О-755 від 14.09.2018, на підставі якого сторонами до Договору №119 постачання природного газу від 11.09.2018 укладено додаткові угоди №1,2,3,4,5,6,7 від 28.09.2018, висновок не є належним доказом обставин, наявність яких є необхідною для виникнення у сторін права вносити зміни до договору про закупівлю в частині зміни ціни за одиницю товару шляхом укладення додаткових угод (а.с. 37-39).

Відповідно вказівок прокурора, наданих в порядку п.4 ч.2 ст.36 КПК України в ході досудового розслідування у кримінальному провадженні №12019250130000535 від 29.12.2019, призначено та проведено товарознавчі експертизи з метою з'ясування обставин щодо вартості природного газу на ринку природного газу в Україні станом на 27.09.2018, 28.09.2018, 29.09.2018, а також щодо наявності чи відсутності коливань ціни на ринку природного газу станом на дату укладення спірних додаткових угод №1,2,3,4,5,6,7 до Договору №119 постачання природного газу від 11.09.2018 (а.с. 71).

Згідно висновків експерта №10/711 від 03.06.2020 та №10/1073 від 20.07.2020 станом на 28.09.2018, тобто на дату укладення додаткових угод №1,2,3,4,5,6,7 до Договору №119 постачання природного газу від 11.09.2018 коливання ціни на ринку природного газу не відбувалося, оскільки в період з 27.09.2018 по 29.09.2018 включно ціна на відповідному ринку газу залишалась сталою (а.с. 72-80).

Згідно офіційним даним, розміщеним на веб-сайті Державної служби статистики України, - середня ціна на природний газ для не побутових споживачів, з ПДВ у ІІ півріччі 2018 року становить 11010,88 грн.

Прокуратура вважає, що Відділ освіти Жашківської районної державної адміністрації Черкаської області (правонаступником якого є Уманська РДА) на підставі додаткових угод №1, 2, 3, 4, 5, 6 від 28.09.2018 та додаткової угоди №7 від 12.10.2018 до Договору №119 постачання природного газу від 11.09.2018 безпідставно сплатив на користь Товариству з обмеженою відповідальністю «Газ-Оіл Гарант» (в подальшому ТОВ «Шерт») 202297,93 грн. Зазначена сума підлягає стягненню на користь позивача як отримана відповідачем без достатньої правової підстави.

Виконання зобов'язань за додатковими угодами №1,2,3,4,5,6 від 28.09.2018 та додаткової угоди №7 від 12.10.2018 до Договору №119 постачання природного газу від 11.09.2018, що укладені сторонами з порушенням законодавства у сфері публічних закупівель, призвело до нераціонального та неефективного використання бюджетних коштів, що не відповідає меті Закону України «Про публічні закупівлі» та принципам, за якими мають здійснюватися публічні закупівлі, а також порушує основні принципи щодо максимальної економії та ефективності на всіх стадіях закупівель за бюджетні кошти.

Виплата коштів у зв'язку з укладенням додаткових угод №1,2,3,4,5,6 від 28.09.2018 та додаткової угоди №7 від 12.10.2018 до Договору №119 постачання природного газу від 11.09.2018, що зумовило втрату бюджетних коштів у розмірі 202297,93 грн, та є порушенням економічних інтересів держави - стали причиною звернення прокурора та позивача до суду для захисту порушеного права та примусового стягнення грошових коштів.

Відповідно до витягів з ЄДР позивачі Жашківська районна державна адміністрація та Сектор освіти Жашківської районної державної адміністрації припинені з внесенням відповідних записів в ЄДРПОУ. Належним процесуальним правонаступником позивачів є Уманська РДА. Належним відповідачем за позовом у даній справі є ТОВ «ШЕРТ».

Відповідач відзиву не подав, позовні вимоги не заперечив.

Інших доказів не надано.

Оцінюючи докази у справі в їх сукупності та за внутрішнім переконанням, суд вважає позовні вимоги такими, що підлягають до задоволення.

Згідно з постановою Пленуму Верховного суду України від 18.12.2009 №14 «Про судове рішення у цивільній справі», рішення є законним тоді, коли суд, виконавши всі вимоги цивільного судочинства, вирішив справу згідно з нормами матеріального права, що підлягають застосуванню до даних правовідносин, а також правильно витлумачив ці норми. Обґрунтованим визнається рішення, ухвалене на основі повно і всебічно з'ясованих обставин, на які сторони посилаються як на підставу своїх вимог і заперечень, підтверджених доказами, які були досліджені в судовому засіданні і які відповідають вимогам закону про їх належність та допустимість, або обставин, що не підлягають доказуванню, а також якщо рішення містить вичерпні висновки суду, що відповідають встановленим на підставі достовірних доказів обставинам, які мають значення для вирішення справи.

Згідно положень Пленуму ВГСУ від 23.03.2012 №6 «Про судове рішення» при прийнятті рішення суд має врахувати майнові інтереси сторін, не надаючи переваги одному учаснику над іншим. Рішення має ґрунтуватися на повній та всебічній оцінці доказів у конкретній справі.

Відповідно до приписів ст. 4 ГПК України юридичні особи та фізичні особи - підприємці, фізичні особи, які не є підприємцями, державні органи, органи місцевого самоврядування мають право на звернення до господарського суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав та законних інтересів у справах, віднесених законом до юрисдикції господарського суду, а також для вжиття передбачених законом заходів, спрямованих на запобігання правопорушенням.

Належним позивачем як правонаступник Жашківської РДА та Сектору освіти Жашківської районної державної адміністрації є - Уманська районна державна адміністрація Черкаської області. Належним відповідачем за позовом у даній справі є ТОВ «ШЕРТ».

Між відділом освіти Жашківської районної державної адміністрації Черкаської області та Товариство з обмеженою відповідальністю «Газ-Оіл Гарант» укладено договір №119 за постачання природного газу на суму 449658,70 грн, тобто з ціною 7944,50 грн за 1000 м. куб спожитого природного газу.

Уманська районна державна адміністрація та ТОВ «ШЕРТ» у спірних правовідносинах є суб'єктами господарювання та самостійними юридичними особами, що підтверджено витягами з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців.

Уманська РДА є органом виконавчої влади та може діяти лише в спосіб, визначений Законом, і не інакше - приписи ст. 19 Конституції України.

Правові основи діяльності сторін врегульовані положеннями Конституції України, Цивільного кодексу України, Господарського кодексу України.

Відповідно до приписів ст.ст. 4, 11 ЦК України волевиявлення та дії сторін були направлені на настання певних правових наслідків.

Відповідно до ст.ст. 525, 526, 530 Цивільного кодексу України зобов'язання повинні виконуватись належним чином і в установлений строк відповідно до умов договору та вимог чинного законодавства. Одностороння відмова від зобов'язання не допускається, якщо інше не передбачено договором або законом.

Відповідно ст. 3 ЗУ «Про публічні закупівлі» одним з принципів публічних закупівель є максимальна економія та ефективність.

Відповідно п.2 ч.4 ст. 36 ЗУ «Про публічні закупівлі» кожне коливання ціни на ринку товару є окремим юридичним фактом, тобто при кожному наступному внесенні змін до договору щодо ціни товару необхідною умовою буде наявність зміни цін на ринку після укладення попередньої додаткової угоди. Кожне з таких ринкових коливань має підтверджуватись окремим документом.

Суд встановив, що кожна додаткова угода №1,2,3,4,5,6 до договору №119 постачання природного газу від 11.09.2018, укладені сторонами 28.09.2018 на підставі експертного висновку №О-755 від 14.09.2018, що свідчить про недотримання сторонами вимог п.2 ч.4 ст.36 Закону України «Про публічні закупівлі».

Сторони, збільшивши ціну предмета закупівлі з 7944,5 грн. до 13400 грн. шляхом укладення протягом одного дня шести додаткових угод до договору №119 постачання природного газу від 11.09.2018, кожною з яких збільшили ціну без перевищення встановленої законом десятивідсоткової межі, надали лише зовнішньої подібності відповідності вчинюваних правочинів вимогам закону.

Відповідно до п.1 ч.1 ст.37 ЗУ «Про публічні закупівлі» договір про закупівлю є нікчемним у разі укладення його з порушенням вимог частини четвертої статті 36 Закону України «Про публічні закупівлі».

Таким чином, порушення сторонами п.2 ч.4 ст.36 ЗУ «Про публічні закупівлі» при укладенні додаткових угод №1, 2, 3, 4, 5, 6 від 28.09.2018 та додаткової угоди №7 від 12.10.2018 до Договору №119 постачання природного газу від 11.09.2018 вказує на нікчемність зазначених додаткових угод згідно з положенням п.1 ч.1 ст.37 ЗУ «Про публічні закупівлі».

Відповідно до положень ст. 1212 Цивільного кодексу України особа, яка набула майно або зберегла його у себе за рахунок іншої особи (потерпілого) без достатньої правової підстави (безпідставно набуте майно), зобов'язана повернути потерпілому це майно. Особа зобов'язана повернути майно і тоді, коли підстава, на якій воно було набуте, згодом відпала. Положення цієї глави застосовуються незалежно від того, чи безпідставне набуття або збереження майна було результатом поведінки набувача майна, потерпілого, інших осіб чи наслідком події.

На виконання договору №19 та додаткових угод до нього Товариством з обмеженою відповідальністю «Газ-Оіл Гарант» (ТОВ «Шерт») поставлено, а відділом освіти Жашківської районної державної адміністрації Черкаської області (Уманська РДА) отримано товар - природний газ в наступній кількості та за ціною:

07.12.2018 - 0,05 тис.м3 за ціною 7944,5 грн/тис.м3 на загальну суму 397,23 грн. (акт приймання-передачі №888);

07.12.2018 - 0,05 тис.м3 за ціною 8738,95 грн/тис.м3 на загальну суму 436,95 грн. (акт приймання-передачі №889);

07.12.2018 - 0,05 тис.м3 за ціною 9612,84грн/тис.м3 на загальну суму 480,64 грн. (акт приймання-передачі №890);

07.12.2018 - 0,05 тис.м3 за ціною 10574,12грн/тис.м3 на загальну суму 528,71 грн. (акт приймання-передачі №891);

07.12.2018 - 0,05 тис.м3 за ціною 11631,12 грн/тис.м3 на загальну суму 581,56 грн. (акт приймання-передачі №892);

07.12.2018 - 0,05 тис.м3 за ціною 12794,68 грн/тис.м3 на загальну суму 639,73 грн. (акт приймання-передачі №893);

07.12.2018 - 0,05 тис.м3 за ціною 13400 грн/тис.м3 на загальну суму 670,00 грн. (акт приймання-передачі №894);

07.12.2018 - 22,74 тис.м3 за ціною 14586 грн/тис.м3 на загальну суму 331685,64 грн. (акт приймання-передачі №895);

21.12.2018 - 7,576 тис.м3 за ціною 14586 грн/тис.м3 на загальну суму 110503,54 грн. (акт приймання-передачі №957) (а.с. 40-48).

Відділом освіти Жашківської районної державної адміністрації Черкаської області оплачено поставлений товар повністю, що підтверджується платіжними дорученнями:

№838 від 17.12.2018 на суму 335420,46 грн;

№840 від 21.12.2018 на суму 110503,54 грн (а.с. 49-50).

Таким чином, відповідно до наданого позивачем розрахунку заборгованості, відповідач за поставлений у 2018 році закладам освіти природній газ за завищеною ціною без достатньої правової підстави має повернути заборгованість в розмірі 202297,93грн.

Відповідач не спростував доводи позивача.

Прокурором та позивачем використано належний спосіб захисту порушеного права відповідно до приписів ст.ст. 15-16 ЦК України. Позовні вимоги належить задовольнити повністю.

Відповідно до ст.ст. 74, 76-79 ГПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень. Докази подаються сторонами та іншими учасниками судового процесу. Господарський суд приймає тільки ті докази, які мають значення для справи. Обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування. Обов'язок доказування слід розуміти як закріплену в процесуальному та матеріальному законодавстві міру належної поведінки особи, що бере участь у судовому процесі, із збирання та надання доказів для підтвердження свого суб'єктивного права.

Суд вважає, що відповідач мав достатньо часу для надання доказів про правомірність своїх дій чи спростування доводів прокурора та позивача.

Суд при прийнятті рішення враховує правові позиції та практику Європейського суду з прав людини як джерело права, згоду на застосування якого надано Верховною Радою України (п. 4 ст. 11 ГПК України):

- принцип правової певності та юридичної визначеності, в тому числі недопустимість ревізування рішень судів, які набрали законної сили - з підстав бажання зацікавленої особи в переоцінці доказів (рішення «Агрокомплекс проти України» №23465/03 від 08.03.2012);

- принцип загальної оцінки судом відносин сторін та відсутності обов'язку суду давати оцінку кожній вимозі сторін (рішення «Серявін проти України» №4909/04 від 10.02.2010, рішення «Трофімчук проти України» № 4241/03 від 28.10.2010);

- принцип повноти та межі обгрунтування рішення судом в залежності від характеру рішення (рішення «Руїс Торіха проти Іспанії» від 09.12.1994, серія А, №303-А, п. 29);

- принцип поваги до права на володіння своїм майном (рішення «Желтяков проти України» №4994/04 від 09.09.2011).

Згідно зі ст. 129 ГПК України судові витрати належить покласти на Відповідача та стягнути на користь Прокуратури 17748,47 грн судового збору.

Керуючись ст.ст. 129, 232, 233, 236-241 ГПК України, господарський суд

ВИРІШИВ:

Стягнути з відповідача: товариства з обмеженою відповідальністю

«ШЕРТ», м. Черкаси, бульвар Шевченка, 266, ідентифікаційний код ЄДРПОУ 40327128, номер рахунку в банку невідомий

на користь Уманської районної державної адміністрації Черкаської області, Черкаська область м. Умань, площа Соборності, 1, ідентифікаційний код ЄДРПОУ 04061292, номер рахунку в банку невідомий

202297,93 грн боргу.

Стягнути з відповідача: товариства з обмеженою відповідальністю

«ШЕРТ», м. Черкаси, бульвар Шевченка,266,ідентифікаційний код ЄДРПОУ 40327128, номер рахунку в банку невідомий

на користь Черкаської обласної прокуратури, м. Черкаси, бульв. Шевченка, 286 (код ЄДРПОУ 02911119, розрахунковий рахунок 35212034003751, ВДКСУ м. Київ, код банку 820172, код класифікації видатків бюджету - 2800)

17748,47 грн судового збору

Накази видати після набранням суду законної сили.

Рішення набирає законної сили після закінчення двадцятиденного строку з дня складення повного судового рішення. Сторони у справі протягом цього строку мають право подати апеляційну скаргу безпосередньо до суду апеляційної інстанції на вказане рішення або через господарський суд Черкаської області.

Повне рішення складено 27.07.2021.

Суддя Г.М.Скиба