Ухвала від 02.08.2021 по справі 914/2259/21

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

02.08.2021 р. Справа № 914/2259/21

Суддя Господарського суду Львівської області, Галамай О.З., розглянувши матеріали позовної заяви Акціонерного товариства “Оператор газорозподільної системи «Львівгаз», м. Львів

до відповідача: Комунального підприємства «Червоноградтеплокомуненерго», м. Червоноград

про стягнення 6 875 895, 48 грн

ВСТАНОВИВ:

На розгляд Господарського суду Львівської області надійшла позовна заява Акціонерного товариства “Оператор газорозподільної системи «Львівгаз» до відповідача: Комунального підприємства «Червоноградтеплокомуненерго» про стягнення 6 875 895, 48 грн на підставі договору про розподіл природного газу від 01.01.2016.

Розглянувши позовну заяву та додані до неї документи, суд дійшов висновку про необхідність залишення її без руху, з огляду на таке.

Згідно з частиною 2 статтею 164 Господарського процесуального кодексу України позивач зобов'язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).

Відповідно до п. 5 ч. 3 ст. 162 Господарського процесуального кодексу України, позовна заява повинна містити, виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; правові підстави позову.

Згідно з статтею 74 Господарського процесуального кодексу України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень.

До позовної заяви позивачем долучено акти наданих послуг за період з 31.01.2021-30.06.2021 на загальну суму 10 930 398, 22 грн.

Також позивач ствердив, що заборгованість відповідача перед позивачем за зазначений період становить 6 477 369, 16 грн. Однак первинні докази оплат на суму 4 453 029, 06 грн не долучено до позовної заяви.

Суд звертає увагу позивача, що необхідність таких доказів (банківські виписки про рух коштів) обумовлюється потребою визначення точних періодів для нарахування штрафних санкцій, інфляційних та 3% річних та перевірки наявності/відсутності зазначення призначень платежів. Щодо наданого позивачем акту звіряння взаємних розрахунків, то такий не є первинним документом.

Крім того, відповідно до пункту 8 частини 3 статті 162 Господарського процесуального кодексу України позовна заява повинна містити зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів.

До позовної заяви позивачем долучено копії актів наданих послуг з розподілу природного газу за період серпень-грудень 2020 року, однак не зазначено де знаходяться оригінали.

З урахуванням викладеного, позивачу слід надати суду докази, які підтвердять факт оплати відповідачем за розподілений природний газ по договору від 01.01.2016 на суму 4 453 029, 06 грн та зазначити про наявність у позивача або іншої особи оригіналів актів наданих послуг з розподілу природного газу за період серпень-грудень 2020 року.

Відповідно до пункту 1 статті 174 Господарського процесуального кодексу України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162 та 164 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Керуючись статтями 163, 164, 174, 234 Господарського процесуального кодексу України, суд

ПОСТАНОВИВ:

1. Позовну заяву Акціонерного товариства “Оператор газорозподільної системи «Львівгаз» залишити без руху.

2. Встановити позивачу строк у 10 календарних днів з дня вручення цієї ухвали для усунення зазначених в ній недоліків.

3. Зобов'язати позивача у випадку виправлення зазначених у цій ухвалі недоліків невідкладно надіслати відповідні документи відповідачу. Докази надіслання надати суду.

У разі невиконання цієї ухвали у встановлений судом строк, позовна заява вважається неподаною і підлягає поверненню позивачу зі всіма доданими до неї документами.

Повернення позовної заяви не перешкоджає повторному зверненню з нею до господарського суду в загальному порядку після усунення недоліків.

Ухвала набрала законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.

Суддя Галамай О. З.

Попередній документ
98759620
Наступний документ
98759622
Інформація про рішення:
№ рішення: 98759621
№ справи: 914/2259/21
Дата рішення: 02.08.2021
Дата публікації: 05.08.2021
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Господарське
Суд: Господарський суд Львівської області
Категорія справи: Господарські справи (з 01.01.2019); Справи позовного провадження; Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів; Невиконання або неналежне виконання зобов’язань; купівлі-продажу; поставки товарів, робіт, послуг; енергоносіїв
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Розглянуто (28.09.2022)
Дата надходження: 01.07.2022
Предмет позову: скарга на постанову ДВС
Розклад засідань:
30.09.2021 14:00 Господарський суд Львівської області
28.10.2021 10:30 Господарський суд Львівської області
17.11.2021 11:00 Господарський суд Львівської області
27.07.2022 10:00 Господарський суд Львівської області
28.09.2022 10:30 Господарський суд Львівської області
07.12.2022 10:00 Західний апеляційний господарський суд
Учасники справи:
головуючий суддя:
БУЛГАКОВА І В
ЖЕЛІК МАКСИМ БОРИСОВИЧ
суддя-доповідач:
БУЛГАКОВА І В
ГАЛАМАЙ О З
ГАЛАМАЙ О З
ДОЛІНСЬКА О З
ДОЛІНСЬКА О З
ЖЕЛІК МАКСИМ БОРИСОВИЧ
ат "оператор газорозподільчої системи "львівгаз", відповідач (бо:
м.Червоноград
відповідач (боржник):
Комунальне підприємство "Червоноградтеплокомуненерго"
м.Червоноград, КП "Червоноградтеплокомуненерго"
за участю:
Червоноградський ВДВС у Червоноградському районі Львівської області Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Львів)
заявник апеляційної інстанції:
м.Львів, АТ "Оператор газорозподільчої системи "Львівгаз"
заявник касаційної інстанції:
Акціонерне товариство "Оператор газорозподільної системи "Львівгаз"
позивач (заявник):
Акціонерне товариство "Оператор газорозподільної системи "Львівгаз"
АТ "Оператор газорозподільної системи "Львівгаз"
м.Львів
суддя-учасник колегії:
ГАЛУШКО НАТАЛІЯ АНАТОЛІЇВНА
МАЛАШЕНКОВА Т М
ОРИЩИН ГАННА ВАСИЛІВНА
Селіваненко В.П.