Постанова від 03.08.2021 по справі 715/1644/21

Справа № 715/1644/21

Провадження № 3/715/758/21

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

03.08.2021 смт. Глибока

Суддя Глибоцького районного суду Чернівецької області Цуренко В.А.

секретар судового засідання Оршевська С.М.

за участю прокурора Димчука І.І.

розглянувши матеріали справи, які надійшли від Національної поліції України Департаменту захисту економіки Управління стратегічних розслідувань в Чернівецькій області, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителя АДРЕСА_1 , директора КНП Глибоцької районної ради «Глибоцька центральна районна лікарня», за ч.1 та ч.2 ст.172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 , будучи, на підставі контракту № 8 - к від 09.10.2018 року директором КНП Глибоцької районної ради «Глибоцька центральна районна лікарня», 29.04.2020 року не повідомив безпосереднього керівника (голову Глибоцької районної ради Панчука П.В. ) про наявність у нього реального конфлікту інтересів під час прийняття рішення, а саме підписання наказу № 40 А від 29.04.2020 року «Про затвердження по КНП «Глибоцька ЦРЛ» переліку медичних працівників та інших працівників, що безпосередньо зайняті лікуванням пацієнтів із лабораторно підтвердженими випадками респіраторної хвороби COVID-19, а також зайняті ліквідацією та здійсненням заходів із запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19», яким було надано додаткову доплату до заробітної плати в сумі 2500 грн. сестрі-господарці інфекційного відділення ОСОБА_3 , яка є його дружиною, чим порушив вимоги п. 2 ч. 1 ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції» та вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Крім цього, ОСОБА_1 , будучи, на підставі контракту № 8 - к від 09.10.2018 року директором КНП Глибоцької районної ради «Глибоцька центральна районна лікарня», прийняв рішення в умовах реального конфлікту інтересів під час підписання наказу № 40А від 29.04.2020 року, яким було надано додаткову доплату до заробітної плати в сумі 2500 грн. сестрі-господарці інфекційного відділення ОСОБА_3 , яка є його дружиною, чим порушив вимоги п. 3 ч. 1 ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції» та вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 2 ст. 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

04.05.2020 року ОСОБА_1 , будучи, на підставі контракту № 8 - к від 09.10.2018 року директором КНП Глибоцької районної ради «Глибоцька центральна районна лікарня», не повідомив безпосереднього керівника (голову Глибоцької районної ради Панчука П.В. ) про наявність у нього реального конфлікту інтересів під час прийняття рішення, а саме підписання наказу № 4 від 04.05.2020 року, яким було надано 0,5 посади внутрішнього сумісництва молодшої медичної сестри інфекційного відділення сестрі-господарці інфекційного відділення ОСОБА_3 , яка є його дружиною, чим порушив вимоги п. 2 ч. 1 ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції» та вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

ОСОБА_1 , будучи, на підставі контракту № 8 - к від 09.10.2018 року директором КНП Глибоцької районної ради «Глибоцька центральна районна лікарня», прийняв рішення в умовах реального конфлікту інтересів під час підписання наказу № 4 від 04.05.2020 року, яким було надано 0,5 посади внутрішнього сумісництва молодшої медичної сестри інфекційного відділення сестрі-господарці інфекційного відділення ОСОБА_3 , яка є його дружиною, чим порушив вимоги п. 3 ч. 1 ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції» та вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 2 ст. 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

28.05.2020 року ОСОБА_1 , будучи, на підставі контракту № 8 - к від 09.10.2018 року директором КНП Глибоцької районної ради «Глибоцька центральна районна лікарня», не повідомив безпосереднього керівника (голову Глибоцької районної ради Панчука П.В. ) про наявність у нього реального конфлікту інтересів під час прийняття рішення, а саме підписання наказу № 56 від 28.05.2020 року «Про затвердження по КНП «Глибоцька ЦРЛ» переліку медичних працівників та інших працівників, що безпосередньо зайняті лікуванням пацієнтів із лабораторно підтвердженими випадками респіраторної хвороби COVID-19, а також зайняті ліквідацією та здійсненням заходів із запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19», яким було надано додаткову доплату до посадового окладу у розмірі 300 % в сумі 14 166 грн. сестрі-господарці інфекційного відділення ОСОБА_3 , яка є його дружиною, чим порушив вимоги п. 2 ч. 1 ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції» та вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

ОСОБА_1 , будучи, на підставі контракту № 8 - к від 09.10.2018 року директором КНП Глибоцької районної ради «Глибоцька центральна районна лікарня», прийняв рішення в умовах реального конфлікту інтересів під час підписання наказу № 56 від 28.05.2020 року, яким було надано додаткову доплату до посадового окладу у розмірі 300 % в сумі 14166 грн. сестрі-господарці інфекційного відділення ОСОБА_3 , яка є його дружиною, чим порушив вимоги п. 3 ч. 1 ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції» та вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 2 ст. 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

ОСОБА_1 , будучи, на підставі контракту № 8 - к від 09.10.2018 року директором КНП Глибоцької районної ради «Глибоцька центральна районна лікарня», 19.06.2020 року не повідомив безпосереднього керівника (голову Глибоцької районної ради Панчука П.В. ) про наявність у нього реального конфлікту інтересів під час прийняття рішення, а саме підписання наказу № 58 А від 19.06.2020 року «Про затвердження по КНП «Глибоцька ЦРЛ» переліку медичних працівників та інших працівників, що безпосередньо зайняті лікуванням пацієнтів із лабораторно підтвердженими випадками респіраторної хвороби COVID-19, а також зайняті ліквідацією та здійсненням заходів із запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19», яким було надано додаткову доплату до посадового окладу у розмірі 300 % в сумі 16407 грн. сестрі-господарці інфекційного відділення ОСОБА_3 , яка є його дружиною, чим порушив вимоги п. 2 ч. 1 ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції» та вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

ОСОБА_1 , будучи, на підставі контракту № 8 - к від 09.10.2018 року директором КНП Глибоцької районної ради «Глибоцька центральна районна лікарня», прийняв рішення в умовах реального конфлікту інтересів під час підписання наказу № 58 А від 19.06.2020 року, яким було надано додаткову доплату до посадового окладу у розмірі 300 % в сумі 16407 грн. сестрі-господарці інфекційного відділення ОСОБА_3 , яка є його дружиною, чим порушив вимоги п. 3 ч. 1 ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції» та вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 2 ст. 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

17.07.2020 року ОСОБА_1 , будучи, на підставі контракту № 8 - к від 09.10.2018 року директором КНП Глибоцької районної ради «Глибоцька центральна районна лікарня», не повідомив безпосереднього керівника (голову Глибоцької районної ради Панчука П.В. ) про наявність у нього реального конфлікту інтересів під час прийняття рішення, а саме підписання наказу № 103 А від 17.07.2020 року «Про затвердження по КНП «Глибоцька ЦРЛ» переліку медичних працівників та інших працівників, що безпосередньо зайняті лікуванням пацієнтів із лабораторно підтвердженими випадками респіраторної хвороби COVID-19, а також зайняті ліквідацією та здійсненням заходів із запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19», яким було надано додаткову доплату до посадового окладу у розмірі 300 % в сумі 13680 грн. сестрі-господарці інфекційного відділення ОСОБА_3 , яка є його дружиною, чим порушив вимоги п. 2 ч. 1 ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції» та вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

ОСОБА_1 , будучи, на підставі контракту № 8 - к від 09.10.2018 року директором КНП Глибоцької районної ради «Глибоцька центральна районна лікарня», прийняв рішення в умовах реального конфлікту інтересів під час підписання наказу № 103 А від 17.07.2020 року, яким було надано додаткову доплату до посадового окладу у розмірі 300 % в сумі 13680 грн. сестрі-господарці інфекційного відділення ОСОБА_3 , яка є його дружиною, чим порушив вимоги п. 3 ч. 1 ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції» та вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 2 ст. 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

14.08.2021 року ОСОБА_1 , будучи, на підставі контракту № 8 - к від 09.10.2018 року директором КНП Глибоцької районної ради «Глибоцька центральна районна лікарня», не повідомив безпосереднього керівника (голову Глибоцької районної ради Панчука П.В. ) про наявність у нього реального конфлікту інтересів під час прийняття рішення, а саме підписання наказу № 139 від 14.08.2020 року «Про затвердження по КНП «Глибоцька ЦРЛ» переліку медичних працівників та інших працівників, що безпосередньо зайняті лікуванням пацієнтів із лабораторно підтвердженими випадками респіраторної хвороби COVID-19, а також зайняті ліквідацією та здійсненням заходів із запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19», яким було надано додаткову доплату до посадового окладу у розмірі 300 % в сумі 11571 грн. сестрі-господарці інфекційного відділення ОСОБА_3 , яка є його дружиною, чим порушив вимоги п. 2 ч. 1 ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції» та вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

ОСОБА_1 , будучи, на підставі контракту № 8 - к від 09.10.2018 року директором КНП Глибоцької районної ради «Глибоцька центральна районна лікарня», прийняв рішення в умовах реального конфлікту інтересів під час підписання наказу № 139 від 14.08.2020 року, яким було надано додаткову доплату до посадового окладу у розмірі 300 % в сумі 11571 грн. сестрі-господарці інфекційного відділення ОСОБА_3 , яка є його дружиною, чим порушив вимоги п. 3 ч. 1 ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції» та вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 2 ст. 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

18.09.2020 року ОСОБА_1 , будучи, на підставі контракту № 8 - к від 09.10.2018 року директором КНП Глибоцької районної ради «Глибоцька центральна районна лікарня», не повідомив безпосереднього керівника (голову Глибоцької районної ради Панчука П.В. ) про наявність у нього реального конфлікту інтересів під час прийняття рішення, а саме підписання наказу № 149 від 18.09.2020 року «Про затвердження по КНП «Глибоцька ЦРЛ» переліку медичних працівників та інших працівників, що безпосередньо зайняті лікуванням пацієнтів із лабораторно підтвердженими випадками респіраторної хвороби COVID-19, а також зайняті ліквідацією та здійсненням заходів із запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19», яким було надано додаткову доплату до посадового окладу у розмірі 300 % в сумі 12234 грн. сестрі-господарці інфекційного відділення ОСОБА_3 , яка є його дружиною, чим порушив вимоги п. 2 ч. 1 ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції» та вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

ОСОБА_1 , будучи, на підставі контракту № 8 - к від 09.10.2018 року директором КНП Глибоцької районної ради «Глибоцька центральна районна лікарня», прийняв рішення в умовах реального конфлікту інтересів під час підписання наказу № 149 від 18.09.2020 року, яким було надано додаткову доплату до посадового окладу у розмірі 300 % в сумі 12234 грн. сестрі-господарці інфекційного відділення ОСОБА_3 , яка є його дружиною, чим порушив вимоги п. 3 ч. 1 ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції» та вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 2 ст. 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

26.10.2020 року ОСОБА_1 , будучи, на підставі контракту № 8 - к від 09.10.2018 року директором КНП Глибоцької районної ради «Глибоцька центральна районна лікарня», не повідомив безпосереднього керівника (голову Глибоцької районної ради Панчука П.В. ) про наявність у нього реального конфлікту інтересів під час прийняття рішення, а саме підписання наказу № 162 від 26.10.2020 року «Про затвердження по КНП «Глибоцька ЦРЛ» переліку медичних працівників та інших працівників, що безпосередньо зайняті лікуванням пацієнтів із лабораторно підтвердженими випадками респіраторної хвороби COVID-19, а також зайняті ліквідацією та здійсненням заходів із запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19», яким було надано додаткову доплату до посадового окладу у розмірі 300 % в сумі 14928 грн. сестрі-господарці інфекційного відділення ОСОБА_3 , яка є його дружиною, чим порушив вимоги п. 2 ч. 1 ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції» та вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

ОСОБА_1 , будучи, на підставі контракту № 8 - к від 09.10.2018 року директором КНП Глибоцької районної ради «Глибоцька центральна районна лікарня», прийняв рішення в умовах реального конфлікту інтересів під час підписання наказу № 162 від 26.10.2020 року, яким було надано додаткову доплату до посадового окладу у розмірі 300 % в сумі 14928 грн. сестрі-господарці інфекційного відділення ОСОБА_3 , яка є його дружиною, чим порушив вимоги п. 3 ч. 1 ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції» та вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 2 ст. 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

02.11.2020 року ОСОБА_1 , будучи, на підставі контракту № 8 - к від 09.10.2018 року директором КНП Глибоцької районної ради «Глибоцька центральна районна лікарня», не повідомив безпосереднього керівника (голову Глибоцької районної ради Панчука П.В. ) про наявність у нього реального конфлікту інтересів під час прийняття рішення, а саме підписання наказу № 9 від 02.11.2020 року, яким було переведено сестру-господарку інфекційного відділення ОСОБА_3 на посаду молодшої медичної сестри інфекційного відділення, яка є його дружиною, чим порушив вимоги п. 2 ч. 1 ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції» та вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

ОСОБА_1 , будучи, на підставі контракту № 8 - к від 09.10.2018 року директором КНП Глибоцької районної ради «Глибоцька центральна районна лікарня», прийняв рішення в умовах реального конфлікту інтересів під час підписання наказу № 9 від 02.11.2020 року, яким було переведено сестру-господарку інфекційного відділення ОСОБА_3 на посаду молодшої медичної сестри інфекційного відділення, яка є його дружиною, чим порушив вимоги п. 3 ч. 1 ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції» та вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 2 ст. 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

16.11.2020 року ОСОБА_1 , будучи, на підставі контракту № 8 - к від 09.10.2018 року директором КНП Глибоцької районної ради «Глибоцька центральна районна лікарня», не повідомив безпосереднього керівника (голову Глибоцької районної ради Панчука П.В. ) про наявність у нього реального конфлікту інтересів під час прийняття рішення, а саме підписання наказу № 172 А від 16.11.2020 року «Про затвердження по КНП «Глибоцька ЦРЛ» переліку медичних працівників та інших працівників, що безпосередньо зайняті лікуванням пацієнтів із лабораторно підтвердженими випадками респіраторної хвороби COVID-19, а також зайняті ліквідацією та здійсненням заходів із запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19», яким було надано додаткову доплату до посадового окладу у розмірі 300 % в сумі 15729 грн. молодшій медичний сестрі інфекційного відділення ОСОБА_3 , яка є його дружиною, чим порушив вимоги п. 2 ч. 1 ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції» та вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

ОСОБА_1 , будучи, на підставі контракту № 8 - к від 09.10.2018 року директором КНП Глибоцької районної ради «Глибоцька центральна районна лікарня», прийняв рішення в умовах реального конфлікту інтересів під час підписання наказу № 172 А від 16.11.2020 року, яким було надано додаткову доплату до посадового окладу у розмірі 300 % в сумі 15729 грн. молодшій медичній сестрі інфекційного відділення ОСОБА_3 , яка є його дружиною, чим порушив вимоги п. 3 ч. 1 ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції» та вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 2 ст. 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

10.12.2020 року ОСОБА_1 , будучи, на підставі контракту № 8 - к від 09.10.2018 року директором КНП Глибоцької районної ради «Глибоцька центральна районна лікарня», не повідомив безпосереднього керівника (голову Глибоцької районної ради Панчука П.В. ) про наявність у нього реального конфлікту інтересів під час прийняття рішення, а саме підписання наказу № 117 від 10.12.2020 року «Про затвердження по КНП «Глибоцька ЦРЛ» переліку медичних працівників та інших працівників, що безпосередньо зайняті лікуванням пацієнтів із лабораторно підтвердженими випадками респіраторної хвороби COVID-19, а також зайняті ліквідацією та здійсненням заходів із запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19»,, яким було надано додаткову доплату до посадового окладу у розмірі 300 % в сумі 16341 грн. молодшій медичній сестрі інфекційного відділення ОСОБА_3 , яка є його дружиною, чим порушив вимоги п. 2 ч. 1 ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції» та вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

ОСОБА_1 , будучи, на підставі контракту № 8 - к від 09.10.2018 року директором КНП Глибоцької районної ради «Глибоцька центральна районна лікарня», прийняв рішення в умовах реального конфлікту інтересів під час підписання наказу № 117 від 10.12.2020 року, яким було надано додаткову доплату до посадового окладу у розмірі 300 % в сумі 16341 грн. молодшій медичній сестрі інфекційного відділення ОСОБА_3 , яка є його дружиною, чим порушив вимоги п. 3 ч. 1 ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції» та вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 2 ст. 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

28.12.2020 року ОСОБА_1 , будучи, на підставі контракту № 8 - к від 09.10.2018 року директором КНП Глибоцької районної ради «Глибоцька центральна районна лікарня», не повідомив безпосереднього керівника (голову Глибоцької районної ради Панчука П.В. ) про наявність у нього реального конфлікту інтересів під час прийняття рішення, а саме підписання наказу № 197 від 28.12.2020 року «Про затвердження по КНП «Глибоцька ЦРЛ» переліку медичних працівників та інших працівників, що безпосередньо зайняті лікуванням пацієнтів із лабораторно підтвердженими випадками респіраторної хвороби COVID-19, а також зайняті ліквідацією та здійсненням заходів із запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19», яким було надано додаткову доплату до посадового окладу у розмірі 300 % в сумі 16341 грн. молодшій медичній сестрі інфекційного відділення ОСОБА_3 , яка є його дружиною, чим порушив вимоги п. 2 ч. 1 ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції» та вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

ОСОБА_1 , будучи, на підставі контракту № 8 - к від 09.10.2018 року директором КНП Глибоцької районної ради «Глибоцька центральна районна лікарня», прийняв рішення в умовах реального конфлікту інтересів під час підписання наказу № 197 від 28.12.2020 року, яким було надано додаткову доплату до посадового окладу у розмірі 300 % в сумі 16341 грн. молодшій медичній сестрі інфекційного відділення ОСОБА_3 , яка є його дружиною, чим порушив вимоги п. 3 ч. 1 ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції» та вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 2 ст. 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

04.01.2021 року ОСОБА_1 , будучи, на підставі контракту № 8 - к від 09.10.2018 року директором КНП Глибоцької районної ради «Глибоцька центральна районна лікарня», не повідомив безпосереднього керівника (голову Глибоцької районної ради Панчука П.В. ) та Департаменту охорони здоров'я Чернівецької ОДА і НАЗК про наявність у нього реального конфлікту інтересів під час прийняття рішення, а саме підписання наказу № 1 від 04.01.2021 року, яким надано 0,5 посади внутрішнього сумісництва молодшої медичної сестри інфекційного відділення - ОСОБА_3 на час відпусток та хвороби молодших медичних сестер за 2021 рік, яка є його дружиною, чим порушив вимоги п. 2 ч. 1 ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції» та вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

ОСОБА_1 , будучи, на підставі контракту № 8 - к від 09.10.2018 року директором КНП Глибоцької районної ради «Глибоцька центральна районна лікарня», прийняв рішення в умовах реального конфлікту інтересів під час підписання наказу № 1 від 04.01.2021 року, яким надано 0,5 посади внутрішнього сумісництва молодшої медичної сестри інфекційного відділення - ОСОБА_3 на час відпусток та хвороби молодших медичних сестер за 2021 рік, яка є його дружиною, чим порушив вимоги п. 3 ч. 1 ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції» та вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 2 ст. 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

19.02.2021 року ОСОБА_1 , будучи, на підставі контракту № 8 - к від 09.10.2018 року директором КНП Глибоцької районної ради «Глибоцька центральна районна лікарня», не повідомив безпосереднього керівника про наявність у нього реального конфлікту інтересів під час прийняття рішення, а саме підписання наказу № 58 від 19.02.2021 року «Про затвердження по КНП «Глибоцька ЦРЛ» переліку медичних працівників та інших працівників, що безпосередньо зайняті лікуванням пацієнтів із лабораторно підтвердженими випадками респіраторної хвороби COVID-19, а також зайняті ліквідацією та здійсненням заходів із запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19», яким було надано додаткову доплату до посадового окладу у розмірі 300 % в сумі 19425 грн. молодшій медичній сестрі інфекційного відділення ОСОБА_3 , яка є його дружиною, чим порушив вимоги п. 2 ч. 1 ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції» та вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

ОСОБА_1 , будучи, на підставі контракту № 8 - к від 09.10.2018 року директором КНП Глибоцької районної ради «Глибоцька центральна районна лікарня», прийняв рішення в умовах реального конфлікту інтересів під час підписання наказу № 58 від 19.02.2021 року, яким було надано додаткову доплату до посадового окладу у розмірі 300 % в сумі 19425 грн. молодшій медичній сестрі інфекційного відділення ОСОБА_3 , яка є його дружиною, чим порушив вимоги п. 3 ч. 1 ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції» та вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 2 ст. 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

23.03.2021 року ОСОБА_1 , будучи, на підставі контракту № 8 - к від 09.10.2018 року директором КНП Глибоцької районної ради «Глибоцька центральна районна лікарня», не повідомив безпосереднього керівника про наявність у нього реального конфлікту інтересів під час прийняття рішення, а саме підписання наказу № 90 від 23.03.2021 року «Про затвердження по КНП «Глибоцька ЦРЛ» переліку медичних працівників та інших працівників, що безпосередньо зайняті лікуванням пацієнтів із лабораторно підтвердженими випадками респіраторної хвороби COVID-19, а також зайняті ліквідацією та здійсненням заходів із запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19», яким було надано додаткову доплату до посадового окладу у розмірі 300 % в сумі 20526 грн. молодшій медичній сестрі інфекційного відділення ОСОБА_3 , яка є його дружиною, чим порушив вимоги п. 2 ч. 1 ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції» та вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

ОСОБА_1 , будучи, на підставі контракту № 8 - к від 09.10.2018 року директором КНП Глибоцької районної ради «Глибоцька центральна районна лікарня», прийняв рішення в умовах реального конфлікту інтересів під час підписання наказу № 90 від 23.03.2021 року, яким було надано додаткову доплату до посадового окладу у розмірі 300 % в сумі 20526 грн. молодшій медичній сестрі інфекційного відділення ОСОБА_3 , яка є його дружиною, чим порушив вимоги п. 3 ч. 1 ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції» та вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 2 ст. 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

14.04.2021 року ОСОБА_1 , будучи, на підставі контракту № 8 - к від 09.10.2018 року директором КНП Глибоцької районної ради «Глибоцька центральна районна лікарня», не повідомив безпосереднього керівника про наявність у нього реального конфлікту інтересів під час прийняття рішення, а саме підписання наказу № 106 від 14.04.2021 року «Про затвердження по КНП «Глибоцька ЦРЛ» переліку медичних працівників та інших працівників, що безпосередньо зайняті лікуванням пацієнтів із лабораторно підтвердженими випадками респіраторної хвороби COVID-19, а також зайняті ліквідацією та здійсненням заходів із запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19», яким було надано додаткову доплату до посадового окладу у розмірі 300 % в сумі 19464 грн. молодшій медичній сестрі інфекційного відділення ОСОБА_3 , яка є його дружиною, чим порушив вимоги п. 2 ч. 1 ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції» та вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

ОСОБА_1 , будучи, на підставі контракту № 8 - к від 09.10.2018 року директором КНП Глибоцької районної ради «Глибоцька центральна районна лікарня», прийняв рішення в умовах реального конфлікту інтересів під час підписання наказу № 106 від 14.04.2021 року, яким було надано додаткову доплату до посадового окладу у розмірі 300 % в сумі 19464 грн. молодшій медичній сестрі інфекційного відділення ОСОБА_3 , яка є його дружиною, чим порушив вимоги п. 3 ч. 1 ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції» та вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 2 ст. 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

28.05.2021 року ОСОБА_1 , будучи, на підставі контракту № 8 - к від 09.10.2018 року директором КНП Глибоцької районної ради «Глибоцька центральна районна лікарня», не повідомив безпосереднього керівника про наявність у нього реального конфлікту інтересів під час прийняття рішення, а саме підписання наказу № 127 А від 28.05.2021 року «Про затвердження по КНП «Глибоцька ЦРЛ» переліку медичних працівників та інших працівників, що безпосередньо зайняті лікуванням пацієнтів із лабораторно підтвердженими випадками респіраторної хвороби COVID-19, а також зайняті ліквідацією та здійсненням заходів із запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19», яким було надано додаткову доплату до посадового окладу у розмірі 300 % в сумі 1155 грн. молодшій медичній сестрі інфекційного відділення ОСОБА_3 , яка є його дружиною, чим порушив вимоги п. 2 ч. 1 ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції» та вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

ОСОБА_1 , будучи, на підставі контракту № 8 - к від 09.10.2018 року директором КНП Глибоцької районної ради «Глибоцька центральна районна лікарня», прийняв рішення в умовах реального конфлікту інтересів під час підписання наказу № 127 А від 28.05.2021 року, яким було надано додаткову доплату до посадового окладу у розмірі 300 % в сумі 1155 грн. молодшій медичній сестрі інфекційного відділення ОСОБА_3 , яка є його дружиною, чим порушив вимоги п. 3 ч. 1 ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції» та вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 2 ст. 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

22.06.2021 року ОСОБА_1 , будучи, на підставі контракту № 8 - к від 09.10.2018 року директором КНП Глибоцької районної ради «Глибоцька центральна районна лікарня», не повідомив безпосереднього керівника про наявність у нього реального конфлікту інтересів під час прийняття рішення, а саме підписання наказу № 147 А від 22.06.2021 року «Про затвердження по КНП «Глибоцька ЦРЛ» переліку медичних працівників та інших працівників, що безпосередньо зайняті лікуванням пацієнтів із лабораторно підтвердженими випадками респіраторної хвороби COVID-19, а також зайняті ліквідацією та здійсненням заходів із запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19», яким було надано додаткову доплату до посадового окладу у розмірі 40 % в сумі 1155 грн. молодшій медичній сестрі інфекційного відділення ОСОБА_3 , яка є його дружиною, чим порушив вимоги п. 2 ч. 1 ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції» та вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

ОСОБА_1 , будучи, на підставі контракту № 8 - к від 09.10.2018 року директором КНП Глибоцької районної ради «Глибоцька центральна районна лікарня», прийняв рішення в умовах реального конфлікту інтересів під час підписання наказу № 147 А від 22.06.2021 року, яким було надано додаткову доплату до посадового окладу у розмірі 40 % в сумі 1155 грн. молодшій медичній сестрі інфекційного відділення ОСОБА_3 , яка є його дружиною, чим порушив вимоги п. 3 ч. 1 ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції» та вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 2 ст. 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

В судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину визнав, та підтвердив обставини викладені в протоколах про адміністративні правопорушення.

Заслухавши думку особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, доводи прокурора, дослідивши матеріали справи, суд приходить до наступного висновку.

Статтею 280 КУпАП передбачені обставини, що підлягають з'ясуванню при розгляді справи про адміністративне правопорушення, в тому числі: чи підлягає особа адміністративній відповідальності, чи винна дана особа у вчиненні правопорушення.

У відповідності до ст. 251 КУпАП доказами у справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на підставі яких у встановленому законом порядку суддя встановлює наявність або відсутність адміністративного правопорушення, винність особи, яка притягається до адміністративної відповідальності в його вчиненні та інші обставини, які мають значення для правильного розгляду справи.

Статтею 252 КУпАП визначено, що орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.

Судом встановлено, що згідно свідоцтва про шлюб серії НОМЕР_1 , 07 червня 2013 року у відділі державної реєстрації актів цивільного стану реєстраційної служби Чернівецького міського управління юстиції був зареєстрований шлюб між ОСОБА_1 та ОСОБА_3 , актовий запис № 735. Прізвище дружини після укладення шлюбу - « ОСОБА_3 ».

Рішенням Глибоцької районної ради № 75-25/18 від 21.09.2018 затверджено статут КНП Глибоцької районної ради «Глибоцька центральна районна лікарня».

Згідно контракту 8-к з керівником комунального закладу охорони здоров'я від 09 жовтня 2018 року, ОСОБА_1 призначений на посаду директора комунального некомерційного підприємства Глибоцької районної ради «Глибоцька центральна районна комунальна лікарня» до 30.06.2022 року.

Відповідно до п. 1.2. «Загальні положення» статуту КНП Глибоцької районної ради «Глибоцька центральна районна лікарня» (затвердженого рішенням XXV сесії Глибоцької районної ради VІІ скликання від 21.09.2018 року №75-25/18) підприємство створене за рішенням Глибоцької районної ради (надалі Засновник), згідно п. 1.4. «Загальні положення», підприємство підзвітне та підконтрольне Засновнику.

Відповідно до п.2 «права та обов'язки» контракту № 8-к від 09.10.2018 року, керівник здійснює поточне (оперативне) керівництво закладом, організовує його господарську, соціально побутову та іншу діяльність, забезпечує виконання закладом завдань, передбачених законодавством та статутом закладу і цим контрактом.

Відповідно до ст. 1 Закону України «Про запобігання корупції», правопорушення, пов'язане з корупцією, це - діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною у частині першій статті 3 цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.

Згідно ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції» передбачені заходи запобігання та врегулювання конфлікту інтересів. Так суб'єкти відповідальності за корупційні правопорушення зобов'язані: вживати заходів щодо недопущення виникнення реального, потенційного конфлікту інтересів; повідомляти не пізніше наступного робочого дня з моменту, коли особа дізналася чи повинна була дізнатися про наявність у неї реального чи потенційного конфлікту безпосереднього керівника, а у випадку перебування особи на посаді, яка не передбачає наявності у неї безпосереднього керівника, або в колегіальному органі - Національне агентство чи інший визначений законом орган або колегіальний орган, під час виконання повноважень у якому виник конфлікт інтересів, відповідно; не вчиняти дій та не приймати рішень в умовах реального конфлікту інтересів; вжити заходів щодо врегулювання реального чи потенційного конфлікту інтересів.

Згідно ст. 1 Закону України «Про запобігання корупції» близькі особи - члени сім'ї суб'єкта, зазначеного у частині першій статті 3 цього Закону, а також чоловік, дружина, батько, мати, вітчим, мачуха, син, дочка, пасинок, падчерка, рідний та двоюрідний брати, рідна та двоюрідна сестри, рідний брат та сестра дружини (чоловіка), племінник, племінниця, рідний дядько, рідна тітка, дід, баба, прадід, прабаба, внук, внучка, правнук, правнучка, зять, невістка, тесть, теща, свекор, свекруха, батько та мати дружини (чоловіка) сина (дочки), усиновлювач чи усиновлений, опікун чи піклувальник, особа, яка перебуває під опікою або піклуванням зазначеного суб'єкта.

Згідно до абз. 11 ч. 1 ст. 1 Закону, реальний конфлікт інтересів - суперечність між приватним інтересом особи та її службовими чи представницькими повноваженнями, що впливає на об'єктивність або неупередженість прийняття рішень або на вчинення чи невчинення дій під час виконання зазначених повноважень.

Приватний інтерес - будь-який майновий чи немайновий інтерес особи, у тому числі зумовлений особистими, сімейними, дружніми чи іншими позаслужбовими стосунками з фізичними чи юридичними особами, у тому числі ті, що виникають у зв'язку з членством або діяльністю в громадських, політичних, релігійних чи інших організаціях.

Згідно із диспозицією ст. 172-7 КУпАП та п. 2 примітки до цієї статті, порушення вимог стосовно запобігання та врегулювання конфлікту інтересів можуть полягати: у неповідомленні особою у встановлених законом випадках та порядку про наявність у неї реального конфлікту інтересів - наявної суперечності між приватним інтересом особи та її службовими чи представницькими повноваженнями, що впливає на об'єктивність або неупередженість прийняття рішень або на вчинення чи невчинення дій під час виконання вказаних повноважень (ч. 1ст. 172-7 КУпАП); у вчиненні дій чи прийнятті рішень в умовах реального конфлікту інтересів, тобто за наявності суперечності між приватним інтересом особи та її службовими чи представницькими повноваженнями, що вплинуло на об'єктивність або неупередженість вчинення таких дій, або прийняття таких рішень (ч. 2ст. 172-7 КУпАП).

Разом з тим, ОСОБА_1 незважаючи на наявність у нього суперечності між приватним інтересом та його службовими повноваженнями, в умовах реального конфлікту інтересів, будучи обізнаний із нормами Закону, свідомо проігнорував вимоги щодо врегулювання конфлікту шляхом повідомлення безпосереднього керівника та заборони приймати рішення в умовах реального конфлікту інтересів, чим порушив вимоги п. 2 та п. 3 ч.1 28 Закону України «Про запобігання корупції».

Факт вчинення директором КНП Глибоцької районної ради «Глибоцька центральна районна лікарня» ОСОБА_1 , правопорушень, пов'язаних з корупцією, підтверджується підписаними ОСОБА_1 наказами, письмовими порясненнями ОСОБА_1 , поясненнями голови Глибоцької районної ради Панчука П.В. , інформацією КНП Глибоцької районної ради «Глибоцька центральна районна лікарня», про те що директор ОСОБА_1 в період часу з 01.01.2020 року по даний час з приводу наявності в його діях реального чи потенційного конфлікту інтересів, або за роз'ясненнями з приводу існування в нього сумнівів щодо наявності в його діях конфлікту інтересів до НАЗК, Департаменту охорони здоров'я Чернівецької ОДА, Глибоцької районної ради не звертався, а також інформацією Департаменту охорони здоров'я Чернівецької ОДА.

При визначенні виду та розміру адміністративного стягнення суд відповідно до вимог ст. 33 КУпАП враховує всі обставини справи, особу яка притягується до адміністративної відповідальності, ступінь вини, майновий стан, дiйшов висновку, про накладен¬ня на нього стягнення у видi штрафу в мінімальному розмірі.

Згідно ст.40-1 КУпАП України судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення. Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом.

Згідно Закону України «Про судовий збір» від 08 липня 2011 року №3674-VI у редакції від 24.02.2018 року, судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року. Станом на 01 січня 2021 року розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб становить 2270,00 грн.

У разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення, з порушника підлягає стягненню 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб - 454 грн. (З розрахунку 0,2*2270,00=454 ).

На підставі ч.1 та ч. 2 ст.172-7 КУпАП, керуючись ст.ст.252, 283-285, 287 КУпАП, ЗУ «Про судовий збір» від 08 липня 2011 року №3674-VI, у редакції від 01.01.2019 року, суд,-

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 172-7 та ч. 2 ст.172-7 КУпАП, і накласти на нього адміністративне стягнення:

- за ч. 1 ст. 172-7 КУпАП у виді штрафу в розмірі 1 700 (одна тисяча сімсот) гривень 00 копійок в дохід держави;

- за ч. 2 ст.172-7 КУпАП у виді штрафу в розмірі 3 400 (три тисячі чотириста) гривень 00 копійок в дохід держави;

На пiдставi ст.36 КУпАП остаточно призначити ОСОБА_1 адмiнiстративне стягнення у видi штрафу в розмірі 3 400 (три тисячі чотириста) гривень 00 копійок в дохід держави.

Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір в розмірі 454 (чотириста п'ятдесят чотири) гривні 00 копійок в дохід держави.

Постанова може бути оскаржена до Чернівецького апеляційного суду через Глибоцький районний суд Чернівецької області протягом 10-ти днів з дня її винесення шляхом подачі апеляційної скарги.

Суддя: