Справа № 484/2999/21
Провадження № 2-а/484/42/21
про залишення позовної заяви без руху
04.08.2021 року м. Первомайськ
Суддя Первомайського міськрайонного суду Миколаївської області Мельничук О.В., ознайомившись із позовною заявою ОСОБА_1 до інспектора ВРПП Первомайського РВП ГУНП в Миколаївській області Ткаченка Дмитра Миколайовича про скасування постанови про притягнення до адміністративної відповідальності, -
02.08.2021 року ОСОБА_1 звернувся до суду з позовною заявою до інспектора ВРПП Первомайського РВП ГУНП в Миколаївській області, лейтенанта поліції, Ткаченка Дмитра Миколайовича про скасування постанови серії БАБ №082211 від 24.07.2021 року, якою його притягнуто до адміністративної відповідальності та піддано адміністративному стягненню у виді штрафу в розмірі 3400 грн за ч.5 ст. 121 КУпАП.
Ознайомившись з позовною заявою та доданими до неї документами, приходжу до висновку про те, що позов слід залишити без руху з таких підстав.
Відповідно до п.2 ч.5 ст. 160 КАС України в позовній заяві зазначається повне найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, ім'я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України); реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серія паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), відомі номери засобів зв'язку, офіційна електронна адреса або адреса електронної пошти.
Такі повні відомості щодо сторін у позовній заяві відсутні.
Крім того, відповідно до висновку КАС ВС, викладеного у постанові від 26.12.2019 у справі № 724/716/16-а (К/9901/12750/18), при розгляді справ з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності, інспектори відповідного орану діють не як самостійний суб'єкт владних повноважень, а від імені відповідного органу виконавчої влади. Отже, відповідні інспектори не можуть виступати самостійним відповідачем у таких справах, оскільки належним відповідачем є саме відповідний орган, на який, зокрема положеннями статті 222 КУпАП, покладено функціональний обов'язок розглядати справи про адміністративні правопорушення. Використання у зазначених вище нормах формулювань "від імені органів Національної поліції" вказує на те, що відповідачем у таких справах, які розглядаються судом в порядку, визначеному КАС України, є саме орган державної влади - суб'єкт владних повноважень, а не особа, яка перебуває з цим органом у трудових відносинах та від його імені здійснює розгляд справ про адміністративні правопорушення та накладає адміністративні стягнення. Тобто, відповідачем у таких справах є саме орган, а не призначений ним інспектор.
Однак, в позові позивач відповідачем зазначає поліцейського Ткаченка Дмитра Миколайовича, а не орган Національної поліції.
Також, відповідно до п.5 ч.5 ст. 161 КАС України в позовній заяві зазначається виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини.
У своєму позові, в обґрунтування своїх вимог, позивач посилається на поліс №ЕР. 204389680 обов'язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів від 08.06.2021 року, та додає його до позовної заяви як доказ. Проте, наданий поліс стосується іншого транспортного засобу та іншої людини (страхувальника), а тому суду не зрозуміло, яке він має відношення до даної справи.
Слід зазначити, що відповідно до п. 10 ч. 6 ст. 12, п. 20 ч. 1 ст. 4, ч.ч. 1,2 ст. 275 КАС України справа про оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень щодо притягнення до адміністративної відповідальності може бути розглянута виключно у порядку спрощеного провадження, яке має певні особливості. Зокрема, згідно до ст. 262, 286 КАС України підготовче судове засідання не проводиться. Справа розглядається без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами. Навіть за умови проведення судового засідання, докази у ньому не приймаються, можуть бути лише заслухані сторони і свідки; дебати не проводяться.
Таким чином, для забезпечення об'єктивного, швидкого розгляду справи та правильного вирішення спорів у порядку спрощеного провадження надважливо дотриматися вимог КАС України щодо змісту і форми позовної заяви та правил подання доказів, адже в разі визнання судом доказу недопустимим або неналежним він не приймається судом до уваги.
Тож недотримання зазначених вище вимог процесуального закону може знівелювати захист прав та інтересів позивача.
Статтею 169 КАС України передбачено, що суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у ст. ст. 160, 161 цього Кодексу, протягом 5 днів, з дня надходження до суду позовної заяви, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
З урахуванням наведеного вважаю, що позовна заява підлягає залишенню без руху в порядку ст.ст. 123, 169 КАС України з наданням позивачу строку для усунення її недоліків.
Керуючись ст.ст. 123, 160, 161, 169 КАС України, суддя, -
Позовну заяву ОСОБА_1 до інспектора ВРПП Первомайського РВП ГУНП в Миколаївській області Ткаченка Дмитра Миколайовича про скасування постанови про притягнення до адміністративної відповідальності - залишити без руху.
Надати позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви - десять днів з дня отримання ухвали. Попередити, що в разі не виправлення зазначених в ухвалі недоліків протягом наданого часу, позовна заява буде вважатись неподаною і повернута.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Ухвала оскарженню не підлягає.