Рішення від 02.08.2021 по справі 280/4172/21

ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
РІШЕННЯ

02 серпня 2021 року о/об 10 год. 10 хв.Справа № 280/4172/21 м.Запоріжжя

Запорізький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Прасова О.О. при секретарі Новіковій Д.А., розглянувши у місті Запоріжжі у порядку спрощеного позовного провадження адміністративну справу

за позовом ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ; ІПН НОМЕР_1 )

до Роздольської сільської ради Михайлівського району Запорізької області (72012, Запорізька область, Михайлівський район, с.Роздол, вул.40 років Перемоги, буд.49; код ЄДРПОУ 04352492)

про визнання протиправною бездіяльність та зобов'язання вчинити певні дії,

ВСТАНОВИВ:

До Запорізького окружного адміністративного суду надійшов позов ОСОБА_1 (надалі - позивач, ОСОБА_1 ) до Роздольської сільської ради Михайлівського району Запорізької області (надалі - відповідач), в якому позивач просить суд: 1) визнати протиправною бездіяльність Роздольської сільської ради Михайлівського району Запорізької області восьмого скликання від 14.05.2021 в частині щодо розгляду клопотання «Про надання дозволу на виготовлення проекту землеустрою щодо відведення земельної у власність громадянину ОСОБА_1 для ведення фермерського господарства»; 2) зобов'язати Роздольську сільську раду Михайлівського району Запорізької області розглянути на сесії ради та прийняти рішення згідно діючого законодавства та з урахуванням ст.ст.31, 32, 121 Земельного кодексу України, ст.ст.12, 13 Закону України «Про фермерське господарство» клопотання про розпаювання земельної ділянки кадастровий номер 2323383300:06:001:0034 для ведення фермерського господарства площею 14,2781 га. між членами фермерського господарства ФГ «Влад-2016» у розмірі земельної частки паю, визначеної для членів сільськогосподарських підприємств для ведення фермерського господарства КВЦПЗ-01.02., в рівних долях орієнтовною площею 4,7594 га. ОСОБА_1 .

У позовній заяві зазначено наступне. В 2015 році ОСОБА_2 на підставі договору оренди №13156211 від 24.12.2015 отримав у користування земельну ділянку кадастровий номер 2323383300:06:001:0034 для ведення фермерського господарства площею 14,2781га. Після реєстрації договору оренди вказаної земельної ділянки, позивачем було створене ФГ «Влад-2016». Згідно протоколу №2 від 27.01.2020 членів фермерського господарства було прийняте рішення про розпаювання вказаної земельної ділянки між членами фермерського господарства ФГ «Влад-2016», а саме: ОСОБА_2 , ОСОБА_1 , ОСОБА_3 , у розмірі земельної частки паю, визначеної для членів сільськогосподарських підприємств для ведення фермерського господарства КВЦПЗ-01.02, в рівних долях орієнтовною площею 4,7594га. З початку 2020 року позивач звертався до Роздольської сільської ради з клопотанням про надання дозволу на виготовлення землевпорядної документації щодо відведення земельної ділянки розташованої за межами населеного пункту (кадастровий номер 2323383300:06:001:0034) у власність у розмірі земельної частки паю, визначеної для членів сільськогосподарських підприємств для ведення фермерського господарства КВЦПЗ-01.02, в рівних долях орієнтовною площею 4,7594га, проте, неодноразово отримував відповіді про усунення недоліків. Усунувши всі зауваження які були зазначені у відповідях відповідача, позивач знову звернувся до Роздольської сільської ради. Так, 15.05.2020 (вх.№153) звернувся до Роздольської сільської ради з клопотанням про надання дозволу на виготовлення землевпорядної документації щодо відведення земельної ділянки розташованої за межами населеного пункту (кадастровий номер 2323383300:06:001:0034) у власність у розмірі земельної частки паю, визначеної для членів сільськогосподарських підприємств для ведення фермерського господарства КВЦПЗ-01.02, в рівних долях орієнтовною площею 4,7594га. 16.06.2020 за №667 позивач отримав відповідь на його клопотання від Роздольської сільської ради, що воно буде розглянуте після скасування карантинних обмежень. Згідно з інформації розміщеної на офіційному сайті Роздольської сільської ради кожного місяця проходять сесії Роздольської сільської ради на яких розглядають різні питання в тому числі і земельні. 09.04.2021 позивач отримав лист в якому було вказано, що 07.04.2021 була сьома позачергова сесія восьмого скликання Роздольської сільської ради на яку було винесене вказане вище питання. Згідно з витягу з протоколу рішення №22 «Про надання дозволу на виготовлення проекту землеустрою щодо відведення земельної у власність громадянину ОСОБА_2 для ведення фермерського господарства» не прийнято так як депутати не підтримали зазначений проект та не проголосували за нього. У зв'язку з даними обставинами позивач був вимушений повторно звернутись до відповідача з клопотанням про надання дозволу на виготовлення землевпорядної документації щодо відведення земельної ділянки розташованої за межами населеного пункту (кадастровий номер 2323383300:06:001:0034) у власність у розмірі земельної частки паю, визначеної для членів сільськогосподарських підприємств для ведення фермерського господарства КВЦПЗ-01.02, в рівних долях орієнтовною площею 4,7594га, що підтверджується заявою від 14.04.2021 року (вх.№40). Як стало відомо позивачу, вказану заяву мали розглянути на сесії 14.05.2021. Проте, як і заяву від 14.05.2020, депутати не підтримали зазначений проект та не проголосували за нього. Така бездіяльність Роздольської сільської ради порушує права та законні інтереси позивача щодо реалізації передбаченого Конституцією України права на отримання безоплатно у власність земельної ділянки із земель комунальної власності відповідної територіальної громади. За результатами розгляду заяви про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою, орган місцевого самоврядування приймає одне із рішень визначених ч.7 ст.118 Земельного кодексу України. При цьому, зважаючи на норми Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», таке рішення приймається на пленарних засіданнях. Заява позивача не розглянута відповідачем у строк та у спосіб встановлені Земельннм кодексом України, оскільки відповідачем не прнйнято рішення про надання дозволу чи про відмову у наданні дозволу на розроблення проекту землеустрою. З метою повного та ефективного поновлення прав позивача позивач вважаємо за необхідне зобов'язати відповідача повторно розглянути заяву позивача про надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність від 14.05.2021 та прийняти відповідне рішення.

Позивач підтримав позовну заяву.

Відповідачем подано до суду відзив на позовну заяву, в якому зазначено про таке. Позивач неодноразово звертався до Роздольської сільської ради про надання дозволу на виготовлення землевпорядної документації щодо відведення земельної ділянки, розташованої за межами населеного пункту (кадастровий номер 2323383300:06:001:0034) у власність у розмірі земельної частки (паю), визначеної для членів сільськогосподарських підприємств для ведення фермерського господарства в рівних долях орієнтовною площею 4,7594га. Йому були надіслані вмотивовані відповіді про усунення недоліків. Після скасування всіх недоліків позивач звернувся з заявою до Роздольської сільської ради, але в Україні були введені карантинні обмеження з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої корона вірусом SARS-CoV-2 тому сесії сільської ради проводились в дистанційному режимі, на розгляд сесії виносились лише питання, які потребували негайного вирішення. 07.04.2021 на засідання сьомої (позачергової) сесії був винесений проект рішення «Про надання дозволу на виготовлення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність громадянці ОСОБА_1 ». Депутати Роздольської сільської ради не підтримали вищезазначений проект та не проголосували за нього. 14.05.2021 на засідання дев'ятої (позачергової) сесії був винесений проект рішення «Про надання дозволу на виготовлення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність громадянину ОСОБА_1 ». Депутати Роздольської сільської ради не підтримали вищезазначений проект та не проголосували за нього. Роздольською сільською радою позивачу були надіслані відповіді та витяги з протоколів. Тобто, позивача було проінформовано про результати розгляду заяви. Враховуючи зазначене, згідно з ст..186 Земельного кодексу України, Роздольська сільська рада розглянула заяву ОСОБА_1 у повному обсязі, що, у свою чергу, не є бездіяльністю суб'єкта владних повноважень. Позивачу не відмовлено у задоволенні його заяви, а не прийнято будь-якого рішення щодо неї, а тому він не позбавлений права звернутися до Роздольської сільської ради Михайлівського району Запорізької області з заявою про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність у розмірі земельної частки (паю), визначеної для членів сільськогосподарських підприємств для ведення фермерського господарства в рівних долях орієнтовною площею 4,7594 га.

Відповідач проти позовної заяви заперечував.

Ухвалою судді від 31.05.2021 в адміністративній справі відкрито спрощене позовне провадження без повідомлення (виклику) учасників справи (у письмовому провадженні) та без проведення судового засідання.

Суддя Запорізького окружного адміністративного суду Прасов О.О. у період з 12.07.2021 по 01.08.2021 перебував у відпустці.

Розглянувши наявні матеріали та фактичні обставини справи, дослідивши і оцінивши надані докази в їх сукупності, суд з'ясував наступне.

В обґрунтування позовної заяви позивачем надано до суду копії: заяви від 14.04.2021 про надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність для ведення фермерського господарства; Витягу з Протоколу засідання Роздольської сільської ради від 14.05.2021; листа Роздольської сільської ради від 09.04.2021 на адресу ОСОБА_1 ; Витягу з Протоколу засідання Роздольської сільської ради від 07.05.2021; заяви від 15.05.2020 про надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність для ведення фермерського господарства; листа Роздольської сільської ради від 16.06.2020 за №667 на адресу ОСОБА_1 ; Паспорта громадянина України НОМЕР_2 ОСОБА_1 ; Протоколу №2 від 27.01.2020 загальних зборів членів Фермерського господарства «Влад-2016»; Інформаційної довідки з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об'єктів нерухомого майна щодо об'єкта нерухомого майна; Витягів з Публічної кадастрової карти України; Результатів поіменного голосування від 14.05.2021; Результатів поіменного голосування від 07.04.2021; Договору оренди землі від 24.12.2015; заяви від 01.03.2021 про повідомлення; інших документів.

Відповідачем не надавались до суду документи у спростування доводів позовної заяви.

У ст.31 Земельного кодексу України зазначено: «1.Землі фермерського господарства можуть складатися із: а) земельної ділянки, що належить на праві власності фермерському господарству як юридичній особі; б) земельних ділянок, що належать громадянам - членам фермерського господарства на праві приватної власності; в) земельної ділянки, що використовується фермерським господарством на умовах оренди. 2.Громадяни - члени фермерського господарства мають право на одержання безоплатно у власність із земель державної і комунальної власності земельних ділянок у розмірі земельної частки (паю)».

Як зазначено у ч.1 ст.32 Земельного кодексу України, громадянам України - членам фермерських господарств передаються безоплатно у приватну власність надані їм у користування земельні ділянки у розмірі земельної частки (паю) члена сільськогосподарського підприємства, розташованого на території відповідної ради.

Згідно з ч.6 ст.118 Земельного кодексу України громадяни, зацікавлені в одержанні безоплатно у власність земельної ділянки із земель державної або комунальної власності для ведення фермерського господарства, ведення особистого селянського господарства, ведення садівництва, будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибної ділянки), індивідуального дачного будівництва, будівництва індивідуальних гаражів у межах норм безоплатної приватизації, подають клопотання до відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу. У клопотанні зазначаються цільове призначення земельної ділянки та її орієнтовні розміри. До клопотання додаються графічні матеріали, на яких зазначено бажане місце розташування земельної ділянки, погодження землекористувача (у разі вилучення земельної ділянки, що перебуває у користуванні інших осіб) та документи, що підтверджують досвід роботи у сільському господарстві або наявність освіти, здобутої в аграрному навчальному закладі (у разі надання земельної ділянки для ведення фермерського господарства). У разі якщо земельна ділянка державної власності розташована за межами населених пунктів і не входить до складу певного району, клопотання подається до Ради міністрів Автономної Республіки Крим. Верховній Раді Автономної Республіки Крим, Раді міністрів Автономної Республіки Крим, органам виконавчої влади або органам місцевого самоврядування, які передають земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу, забороняється вимагати додаткові матеріали та документи, не передбачені цією статтею.

Відповідно до ч.7 ст.118 Земельного кодексу України відповідний орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу, розглядає клопотання у місячний строк і дає дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки або надає мотивовану відмову у його наданні. Підставою відмови у наданні такого дозволу може бути лише невідповідність місця розташування об'єкта вимогам законів, прийнятих відповідно до них нормативно-правових актів, генеральних планів населених пунктів та іншої містобудівної документації, схем землеустрою і техніко-економічних обґрунтувань використання та охорони земель адміністративно-територіальних одиниць, проектів землеустрою щодо впорядкування територій населених пунктів, затверджених у встановленому законом порядку. (…).

У ст.121 Земельного кодексу України зазначено: «1.Громадяни України мають право на безоплатну передачу їм земельних ділянок із земель державної або комунальної власності в таких розмірах: а) для ведення фермерського господарства - в розмірі земельної частки (паю), визначеної для членів сільськогосподарських підприємств, розташованих на території сільської, селищної, міської ради, де знаходиться фермерське господарство. Якщо на території сільської, селищної, міської ради розташовано декілька сільськогосподарських підприємств, розмір земельної частки (паю) визначається як середній по цих підприємствах. У разі відсутності сільськогосподарських підприємств на території відповідної ради розмір земельної частки (паю) визначається як середній по району; … 2. Розмір земельних ділянок, що передаються безоплатно громадянину для ведення особистого селянського господарства, може бути збільшено у разі отримання в натурі (на місцевості) земельної частки (паю). …».

Як зазначено у ч.1 ст.122 Земельного кодексу України, сільські, селищні, міські ради передають земельні ділянки у власність або у користування із земель комунальної власності відповідних територіальних громад для всіх потреб.

Згідно з ч.1 ст.12 Закону України «Про фермерське господарство» землі фермерського господарства можуть складатися із: а) земельної ділянки, що належить на праві власності фермерському господарству як юридичній особі; б) земельних ділянок, що належать громадянам - членам фермерського господарства на праві приватної власності; в) земельної ділянки, що використовується фермерським господарством на умовах оренди.

Права володіння та користування земельними ділянками, які знаходяться у власності членів фермерського господарства, здійснює фермерське господарство (ч.2 ст.12 Закону України «Про фермерське господарство»).

У ст.13 Закону України «Про фермерське господарство» зазначено: «1.Члени фермерського господарства мають право на одержання безоплатно у власність із земель державної і комунальної власності земельних ділянок у розмірі земельної частки (паю). 2.Членам фермерських господарств передаються безоплатно у приватну власність із раніше наданих їм у користування земельні ділянки у розмірі земельної частки (паю) члена сільськогосподарського підприємства, розташованого на території відповідної ради. Земельні ділянки, на яких розташовані житлові будинки, господарські будівлі та споруди фермерського господарства, передаються безоплатно у приватну власність у рахунок земельної частки (паю). 3.Дія частин першої та другої цієї статті не поширюється на громадян, які раніше набули права на земельну частку (пай). 4.Громадяни України, які до 1 січня 2002 року отримали в постійне користування або оренду земельні ділянки для ведення фермерського господарства, мають переважне право на придбання (викуп) земельних ділянок розміром до 100 гектарів сільськогосподарських угідь, у тому числі до 50 гектарів ріллі, у власність з розстрочкою платежу до 20 років».

Відповідно до п.34 ч.1 ст.26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» виключно на пленарних засіданнях сільської, селищної, міської ради вирішуються такі питання: вирішення відповідно до закону питань регулювання земельних відносин.

Сільська, селищна, міська, районна у місті (у разі її створення), районна, обласна рада проводить свою роботу сесійно. Сесія складається з пленарних засідань ради, а також засідань постійних комісій ради (ч.1 ст.46 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»).

Постійні комісії ради є органами ради, що обираються з числа її депутатів, для вивчення, попереднього розгляду і підготовки питань, які належать до її відання, здійснення контролю за виконанням рішень ради, її виконавчого комітету (ч.1 ст.47 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»).

Згідно з ч.1 ст.59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» рада в межах своїх повноважень приймає нормативні та інші акти у формі рішень.

Як зазначено у ч.2 ст.59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», рішення ради приймається на її пленарному засіданні після обговорення більшістю депутатів від загального складу ради, крім випадків, передбачених цим Законом. При встановленні результатів голосування до загального складу сільської, селищної, міської ради включається сільський, селищний, міський голова, якщо він бере участь у пленарному засіданні ради, і враховується його голос. (…).

З огляду на наведені норми права та обставини справи, суд погоджується з твердженнями позивача наведеними у позовній заяві, що: «За результатами розгляду заяви про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою, орган місцевого самоврядування приймає одне із рішень визначених ч.7 ст.118 Земельного кодексу України. При цьому, зважаючи на норми Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», таке рішення приймається на пленарних засіданнях»; «Заява позивача не розглянута відповідачем у строк та у спосіб встановлені Земельннм кодексом України, оскільки відповідачем не прнйнято рішення про надання дозволу чи про відмову у наданні дозволу на розроблення проекту землеустрою»; «З метою повного та ефективного поновлення прав позивача позивач вважаємо за необхідне зобов'язати відповідача повторно розглянути заяву позивача про надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність від 14.05.2021 та прийняти відповідне рішення».

Відповідачем доводи позивача нормативно та документально не спростовані.

На думку суду, позовні вимоги не впливають на дискреційні повноваження відповідача.

У ст.19 Конституції України зазначено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Як зазначено у ч.1 ст.9 КАС України, розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Відповідно до ст.77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

З урахуванням з'ясованих обставин, досліджених матеріалів справи суд приходить до висновку, що позовні вимоги позивача підлягають задоволенню. Доводи відповідача не приймаються судом до уваги виходячи з вище зазначеного.

Судові витрати складаються із судового збору та витрат, пов'язаних з розглядом справи (ч.1 ст.132 КАС України).

Суд вирішує питання щодо судових витрат у рішенні, постанові або ухвалі (ч.1 ст.143 КАС України).

Оскільки відповідачем у справі була Роздольська сільська рада Михайлівського району Запорізької області, то з неї мають бути стягнуті на користь позивача понесені ним судові витрати у вигляді сплаченого судового збору у сумі 908 грн. 00 коп.

Позивачем у позові заявлено про стягнення витрат на професійну правничу допомогу у сумі 10500,00 грн.

В обґрунтування понесених витрат на професійну правничу допомогу позивачем до суду подано: Договір про надання правової допомоги від 24.05.2021; Акт приймання-передачі виконаної роботи до Договору про надання правової допомоги від 24.05.2021; Квитанцію до прибуткового касового ордера №25/05/21 від 25.05.2021 на суму 20000,00 грн.; Ордер на надання правничої (правової) допомоги Серії АР №1045009; Свідоцтво про право на заняття адвокатською діяльністю №969.

У позовній заяві зазначено такі витрати позивача на професійну правничу допомогу: підготовка до розгляду справи (ознайомлення з доказами, підбір нормативної бази та судової практики) - 3000,00 грн.; консультації позивача - 2000,00 грн.; складання позовної заяви - 3000,00 грн.; представництво інтересів у суді - 2500,00 грн. за кожне с/з. Всього - 10500,00 грн.

Водночас, в Акті приймання-передачі виконаної роботи до Договору про надання правової допомоги від 24.05.2021 зазначено: «Адвокат надав клієнтові юридичні послуги відповідно до умов договору від 24.05.2021 року. Клієнт в свою чергу прийняв надані послуги та сплатив Адвокатові грошові кошти у розмірі 20000 грн.».

Судом прийнято до уваги, що така категорія адміністративних справ є пошириною, а, отже, не потребує витрат значних зусиль при здійсненні професійної правничої допомоги.

Заявником документально та нормативно не обгрунтовано кількість витраченого часу щодо надання професійної правничої допомоги.

Також, суд вважає вартість послуг і робіт правничої допомоги, зазначену у наданих до суду документах, не співмірною з фактично виконаними послугами та роботами.

На думку суду, складання позовної заяви включає в себе: консультації, підготовку до розгляду справи (ознайомлення з доказами, підбір нормативної бази та судової практики).

Дана адміністративна справа розглядалась судом у порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) учасників справи (у письмовому провадженні) та без проведення судового засідання.

Отже, судові витрати на правничу допомогу у сумі 10500,00 грн./20000,00 грн. є не обґрунтованими та не можуть бути стягнуті на користь позивача з відповідача.

На думку суду, з урахуванням вимог ч.5 ст.134 КАС України, витрати на професійну правничу допомогу мають бути відшкодовані позивачу відповідачем лише у сумі 1500 грн. 00 коп.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст.9, 77, 132, 139, 143, 243-246 КАС України, суд, -

ВИРІШИВ:

Позовну заяву ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ; ІПН НОМЕР_1 ) до Роздольської сільської ради Михайлівського району Запорізької області (72012, Запорізька область, Михайлівський район, с.Роздол, вул.40 років Перемоги, буд.49; код ЄДРПОУ 04352492) про визнання протиправною бездіяльність та зобов'язання вчинити певні дії - задовольнити у повному обсязі.

Визнати протиправною бездіяльність Роздольської сільської ради Михайлівського району Запорізької області восьмого скликання від 14.05.2021 в частині щодо розгляду заяви/клопотання «Про надання дозволу на виготовлення проекту землеустрою щодо відведення земельної у власність громадянину ОСОБА_1 для ведення фермерського господарства».

Зобов'язати Роздольську сільську раду Михайлівського району Запорізької області розглянути на сесії ради заяву/клопотання про розпаювання земельної ділянки кадастровий номер 2323383300:06:001:0034 для ведення фермерського господарства площею 14,2781га. між членами фермерського господарства ФГ «Влад-2016» у розмірі земельної частки паю, визначеної для членів сільськогосподарських підприємств для ведення фермерського господарства КВЦПЗ-01.02, в рівних долях орієнтовною площею 4,7594га. ОСОБА_1 , та прийняти рішення згідно діючого законодавства та з урахуванням ст.ст.31, 32, 121 Земельного кодексу України, ст.ст.12, 13 Закону України «Про фермерське господарство».

Стягнути на користь ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ; ІПН НОМЕР_1 ) з Роздольської сільської ради Михайлівського району Запорізької області (72012, Запорізька область, Михайлівський район, с.Роздол, вул.40 років Перемоги, буд.49; код ЄДРПОУ 04352492) судові витрати у вигляді сплаченого позивачем судового збору у сумі 908 грн. 00 коп.

Задовольнити частково заяву позивача про стягнення з відповідача судових витрат на професійну правничу допомогу.

Стягнути на користь ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ; ІПН НОМЕР_1 ) з Роздольської сільської ради Михайлівського району Запорізької області (72012, Запорізька область, Михайлівський район, с.Роздол, вул.40 років Перемоги, буд.49; код ЄДРПОУ 04352492) судові витрати на професійну правничу допомогу в сумі 1500 грн. 00 коп.

В іншій частині заяви позивача про стягнення витрат на професійну правничу допомогу - відмовити.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційна скарга може бути подана до Третього апеляційного адміністративного суду через Запорізький окружний адміністративний суд.

Рішення виготовлено у повному обсязі 02.08.2021.

Суддя О.О. Прасов