Ухвала
29 липня 2021 року
м. Київ
справа № 803/20/20
провадження № 61-2076ав21
Верховний Суд у складі колегії суддів Другої судової палати Касаційного цивільного суду : Дундар І. О. (суддя-доповідач), Краснощокова Є. В., Тітова М. Ю.,
за участю секретаря судового засідання - Конопліцької О. В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду № 4 в приміщенні Верховного Суду (проспект Повітрофлотський, 28, м. Київ) клопотання Товариства з обмеженою відповідальністю «ВАЛКОМ АГРОПЛЮС» про зупинення провадження у справі,
В провадженні Верховного Суду перебуває дана цивільна справа.
В судовому засіданні представник ТОВ «ВАЛКОМ АГРОПЛЮС» заявив клопотання про зупинення провадження у справі, мотивуючи тим, що в провадженні Синельніковського міськрайонного суду Дніпропетровської області перебуває цивільна справа за їх позовом до ОСОБА_1 , ОСОБА_2 про визнання недійсним договору поруки. На їх думку вирішення цього позову має істотне значення для розгляду даної справи.
Згідно з пунктом 6 частини першої 1 статті 251 ЦПК України, суд зобов'язаний зупинити провадження у справі у разі об'єктивної неможливості розгляду цієї справи до вирішення іншої справи, що розглядається в порядку конституційного провадження, адміністративного, цивільного, господарського чи кримінального судочинства, - до набрання законної сили судовим рішенням в іншій справі; суд не може посилатися на об'єктивну неможливість розгляду справи у випадку, коли зібрані докази дозволяють встановити та оцінити обставини (факти), які є предметом судового розгляду.
Суд зобов'язаний зупинити провадження у справі у випадках передбачених ЦПК України, у тому разі коли в іншій справі вирішуються питання, що стосуються підстав, заявлених у справі вимог, чи умов, від яких залежить можливість її розгляду.
Відповідно до частини третьої статті 12 ЦПК України, кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Отже, підставою для зупинення провадження у справі є не лише існування іншої справи на розгляді в суді та припущення про те, що рішення по ній має значення для цивільної справи, що розглядається, а саме неможливість її розгляду до вирішення цієї іншої справи.
Представник ТОВ «ВАЛКОМ АГРОПЛЮС» Кучерук Ю. А. не навела суду переконливих доводів на підтвердження необхідності зупинення провадження у справі.
Керуючись статтями 222, 251 ЦПК України, Верховний Суд у складі колегії суддів Другої судової палати Касаційного цивільного суду
У задоволенні клопотання Товариства з обмеженою відповідальністю «ВАЛКОМ АГРОПЛЮС» про зупинення провадження у справі відмовити.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
Судді: І. О. Дундар
Є. В. Краснощоков
М. Ю. Тітов