Справа № 472/331/21
Провадження №1-в/472/37/21
про встановення адміністративного нагляду
15 липня 2021 року смт. Веселинове
Веселинівський районний суд Миколаївської області в складі:
головуючого судді - ОСОБА_1 ,
з участю секретаря
судового засідання - ОСОБА_2 ,
представника поліції - капітана поліції ОСОБА_3 ,
особи, стосовно якої внесено подання - ОСОБА_4 ,
розглянувши матеріали подання, яке надійшло від начальника Вознесенського районного управління поліції ГУ НП в Миколаївській області про встановення адміністративного нагляду відносно:
ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с. Михайлівка Веселинівського району Миколаївської області, громадянина України, освіта повна загальна середня, неодруженого, непрацюючого, фактично проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , раніше судимого 20.05.2004 року Веселинівським районним судом за ч. 1 ст. 115, ч. 2 ст. 263 КК України до 12 р. 3 м. позбавлення волі, 02.12.2014 року звільнений з Арбузинської виправної колонії (№ 83) умовно-достроково, невідбутий строк покарання 1 рік 5 місяців 2 дні,
27 квітня 2021 року начальник Вознесенського районного управління поліції ГУ НП в Миколаївській області полковник поліції ОСОБА_5 звернувся до суду з поданням про встановлення адміністративного нагляду стосовно ОСОБА_4 , оскільки останній 02.12.2014 року був умовно-достроково звільнений з місць позбавлення волі, але після звільнення на шлях виправлення не став. Зловживає спиртними напоями та вчиняє адміністративні правопорушення, протягом року три рази притягувався до адміністративної відповідальності та один раз до кримінальної відповдіалньості.
В судовому засіданні представник поліції ОСОБА_3 подання підтримав, зазначивши, що в зв'язку з тим, що ОСОБА_4 неодноразово притягувався до адміністративної відповідальності, на шлях виправлення не став, просить встановити адміністративний нагляд у відношенні останнього строком на 1 (один) рік та обмеження, визначені в поданні, з врахуванням доповнень щодо обмежень.
ОСОБА_4 в судовому засіданні визнав подання повністю, підтвердив, що дійсно три рази був притягнений до адміністративної відповідальності і йому виносилися попередження та згоден на встановлення обмежень, зазначених в поданні, окрім заборони виходу з будинку по місцю проживання з 22.00 год. по 6.00 год., так як він працює.
Суд, заслухавши пояснення представника Вознесенського районного управління поліції ГУ НП в Миколаївській області ОСОБА_3 , пояснення ОСОБА_4 , дослідивши матеріали подання, дійшов наступного висновку.
Судом встановлено, що ОСОБА_4 раніше судимий 20.05.2004 року Веселинівським районним судом за ч. 1 ст. 115, ч. 2 ст. 263 КК України до 12 р. 3 м. позбавлення волі, 02.12.2014 року звільнений з Арбузинської виправної колонії (№ 83) умовно-достроково, невідбутий строк покарання 1 рік 5 місяців 2 дні.
Відповідно до постанов, доданих до подання, притягувався до адміністративної відповідальності, а саме: 19.10.2020 року за ч. 2 ст. 178 КУпАП, накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 102 грн.; 23.12.2020 року за ч. 1 ст. 173-2 КУпАП, накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 170 грн.; 19.01.2021 року за ч. 2 ст. 44-3 КУпАП, накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 170 грн.
Крім того, 12.12.2020 року вироком Веселинівського районного суду ОСОБА_4 засуджено за ч. 1 ст. 309 КК України та призначено йому покарання у виді обмеження волі строком на 5 ( п'ять років), на підставі ст. 75 КК України звільнено ОСОБА_4 від відбування покарання з іспитовим строком два роки.
Відповідно до ст. ст. 1, 2 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» №264/94-ВР від 01.12.1994 р. (зі змінами та доповненнями), адміністративний нагляд - це система тимчасових примусових профілактичних заходів спостереження і контролю за поведінкою окремих осіб, звільнених з місць позбавлення волі, що здійснюються органами Національної поліції. Адміністративний нагляд встановлюється з метою запобігання вчиненню злочинів окремими особами, звільненими з місць позбавлення волі, і здійснення виховного впливу на них.
Згідно зі ст. 158 КВК України адміністративний нагляд встановлюється щодо осіб, зазначених у статті 3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», за постановою судді в порядку, передбаченому статтею 5 вищезазначеного Закону.
Відповідно до ст. 3 ЗУ "Про адміністративний нагляд" адміністративний нагляд встановлюється щодо повнолітніх осіб:
б) засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо під час відбування покарання їх поведінка свідчила, що вони вперто не бажають стати на шлях виправлення і залишаються небезпечними для суспільства;
в) засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбування покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів Національної поліції, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення;
г) засуджених до позбавлення волі за один із злочинів, пов'язаних з незаконним обігом наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів;
ґ) засуджених до позбавлення волі за злочин проти статевої свободи та статевої недоторканості малолітньої особи.
Відповідно до п. 6 Постанови Пленуму Верховного Суду України №3 від 28.03.1986 року "Про практику застосування судами законодавства у справах про порушення правил адміністративного нагляду" судам щодо осіб, зазначених у п."в" ст.3 Закону, належить перевіряти дані про вчинені ними правопорушення, а також законність та обгрунтованість застосування до них заходів стягнення. При цьому слід мати на увазі, що адміністративний нагляд може бути встановлений за умови, що після звільнення з місць позбавлення волі особа, незважаючи на попередження органів внутрішніх справ, систематично порушує громадський порядок, права інших громадян чи вчиняє інші правопорушення і за кожне правопорушення притягувалась до відповідальності у встановленому Законом порядку.
Відповідно до ч. 1 ст. 6 ЗУ "Про адміністративний нагляд" адміністративний нагляд встановлюється у визначеному статтею 5 цього Закону порядку терміном від одного року до двох років і не може перевищувати термінів, передбачених законом для погашення або зняття судимості. Для осіб, зазначених у пункті "ґ" статті 3 цього Закону, адміністративний нагляд встановлюється на строк до погашення судимості.
ОСОБА_4 є особою раніше судимою, 20.05.2004 року засуджений Веселинівським районним судом за ч. 1 ст. 115, ч. 2 ст. 263 КК України до 12 р. 3 м. позбавлення волі, 02.12.2014 року звільнений з Арбузинської виправної колонії (№ 83) умовно-достроково, невідбутий строк покарання 1 рік 5 місяців 2 дні. Судимість незнята та непогашена у встановленому законом порядку.
З матеріалів подання вбачається, що ОСОБА_4 19.10.2020 року було зроблене попередження ДОП Веселинівського ВП Вознесенського ВП ГУ НП в Миколаївській області капітаном поліції ОСОБА_3 про те, що якщо він не припинить антигромадський спосіб життя, за ним буде встановлений адміністративний нагляд.
Після вказаного попередження відповідно до матеріалів подання ОСОБА_4 притягувався до адміністративної відповідальності, а саме: 23.12.2020 року за ч. 1 ст. 173-2 КУпАП, накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 170 грн.; 19.01.2021 року за ч. 2 ст. 44-3 КУпАП, накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 170 грн.
Крім того, 12.12.2020 року вироком Веселинівського районного суду ОСОБА_4 засуджено за ч. 1 ст. 309 КК України та призначено йому покарання у виді обмеження волі строком на 5 ( п'ять років), на підставі ст. 75 КК України звільнено ОСОБА_4 від відбування покарання з іспитовим строком два роки.
З досліджених в судовому засіданні доказів підтверджується та обстаивна, що ОСОБА_4 після умовно-дострокового звільнення, незважаючи на попередженння органів національної поліції, систематично порушує громадський порядок, а тому з метою запобігання вчиненню кримінальних правопорушень і здійснення виховного впливу на нього, є правові підстави для встановлення адміністративного нагляду з відповідними обмеженнями, передбаченими ст. 10 Закону України.
На підставі викладеного, керуючись, ст. 5 Закону України "Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі", ст. 158 КВК України, ст.ст. 369-372 КПК України, суд -
Подання, яке надійшло від начальника Вознесенського районного управління поліції ГУ НП в Миколаївській області про встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_4 - задовольнити.
Встановити відносно ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , адміністративний нагляд строком на один рік.
Встановити обмеження щодо поведінки піднаглядного ОСОБА_4 :
- заборонити вихід з будинку за місцем проживання з 23 години 00 хвилин до 07 години 00 хвилин ранку наступного дня;
- заборонити виїзд за межі Веселинівської об'єднаної територіальної громади в особистих справах без дозволу керівництва поліції;
- заборонити відвідувати бари, кафе та інші місця, де продаються спиртні напої на розлив з метою їх придбання;
- з'являтися на реєстрацію до Сектору поліцейської діяльності №1 Вознесенського районного управління поліції ГУ НП в Миколаївській області один раз на місяць, а саме: першої середи кожного місяця до 18.00 години.
Контроль за виконанням ухвали суду покласти на начальника Вознесенського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Миколаївській області.
Ухвала суду може бути оскаржена до Миколаївського апеляційного суду через Веселинівський районний суд Миколаївської області шляхом подання апеляційної скарги протягом 7 (семи) днів з дня її оголошення.
Термін адміністративного нагляду починається з дня оголошення ОСОБА_4 ухвали суду про встановлення адміністративного нагляду.
Суддя Веселинівського районного суду
Миколаївської області ОСОБА_1