Постанова від 30.07.2021 по справі 723/2159/21

Сторожинецький районний суд Чернівецької області

Справа № 723/2159/21

Провадження № 3/723/2846/21

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

30 липня 2021 року м.Сторожинець

Суддя Сторожинецького районного суду

Чернівецької області Яківчик І.В.

за участю секретаря судових засідань Крупчак М.І.

прокурора Андріївської Г.В.

розглянувши матеріал, що надійшов від Управління стратегічних розслідувань в Чернівецькій області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 , паспорт НОМЕР_1 , виданий 02.11.2009 р. Кіцманським РВ УМВС України в Чернівецькій області, мешканця АДРЕСА_1 , зареєстроване місце проживання АДРЕСА_2 , в період з 06.09.2018 року працював на посаді слідчого слідчого відділення Сторожинецького відділу поліції ГУНП в Чернівецькій області, за ч.1 ст.172-6 КУпАП, -

ВСТАНОВИВ:

19 травня 2021 року до суду надійшла справа про адміністративне правопорушення про притягнення ОСОБА_1 до відповідальності за ч.1 ст.172-6 КУпАП.

Згідно протоколу про адміністративне правопорушення ОСОБА_1 звільняючись з посади слідчого СВ Сторожинецького ВП ГУНП в Чернівецькій області, будучи суб'єктом на якого поширюється дія Закону України "Про запобігання корупції" несвоєчасно подав декларацію особи, яка припинила діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування "перед звільненням".

Розгляд справи відкладався внаслідок неявки до суду ОСОБА_1 , а строк розгляду справи зупинявся судом згідно ст.277 КУпАП, до його явки до суду.

ОСОБА_1 в суді вину не визнав, пояснив що був за кордоном та в нього змалався ключ з цифровим підписом, тому подати вчасно декларацію він не міг.

Прокурор вважає доведеною наявність в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП.

Відповідно до підпункту "е" пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України "Про запобігання корупції" суб'єктами, на яких поширюється дія цього закону є посадові та службові особи органів прокуратури, Служби безпеки України, Державного бюро розслідувань, Національного антикорупційного бюро України, дипломатичної служби, державної лісової охорони, державної охорони природно-заповідного фонду, центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, і центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну митну політику.

Згідно з ч.2 ст.45 Закону України "Про запобігання корупції" особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2, пункті 2 частини першої статті 3 цього Закону, які припиняють діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за період не охоплений раніше поданими деклараціями.

Відповідно до пункту 2, підпункту 2 пункту 2 розділу II Порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затвердженого рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції від 10.06.2016 року №3, суб'єкти декларування подають декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування через мережу Інтернет з використанням програмних засобів Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядуванняу власному персональному електронному кабінеті після реєстрації в Реєстрі.

Декларація перед звільненням - декларація, яка подається відповідно до абзацу першого частини 2 статті 45 Закону не пізніше 20 робочих днів з дня припинення діяльності, пов'язаної з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або Закону.

Таким чином, ОСОБА_1 зобов'язаний був подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, перед звільненням, так як згідно з наказом Головного Управління Національної поліції в Чернівецькій області від 25.11.2019 року №187 ОСОБА_1 звільнено із займаної посади.

Так, за диспозицією ч.1 ст.172-6 КУпАП адміністративна відповідальність наступає за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Судом встановлено, що декларацію за 2019 рік (перед звільненням) ОСОБА_1 подав 27.05.2020 року, тобто несвоєчасно. Вина ОСОБА_1 підтверджується протоколом про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією від 13.05.2021 року №47-01/87/21; інформацією із сайту “https//declarations.com.ua/, з якої вбачається, що ОСОБА_1 звільнившись з 25.11.2019 року подав декларацію за 2019 рік перед звільненням 27.05.2021 року.

При цьому поважних причин несвоєчасної подачі декларацій в ході розгляду справи не встановлено.

Суб'єктивна сторона правопорушення передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП характеризується наявністю вини у формі прямого чи непрямого умислу. Це закладено у ст.10 КУпАП, згідно якої адміністративне правопорушення визнається вчиненим умисно, коли особа, яка його вчинила, усвідомлювала протиправний характер своєї дії чи бездіяльності, передбачала її шкідливі наслідки і бажала їх або свідомо допускала настання цих наслідків.

В даному конкретному випадку, приймаючи за основу пояснення ОСОБА_1 щодо поважних причин неподання декларації, оскільки він перебував за кордоном, вина ОСОБА_1 характеризується виною у формі умислу, оскільки ОСОБА_1 свідомо допустив настання шкідливих наслідків своїх протиправних дій. Перебування за межами України в час коли необхідно подати декларацію не є перешкодою для подачі електронної декларації ОСОБА_1 , який в суді пояснив, що його персональний комп'ютер був з ним, однак була поломана флешка з ключем.

Хоча факт поломки електронного ключа і не був встановлений судом внаслідок відсутності доказів цього, суд вважає що і відсутність (поломка) електронного ключа також не є поважною причиною несвоєчасної подачі декларації з огляду на можливість виготовлення нового ключа і перебування за межами України не є перешкодою для цього.

Враховуючи наведене, вважаю, що в діях ОСОБА_1 є склад правопорушення, передбачений ч.1 ст.172-6 КУпАП, в зв'язку з чим за скоєне він повинен нести адміністративну відповідальність.

Вирішуючи питання про накладення адміністративного стягнення, суд бере до уваги, що згідно положень ст.23 КУпАП України адміністративні стягнення є мірою відповідальності і застосовуються з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобіганню вчинення нових правопорушень, як самим правопорушником, так і іншими особами.

Відповідно до вимог ст.33 КУпАП, при накладенні адміністративного стягнення, судом враховується характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника. Враховується ступінь його вини, майновий стан. Обставин, що обтяжують відповідальність не виявлено.

З урахуванням обставин справи та особи ОСОБА_1 , а також приймаючи до уваги відсутність обставин які обтяжують відповідальність за вчинення адміністративного правопорушення суд знаходить, що до ОСОБА_1 повинно бути застосоване стягнення у вигляді штрафу, передбаченого в санкції ч.1 статті 172-6 КУпАП, що буде сприяти меті виховання та запобігання вчиненню нових правопорушень.

Відповідно до ст.40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення. Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом.

Керуючись ст. ст. 1, 3, 28, 35 Закону України "Про запобігання корупції" та на підставі ст.40-1, ч.1 ст.172-6 КУпАП, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 , паспорт НОМЕР_1 , виданий 02.11.2009 р. Кіцманським РВ УМВС України в Чернівецькій області, мешканця АДРЕСА_1 , зареєстроване місце проживання АДРЕСА_2 , визнати винним в скоєнні адміністративного правопорушення передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу, що складає 850 (вісімсот п'ятдесят) гривень. Стягувач: Управління стратегічних розслідувань в Чернівецькій області Департаменту стратегічних рослідувань Національної поліції України, м.Чернівці вул.Небесної Сотні, 2 Г.

Стягнути з ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 , паспорт НОМЕР_1 , виданий 02.11.2009 р. Кіцманським РВ УМВС України в Чернівецькій області, мешканця АДРЕСА_1 , зареєстроване місце проживання АДРЕСА_2 , судовий збір в розмірі 454 (чотириста п'ятдесят чотири) гривні. Стягувач: Державна судова адміністрація України, вул.Липська, 18/5, м.Київ, 01601.

Постанова може бути оскаржена до Чернівецького апеляційного суду через Сторожинецький районний суд Чернівецької області протягом 10 днів з дня винесення постанови.

СУДДЯ: