02.08.2021
Справа № 720/1092/21
Провадження № 3/720/548/21
02 серпня 2021 року м. Новоселиця
Суддя, Новоселицького районного суду Чернівецької області Вівчар Г.А., розглянув адміністративну справу, яка надійшла від відділення поліції №2 м. Хотин Дністровського РВП ГУНП в Чернівецькій області про притягнення до адміністративної відповідальності за ч.1 ст. 130 КУпАП ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючого в АДРЕСА_1 , громадянина України, -
встановив:
ОСОБА_1 17 травня 2021 року о 00 годині 05 хвилин в с. Мамалига Дністровського району Чернівецької області керував мотоциклом марки «Кануні» без державної реєстрації з явними ознаками алкогольного сп'яніння, а саме мова невиражена, хитка хода, різкий запах алкоголю із порожнини рота та від проходження огляду на стан алкогольного сп'яніння відмовився, та своїми діями ОСОБА_1 порушив п. 2.5 Правил Дорожнього руху України і тим самим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.130 КУпАП тобто, відмова особи яка керує транспортним засобом від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного сп'яніння.
В судовому засіданні ОСОБА_1 будучи належним чином повідомлений за зазначеною у протоколі адресою не з'явився і не повідомив суд про поважність неявки.
Суд відповідно до вимог ст..268 КУпАП, вважає можливим справу розглянути у відсутності ОСОБА_1 на підставі доданих до протоколу доказів.
З протоколу про адміністративне правопорушення від 17 травня 2021 року серії ДПР18 №098483 вбачається, що 17 травня 2021 року о 00 годині 05 хвилин в с. Мамалига Дністровського району Чернівецької області ОСОБА_1 керував мотоциклом марки «Кануні» без державної реєстрації з явними ознаками алкогольного сп'яніння, а саме мова невиражена, хитка хода, різкий запах алкоголю із порожнини рота та від проходження огляду на стан алкогольного сп'яніння відмовився, та своїми діями ОСОБА_1 порушив п. 2.5 Правил Дорожнього руху України і тим самим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.130 КУпАП.
З переглянутого відеозапису з Боді камери працівника поліції судом встановлено, що екіпажем поліції був зупиненний водій транспортного засобу мотоцикл марки «Кануні» без державної реєстрації, якому було запропоновано пройти освідчення на стан алкогольного сп'яніння на місці з застосування технічних засобів на що відмовився, також відмовився пройти освідчення на стан алкогольного сп'яніння в найближчий медичний заклад, куди їхати аналогічно відмовився.
Інших доказів до протоколу про адміністративне правопорушення не додаються.
Так, згідно ст..9 КУпАП адміністративним правопорушенням є протиправна, винна діяльність чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління.
Із пункту 2.5 Правил Дорожнього руху України слідує, що водій повинен на вимогу поліцейського пройти в установленому порядку медичний огляд з метою встановлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
За змістом ст. 266 КУпАП огляд водія на стан алкогольного сп'яніння проводиться поліцейським з використанням спеціальних технічних засобів. Під час проведення огляду осіб поліцейський застосовує технічні засоби відеозапису, а у разі неможливості застосування таких засобів огляд проводиться у присутності двох свідків.
Завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності (ст. 245 КУпАП).
Згідно ст. 252 КУпАП орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом та правосвідомістю.
Оцінивши докази наявні в матеріалах справи про адміністративне правопорушення, за своїм внутрішнім переконанням, керуючись законом та правосвідомістю, суд вважає, що вони зібрані у встановленому законом порядку, відповідають фактичним обставинам справи, тобто є належними та допустимими, і в своїй сукупності підтверджують факт вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення за ч.1 ст.130 КУпАП.
Суд вважає, що дії ОСОБА_1 правильно кваліфіковані за ч.1 ст.130 КУпАП як відмова особи яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного сп'яніння.
При накладенні на ОСОБА_1 адміністративного стягнення враховується характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, його майновий та сімейний стан.
Згідно ст. 40-1 КУпАП, судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення сплачується у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення особою, на яку накладено стягнення.
Керуючись ст.ст. 9, 33, 40-1, 130, 245, 283-285 КУпАП, суд, -
постановив:
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 130 КУпАП та накласти адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі однієї тисячі розмірів неподаткових мінімумів доходів громадян, а саме 17000 (сімнадцять тисяч ) гривень в дохід держави з позбавленням права керування транспортними засобами на строк 1 (один) рік.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір у розмірі 454 грн..
Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Апеляційна скарга може бути подана протягом десяти днів із дня винесення постанови до Чернівецького апеляційного суду через Новоселицький районний суд.
Суддя: Вівчар Г.А.