Постанова від 14.07.2021 по справі 359/6144/21

Справа № 359/6144/21

Провадження № 3/359/2899/2021

ПОСТАНОВА

Іменем України

14 липня 2021 року м. Бориспіль

Суддя Бориспільського міськрайонного суду Київської області Левченко А.В., розглянувши за участю особі, які притягуються до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 та ОСОБА_2 , адміністративні матеріали, що надійшли від батальйону патрульної поліції в місті Бориспіль Управління патрульної поліції у Київській області Департаменту патрульної поліції Національної поліції України,

по відношенню до ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , паспорт серії НОМЕР_1 виданий Обухівським РВ ГУ МВС України в Київській області 08.01.2003, реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_2 ,

про притягнення до адміністративної відповідальності за ст.124 КУпАП,

та по відношенню до ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , громадянина України, проживаючого за адресою: АДРЕСА_2 , паспорт № НОМЕР_3 виданий 18.05.2020 орган, що видав 8032, реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_4 ,

про притягнення до адміністративної відповідальності за ст.124 КУпАП,

ВСТАНОВИВ:

В провадженні судді Бориспільського міськрайонного суду Київської області Левченка А.В. знаходиться адміністративний матеріал відносно ОСОБА_1 за № 3/359/2899/2021 (справа № 359/6144/21) за ст.124 КУпАП.

Постановою судді Бориспільського міськрайонного суду Київської області Ткаченка Д.В. від 14.07.2021 судді Левченку А.В. для об'єднання передано адміністративний матеріал відносно ОСОБА_2 за № 3/359/2900/2021 (справа № 359/6147/21) за ст.124 КУпАП.

Суддею встановлено, що обидва протоколи про адміністративне правопорушення складені за наслідками однієї і тієї ж дорожньо-транспортної пригоди, яка мала місце 30.06.2021 о 06 год. 50 хв. за участю транспортних засобів, під керуванням ОСОБА_1 та ОСОБА_2 .

На підставі викладеного, з метою недопущення порушення прав осіб, що притягуються до адміністративної відповідальності, вважаю за необхідне об'єднати матеріали про притягнення ОСОБА_1 та ОСОБА_2 до адміністративної відповідальності за ст. 124 КУпАП в одне провадження для спільного розгляду.

Згідно протоколу про адміністративне правопорушення від 30.06.2021 серії ДПР18 № 013482, 30 червня 2021 року о 06 год. 50 хв. на 44-му км + 150 м автомобільної дороги М03 в напрямку м.Харків на перехресті з автомобільною дорогою Т-10-37 водій ОСОБА_1 , керуючи автомобілем марки «Hyundai Santa Fе» д.н.з. НОМЕР_5 , наближаючись до нерухомого транспортного засобу з увімкненим проблисковим маячком синього кольору, що стояв на проїзній частини, не знизив швидкість до 40 км/год та при виникненні перешкоди, яку водій об'єктивно спроможний був виявити, не зменшив швидкість аж до зупинки транспортного засобу, внаслідок чого здійснив зіткнення з автомобілем марки «ЗАЗ Sens» д.н.з. НОМЕР_6 під керуванням ОСОБА_2 . Внаслідок ДТП транспортні засоби отримали механічні пошкодження з матеріальними збитками.

Згідно протоколу про адміністративне правопорушення від 30.06.2021 серії ДПР18 № 013481, 30 червня 2021 року о 06 год. 50 хв. на 44-му км + 150 м автомобільної дороги М03 в напрямку м.Харків на перехресті з автомобільною дорогою Т-10-37 водій ОСОБА_2 керуючи автомобілем марки «ЗАЗ Sens» д.н.з. НОМЕР_6 , при повороті ліворуч не надав переваги в русі автомобілю марки «Hyundai Santa Fе» д.н.з. НОМЕР_5 під керуванням ОСОБА_1 , який рухався в зустрічному напрямку по рівнозначній дорозі прямо, та скоїв з ним зіткнення. Внаслідок ДТП транспортні засоби отримали механічні пошкодження з матеріальними збитками.

В судовому засіданні ОСОБА_1 та ОСОБА_2 вину не визнали. При цьому кожен надав пояснення, з урахуванням яких судом встановлено наявність протиріч у самій схемі ДТП, яка не відображає об'єктивних обставин пригоди.

Ознайомившись з матеріалами про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 та ОСОБА_2 , суд вважає за необхідне матеріали повернути їх на доопрацювання з наступних підстав.

Статтею 245 КУпАП передбачено, зокрема, що завданнями провадження у справах про адміністративні правопорушення є своєчасне, повне і об'єктивне з'ясування всіх обставин справи, вирішення її у точній відповідності із законом.

Відповідно до вимог ст. 251 КУпАП, доказами - є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення та винність даної особи в його вчиненні та інші обставини що мають значення для вирішення справи. І ці данні встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності та іншими доказами, свідченнями та документами, які також повинні бути відносними і допустимими.

Відповідно до ст. 256 КпАП України у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи.

Згідно ст. 280 КУпАП, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Відповідно до п. 1 розділу ІХ Інструкції з оформлення поліцейськими матеріалів про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані не в автоматичному режимі, затвердженої Наказом Міністерства внутрішніх справ України № 1395 від 07.11.2015 р. зазначено, що у разі порушення учасниками дорожнього руху правил дорожнього руху, що спричинило пошкодження транспортних засобів, вантажу, автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, дорожніх споруд чи іншого майна, на місці дорожньо-транспортної пригоди (далі - ДТП) складається протокол про адміністративне правопорушення стосовно цих осіб, до якого додаються: 1) схема місця ДТП (додаток 8), яку підписують учасники ДТП та поліцейський; 2) пояснення учасників пригоди та свідків (у разі їх наявності); 3) показання технічних приладів (у разі їх наявності); 4) показання засобів фото- та/або відеоспостереження (у разі їх наявності); 5) інші матеріали, які необхідні для прийняття рішення у справі.

З наданих ОСОБА_1 та ОСОБА_2 в судовому засіданні пояснень судом встановлено наявність протиріч у схемі ДТП, яка не відображає обставин пригоди.

Відповідно до ст. 278 КУпАП, суддя при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує таке питання, зокрема як: чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.

Пунктом 24 постанови ППВСУ № 14 від 23.12.2005 року визнано правильною практику тих суддів, які вмотивованими постановами повертають протоколи про адміністративні правопорушення, складені не уповноваженою на те посадовою особою або без додержання вимог ст. 256 КУпАП, відповідному правоохоронному органу для належного оформлення.

Суд позбавлений можливості надати оцінку дорожній ситуації, яка склалася, без наявності схеми ДТП, яка у повній мірі відображала б обставини ДТП з урахуванням пояснень обох водіїв, у зв'язку з чим справа підлягає поверненню на доопрацювання до батальйону патрульної поліції в місті Бориспіль Управління патрульної поліції у Київській області Департаменту патрульної поліції Національної поліції України для уточнення схеми ДТП з урахуванням пояснень обох водіїв.

На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 36, 124, 245, 268, 278 КУпАП, суддя -

ПОСТАНОВИВ:

Об'єднати в одне провадження справи про адміністративні правопорушення відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , за № 3/359/2899/2021 (справа № 359/6144/21) за ст.124 КУпАП та відносно ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , за № 3/359/2900/2021 (справа № 359/6147/21) за ст.124 КУпАП

Об'єднаним справам присвоїти номер провадження № 3/359/2899/2021 та номер справи 359/6144/21.

Адміністративний матеріал по відношенню до ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , про притягнення до адміністративної відповідальності за ст.124 КУпАП - повернути на доопрацювання до батальйону патрульної поліції в місті Бориспіль Управління патрульної поліції у Київській області Департаменту патрульної поліції Національної поліції України з метою усунення вищезазначених недоліків.

Встановити строк для усунення виявлених недоліків протягом 15 днів з моменту отримання копії постанови суду та матеріалів.

Постанова остаточна і оскарженню не підлягає.

Суддя А.В. Левченко