ДАРНИЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.КИЄВА
справа № 753/12756/21
провадження № 3/753/5753/21
"28" липня 2021 р. суддя Дарницького районного суду м. Києва Просалова О.М., розглянувши справу про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, який працює водієм у ПП «АВЕН», проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,
- за вчинення правопорушення, передбаченого ст. 44-3 КУпАП,
Згідно протоколів про адміністративне правопорушення, 13.04.2021 року о 08 год. 30 хв. та 14.04.2021 року о 13 год. 35 хв. в м. Києва, водій ОСОБА_1 здійснював регулярні перевезення на міському автобусному маршруті №152 на транспортному засобі «Богдан» н/з НОМЕР_1 , у режимі маршрутного таксі, пасажирів без наявної спеціальної перепустки, чим порушив п. 2 Протоколу №29 засідання постійної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій при КМДА від 01.04.2021 року, тобто вчинив правопорушення, передбачене ст. 44-3 КУпАП.
Оскільки протоколи серії ГП № 123166 та серії ВАБ № 225181 складені відносно однієї особи, якій інкримінують вчинення кількох адміністративних правопорушень, вважаю за необхідне об'єднати справи відносно ОСОБА_1 в одне провадження.
В судовому засіданніОСОБА_1 пояснив, що не є керівником підприємства та на нього не покладений обов'язок щодо здійснення контролю щодо наявності у пасажирів спеціальної перепустки.
Вислухавши пояснення ОСОБА_1 та дослідивши матеріали справи, суд приходить до наступних висновків.
Так, стаття 44-3 КУпАП передбачає відповідальність за «порушення правил щодо карантину людей, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм, передбачених Законом України "Про захист населення від інфекційних хвороб", іншими актами законодавства, а також рішень органів місцевого самоврядування з питань боротьби з інфекційними хворобами».
Вказана норма носить бланкетний характер, а тому серед ознак суті такого адміністративного правопорушення обов'язково повинно бути посилання на конкретний нормативно-правовий акт, яким встановлюються відповідні правила та якого не дотрималась особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, порушивши тим самим законодавчі приписи.
Відповідно до вимог Закону, крім посилання на конкретну норму - зміст протоколу повинен давати чітку змогу встановити, який зовнішній прояв (об'єктивну сторону) мало відповідне адміністративного правопорушення - тобто, які конкретно дії, що містять ознаки адміністративного правопорушення вчинила особа, а також у ньому має бути визначено суб'єкта правопорушення - тобто особу, яка в силу закону несе відповідальність за відповідні дії.
З урахуванням викладеного, суд приходить до висновку, що протоколи серії ГП № 123166 та серії ВАБ № 225181 не відповідають вимогам Закону.
Крім того, суд вважає, що суб'єктом правопорушення, передбаченого ст.44-3 КУпАП крізь призму п.2 Протоколу №29 Постійної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій від 01.04.2021 року, може бути виключно керівник відповідної юридичної особи, який зобов'язаний забезпечити переведення роботи громадського транспортного у режим спеціальних перевезень та перевезення осіб, які мають відповідні спеціальні перепустки.
Проте, матеріали справи, всупереч вищевикладеного не містять доказів на підтвердження наявності у ОСОБА_1 повноважень та обов'язку на забезпечення переведення роботи громадського транспорту у режим спеціальних перевезень, що ставляться йому у провину у протоколах серії ГП № 123166 та серії ВАБ № 225181.
Таким чином, суд приходить до висновку, що в діях ОСОБА_1 відсутній склад адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 44-3 КУпАП.
Відповідно до вимог ст. 247 п.1 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю, зокрема за відсутністю складу адміністративного правопорушення.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 44-3 ч. 1, ст.247 п. 1, ст. 283-285 КУпАП, суд,
Об'єднати в одне провадження справи про адміністративні правопорушення № 753/12756/21 та № 753/12830/21 та присвоїти єдиний унікальний номер № 753/12756/21.
Провадження у справі про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ст. 44-3 КУпАП закрити за відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення.
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення до Київського апеляційного суду через Дарницький районний суд м. Києва.
За відсутності скарги постанова набирає законної сили після закінчення десятиденного строку встановленого на оскарження.
Суддя: