Справа № 686/17377/21
Провадження № 3/686/5955/21
30 липня 2021 року м. Хмельницький
Суддя Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області Порозова І.Ю., розглядаючи справу про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 ,
за ч.1 ст.163-1 Кодексу України про адміністративне правопорушення,
встановила:
ГУ ДПС у Хмельницькій області до Хмельницького міськрайонного суду Хмельницькій області направлено для розгляду матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , головного бухгалтера ТОВ «Надія Транс» за ч.1 ст.163-1 Кодексу України про адміністративне правопорушення.
Справа підлягає поверненню до Головного управління ДПС у Хмельницькій області для доопрацювання, виходячи із наступних підстав.
Відповідно до вимог ст.256 цього ж Кодексу у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Однак, всупереч вищевказаних вимог, у протоколі про адміністративне правопорушення серії №2453/22-01-18-05 від 14.07.2021 року не зазначено місце, дату, час вчинення адміністративного правопорушення, а є лише посилання на акт перевірки.
Крім цього, відсутні пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, або відмова від дачі пояснення.
А також, у протоколі про адміністративне правопорушення №2453/22-01-18-05 від 14.07.2021 року та в матеріалах справи немає місця проживання особи, яка притягається до адміністративної відповідальності та будь яких координат для швидкого зв'язку з нею.
Наведена вище суперечність є істотною і не може бути усунута в суді.
Відповідно до вимог ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення. Відповідно до ст.245 КУпАП завданням провадження у справі про адміністративне правопорушення є своєчасне, всебічне, повне й об'активне з'ясування обставин справи, вирішення її у точній відповідності із законом. Згідно з положеннями ст.ст.252,254,255,256 КУпАП протокол про адміністративне правопорушення це офіційний документ, відповідним чином оформлений уповноваженою особою про вчинення діяння, яке містить ознаки адміністративного правопорушення, передбаченого КУпАП, є найважливішим джерелом доказів у справах про адміністративні правопорушення.
Приписами ст.278 КУпАП визначено, що орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення повинен вирішити, у тому числі й питання про те, чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення (п. 2), а в разі неправильного їх складення повернути для належного оформлення (доопрацювання).
За наведених обставин матеріали справи на підставі п. 2 ст. 278 КУпАП слід повернути до Головного управління ДПС у Хмельницькій області для доопрацювання (належного оформлення).
З урахуванням наведеного, з метою доступу особи до правосуддя, керуючись ст.ст. 7, 245, 278 КУпАП,
постановила:
Справу про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч.1 ст.163-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення повернути в ГУ ДПС у Хмельницькій області для доопрацювання (належного оформлення).
Суддя: