465/3625/21
3/465/2148/21
Іменем України
26.07.2021 м. Львів
Суддя Франківського районного суду м. Львова Марків Ю.С., розглянувши матеріали справ про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина Туркменістану, який мешкає за адресою: АДРЕСА_1 ,
за ст. ст. 122-4, 124 КУпАП, -
21.05.2021 року до Франківського районного суду м. Львова надійшли адміністративні матеріали, складені відносно ОСОБА_1 про притягнення його до адміністративної відповідальності за ст. ст. 122-4, 124 КУпАП. Постановою Франківського районного суду м. Львова вищевказані справи було об'єднано в одне провадження та присвоєно об'єднаній справі № 465/3625/21 провадження №3/465/2148/21.
Як вбачається з протоколу про адміністративне правопорушення серії ААБ №264603 від 11.05.2021 року, 28.04.2021 року, о 18 год. 00 хв, в м. Львові, на вул. Боткіна, 73, громадянин ОСОБА_2 , керуючи моторолером Suzuki Lets vin НОМЕР_1 , проявив неуважність до дорожньої обстановки та її зміни, враховуючи дорожню обстановку, не обрав безпечної швидкості руху, щоб мати змогу постійно контролювати рух і безпечно керувати транспортним засобом, наближаючись до нерегулюваного пішохідного переходу, не зменшив швидкість та не зупинився, щоб дати дорогу пішоходу, в результаті чого здійснив на нього наїзд. Своїми діями ОСОБА_2 порушив вимоги п. п. 1.5, 2.3 Б, Д, 12.1, 18.1 Правил дорожнього руху, за що відповідальність передбачена ст. 124 КУпАП.
Окрім цього, згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії ААБ №264604 від 11.05.2021 року, будучи причетним до дорожньо-транспортної пригоди, про яку йдеться вище, ОСОБА_2 не залишався на місці ДТП та не повідомив про подію підрозділ поліції, чим порушив вимоги п. 2.10 А, Д Правил дорожнього руху, за що відповідальність передбачена ст. 122-4 КУпАП.
Внаслідок ДТП потерпіла ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , яка мешкає за адресою: АДРЕСА_2 , отримала тілесні ушкодження, а транспортний засіб - механічні пошкодження з матеріальними збитками.
Дослідивши матеріали справи, зокрема, протоколи про адміністративні правопорушення серій ААБ №264603 та ААБ №264604 від 11.05.2021 року, матеріали ЄО №9145 від 28.04.2021 року, а саме: рапорти, протокол огляду місця дорожньо-транспортної пригоди від 28.04.2021 року, схему та фототаблицю до протоколу, пояснення ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , копію довідки з КНП "Міська дитяча клінічна лікарня м.Львова" від 28.04.2021 року, а також пояснення потерпілої та особи, що притягається до адміністративної відповідальності та протокол про накладення адміністративного стягнення серії ДПО18 №572528 - від 11.05.2021 року, суддя дійшов висновку, що в діях ОСОБА_1 наявні склади адміністративних правопорушень, передбачених ст. ст. 124, 122-4 КУпАП, виходячи з такого.
Відповідно до диспозиції ст. 124 КУпАП адміністративним правопорушенням є порушення учасниками дорожнього руху правил дорожнього руху, що спричинило пошкодження транспортних засобів.
Згідно диспозиції ст. 122-4 КУпАП адміністративним правопорушенням є залишення водіями транспортних засобів, іншими учасниками дорожнього руху на порушення встановлених правил місця дорожньо-транспортної пригоди, до якої вони причетні.
П. 1,5 Правил дорожнього руху передбачає, що дії або бездіяльність учасників дорожнього руху та інших осіб не повинні створювати небезпеку чи перешкоду для руху, загрожувати життю або здоров'ю громадян, завдавати матеріальних збитків.
П. 2,3 Б Правил визначає, що для забезпечення безпеки дорожнього руху водій зобов'язаний бути уважним, стежити за дорожньою обстановкою, відповідно реагувати на її зміну, стежити за правильністю розміщення та кріплення вантажу, технічним станом транспортного засобу і не відволікатися від керування цим засобом у дорозі, а п. 2,3 Д встановлює обов'язок не створювати своїми діями загрози безпеці дорожнього руху.
Згідно з п. 12.1 Правил під час вибору в установлених межах безпечної швидкості руху водій повинен ураховувати дорожню обстановку, а також особливості вантажу, що перевозиться, і стан транспортного засобу, щоб мати змогу постійно контролювати його рух та безпечно керувати ним.
Відповідно до п. 18.1 Правил водій транспортного засобу, що наближається до нерегульованого пішохідного переходу, на якому перебувають пішоходи, повинен зменшити швидкість, а в разі потреби зупинитися, щоб дати дорогу пішоходам, для яких може бути створена перешкода чи небезпека.
Водночас, п. 2.10 А Правил передбачає, що у разі причетності до дорожньо-транспортної пригоди водій зобов'язаний негайно зупинити транспортний засіб і залишатися на місці пригоди, а п. 2.10 Д Правил зобов'язує повідомити про дорожньо-транспортну пригоду орган чи уповноважений підрозділ Національної поліції, записати прізвища та адреси очевидців, чекати прибуття поліцейських.
Вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ст. ст. 122-4 та 124 КУпАП доведена зібраними адміністративними матеріалами.
Разом з тим, до матеріалів справи про адміністративне правопорушення долучено розписку від 26.07.2021, з якої вбачається, що мати потерпілої - ОСОБА_7 отримала частину коштів, а саме 5000 грн згідно з договором про добровільне відшкодування шкоди, завданої здоров'ю від 17.06.2021 року.
Оцінюючи вищевказані документи, суд доходить переконання, що вони є доказами в розумінні ст. 251 КУпАП, які відповідають критеріям належності і допустимості, та підтверджують вину ОСОБА_1 у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ст. 124 та ст. 122-4 КУпАП. В своїй сукупності дані докази є достатніми. Доказів, які б спростовували наведені в протоколі обставини, суду не надано.
Таким чином, всебічно, повно та об'єктивно дослідивши всі обставини справи, суд вважає доведеним факт порушення ОСОБА_8 як учасником дорожнього руху правил дорожнього руху, що спричинило пошкодження транспортних засобів, а також залишення водієм транспортного засобу на порушення встановлених правил місця дорожньо-транспортної пригоди, до якої він причетний, тому його дії правильно кваліфіковані як адміністративні правопорушення, передбачені ст. 124 та ст. 122-4 КУпАП.
Окрім цього, призначаючи адміністративне стягнення суд враховує: характер вчинених правопорушень, ступінь вини у вчинених правопорушеннях, передбачених ст. 124 та ст. 122-4 КУпАП, яка доведена повністю, враховуючи, що правопорушник частково відшкодував шкоду, заподіяну потерпілій, а також зважаючи на те, що ОСОБА_2 вчинив кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же суддею, тому, відповідно до вимог ст. 36 КУпАП, відносно ОСОБА_1 слід обрати адміністративне стягнення в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених, у виді штрафу.
Призначаючи ОСОБА_9 адміністративне стягнення у виді штрафу, а не позбавлення права керувати транспортним засобом, суд враховує окрім часткового відшкодування шкоди потерпілій, також і ставлення правопорушника до скоєного, а також те, що сторони дійшли згоди щодо подальшого відшкодування правопорушником решти завданих збитків.
Враховуючи вищевикладене, застосоване судом до ОСОБА_1 адміністративне стягнення є необхідним для досягнення мети, визначеної ст. 23 КУпАП.
З огляду на викладене та зважаючи на вимоги ст. 40-1 КУпАП з особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, підлягає стягненню судовий збір на користь держави в розмірі ставки, визначеної ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір».
Керуючись ст. ст. 23,33,36,40-1,283,284 КУпАП, ст. 4 Закону України «Про судовий збір»,
ОСОБА_1 визнати винну у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ст. 124 та ст. 122-4 КУпАП, і накласти на нього стягнення, з врахуванням ч. 2 ст. 36 КУпАП, в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених, за ст. 122-4 КУпАП у виді штрафу в дохід держави у розмірі двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 3400 (три тисячі чотириста) гривень 00 коп.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір в розмірі 454 (чотириста п'ятдесят чотири) гривні 00 коп.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення шляхом подання апеляційної скарги до Львівського апеляційного суду через Франківський районний суд міста Львова.
Суддя Марків Ю.С.