Постанова від 30.06.2021 по справі 448/806/21

Єдиний унікальний номер 448/806/21

Провадження № 3/448/434/21

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

30.06.2021 року суддя Мостиського районного суду Львівської області Кічак Ю.В., розглянувши матеріали справи, що надійшли з Відділу прикордонної служби «Шегині» Львівського прикордонного загону Західного регіонального управління Державної прикордонної служби України, про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с.Поповичі Мостиського району Львівської області, жителя АДРЕСА_1 , громадянина України, неодруженого, працюючого інспектором прикордонної служби 1 категорії - інструктор кінологічної групи відділення інспекторів прикордонної служби «Циків» відділу прикордонного служби «Шегині» І категорії (тип Б) Львівського прикордонного загону,

за ч.2 ст.172-18 КУпАП, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді інспектора прикордонної служби 1 категорії - інструктор кінологічної групи відділення інспекторів прикордонної служби «Циків» відділу прикордонного служби «Шегині» І категорії (тип Б) Львівського прикордонного загону, з 14:30 год. 27.06.2021 року спільно з солдатом ОСОБА_2 виконував наказ на охорону державного кордону України у прикордонному наряді «Прикордонний патруль», в умовах особливого періоду.

Вищевказаного дня о 18:00год., заступником начальника відділу прикордонної служби «ІІІегині» І категорії з персоналу капітаном Столбюком В., було здійснено раптову перевірку організації несення служби вищевказаним прикордонним нарядом, за результатами якої в молодшого сержанта ОСОБА_1 , виявлено особистий мобільний телефон, який він використовував у власних цілях.

Такими своїми діями молодший сержант ОСОБА_1 свідомо допустив невиконання пункту 4 статті 27 (Прикордонним нарядом забороняється: мати будь-які особисті засоби зв'язку, що не належать Держприкордонслужбі та не входять до предметів екіпірування прикордонного наряду) Наказу АДПСУ від 29 грудня 2009 року №1040 «Про затвердження Інструкції з організації оперативно-службової діяльності відділу прикордонної служби Державної прикордонної служби України» та пункту 1 Наказу Начальника Львівського прикордонного загону від 11.08.2020 року №893-аг «Про впорядкованість питання використання особистих мобільних телефонів, засобів мобільного зв'язку військовослужбовцями Львівського прикордонного загону».

Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, - ОСОБА_1 в судовому засіданні вину визнав та підтвердив обставини, вказані у протоколі про адміністративне правопорушення. Розкаюється у вчиненому, просить суд суворо його не карати.

Відповідно до ст.1 КУпАП завданням Кодексу України про адміністративні правопорушення є охорона прав і свобод громадян, власності, конституційного ладу України, прав і законних інтересів підприємств, установ і організацій, встановленого правопорядку, зміцнення законності, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі точного і неухильного додержання Конституції України і законів України, поваги до прав, честі і гідності інших громадян, до правил співжиття, сумлінного виконання своїх обов'язків, відповідальності перед суспільством.

Згідно з положеннями ст.ст.245, 252, 280 КУпАП завданням провадження в справах про адміністративні правопорушення є, зокрема, своєчасно, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.

Уст.251 КУпАП зазначено, що доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.

Відповідно до статті 1 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» особливий період - період функціонування національної економіки, органів державної влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування, Збройних Сил України, інших військових формувань, сил цивільного захисту, підприємств, установ і організацій, а також виконання громадянами України свого конституційного обов'язку щодо захисту Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України, який настає з моменту оголошення рішення про мобілізацію (крім цільової) або доведення його до виконавців стосовно прихованої мобілізації чи з моменту введення воєнного стану в Україні або в окремих її місцевостях та охоплює час мобілізації, воєнний час і частково відбудовний період після закінчення воєнних дій.

Особливий період діє в Україні від 17 березня 2014 року, після оприлюднення Указу Президента України від 17 березня 2014 року № 303/2014 «Про часткову мобілізацію».

Президент України відповідного рішення про переведення державних інституцій на функціонування в умовах мирного часу не приймав.

Отже, як вбачається із змісту протоколу серії ЗхРУ №136384 від 29.06.2021р., - ОСОБА_1 допустив вчинення ним адміністративного правопорушення в умовах особливого періоду.

Крім зізнання, факт вчинення ОСОБА_1 вищевказаного правопорушення підтверджується: протоколом про адміністративне правопорушення серії ЗхРУ №136384 від 29.06.2021 року; копією службової картки ВІПС «Циків»; письмовими поясненнями ОСОБА_1 ; копією наказу від 11.08.2020 року за №893-аг «Про впорядкування питань використання особистих мобільних телефонів, засобів мобільного зв'язку військовослужбовцями Львівського прикордонного загону», іншими документами доданими до протоколу.

Аналізуючи наведені докази, приходжу до переконання в доведенні винності ОСОБА_1 у порушенні правил несення прикордонної служби особою, яка входить до складу наряду з охорони державного кордону України, вчинені в умовах особливого періоду, що передбачене ч.2 ст.172-18 КУпАП.

У відповідності до ст.33 КУпАП, при накладенні стягнення враховується характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.

Враховуючи характер вчиненого правопорушення, особу порушника (посередньо характеризується за місцем служби), ступінь його вини та майновий стан (працює інспектором прикордонної служби 1 категорії - інструктор кінологічної групи відділення інспекторів прикордонної служби «Циків» відділу прикордонного служби «Шегині» І категорії (тип Б) Львівського прикордонного загону), обставину, що пом'якшує відповідальність - щире розкаяння, відсутність обставин, які обтяжували відповідальність, вважаю за доцільне призначити адміністративне стягнення у виді штрафу в межах санкції ч.2 ст.172-18 КУпАП, а саме в мінімальному розмірі в сумі ста сорока п'яти неоподаткованих мінімумів доходів громадян. Таке покарання відповідає вимогам ст.33 КУпАП та буде необхідним і достатнім для досягнення визначеної ст.23 КУпАП мети - виховного впливу, виправлення правопорушника і запобігання вчинення ним нових правопорушень.

Відповідно до змісту ст.40-1 КУпАПтаст.4Закону України «Про судовий збір» є всі підстави для стягнення з особи, на яку накладено адміністративне стягнення, судового збору в розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб (2270грн. х 0,2=454 грн.).

Керуючись ст.ст. 33, 34, 40-1, 283, 284 КУпАП, ст.4 Закону України «Про судовий збір», -

ПОСТАНОВИВ:

Визнати винуватим ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст.172-18 КУпАП та призначити йому адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі ста сорока п'яти мінімумів доходів громадян, що становить 2465 (дві тисячі чотириста шістдесят п'ять) гривень.

Стягнути з ОСОБА_1 в дохід держави 454 (чотириста п'ятдесят чотири) гривні судового збору.

Постанова у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення через Мостиський районний суд Львівської області до Львівського апеляційного суду особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником.

Постанова у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.

Суддя Ю.В. Кічак