Ухвала від 07.06.2010 по справі 2а-2700/10/2370

УХВАЛА

про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі

№ 2а-2700/10/2370

07.06.2010 р. м. Черкаси

Суддя Черкаського окружного адміністративного суду Чала А.С., розглянувши матеріали позовної заяви, поданої ОСОБА_1 до державної податкової адміністрації в Черкаській області про визнання факту проведення обшуку та дій неправомірними,

ВСТАНОВИВ:

До Черкаського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1, в якій позивачка просить визнати факт проведення 22 травня 2009 року працівниками ДПА в Черкаській області Дроворубом В.А. та Гребеником М.М. обшуку у житловому приміщенні за адресою: АДРЕСА_1, та визнати дії зазначених осіб незаконними.

ОСОБА_1 вказує, що працівниками ДПА у Черкаській області був проведений обшук за відсутності власника житла, тобто без його згоди, без понятих і без рішення суду на проведення обшуку.

Дослідивши подану позовну заяву, суддя вважає за необхідне відмовити у відкритті провадження в адміністративній справі, виходячи з наступного.

Відповідно до вимог частини 11 статті 101 Кримінально-процесуального кодексу України одним з органів дізнання є податкова міліція - у справах про ухилення від сплати податків і зборів (обов'язкових платежів), страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, а також у справах про приховування валютної виручки.

Згідно статті 103 КПК України на органи дізнання покладається вжиття необхідних оперативно-розшукових заходів з метою виявлення ознак злочину і осіб, що його вчинили.

Виходячи з аналізу позовної заяви позивачем оскаржуються дії органу дізнання.

Як визначено частиною 2 та частиною 3 статті 110 Кримінально-процесуального кодексу України дії органів дізнання можуть бути оскаржені до суду. Скарги на дії органів дізнання розглядаються судом першої інстанції при попередньому розгляді справи або при розгляді її по суті, якщо інше не передбачено цим Кодексом.

Відповідно до статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України, завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових та службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Згідно до пункту 6 частини 1 статті 3 Кодексу адміністративного судочинства України, адміністративний позов -це звернення до адміністративного суду про захист прав, свобод та інтересів у публічно-правових відносинах.

Пункт 2 частини 2 статті 17 Кодексу адміністративного судочинства України зазначає, що компетенція адміністративних судів не поширюється на публічно-правові справи, що належить розглядати в порядку кримінального судочинства. Тому скарги на рішення, дії чи бездіяльність органів дізнання, слідства і прокуратури належить розглядати відповідно до Кримінально-процесуального кодексу України.

Відповідно до пункту 1 частини 1 статті 109 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі, якщо заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.

Керуючись ст.ст. 109, 160, 165, 186 Кодексу адміністративного судочинства України,

УХВАЛИВ:

У відкритті провадження в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до державної податкової адміністрації в Черкаській області про визнання факту проведення обшуку та дій неправомірними -відмовити.

Копію ухвали разом із позовною заявою надіслати позивачу.

Повторне звернення до адміністративного суду з тією самою позовною заявою не допускається.

Ухвала набирає законної сили після закінчення строків подання заяви про апеляційне оскарження та апеляційної скарги, якщо вони не були подані у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Київського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в 5-ти денний строк з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено без виклику особи, яка її оскаржує, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії ухвали. Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом десяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Суддя А.С. Чала