Справа № 344/8924/21
Провадження № 3/344/4210/21
29 липня 2021 року м. Івано-Франківськ
Суддя Івано-Франківського міського суду Івано-Франківської області Ковалюк І.П., розглянувши матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителя АДРЕСА_1 , ІПН невідомий, за ч.1 ст. 122-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-
ОСОБА_1 вчинив невиконання водіями вимог поліцейського про зупинку транспортного засобу, за наступних обставин.
Так, 28.05.2021 о 20 год 35 хв в м. Івано-Франківську по вул. С.Бандери, водій ОСОБА_1 керуючи транспортним засобом марки «Skoda Superb», н.з. НОМЕР_1 на вимогу працівника поліції про зупинку транспортного засобу завчасно подану за допомогою проблискових маячків синього та червоного кольору та сирени, в гучномовець була подана законна вимога про зупинку. Надалі транспортний засіб був зупинений шляхом переслідування по вул. Національної Гвардії, 20, Своїми діями ОСОБА_1 порушив вимоги п.2.4 Правил дорожнього руху України, за що відповідальність передбачена ч.1 ст.122-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Відповідно до п.2.4 Правил дорожнього руху України, на вимогу працівника міліції водій повинен зупинитися з дотриманням вимог цих Правил, а також: а) пред'явити для перевірки документи, зазначені в пункті 2.1; б) дати можливість перевірити номери агрегатів і комплектність транспортного засобу; в) дати можливість оглянути транспортний засіб відповідно до законодавства за наявності на те законних підстав, у тому числі провести з використанням спеціальних пристроїв (приладів) перевірку технічного стану транспортних засобів, які відповідно до законодавства підлягають обов'язковому технічному контролю.
Згідно з положеннями ст.9 КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Відповідно до ст.251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Згідно з ст.23 КУпАП, адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.
Судом встановлено, що вина ОСОБА_1 у вчиненому доводиться даними з протоколу про адміністративне правопорушення серії ААБ № 122952 від 28.05.2021, рапорту працівника поліції.
Так, відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення серії ААБ № 122952 від 28.05.2021, 28.05.2021 о 20 год 35 хв в м. Івано-Франківську по вул. С.Бандери, водій ОСОБА_1 керуючи транспортним засобом марки «Skoda Superb», н.з. НОМЕР_1 на вимогу працівника поліції про зупинку транспортного засобу завчасно подану за допомогою проблискових маячків синього та червоного кольору та сирени, в гучномовець була подана законна вимога про зупинку. Надалі транспортний засіб був зупинений шляхом переслідування по вул. Національної Гвардії, 20, Своїми діями ОСОБА_1 порушив вимоги п.2.4 Правил дорожнього руху України, за що відповідальність передбачена ч.1 ст.122-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
У судове засідання ОСОБА_1 вкотре не з'явився, хоча належним чином неодноразово повідомлявся про час та місце розгляду справи. Станом на час розгляду справи жодних заяв та клопотань від ОСОБА_1 про відкладення розгляду справи до суду не надходило. За таких обставин, керуючись ст.268 КУпАП, вважаю, що справу можна розглянути за відсутності особи, яка притягується до адміністративної відповідальності.
Таким чином, дії ОСОБА_1 слід кваліфікувати за ч.1 ст.122-2 КУпАП як невиконання водіями вимог поліцейського про зупинку транспортного засобу, та накласти на нього адміністративне стягнення в межах санкції ч.1 ст.122-2 КУпАП.
За таких обставин, встановлюючи наявність адміністративного правопорушення в діях особи, щодо якої складено протокол, та даючи оцінку фактичним даним, наявним в матеріалах справи, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, вважаю, що вина ОСОБА_1 у вчиненні правопорушення, передбаченого ст.124 КУпАП, повністю доводиться дослідженими в судовому засіданні доказами.
Враховуючи характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, майновий стан, ставлення до скоєного правопорушення, відсутність обставин, що обтяжують відповідальність, вважаю, що до нього слід застосувати адміністративне стягнення у виді штрафу.
На підставі наведеного, керуючись ст.ст. 9, 33, 122-2, 221, 251, 268, 283-285 КУпАП, -
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.122-2 КУпАП, та накласти адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі дев'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 153 ( сто п'ятдесят три ) гривні.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави: отримувач коштів: ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37993783, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), рахунок отримувача UA908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету 22030106 - 454 гривні судового збору.
На постанову може бути подана апеляційна скарга до Івано-Франківського апеляційного суду через Івано-Франківський міський суд упродовж десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя Ковалюк І.П.