29 липня 2021 року м. Кропивницький Справа №340/1547/21
Кіровоградський окружний адміністративний суд у складі головуючого - судді Момонт Г.М., розглянув у порядку спрощеного провадження (письмового провадження) в м. Кропивницькому адміністративну справу
за позовом: ОСОБА_1
до відповідача: Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області
про визнання протиправними дій, зобов'язання вчинити певні дії та стягнення недоотриманої пенсії.
ОСОБА_1 звернувся з позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області про:
- визнання протиправними дій Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області які полягають у зменшені розміру пенсії ОСОБА_1 за рахунок виплати у 2019 році 75% суми підвищення пенсії, перерахованого та визначеного на 01.03.2018 року;
- зобов'язання Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області провести виплату ОСОБА_1 перерахованої пенсії з 05.03.2019 до 31.12.2019 року в повному обсязі без урахування розстрочки, передбаченої пунктом 2 Постанови КМУ №103 та постановою КМУ №804.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що перебуває на обліку у Головному управлінні Пенсійного фонду України в Кіровоградській області та отримує пенсію по інвалідності відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб». Позивач вказує, що протягом 2018 - 2019 років він отримував перераховану головним управлінням Пенсійного фонду України в Кіровоградській області пенсію відповідно до постанови Кабінету Міністрів України №103 від 21.02.2018 р. «Про перерахунок пенсії особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб», але з відтермінуванням виплат: у 2018 році - 50%, у 2019 році - 75% суми підвищення пенсії. Позивач вважає, що відтермінування виплат не відповідає вимогам ч.3 ст.52 Закону №2262, відповідно до якої виплата пенсії проводиться за поточний місяць загальною сумою. У березні 2021 року позивач звернувся до відповідача щодо виплати перерахованої пенсії з 05.03.2019 р. по 31.12.2019 р. в повному обсязі без урахування розстрочки, передбаченої п.2 постанови КМУ від 21.02.2018 р. №103 та постановою КМУ від 14.08.2019 р. №804. Однак, листом від 29.03.2021 р. №1613-1570/Ш-04/8-1100/21 у задоволенні заяви позивача відмовлено. Позивач, з посиланням на висновки Верховного Суду, викладені у рішенні від 06.08.2019 р. у зразковій справі №160/3586/19 (провадження №ПЗ/9901/12/19), вважає, що відповідач протиправно відмовив у перерахунку та виплаті з урахуванням 100% суми підвищення пенсії, визначеного станом на 01 березня 2018 року.
Відповідачем подано відзив на позовну заяву відповідно до якого не погоджується з позовними вимогами (а.с.32-34). Відповідач зазначає, що оскільки позивач звернувся до суду 03.04.2021 р., то з врахуванням шестимісячного строку звернення до суду, період позовних вимог з 05.03.2019 р. по 31.12.2019 р. підлягає залишенню без розгляду. Відповідач вказує, що рішенням Окружного адміністративного суду м. Києва від 12.12.2018 року по справі №826/3858/18, залишеним без змін постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 05.03.2019 року і яке набрало законної сили 05.03.2019 р., зокрема, визнано протиправними та нечинними пункти 1 та 2 Постанови №103 та зміни до пункту 5 і додатку 2 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 року за № 45 «Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб». Після дати набрання рішенням суду по справі №826/3858/18 законної сили, Кабінетом Міністрів України прийнято новий нормативно-правовий акт щодо визначення умов, порядку та розмірів, за якими має проводитися перерахунок пенсій, призначених згідно із Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», а саме - прийнято постанову КМУ від 14.08.2019 р. №804 «Деякі питання соціального захисту окремих категорій громадян». Відповідач зауважує, що згідно з Постановою №804 Урядом встановлено, що виплата пенсій, призначених згідно із Законом до 01.03.2018 р. (крім пенсій, призначених згідно із зазначеним Законом особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) та поліцейським) та перерахованих з 01.01.2018 р. з урахуванням розміру окладу за посадою, військовим (спеціальним) званням, відсоткової надбавки за вислугу років за відповідною або аналогічною посадою, яку особа займала на дату звільнення із служби (на дату відрядження для роботи до органів державної влади, органів місцевого самоврядування або до сформованих ними органів, на підприємства, в установи, заклади вищої освіти), що визначені станом на 1 березня 2018 року відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 року №704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб», здійснюється у 2019 році в розмірі 75% суми підвищення пенсії, визначеної станом на 1 березня 2018 року. Відповідач наголошує, що пенсійна виплата ОСОБА_1 обраховується та виплачується у визначеному нормами чинного законодавства України порядку, а тому позовні вимоги не підлягають задоволенню.
Позивачем подано відповідь на відзив у якій зазначено про безпідставність доводів щодо порушення строків звернення до суду. Також позивач наголосив на безпідставності обмежень у виплаті його пенсії та навів правове обґрунтування (а.с.37-41).
Ухвалою судді Кіровоградського окружного адміністративного суду від 12.04.2021 р. відкрито провадження у справі та призначено до розгляду за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін (а.с.16).
27.04.2020 р. проведено перше судове засідання та розпочато розгляд справи по суті (а.с.20).
Заяв, клопотань від учасників процесу до суду не надходило. Інші процесуальні дії у справі не вчинялися.
Дослідивши подані позивачем та відповідачем документи і матеріали, з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, адміністративний суд,
ОСОБА_1 з 01.01.2006 р. призначено пенсію по інвалідності відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» у розмірі 80% суми грошового забезпечення (а.с.24).
У зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців Кіровоградським обласним військовим комісаріатом складено та направлено до Головного управління Пенсійного фонду України у Кіровоградській області довідку №ФГ-37115 від 10.03.2018 р. про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій з 01 січня 2018 року згідно з постановою КМУ від 21.02.2018 р. №103, за нормами, чинними на 01 березня 2018 року, відповідно до якої розмір грошового забезпечення за посадою, яку позивач займав на день звільнення становить 9 091,50 грн (а.с.28, зі зворотного боку).
Відповідно до перерахунку пенсії за вислугу років ОСОБА_1 встановлено, що 26 березня 2018 року відповідачем відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 р. №103 перераховано пенсію позивача з 01.01.2018 р. та обчислено її основний розмір, виходячи з 80% відповідних сум грошового забезпечення, та визначено у розмірі з надбавками 9 772,30 грн (а.с.28, зі зворотного боку). При цьому Головним управлінням Пенсійного фонду України в Кіровоградській області відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 р. №103 визначено, що підвищення складає 5 690,17 грн, з яких виплачується: з 01.01.2018 р. по 31.12.2018 р. щомісячно 50% від підвищення: 2 845,09 грн; з 01.01.2019 р. по 31.12.2019 р. щомісячно 75% від підвищення: 4 267,63 грн; з 01.01.2020 р. щомісячно 100% від підвищення: 5 690,17 грн.
На виконання рішення Кіровоградського окружного адміністративного суду від 15.09.2020 р. у справі №340/2644/20 ІНФОРМАЦІЯ_1 видано довідку №3710/1 від 16.10.2020 р. відповідно до якої розмір грошового забезпечення за посадою, яку позивач займав на день звільнення становить 17 811,08 грн (а.с.30).
На виконання рішення Кіровоградського окружного адміністративного суду від 04.02.2021 р. у справі №340/5932/20 Головним управлінням Пенсійного фонду України в кіровоградській області у квітні 2021 року проведено перерахунок пенсії ОСОБА_1 з 01.04.2019 р. та обчислено її основний розмір, виходячи з 80% відповідних сум грошового забезпечення, та визначено у розмірі з надбавками 18 509,88 грн (а.с.30, зі зворотного боку). При цьому Головним управлінням Пенсійного фонду України в Кіровоградській області відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 р. №103 визначено, що підвищення складає 10 887,87 грн, з яких виплачується: з 01.01.2018 р. по 31.12.2018 р. щомісячно 50% від підвищення: 5 443,94 грн; з 01.01.2019 р. по 31.12.2019 р. щомісячно 75% від підвищення: 8 165,90 грн; з 01.01.2020 р. щомісячно 100% від підвищення: 10 887,87 грн.
Позивач 15.03.2021 р. звернувся із заявою до Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області щодо проведення перерахунку з 05.03.2019 р. по 31.12.2019 р. в повному обсязі без урахування розстрочки, передбаченої п.2 постанови КМУ №103 та постанови КМУ №804 (а.с.8).
Головне управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області листом від 29.03.2021 р. №1612-1570/Ш-04/8-1100/21 повідомило ОСОБА_1 про відсутність підстав для проведення виплати пенсії в іншому порядку, ніж той, який було визначено постановами Кабінету Міністрів України №103 та №804 (а.с.9).
Вирішуючи питання щодо дотримання позивачем строку звернення до суду суд враховує наступне.
Відповідно до ч.ч.1, 2 ст.122 КАС України позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.
Для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
У постанові від 24.12.2020 р. у справі №510/1286/16-а (провадження №11-345апп19) Велика Палата Верховного Суду вказала, що визначаючи початок перебігу строку звернення до адміністративного суд, важливо встановити той момент, коли особа дізналася або могла дізнатися про порушення її прав. У спорах, що виникають з органами ПФУ, особа може дізнатися, що її права порушені, зокрема, при отриманні від органу ПФУ відповіді на надісланий запит щодо розміру пенсії, нормативно-правових документів, на підставі яких був здійснений саме такий розрахунок. Отже, в цьому випадку початок перебігу строку звернення до адміністративного суду слід пов'язувати з датою отримання листа-відповіді, листа-роз'яснення від органу ПФУ на запит особи про правильність/помилковість нарахування розміру пенсії, своєчасність/несвоєчасність її перерахунку.
Оскільки на заяву позивача про перерахунок пенсії, відповідь надано листом від 29.03.2021 р., а позовна заява подана до відділення поштового зв'язку 03.04.2021 р., тобто з дотриманням строку встановленого ч.2 ст.122 КАС України.
Окрім того, у постанові від 24.12.2020 р. у справі №510/1286/16-а (провадження №11-345апп19) Велика Палата Верховного Суду зазначила, що норми статті 87 Закону №1788-ХІІ, статті 46 Закону №1058-ІV і статей 51, 55 Закону №2262-ХІІ (щодо необмеження будь-яким строком невиплаченої пенсіонерові суми пенсії) підлягають застосуванню у справах за позовами про оскарження бездіяльності, дій та/або рішень суб'єкта владних повноважень щодо обчислення, призначення, перерахунку пенсійних виплат виключно за наявності таких умов: 1) ці суми мають бути нараховані пенсійним органом; 2) ці суми мають бути не виплаченими саме з вини держави в особі пенсійного органу.
У даній справі позовні вимоги стосуються пенсійних виплат, які нараховані органом Пенсійного фонду України, однак не виплачені внаслідок застосування обмежень, введених нормативно-правовими актами, тобто не обмежуються будь-якими строками.
Умови, норми і порядок пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на службі в органах внутрішніх справ визначено Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 09.04.1992 р. №2262-ХІІ (далі за текстом - Закон №2262).
Частиною 3 статті 11 Закону №2262 визначено, що зміна умов і норм пенсійного забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, здійснюється виключно шляхом внесення змін до цього Закону та Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».
Згідно з ч.18 ст.43 Закону №2262 у разі якщо на момент призначення або виплати пенсії відбулася зміна розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення та/або були введені для зазначених категорій осіб нові щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії у розмірах, встановлених законодавством, пенсія призначається з урахуванням таких змін та/або нововведень, а призначена пенсія підлягає невідкладному перерахунку.
Відповідно до ч.ч.1, 2 ст.51 Закону №2262 при настанні обставин, які тягнуть за собою зміну розміру пенсій, призначених військовослужбовцям строкової служби та їх сім'ям, перерахунок цих пенсій провадиться відповідно до строків, встановлених частиною четвертою статті 45 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».
Перерахунок пенсій, призначених особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей, провадиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Якщо при цьому пенсіонер набув права на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено йому не більш як за 12 місяців.
З огляду на ч.ч.1, 2, 4 ст.63 Закону №2262 перерахунок раніше призначених пенсій військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей у зв'язку із введенням в дію цього Закону провадиться за документами, що є у пенсійній справі, а також додатковими документами, поданими пенсіонерами на час перерахунку.
Якщо пенсіонер згодом подасть додаткові документи, які дають право на подальше підвищення пенсії, то пенсія перераховується за нормами цього Закону. При цьому перерахунок провадиться за минулий час, але не більш як за 12 місяців з дня подання додаткових документів і не раніше, ніж з дня введення в дію цього Закону.
Усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.
З аналізу зазначених норм суд дійшов висновку, що підставою для проведення перерахунку пенсії є фактична зміна розміру одного з видів грошового забезпечення.
Згідно з абз.12 п.7 постанови Кабінету Міністрів України від 17.07.1992 р. №393 «Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, поліцейським, співробітникам Служби судової охорони та членам їх сімей» перерахунок пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», проводиться на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України.
Відповідно до п.1 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 р. №45, у редакції чинній на час виникнення спірних правовідносин, перерахунок раніше призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (далі - Закон) пенсій проводиться у разі прийняття рішення Кабінетом Міністрів України про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за Законом (далі - особи), або у зв'язку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством.
Пунктом 1 постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 р. №103 «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб» (далі за текстом - Постанови №103) постановлено перерахувати пенсії, призначені згідно із Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (далі - Закон) до 1 березня 2018 р. (крім пенсій, призначених згідно із Законом особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) та поліцейським), з урахуванням розміру окладу за посадою, військовим (спеціальним) званням, відсоткової надбавки за вислугу років за відповідною або аналогічною посадою, яку особа займала на дату звільнення із служби (на дату відрядження для роботи до органів державної влади, органів місцевого самоврядування або до сформованих ними органів, на підприємства, в установи, організації, вищі навчальні заклади), що визначені станом на 1 березня 2018 р. відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 р. №704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб».
Згідно з п.2 Постанови №103 виплату перерахованих відповідно до пункту 1 цієї постанови підвищених пенсій (з урахуванням доплат до попереднього розміру пенсій, підвищень, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством (крім підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, що визначені законом) проводити з 1 січня 2018 р. у таких розмірах: з 1 січня 2018 р. - 50 відсотків; з 1 січня 2019 р. по 31 грудня 2019 р. - 75 відсотків; з 1 січня 2020 р. - 100 відсотків суми підвищення пенсії, визначеного станом на 1 березня 2018 року.
Рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва від 12.12.2018 р. у справі №826/3858/18, залишеним без змін постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 05.03.2019 р., визнано протиправними та нечинними пункти 1, 2 постанови Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року №103 «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб» та зміни до пункту 5 і додатка 2 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військ служби, та деяких інших осіб», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року №45 «Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».
За правилами ч.2 ст.265 КАС України нормативно-правовий акт втрачає чинність повністю або в окремій його частині з моменту набрання законної сили відповідним рішенням суду.
Отже, на час розгляду справи, пункт 2 Постанови №103, який передбачав поетапну виплату сум підвищення перерахованої пенсії, визнаний протиправним та нечинним.
Зважаючи на викладене суд враховує, що упродовж 2018 року та до 05 березня 2019 року п.2 Постанови №103 був чинний та підлягав застосуванню в межах даних правовідносин, оскільки встановлений Кабінетом Міністрів України порядок проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону №2262, є обов'язковим для виконання органами державної влади, зокрема відповідачем у справі.
Таким чином, Головне управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області, здійснюючи з 01.01.2018 р. по 05.03.2019 р. виплату перерахованої пенсії позивачу в порядку та розмірах встановлених п.2 Постанови №103, діяло правомірно.
Однак, зважаючи на те, що пункт 2 Постанови №103 втратив чинність з 05.03.2019 р. (з дня набрання законної сили рішенням суду по справі №826/3858/18), то з даного часу позивачу підлягає виплата пенсії у розмірі 100 відсотків суми підвищення пенсії.
Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку, що дії Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області щодо зменшення розміру пенсії ОСОБА_1 за рахунок виплати з 05 березня 2019 року 75 відсотків суми підвищення пенсії, визначеного станом на 01.03.2018 р., є протиправними.
Викладене узгоджується з висновками Верховного Суду, викладеними у рішенні від 06.08.2019 р. у зразковій справі №160/3586/19 (провадження №ПЗ/9901/12/19), залишеному без змін постановою Великої Палати Верховного Суду від 11.03.2020 р. (провадження №11-986заі19).
Також суд враховує, що Кабінетом Міністрів України прийнято постанову від 14.08.2019 р. №804 «Деякі питання соціального захисту окремих категорій громадян» (далі за текстом - Постанова №804), яка набрала чинності 04.09.2019 р.
Постановою №804 установлено, що виплата пенсій, призначених згідно із Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» до 1 березня 2018 р. (крім пенсій, призначених згідно із зазначеним Законом особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) та поліцейським) та перерахованих з 1 січня 2018 р. з урахуванням розміру окладу за посадою, військовим (спеціальним) званням, відсоткової надбавки за вислугу років за відповідною або аналогічною посадою, яку особа займала на дату звільнення із служби (на дату відрядження для роботи до органів державної влади, органів місцевого самоврядування або до сформованих ними органів, на підприємства, в установи, заклади вищої освіти), що визначені станом на 1 березня 2018 р. відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 р. №704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб», здійснюється у 2019 році в розмірі 75 відсотків суми підвищення пенсії, визначеної станом на 1 березня 2018 року.
Вказана постанова № 804 була чинною на час виникнення спірних правовідносин, а тому підлягала обов'язковому застосуванню.
При цьому Постанова №804 визнана протиправною та нечинною повністю рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва від 23.01.2020 р. у справі №640/19133/19, залишеним без змін постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 31.03.2020 р.
Отже, з 04.09.2019 р. у Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області були правові підстави для виплати позивачу 75 відсотків підвищення до пенсії.
Подібний правовий висновок сформульовано у постановах Верховного Суду від 09.04.2020 року у справі №640/19928/18, від 17.06.2020 року у справі №2540/2873/18, від 13.04.2021 у справі №560/2720/19, від 14.07.2021 у справі №140/3098/19.
Зважаючи на викладене, позовні вимоги ОСОБА_1 підлягають задоволенню в частині визнання протиправними дій Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області щодо зменшення розміру пенсії ОСОБА_1 за рахунок виплати з 05 березня 2019 року по 03 вересня 2019 року 75 відсотків суми підвищення пенсії, визначеного станом на 01 березня 2018 року та зобов'язання Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області здійснити перерахунок та виплату пенсії (з урахуванням раніше виплачених сум) ОСОБА_1 з 05 березня 2019 року по 03 вересня 2019 року у розмірі 100 відсотків суми підвищення пенсії, визначеної станом на 01 березня 2018 року.
Згідно з ч.ч.1, 3 ст.139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
При частковому задоволенні позову судові витрати покладаються на обидві сторони пропорційно до розміру задоволених позовних вимог.
Відповідно до п.9 ч.1 ст.5 Закону України «Про судовий збір» від 08.07.2011 р. №3674-VI позивач звільнений від сплати судового збору (а.с.13). Доказів понесення інших судових витрат позивачем до суду не надано.
Відповідачем також не надано суду доказів понесення судових витрат, які б підлягали розподілу за ст.139 КАС України.
Відповідачем не надано до суду доказів понесення судових витрат, які б підлягали розподілу відповідно до ст.139 КАС України.
Керуючись ст.ст.132, 139, 242-246, 255, 293, 295-297 КАС України, суд, -
1. Адміністративний позов задовольнити частково.
2. Визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області щодо зменшення розміру пенсії ОСОБА_1 за рахунок виплати з 05 березня 2019 року по 03 вересня 2019 року 75 відсотків суми підвищення пенсії, визначеного станом на 01 березня 2018 року.
3. Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області (м. Кропивницький, вул. Соборна, 7 А, код ЄДРПОУ 20632802) здійснити перерахунок та виплату пенсії (з урахуванням раніше виплачених сум) ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) з 05 березня 2019 року по 03 вересня 2019 року у розмірі 100 відсотків суми підвищення пенсії, визначеної станом на 01 березня 2018 року.
4. У задоволенні інших позовних вимог відмовити.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
Рішення суду може бути оскаржене в апеляційному порядку до Третього апеляційного адміністративного суду через Кіровоградський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги в 30-денний строк з дня його проголошення.
Дата складання повного рішення суду - 29 липня 2021 року.
Суддя Кіровоградського
окружного адміністративного суду Г.М. Момонт