Рішення від 30.07.2021 по справі 340/2158/21

КІРОВОГРАДСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

30 липня 2021 року м. Кропивницький Справа № 340/2158/21

Кіровоградський окружний адміністративний суд у складі судді Кармазиної Т.М., розглянувши в порядку спрощеного позовного (письмового) провадження справу за позовною заявою ОСОБА_1 до Департаменту персоналу Міністерства внутрішніх справ України, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору - Головне управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області, про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся до суду з позовом, в якому, з урахуванням уточнення позовних вимог, просить:

- визнати дії відповідача, що полягали у незаконному направленні заяви про призначення пенсії позивача до Державної установи “Територіальне медичне об'єднання МВС України по Кіровоградській області” всупереч обов'язку направити відповідну документацію до Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області - протиправними;

- зобов'язати відповідача належним чином оформити та направити необхідні для призначення пенсії за вислугу років документи до Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області, у тому числі заяву про призначення пенсії, а також вважати 29.01.2021 днем звернення позивача за пенсією (день, коли позивач направив необхідний пакет для призначення пенсії документів на адресу відповідача).

Ухвалою судді від 31.05.2021 відкрито провадження у справі, вирішено розгляд справи проводити за правилами спрощеного позовного провадження без виклику учасників справи Цією ж ухвалою суд залучив до участі в справі третьою особою, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору - Головне управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області (а.с.50-51).

В обґрунтування позовних вимог позивач посилався на те, що ним було направлено до Департаменту персоналу МВС України заяву про призначення пенсії із необхідним переліком документів для організації їх подальшого надіслання до Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області. Зазначав, що в подальшому, на його адресу надійшов лист з Державної установи “Територіальне медичне об'єднання МВС України по Кіровоградській області” від 15.04.2021, яке за дорученням відповідача опрацювало його заяву та прийняло рішення відмовити останньому у призначенні пенсії. Позивач переконаний, що Департамент персоналу Міністерства внутрішніх справ України, нехтуючи положеннями Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”, затвердженого Постановою Пенсійного фонду України №3-1 від 30.01.2007 та вимогами Інструкції “Про організацію роботи з оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб” та з інших соціальних питань”, затвердженої Наказом МВС №760 від 17.09.2018, ухиляючись від покладеного на нього обов'язку щодо направлення відповідних документів до територіального органу, що здійснює пенсійне забезпечення, грубо порушив його право на призначення пенсії за вислугу років, направивши відповідні документи до медичної установи, до компетенції якої не віднесена можливість призначення та виплати пенсії.

Відповідачем надано до суду відзив на позовну заяву (а.с.59-60), в якому останній просив в задоволенні позовних вимог відмовити в повному обсязі. Зазначивши, що виходячи з положення Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб” пенсія за вислугу років призначається при наявності календарної, а не загальної чи пільгової вислуги років.

Представник третьої особи - Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області правом подання до суду пояснення щодо позову не скористався.

Дослідивши докази і письмові пояснення учасників справи, викладені у заявах по суті справи, з'ясувавши всі фактичні обставини, оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи та вирішення спору по суті, суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню частково, з таких підстав.

Судом встановлено та матеріалами справи підтверджено, що 24.10.2014 наказом МВС України №2214 о/с ОСОБА_1 звільнено з органів внутрішніх справи у запас з посади начальника Маріупольського міського управління Головного управління МВС України в Донецькій області за власним бажанням.

31.10.2014 наказом Головного управління МВС України в Донецькій області №387о/с позивачу визначена вислуга років у пільговому обчисленні 21 рік 06 місяців 12 днів (а.с.7).

04.12.2020 наказом Головного управління МВС України в Донецькій області №21 о/с лк внесено зміни до наказу №387о/с від 31.10.2014, а саме оголошено позивачу вислугу у 22 роки 10 місяців 07 днів у пільговому обчисленні на 24.10.2014 (а.с.8).

ОСОБА_1 звернувся до Департаменту персоналу Міністерства внутрішніх справ України із заявою від 28.01.2021 про призначення пенсії за вислугу років, яка зареєстрована за №М-2515 від 02.02.2021(а.с.6).

На цю заяву позивач отримав відповідь Державної установи “Територіальне медичне об'єднання МВС України по Кіровоградській області” від 15.04.2021 за вих.№33/32-615, в якій повідомлено позивача, що його заява про призначення пенсії, за дорученням Департаменту персоналу Міністерства внутрішніх справ України, розглянута сектором із соціально - гуманітарних питань державної установи "Територіальне медичне об'єднання МВС України по Кіровоградській області", та зазначено, що правові підстави для призначення пенсії за вислугу років відсутні (а.с.9-10).

Таким чином, з наведених обставин судом встановлено, що відповідач, не розглядаючи вищезазначену заяву позивача від 02.02.2021 за вх.№М-2515 про призначення пенсії за вислугу років, доручив її розгляд Державній установі “Територіальне медичне об'єднання МВС України по Кіровоградській області”.

Доказів, які б спростовували встановлені судом обставини сторонами суду не надано.

Не погодившись із зазначеними діями відповідача, що полягали у незаконному направленні заяви про призначення пенсії позивача до Державної установи “Територіальне медичне об'єднання МВС України по Кіровоградській області”, всупереч обов'язку направити відповідну документацію до Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області, позивач звернувся до суду з даним позовом.

Відповідно до частин 1, 2 статті 46 Конституції України громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.

Це право гарантується загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням за рахунок страхових внесків громадян, підприємств, установ і організацій, а також бюджетних та інших джерел соціального забезпечення; створенням мережі державних, комунальних, приватних закладів для догляду за непрацездатними.

Так, Законом України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб” від 09.04.1992 р. №2262-ХІІ (далі за текстом - Закон №2262-ХІІ) визначені умови, норми і порядок пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі, службі в органах внутрішніх справ, Національній поліції, Службі судової охорони, осіб начальницького і рядового складу Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України, державній пожежній охороні, Державній службі спеціального зв'язку та захисту інформації України, органах і підрозділах цивільного захисту, податковій міліції чи Державній кримінально-виконавчій службі України, та деяких інших осіб, які мають право на пенсію за цим Законом.

Згідно ч.1 ст.1 Закону №2262-ХІІ особи офіцерського складу, прапорщики і мічмани, військовослужбовці надстрокової служби та військової служби за контрактом, особи, які мають право на пенсію за цим Законом, при наявності встановленої цим Законом вислуги на військовій службі, службі в органах внутрішніх справ, Національній поліції, Службі судової охорони і в державній пожежній охороні, службі в Державній службі спеціального зв'язку та захисту інформації України, в органах і підрозділах цивільного захисту, податкової міліції, Державної кримінально-виконавчої служби України мають право на довічну пенсію за вислугу років.

Відповідно до ч.ч.1, 3 ст.11 Закону №2262-ХІІ законодавство про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, базується на Конституції України і складається з цього Закону, Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” та інших нормативно-правових актів України, прийнятих відповідно до цих законів.

Статтею 48 Закону №2262-ХІІ передбачено, що заява про призначення пенсії згідно з цим Законом подається до територіального органу Пенсійного фонду України або до уповноваженого ним органу чи уповноваженій особі в порядку, встановленому правлінням Пенсійного фонду України за погодженням із центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сферах трудових відносин, соціального захисту населення, іншими заінтересованими центральними органами виконавчої влади та Службою зовнішньої розвідки. При цьому днем звернення за призначенням пенсії є день подання до відповідного органу Пенсійного фонду України письмової заяви про призначення пенсії з усіма необхідними для вирішення цього питання документами, а в разі пересилання заяви і документів поштою - дата їх відправлення. У разі якщо до заяви про призначення пенсії додані не всі необхідні документи, заявнику роз'яснюється, які документи він повинен надати додатково. При наданні ним цих документів до закінчення тримісячного терміну з дня отримання роз'яснення днем звернення за призначенням пенсії вважається день подання заяви або дата відправлення документів поштою, зазначені в частині першій цієї статті. Особа, яка звернулася за призначенням пенсії, пред'являє паспорт або інший документ, що засвідчує особу.

Постановою правління Пенсійного фонду України від 30.01.2007 року №3-1 затверджено Порядок подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб".

Відповідно до пункту 1 вказаного Порядку заяви про призначення пенсії за вислугу років та по інвалідності особам, звільненим зі служби, які мають право на пенсію згідно із Законом, та особам, які мають право на пенсійне забезпечення відповідно до міжнародних договорів у галузі пенсійного забезпечення військовослужбовців та членів їх сімей, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, подаються цими особами до головних управлінь Пенсійного фонду України в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі (далі - органи, що призначають пенсії) через уповноважені структурні підрозділи Міністерства оборони України, Міністерства внутрішніх справ України, Міністерства надзвичайних ситуацій України, Міністерства інфраструктури України, Служби безпеки України, Служби зовнішньої розвідки України, Управління державної охорони України, Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України, Державної прикордонної служби України, Державної податкової служби України, Державної пенітенціарної служби України, Державної інспекції техногенної безпеки України (далі - міністерства та інші органи).

Міністерства та інші органи, їх територіальні підрозділи в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі визначають уповноважені структурні підрозділи, на які за їх рішенням покладаються функції щодо підготовки та подання до органів, що призначають пенсії, необхідних для призначення пенсії документів (далі - уповноважені структурні підрозділи).

Наказом Міністерства внутрішніх справ України від 17.09.2018 року №760, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 10.10.2018 року за №1152/32604, затверджено Інструкцію про організацію роботи з оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" та з інших соціальних питань (надалі - Інструкція №760).

Ця Інструкція визначає процедуру організації в Міністерстві внутрішніх справ України, центральних органах виконавчої влади, діяльність яких спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра внутрішніх справ України (Національна поліція України, Державна служба України з надзвичайних ситуацій, Адміністрація Державної прикордонної служби України (далі - ЦОВВ)), та Національній гвардії України роботи зокрема, з оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій особам, які мають право на пенсійне забезпечення згідно із Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».

Згідно абзацу 4 пункту 3 розділу І, пункту 1 розділу ІІ Інструкції №760 визначені МВС, ЦОВВ та Національною гвардією України уповноважені структурні підрозділи, на які покладено функції з підготовки та подання до органів, які призначають пенсії, необхідних для призначення пенсій документів:

1) організують роботу з оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій особам, які мають право на пенсію відповідно до чинного законодавства;

2) розглядають листи та звернення із питань оформлення документів для призначення та перерахунку пенсій, для отримання пільг, а також здійснюють прийом громадян, які звертаються з цих питань;

3) приймають від підрозділів персоналу (кадрового забезпечення) та фінансового забезпечення (бухгалтерських підрозділів) документи, передбачені Порядком та цією Інструкцією для призначення (перерахунку) пенсій;

4) готують та подають у встановленому чинним законодавством порядку до органів, які призначають пенсії, документи для призначення (перерахунку) пенсій;

5) формують облікові справи та зберігають їх згідно з порядковими номерами, присвоєними в книзі обліку документів для призначення пенсій (додаток 1);

6) повідомляють органи, які призначають пенсії, про судові рішення, які набрали законної сили, про позбавлення пенсіонерів військового (спеціального) звання та про видання наказів про прийняття (поновлення) на службу в 10-денний строк з дня отримання відповідного рішення суду;

7) ведуть облік осіб, яким призначено пенсію відповідно до Закону;

8) взаємодіють з органами, які призначають пенсії, стосовно осіб, яким призначено (припинено) виплату пенсій, та в межах повноважень з органами державної влади з питань соціального захисту та пенсійного забезпечення;

9) зберігають та видають (замінюють) посвідчення “Ветеран органів внутрішніх справ”, “Ветеран військової служби”, “Ветеран служби цивільного захисту” та нагрудні знаки відповідно до чинного законодавства;

10) видають довідки про право на пільги відповідно до Закону України “Про статус ветеранів військової служби, ветеранів органів внутрішніх справ, ветеранів Національної поліції і деяких інших осіб та їх соціальний захист” (додаток 2).

Пунктом 1 розділу ІІІ Інструкції №760 передбачено, що уповноважені структурні підрозділи:

1) приймають від особи, яка набула право на пенсію відповідно до Закону, заяву про призначення пенсії, документи згідно з Порядком. Не пізніше наступного робочого дня інформують письмово в довільній формі підрозділи персоналу (кадрового забезпечення) та фінансового забезпечення (бухгалтерські підрозділи) про необхідність оформлення та подання уповноваженому структурному підрозділу документів для призначення (перерахунку) пенсії;

2) здійснюють перевірку обчислення вислуги років (страхового стажу) для призначення пенсії;

3) здійснюють перевірку поданих для призначення пенсії документів, відповідність викладених у них відомостей про особу даним паспорта та інших документів;

4) у разі якщо до заяви про призначення пенсії не додано необхідних для цього документів, витребовують їх від відповідного підрозділу персоналу (кадрового забезпечення) та підрозділу фінансового забезпечення (бухгалтерського підрозділу). Витребовувати документи, подання яких не передбачено Порядком, забороняється;

5) у 10-денний строк з дня одержання заяви про призначення пенсії та всіх необхідних документів оформлюють особі, якій оформлюється пенсія, подання про призначення пенсії за формою, установленою Порядком, та направляють до органу, що призначає пенсії, за місцем проживання особи;

6) долучають до облікової справи особи отриману від органів, що призначають пенсії, розписку-повідомлення.

Підрозділи персоналу (кадрового забезпечення) апарату МВС, територіальних органів з надання сервісних послуг МВС, закладів, установ та підприємств, що належать до сфери управління МВС, ЦОВВ та Національної гвардії України обчислюють вислугу років та за потреби страховий стаж особи, яка набула право на пенсію, оформлюють розрахунок вислуги років для призначення пенсії (далі - розрахунок вислуги років) (додаток 3).

Пунктом 4 розділу ІІІ Інструкції №760 передбачено, що підрозділи фінансового забезпечення (бухгалтерські підрозділи) апарату МВС, територіальних органів з надання сервісних послуг МВС, закладів, установ та підприємств, що належать до сфери управління МВС, ЦОВВ та Національної гвардії України, готують: 1) грошовий атестат; 2) довідку про щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії за останні 24 календарні місяці служби підряд перед місяцем звільнення, що подається для призначення пенсії відповідно до Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб” (додаток 4).

Тобто, на уповновжені структурні підрозділи Міністерства внутрішніх справ України покладено функції щодо оформлення та подання у встановленому чинним законодавством порядку до органів, які призначають пенсії, документи для призначення (перерахунку) пенсій.

При цьому, суд зазначає, що Наказом МВС України №129 від 25.02.2019 року "Про визначення в Міністерстві внутрішніх справ України уповноваженого структурного підрозділу з підготовки та подання до органів Пенсійного фонду України документів для призначення (перерахунку) пенсій" (в редакції наказу МВС України №291 від 16.04.2021 року) визначено в Міністерстві внутрішніх справ України:

- Департамент персоналу - уповноваженим структурним підрозділом з підготовки та подання до органів Пенсійного фонду України документів для призначення (перерахунку) пенсій з покладенням таких функцій на управління координації пенсійних та соціальної роботи цього Департаменту;

- територіальні медичні об'єднання Міністерства внутрішніх справ України по областях, місту Києву - уповноваженими установами за видачу довідок про розмір грошового забезпечення з покладенням таких функцій на відповідні сектори (відділ) із соціально-гуманітарних питань цих державних установ.

Наведене свідчить, що наразі функції щодо підготовки та подання до органів Пенсійного фонду України документів для призначення (перерахунку) пенсій, призначених на підставі Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб", особам, які проходили службу в органах внутрішніх справ, покладено на уповноважений підрозділ МВС України - Департамент персоналу (який є структурним підрозділом апарату МВС).

Отже, законодавством визначено механізм, за яким позивач позбавлений можливості самостійно подати заяву про призначення пенсії за вислугою років до ГУ ПФУ. Така заява подається через відповідний структурний підрозділ МВС, яким у даних правовідносинах є Департамент персоналу МВС, на який покладено обов'язок з підготовки та подання до територіальних органів Пенсійного фонду України документів для призначення пенсій.

Таким чином, суд дійшов висновку, що вирішення питань щодо розгляду заяви ОСОБА_1 від 28.01.2021 віднесено до компетенції Департаменту персоналу Міністерства внутрішніх справ України.

За таких обставин, встановлені судом обставини свідчать про протиправність дій Департаменту персоналу Міністерства внутрішніх справ України щодо направлення заяви ОСОБА_1 про призначення пенсії за вислугу років за вх.№М-2515 від 02.02.2021 до Державної установи “Територіальне медичне об'єднання МВС України по Кіровоградській області”, що свідчить про наявність підстав для задоволення позову в зазначеній частині.

Разом з тим, відсутні підстави для задоволення позовних вимог в частині зобов'язання відповідача належним чином оформити та направити необхідні для призначення пенсії за вислугу років документи до органу Пенсійного фонду, у тому числі, заяву позивача про призначення пенсії. Оскільки, такі вимоги є похідними та не можуть бути задоволені, у зв'язку з відсутністю основної вимоги, а саме визнання протиправними дій чи рішення щодо відмови у призначенні пенсії, незарахування позивачу вислугу років, обчислену у пільговому розрахунку, тощо.

Крім того, суд звертає увагу, що на час розгляду справи у матеріалах справи відсутні докази належного розгляду Департаментом персоналу Міністерства внутрішніх справ України заяви ОСОБА_1 про призначення пенсії за вислугу років за вх.№М-2515 від 02.02.2021.

При цьому, відповідно до п.п.2, 4, 10 ч.2 ст.245 КАС України у разі задоволення позову суд може прийняти рішення про: визнання протиправним та скасування індивідуального акта чи окремих його положень; визнання бездіяльності суб'єкта владних повноважень протиправною та зобов'язання вчинити певні дії; інший спосіб захисту прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб'єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб'єктів владних повноважень, який не суперечить закону і забезпечує ефективний захист таких прав, свобод та інтересів.

Таким чином, з'ясувавши характер спірних правовідносин сторін, характер порушеного права позивача та можливість його захисту в обраний ним спосіб, з урахуванням ч.2 ст.9 КАС України, суд дійшов висновку, що порушене право позивача на отримання обґрунтованого рішення за його заявою має бути відновлено шляхом зобов'язання відповідача розглянути заяву та прийняти рішення відповідно до вимог чинного законодавства.

При цьому, судом не надається оцінка мотивуванню в позові щодо наявності права у позивача на призначення пенсії, оскільки виходить за межі позовних вимог, предмета спору, а саме визнання протиправними дій Департаменту персоналу Міністерства внутрішніх справ України щодо направлення заяви позивача про призначення пенсії за вислугу років за вх.№М-2515 від 02.02.2021 до Державної установи “Територіальне медичне об'єднання МВС України по Кіровоградській області”.

У відповідності до частин 1, 2 статті 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Отже, виходячи із системного аналізу положень чинного законодавства України, оцінки поданих сторонами доказів за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді всіх обставин справи в їх сукупності, суд дійшов висновку про часткове задоволення позовних вимог.

З огляду на положення ч.ч.1, 3 ст.139 КАС України, здійснені позивачем документально підтверджені витрати на оплату судового збору у сумі 454 грн. підлягають стягненню за рахунок бюджетних асигнувань відповідача.

Керуючись ст.ст.132, 139, 242-246, 255, 293, 295-297 КАС України, суд, -

ВИРІШИВ:

Позовну заяву ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) до Департаменту персоналу Міністерства внутрішніх справ України (01601, м.Київ, вул.Академіка Богомольця, 10, ЄДРПОУ 00032684), третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору - Головне управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області (25009, м. Кропивницький, вул. Соборна, 7а, код ЄДРПОУ 20632802) про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії - задовольнити частково.

Визнати протиправними дії Департаменту персоналу Міністерства внутрішніх справ України щодо направлення заяви ОСОБА_1 від 28.01.2021 про призначення пенсії за вислугу років за вх.№М-2515 від 02.02.2021 до Державної установи “Територіальне медичне об'єднання МВС України по Кіровоградській області”.

Зобов'язати Департамент персоналу Міністерства внутрішніх справ України розглянути заяву ОСОБА_1 від 28.01.2021 щодо призначення пенсії за вислугу років за вх.№М-2515 від 02.02.2021 до Державної установи “Територіальне медичне об'єднання МВС України по Кіровоградській області”.

В задоволені решти позовних вимог відмовити.

Стягнути на користь ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ) понесені ним судові витрати у розмірі 454 грн. за рахунок бюджетних асигнувань Департаменту персоналу Міністерства внутрішніх справ України (ЄДРПОУ 00032684).

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку апеляційного оскарження, а у разі його апеляційного оскарження - з моменту проголошення судового рішення суду апеляційної інстанції. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення суду може бути оскаржено в апеляційному порядку до Третього апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення за правилами, встановленими ст.ст.293, 295 - 297 КАС України.

Суддя Кіровоградського

окружного адміністративного суду Т.М. Кармазина