Рішення від 30.07.2021 по справі 320/6654/19

КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

(вступна та резолютивна частини)

30 липня 2021 року м.Київ № 320/6654/19

Суддя Київського окружного адміністративного суду Головенко О.Д.,

при секретарі судового засідання Кориляк М.Б.,

за участю:

позивача - ОСОБА_1 ,

представника відповідача 1 - не з"явився;

представника відповідача 2 - не з"явився;

представника відповідача 3 - Ігнатьєвої Т.А.;

представника відповідача 4 - не з"явився

розглянувши у відкритому судовому засіданні в порядку загального позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до в.о. Голови Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру ОСОБА_2 , в.о. Голови Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру Завадського Сергія Олександровича, Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру та Головного управління Держгеокадастру у Київській області про визнання протиправними дій та зобов"язання вчинити певі дії,

Керуючись ст. 9, 14, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 90, 143, 242- 246, 250, 255 КАС України, суд

ВИРІШИВ:

Адміністративний позов задовольнити частково.

Визнати неправомірною бездіяльність в.о. Голови Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру ОСОБА_2 щодо порушення п. 2 ст. 15 Закону України «Про звернення громадян» щодо неналежного розгляду заяви ОСОБА_1 від 18.04.2019 стосовно неприйняття рішення щодо проведення службового розслідування, яке належить до повноважень виключно керівника державного органу або в.о. керівника державного органу, відповідь не була підписана керівником або особою, яка виконує його обов'язки та дана заява була неправомірно направлена до Головного управління Держгеокадастру у Київській області, дії якого ОСОБА_1 фактично оскаржує, та відповідно не містить роз'яснення порядку оскарження прийнятого рішення.

Зобов'язати в.о. Голови Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру Завадського Сергія Олександровича (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ) розглянути заяву ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер НОМЕР_2 ) від 18.04.2019 відповідно п. 2 ст. 15 Закону України «Про звернення громадян», прийняти рішення щодо проведення службового розслідування.

Визнати неправомірними дії Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру щодо розгляду заяви ОСОБА_1 18.04.2019 з порушенням п. 2 ст. 15 Закону України «Про звернення громадян» щодо проведення службового розслідування, яке належить до повноважень виключно керівника державного органу або в.о. керівника державного органу неповноважною особою за надання відповіді від 16.05.2019 без підпису керівником або особою, яка виконує його обов'язки, та дана заява ОСОБА_1 від 18.04.2019 була неправомірно направлена до Головного управління Держгеокадастру у Київській області, дії якого ОСОБА_1 фактично оскаржує, та відповідно не містить роз'яснення порядку оскарження прийнятого рішення.

Зобов'язати Державну служби України з питань геодезії, картографії та кадастру (код ЄДРПОУ 39411771) забезпечити розгляд заяви ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер НОМЕР_2 ) від 18.04.2019 відповідно до п. 2 ст. 15 Закону України «Про звернення громадян» розгляду питань щодо проведення службового розслідування, яке належить до повноважень виключно керівника державного органу або в.о. керівника державного органу вповноваженою особою, надати відповідь з підписом керівника або особою, яка виконує його обов'язки, з роз'яснення порядку оскарження прийнятого рішення.

Визнати неправомірними дії Головного управління Держгеокадастру у Київській області щодо розгляду заяви ОСОБА_1 від 18.04.2019, яка була направлена до Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру, за розгляд особою з порушенням п. 2 ст. 15 Закону України «Про звернення громадян», за розгляд питань щодо проведення службового розслідування, яке належить до повноважень виключно керівника державного органу або в.о. керівника державного органу неповноважною особою, за надання відповіді від 30.05.2019 без підпису керівником або особою, яка виконує його обов'язки, та відповідь не містить роз'яснення порядку оскарження прийнятого рішення.

Зобов'язати Головне управління Держгеокадастру у Київській області (код ЄДРПОУ 39817550) розглянути заяву ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер НОМЕР_2 ) від 18.04.2019 відповідно до п. 2 ст. 15 Закону України «Про звернення громадян», прийняти рішення щодо проведення службового розслідування, яке належить до повноважень виключно керівника державного органу або в.о. керівника державного органу, щодо дій органів Головного управління Держгеокадастру у Київській області, надати відповідь з підписом керівника або особою, яка виконує його обов'язки, з роз'яснення порядку оскарження прийнятого рішення.

Стягнути пропорційно з Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру (код ЄДРПОУ 39411771) та Головного управління Держгеокадастру у Київській області (код ЄДРПОУ 39817550) на користь ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер НОМЕР_2 ) моральну шкоду в розмірі 5 000,00 грн (п'ять тисяч гривен).

В решті позовних вимог відмовити.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

У разі оголошення судом лише вступної та резолютивної частини рішення, або розгляду справи в порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом тридцяти днів з дня складення повного тексту рішення.

Відповідно до підпункту 15.5 пункту 1 Розділу VII “Перехідні положення” Кодексу адміністративного судочинства України до початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються учасниками справи до або через Київський окружний адміністративний суд.

Суддя Головенко О.Д.

Повний текст рішення буде виготовлено впродовж десяти днів з дня проголошення вступної та резолютивної частини.

Попередній документ
98674736
Наступний документ
98674738
Інформація про рішення:
№ рішення: 98674737
№ справи: 320/6654/19
Дата рішення: 30.07.2021
Дата публікації: 02.08.2021
Форма документу: Рішення
Форма судочинства: Адміністративне
Суд: Київський окружний адміністративний суд
Категорія справи: Адміністративні справи (з 01.01.2019); Справи щодо захисту політичних (крім виборчих) та громадянських прав, зокрема щодо; забезпечення права особи на звернення до органів державної влади, органів місцевого самоврядування та посадових і службових осіб цих органів
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Залишено без руху (31.10.2022)
Дата надходження: 26.10.2022
Предмет позову: про визнання протиправними дій та зобов"язання вчинити певі дії
Розклад засідань:
13.02.2020 11:00 Київський окружний адміністративний суд
05.03.2020 11:00 Київський окружний адміністративний суд
24.03.2020 10:00 Київський окружний адміністративний суд
14.04.2020 11:30 Київський окружний адміністративний суд
14.05.2020 12:30 Київський окружний адміністративний суд
11.06.2020 10:00 Київський окружний адміністративний суд
02.07.2020 10:00 Київський окружний адміністративний суд
14.07.2020 12:00 Київський окружний адміністративний суд
09.09.2020 10:00 Київський окружний адміністративний суд
02.10.2020 11:30 Київський окружний адміністративний суд
21.10.2020 13:30 Київський окружний адміністративний суд
11.11.2020 09:30 Київський окружний адміністративний суд
27.11.2020 10:00 Київський окружний адміністративний суд
18.12.2020 10:30 Київський окружний адміністративний суд
15.01.2021 14:00 Київський окружний адміністративний суд
05.02.2021 12:30 Київський окружний адміністративний суд
12.03.2021 11:00 Київський окружний адміністративний суд
21.05.2021 11:00 Київський окружний адміністративний суд
04.06.2021 12:00 Київський окружний адміністративний суд
09.07.2021 11:00 Київський окружний адміністративний суд
30.07.2021 12:00 Київський окружний адміністративний суд
30.11.2021 15:00 Шостий апеляційний адміністративний суд
Учасники справи:
головуючий суддя:
ЗАГОРОДНЮК А Г
КАШПУР О В
СОРОЧКО ЄВГЕН ОЛЕКСАНДРОВИЧ
суддя-доповідач:
ГОЛОВЕНКО О Д
ЗАГОРОДНЮК А Г
КАШПУР О В
СОРОЧКО ЄВГЕН ОЛЕКСАНДРОВИЧ
відповідач (боржник):
В.о. Голови Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру Колотілін Олександр Костянтиновтич
В.о. Голови Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру Колотілін Олександр Костянтиновтич
Голова Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру Завадський Сергій Олександрович
Головне управління Держгеокадастру у Київській області
Державна служба України з питань геодезії, картографії та кадастру
Державна служба України з питань геодезії, картографії та кадастру
заявник апеляційної інстанції:
Державна служба України з питань геодезії, картографії та кадастру
заявник касаційної інстанції:
Лящук Петро Павлович
картографії та кадастру завадський сергій олександрович, орган а:
Державна служба України з питань геодезії
картографії та кадастру колотілін олександр костянтиновтич, відп:
Голова Державної служби України з питань геодезії
картографії та кадастру, відповідач (боржник):
В.о. Голови Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру Колотілін Олександр Костянтиновтич
Головне управління Держгеокадастру у Київській області
суддя-учасник колегії:
ЄРЕСЬКО Л О
КОРОТКИХ АНДРІЙ ЮРІЙОВИЧ
РАДИШЕВСЬКА О Р
СОКОЛОВ В М
УХАНЕНКО С А
ФЕДОТОВ ІГОР В'ЯЧЕСЛАВОВИЧ
ЧАКУ ЄВГЕН ВАСИЛЬОВИЧ