Ухвала від 29.07.2021 по справі 120/8324/21-а

УХВАЛА

м. Вінниця

29 липня 2021 р. Справа № 120/8324/21-а

Вінницький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Томчука А.В., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Головного спеціаліста-інспектора з паркування Вінницької міської ради Войцих Анастасії Ігорівни про скасування постанови про накладення адміністративного стягнення

ВСТАНОВИВ:

До Вінницького окружного адміністративного суду надійшли матеріали позовної зяави ОСОБА_1 до Головного спеціаліста-інспектора з паркування Вінницької міської ради Войцих Анастасії Ігорівни про скасування постанови про накладення адміністративного стягнення.

Відповідно до пункту 4 частини 1 статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, зокрема, чи подано позовну заяву з дотриманням правил підсудності.

Із матеріалів позову вбачається, що позивач оскаржує постанову про накладення адміністративного стягнення серії ІВ №00031552 від 30.06.2021, за порушення вимог п. 3.34 розділу 33 Правил дорожнього руху, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 10.10.2001 року №1306.

Відповідно до частини 1 статті 5 КАС України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушені її права, свободи або законні інтереси.

Правила розмежування предметної юрисдикції (підсудності) адміністративних справ встановлено статтею 20 КАС України.

Так, відповідно до пункту 1 частини 1 статті 20 КАС України місцевим загальним судам як адміністративним підсудні адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності. Окружним адміністративним судам підсудні всі адміністративні справи, крім визначених частиною першою цієї статті (частини 2 статті 20 КАС України).

Особливості провадження у справах з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень щодо притягнення до адміністративної відповідальності врегульовано статтею 286 КАС України.

Так, частиною першою цієї статті передбачено, що адміністративна справа з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності вирішується місцевими загальними судами як адміністративними судами протягом десяти днів з дня відкриття провадження у справі.

Отже, загальне правило, яке встановлено наведеними нормами КАС України полягає в тому, що предметна юрисдикція (підсудність) адміністративних судів не може бути змінена. Відтак, спори щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень стосовно притягнення до адміністративної відповідальності підсудні місцевим загальним судам як адміністративним.

Виходячи з правил розмежування предметної юрисдикції адміністративних судів, розгляд та вирішення цієї адміністративної справи віднесено до компетенції місцевого загального суду як адміністративного суду. Водночас Вінницький окружний адміністративний суд є місцевим адміністративним, а не місцевим загальним судом.

Передачу справ з одного суду до іншого суду визначають положення статті 29 КАС України.

Однак, вказаною нормою законодавець не врегулював питання передачі справ за правилами предметної підсудності. Разом з тим, виходячи із приписів частини 6 статті 7 КАС України щодо застосування судом закону за аналогією, правила щодо передачі адміністративного позову з одного суду до іншого суду в даному випадку мають визначатись з урахуванням норм, які визначають передачу справ за територіальною підсудністю.

Так, згідно частиною 1 статті 29 КАС України суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо при відкритті провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.

Спори між адміністративними судами щодо підсудності не допускаються. Адміністративна справа, передана з одного адміністративного суду до іншого в порядку, встановленому статтею 29 цього Кодексу, повинна бути прийнята до провадження адміністративним судом, до якого вона надіслана (ч. 1, 2 ст. 30 КАС України).

Відповідно до частини 1 статті 25 КАС України адміністративні справи з приводу оскарження індивідуальних актів, а також дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень, які прийняті (вчинені, допущені) стосовно конкретної фізичної чи юридичної особи (їх об'єднань), вирішуються за вибором позивача адміністративним судом за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем проживання (перебування, знаходження) цієї особи-позивача або адміністративним судом за місцезнаходженням відповідача, крім випадків, визначених цим Кодексом.

Якщо така особа не має місця проживання (перебування) в Україні, тоді справу вирішує адміністративний суд за місцезнаходженням відповідача.

Оскільки матеріали справи не містять доказів зареєстрованого місця проживання позивача, то на переконання суду, справу належить вирішувати місцевим загальним судом як адміністративним за місцезнаходженням відповідача.

Відтак, враховуючи суб'єктивний склад сторін, ця справа підсудна Вінницькому міському суду Вінницької області як адміністративному суду.

Таким чином, з метою дотримання вимог процесуального законодавства, що визначають правила підсудності адміністративних справ, дану адміністративну справу належить передати на розгляд до Вінницького міського суду Вінницької області на підставі положень пункту 2 частини 1 статті 29 КАС України.

Керуючись ст.ст. 29, 248, 256 КАС України, суд -

УХВАЛИВ:

Адміністративну справу №120/8324/21-а за позовом ОСОБА_1 до Головного спеціаліста-інспектора з паркування Вінницької міської ради Войцих Анастасії Ігорівни про скасування постанови про накладення адміністративного стягнення передати на розгляд Вінницькому міському суду Вінницької області.

Роз'яснити сторонам, що з урахуванням положень частини 8 статті 29 КАС України справу буде передано до іншого суду після закінчення строку на оскарження цієї ухвали, а в разі подання апеляційної скарги - після залишення її без задоволення.

Ухвала суду першої інстанції набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 256 КАС України.

Відповідно до ст. 295 КАС України, апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п'ятнадцяти днів з дня її проголошення.

Учасник справи, якому повне рішення або ухвала суду не були вручені у день його (її) проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження ухвали суду - якщо апеляційна скарга подана протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.

Суддя Томчук Андрій Валерійович