Постанова від 15.07.2021 по справі 521/9370/21

Справа №521/9370/21

Номер провадження 3/521/6177/21

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

15 липня 2021 року м. Одеса

Суддя Малиновського районного суду міста Морозова І.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні справу, що надійшла з Одеського районного управління поліції № 1 ГУНП України в Одеській області, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , яка проживає та зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1 , за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 178 КУпАП України,-

ВСТАНОВИЛА:

До Малиновського районного суду м. Одеси з Відділу поліції № 1 Одеського районного управління поліції № 1 ГУНП України в Одеській області надійшли матеріали справи про адміністративне правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 178 КУпАП, відносно ОСОБА_1 .

У протоколі про адміністративне правопорушення серії ВАБ 576140 від 26.04.2021 зазначено: « 20.04.2021 неповнолітня ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 , знаходячись за адресою: АДРЕСА_2 вживала алкогольні напої та вистрибнула з вікна 5 поверху».

ОСОБА_1 , яка повідомлялася належним чином про час та дату судового розгляду не з'явилася, причина її неявки суду невідома.

Дослідивши матеріали адміністративної справи суддя вважає, що провадження по справі відносно ОСОБА_1 підлягає закриттю, у зв'язку із відсутністю в її діях складу адміністративного правопорушення, виходячи з наступного.

За нормами статті 245 Кодексу України про адміністративні правопорушення завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.

Положеннями статті 280 Кодексу України про адміністративні правопорушення визначено, що орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати, зокрема: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Об'єктивна сторона правопорушення виражається у розпиванні пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв на вулицях, у закритих спортивних спорудах , у скверах, парках, у всіх видах громадського транспорту ( включаючи транспорт міжнародного сполучення) та в інших заборонених законом місцях, крім підприємств торгівлі і громадського харчування , в яких продаж пива, алкогольних, слабоалкогольних напоїв на розлив дозволена відповідним органом місцевого самоврядування, або появі в громадських місцях у п'яному вигляді, що ображає людську гідність і громадську мораль.

Тобто конструкція вказаної норми зазначає на заборону розпивання пива і інших алкогольних і слабоалкогольних напоїв в конкретно визначених місцях, а саме на вулицях та в інших заборонених місцях, або поява в громадський місцях у п'яному вигляді.

Громадське місце, отримало своє законодавче визначення у положенні

про Єдиний реєстр досудових розслідування, порядок його формування та ведення ( далі- Положення) затвердженого наказом Генерального прокурора № 298 від 30.06.2020.

Відповідно п. 20 підрозділу 2 Розділу ІІ Положення до громадських місць належать місця, що використовуються громадянами для спільної роботи, відпочинку, пересування, проведення масових заходів та інших потреб (вулиці, площі, вокзали, аеропорти, магазини, кафе, бари, ресторани, музеї, клуби, пляжі в період їх роботи, а також громадський транспорт під час перебування в ньому громадян, ділянки лісу, поля під час проведення на їх території організованих масових зібрань), приміщення вокзалів, пасажирські (приміські) потяги, літаки, катери, пароплави, перони, платформи, пристані та інші місця під час очікування посадки та висадки пасажирів.

Не вважаються такими, що вчинені у громадських місцях, кримінальні правопорушення, що скоюються протягом тривалого часу (продовжувані кримінальні правопорушення), та кримінальні правопорушення, вчинені у приміщеннях, відведених для проживання (хоча б тимчасово), і тих, які виконують функції житла (власні домоволодіння, квартири, жилі кімнати будівель та приміщень готелів, гуртожитків, санаторіїв, пансіонатів, профілакторіїв, будинків відпочинку, кемпінгів), учинені в місцях загального користування за місцем проживання, на сходах, сходовій клітці, на горищах, у підвалах, ліфтах жилих будинків, учинені на території підприємств, установ та організацій (незалежно від обмеження до них доступу адміністрацією), крім випадків, коли особи, які знаходяться у вказаних місцях, своїми неправомірними діями порушують інтереси сторонніх осіб (наприклад особа, перебуваючи на балконі чи у вікні квартири, викрикує непристойні слова або своїми діями порушує спокій громадян) ( п. 21 підрозділу 2 Розділу ІІ Положення).

Відповідно до практики Європейського Суду з прав людини, провадження у справах про адміністративне правопорушення, вважається кримінальним у розумінні Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод (рішення Європейського суду з прав людини від 30.10.2014 року у справі «Швидка проти України»). Оскільки провадження у справах про адміністративне правопорушення вважається кримінальним, до нього застосовуються норми передбачені Положенням.

Як вбачається з протоколу серії ВАБ № 576140 від 26.04.21 неповнолітня ОСОБА_1 , розпивала алкогольні напої за адресою: АДРЕСА_2 , тобто у житлі, що не є громадським місцем. Після того, стався нещасний випадок, та вона випала з вікна, що не можна розцінювати як поява в громадському місці у п'яному вигляді, що ображає людську гідність і громадську мораль.

Таким чином, суд приходить до висновку про відсутність об'єктивної сторони, а отже відсутність і складу адміністративного правопорушення.

Відповідно до ст. 247 ч. 1 п 1 КпАП України провадження у справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за таких обставин як відсутність складу адміністративного правопорушення.

Керуючись ст. ст. 173, 245, 247, 278, 277 КпАП України, суддя,-

ПОСТАНОВИЛА:

Провадження у справі відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст.173 КпАП України, закрити відповідно до п.1 ч. 1 ст. 247 КпАП України, у зв'язку з відсутністю в її діях складу адміністративного правопорушення.

Постанова може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності до Одеського апеляційного суду через суд, що її виніс, протягом десяти днів з моменту її винесення.

Суддя І.В. Морозова