ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1
28 липня 2021 року м. Київ № 826/18588/14
Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Качур І.А., розглянувши питання про поновлення провадження у справі
за позовом ОСОБА_1
до Міністерства доходів і зборів України
Головного управління Міндоходів у Київській області
про визнання протиправним та скасування наказу, зобов'язання вчинити дії та стягнення коштів
До судді Окружного адміністративного суду м. Києва Бояринцевої М.А. надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 (надалі - позивач/ ОСОБА_1 ) з до Міністерства доходів і зборів України (надалі - відповідач-1), Головного управління Міндоходів у Київській області (надалі - відповідач-2/ГУ Міндоходів у Київській обл.) про визнання протиправним та скасування наказу, зобов'язання вчинити дії та стягнення коштів.
Ухвалою Окружного адміністративного суду м. Києва №826/18588/14 від 01.12.2014 р. було відкрито провадження у справі та призначено попереднє судове засідання.
Ухвалою Окружного адміністративного суду м. Києва від 22.01.2015 р. задоволено клопотанням позивача та зупинено провадження у справі до вирішення Верховним Судом України питання стосовно внесення до Конституційного Суду України подання щодо конституційності окремих положень Закону України «Про очищення влади» Конституції України, питання щодо чого порушено відповідно до ухвали Окружного адміністративного суду міста Києва від 22.01.2015 у справі № 826/18588/14.
В той же час, ухвалою Окружного адміністративного суду м. Києва від 22.01.2015 р. про звернення до Верховного Суду України для вирішення питання стосовно внесення до Конституційного Суду України подання щодо конституційності закону ухвалено звернутися до Верховного Суду України для вирішення питання стосовно внесення до Конституційного Суду України подання щодо конституційності окремих положень Закону України «Про очищення влади» положенням Конституції України, а саме: п.8 ч.1 ст.3, ч.3 ст.1, п.2 розділу «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про очищення влади» положенням ст.8, ст.21, ч.2 та ч.3 ст.22, ч.2 та ч.3 ст.24, ч.1 ст.38, ч.1 ст.43, ст.58, ч.2 ст.61, ст.62, ч.1 ст.64 Конституції України в їх системному взаємозв'язку.
Однак, у зв'язку з припиненням повноважень судді Окружного адміністративного суду м. Києва Бояринцевої М.А., у провадження якої перебувала адміністративна справа №826/18588/14 і не була розглянута, вищезазначену адміністративну справу було передано на повторний автоматичний розподіл справ між суддями.
Так, через відділ документального обігу та контролю суду до судді Качура І.А., відповідно до протоколу повторного автоматичного розподілу судової справи між суддями від 21.10.2015 р., надійшли матеріали адміністративної справи №826/18588/14.
Ухвалою Окружного адміністративного суду м. Києва 22 жовтня 2015 року прийнято адміністративну справу №826/18588/14 до провадження суддею Качуром І.А. та зобов'язано сторін повідомити суд про усунення обставин, що зумовили зупинення провадження у справі №826/18588/14.
Приписами ч. 1 ст. 237 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що провадження у справі поновлюється за клопотанням учасників справи або за ініціативою суду не пізніше десяти днів з дня отримання судом повідомлення про усунення обставин, що викликали його зупинення. Про поновлення провадження у справі суд постановляє ухвалу.
Через канцелярію суду надійшло клопотання від позивача про поновлення провадження у адміністративній справі.
Враховуючи вищевикладене, суд дійшов до висновку, що провадження в адміністративній справі №826/18588/14 підлягає поновленню.
Крім того, суд зазначає, що позивачем пред'явлено вимоги, які згідно ч. 6 ст. 12 КАС України належать до справ незначної складності (п. 20 ч. 1 ст.4; ч. 2 КАС України) та у відповідності до ч. 1 ст. 257 України підлягає розгляду за правилами спрощеного позовного провадження.
У той же час, враховуючи предмет і підстави позову, а також положення ст. 262 КАС України, суд прийшов до висновку про можливість розгляду даної адміністративної справи в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін за наявними у справі матеріалами.
На підставі вищевикладеного та керуючись ст. ст. 180, 237, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва,
1.Клопотання позивача про поновлення провадження у адміністративній справі №826/18588/14 - задовольнити.
2. Поновити провадження у справі №826/18588/14.
3. Продовжити розгляд справи в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін.
4. Копію ухвали направити сторонам.
Ухвала набирає законної сили негайно з моменту її проголошення, відповідно до статті 256 Кодексу адміністративного судочинства України.
Ухвала оскарженню не підлягає відповідно до статей 293-294 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя І.А. Качур