Україна
Донецький окружний адміністративний суд
28 липня 2021 р. Справа №200/7835/21
приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов'янськ, вул. Добровольського, 1
Донецький окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Бабаш Г.П.,
при секретарі - Ященко А.В.,
за участю
позивача - ОСОБА_1 ,
представника позивача - Сологуб С.А. (ордер),
представника відповідача - Молібога А.В. (витяг з ЄРЮОФОП),
представника відповідача - Ларіної М.В. (витяг з ЄРЮОФОП),
представника відповідача - Серби М.В. (витяг з ЄРЮОФОП),
розглянувши в підготовчому судовому засіданні за правилами загального позовного провадження заяву Дружківської міської ради про залишення без розгляду позовної заяви ОСОБА_1 до Дружківської міської ради про визнання протиправним та скасування рішення,-
ОСОБА_1 звернувся до Донецького окружного адміністративного суду з позовною заявою до Дружківської міської ради про визнання протиправним та скасування рішення Дружківської міської ради №8/2-15 від 18.12.2020 року «Про набрання секретаря Дружківської міської ради VIII скликання».
Відповідачем по справі до суду подано відзив на позовну заяву, в якому останній просить залишити без розгляду позовну заяву ОСОБА_1 про визнання протиправним та скасування рішення Дружківської міської ради від 18.12.2020 №/2-15 «Про обрання секретаря Дружківської міської ради VIII скликання», а у разі його розгляду відмовити у задоволенні позовних вимог ОСОБА_1 до Дружківської міської ради про визнання протиправним та скасування рішення Дружківської міської ради від 18.12.2020 №8/2-15 «Про обрання секретаря Дружківської міської ради VIII скликання». Зазначає, що має місце пропущення строку звернення до адміністративного суду з адміністративним позовом.
Відповідач зазначає, що рішення, яке оскаржує позивач стосується обрання секретаря міської ради, а отже це питання, пов'язане з проходженням публічної служби. Для звернення до суду у справах щодо прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби встановлюється місячний строк, що визначено частиною 5 статті 122 Кодексу адміністративного судочинства України.
Також відповідач вказує, що відповідно до пункту 1 частини 1 статті 4 КАС України депутати місцевих рад є суб'єктами владних повноважень. Таким чином, відповідно до ст. 122 КАС України для звернення до адміністративного суду суб'єкта владних повноважень встановлюється тримісячний строк, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня виникнення підстав, що дають суб'єкту владних повноважень право на пред'явлення визначених законом вимог.
Позивач та його представник заперечували проти залишення позову без розгляду, оскільки на їх думку позивач не пропустив строк звернення до суду.
Згідно ч.1 ст. 122 КАС України позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.
Згідно ч. 2 ст. 122 КАС України, для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Згідно ч. 3 ст. 122 КАС України для захисту прав, свобод та інтересів особи цим Кодексом та іншими законами можуть встановлюватися інші строки для звернення до адміністративного суду, які, якщо не встановлено інше, обчислюються з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Предметом оскарження в даній справі є рішення Дружківської міської ради №8/2-15 від 18.12.2020 року «Про обрання секретаря Дружківської міської ради VIII скликання».
Судом встановлено, що ОСОБА_1 звернувся до Донецького окружного адміністративного суду з позовною заявою до Дружківської міської ради про визнання протиправним та скасування рішення Дружківської міської ради №8/2-15 від 18.12.2020 року «Про набрання секретаря Дружківської міської ради VIII скликання» 17.06.2021 року, що підтверджується штампом на поштовому конверті.
Тобто позивач не пропустив шестимісячного строку звернення до суду визначеного статтею 122 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суд вважає безпідставними доводи відповідача, що це є спір стосовно проходження публічної служби, або поданий позивачем як суб'єктом владних повноважень.
Стаття 5 Кодексу адміністративного судочинства України визначає, що суб'єкти владних повноважень мають право звернутися до адміністративного суду виключно у випадках, визначених Конституцією та законами України.
Проте в даному випадку позивач звернувся до суду як фізична особа. Так, він є депутатом Дружківської міської ради, проте в даних правовідносинах він не здійснює жодних владних управлінських функцій стосовно іншої сторони - відповідача.
Крім того, обрання секретаря міської ради є реалізацією повноважень міської ради і безпосередньо не стосується прав та інтересів особи в сфері проходження публічної служби.
За таких обставин суд вважає, що до даних правовідносин має застосовуватися саме шестимісячний строк звернення до суду, який позивач не пропустив.
Керуючись ст. ст. 2, 122, 123, 240, 241-246, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
Відмовити у задоволенні заяви Дружківської міської ради про залишення без розгляду позовної заяви по справі №200/7835/21.
Ухвала набирає законної сили у строк та у порядку, що визначені статтею 256 КАС України, і може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції шляхом подання апеляційної скарги через суд першої інстанції протягом п'ятнадцяти днів з дня складання повного тексту ухвали.
Суддя Г.П. Бабаш