Справа № 761/22772/21
Провадження № 3/761/6414/2021
28 липня 2021 року суддя Шевченківського районного суду міста Києва Романишена Інна Павлівна, розглянувши матеріали, які надійшли з Управління патрульної поліції в м.Києві, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 - за ст. 122-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення, серія ААБ № 210657, 11 червня 2021 року о 11 год. 35 хв. в м. Києві, по вул. о.Теліги, 39 водій ОСОБА_1 керував транспортним засобом «Volkswagen», державний номерний знак НОМЕР_1 , на вимогу працівника поліції про зупинку транспортного засобу, завчасно подану на допомогою сигнальним диском з червоним сигналом, не зупинився. Був затриманий шляхом переслідування на патрульному автомобілі шляхом блокування, чим порушив п. 2.4 ПДР України та вчинив правопорушення, передбачене ст. 122-2 КУпАП України.
В судовому засіданні водій ОСОБА_1 свою вину не визнав.
Адвокат Дейнегін С.М. зазначив, що постанова про притягнення ОСОБА_1 до відповідальності за порушення п. 17.1 ПДР на разі оскаржується у судовому порядку.
Вивчивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, вважаю, що справа підлягає направленню до Управління патрульної поліції в м. Києві для дооформлення, з наступних підстав.
Невиконання водіями вимог поліцейського, а водіями військових транспортних засобів - вимог посадової особи військової інспекції безпеки дорожнього руху Військової служби правопорядку у Збройних Силах України про зупинку транспортного засобу, утворює склад правопорушення за ч. 1 ст. 122-2 КУпАП.
В той же час, ч. 2 ст. 122-2 КУпАП передбачено відповідальність за невиконання водіями транспортних засобів, що здійснюють автомобільні перевезення пасажирів та/або вантажів, вимог уповноважених посадових осіб центрального органу виконавчої влади, що забезпечує реалізацію державної політики з питань безпеки на наземному транспорті, про зупинку транспортного засобу.
Разом з тим, відповідно до ст. 256 КУпАП, у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Протокол підписується особою, яка його склала, і особою, яка притягається до адміністративної відповідальності; при наявності свідків і потерпілих протокол може бути підписано також і цими особами.
У разі відмови особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, від підписання протоколу, в ньому робиться запис про це. Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, має право подати пояснення і зауваження щодо змісту протоколу, які додаються до протоколу, а також викласти мотиви свого відмовлення від його підписання.
При складенні протоколу особі, яка притягається до адміністративної відповідальності, роз'яснюються його права і обов'язки, передбачені статтею 268 цього Кодексу, про що робиться відмітка у протоколі.
Згідно ст. 245 КУпАП, завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Як вбачається з матеріалів справи, протокол про адміністративне правопорушення складено з порушенням зазначених вимог, оскільки відсутне зазначення нормативного акту, який передбачає відповідальність за дане правопорушення, а саме: відсутня частина статті 122-2 КУпАП, яку було порушено особою, відносно якої був складений протокол.
За таких обставин, суд позбавлений можливості повно й об'єктивно розглянути справу про адміністративне правопорушення та прийняти законне й обґрунтоване рішення, тому справа підлягає поверненню для належного оформлення, в ході якого необхідно усунути зазначені недоліки.
На підставі викладеного, керуючись ст. 122-2, 253, 256, 278, 283-285 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суддя, -
Матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , за ст. 122-2 КУпАП - повернути Управлінню патрульної поліції в м.Києві - для належного оформлення і доопрацювання.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя І.П.Романишена