Справа № 203/4546/18
1-в/0203/81/2021
іменем України
22 липня 2021 року м. Дніпро
Кіровський районний суд м. Дніпропетровська у складі:
головуючого - судді ОСОБА_1
при секретарі - ОСОБА_2
розглянувши клопотання В.о.начальника Синельниківської ВК (№94) підполковника внутрішньої служби ОСОБА_3 про уточнення строку відбуття покарання, заявлене в рамках виконання вироку суду, ухваленого 02.12.2020,
21 липня 2021 року до Кіровського районного суду м. Дніпропетровська від В.о.начальника Синельниківської ВК (№94) підполковника внутрішньої служби ОСОБА_3 про уточнення строку відбуття покарання, заявлене в рамках виконання вироку суду, ухваленого 02.12.2020.
Згідно із ст. 379 КПК України, суд має право за власною ініціативою або за заявою учасника кримінального провадження чи іншої заінтересованої особи виправити допущені в судовому рішенні цього суду описки, очевидні арифметичні помилки незалежно від того, набрало судове рішення законної сили чи ні.
На підставі абз. 3 п. 2 ч. 4 ст. 374 КПК України, в резолютивній частині вироку, у разі визнання особи винуватою, зазначається початок строку відбуття покарання.
Відповідно до п. 4 ч. 2 ст. 539 КПК України, клопотання (подання) про вирішення питання, пов'язаного із виконанням вироку, подається до суду, який ухвалив вирок - у разі необхідності вирішення питання, передбаченого зокрема п. 14 ч. 1 ст. 537 КПК України.
Згідно із п. 14 ч. 1 ст. 537 КПК України, під час виконання вироків суд, визначений ч. 2 ст. 539 КПК України, має право вирішувати інші питання про всякого роду сумніви і протиріччя, що виникають при виконанні вироку.
Так, вироком Кіровського районного суду м. Дніпропетровська від 02.12.2021 ОСОБА_4 визнано винним у вчиненні злочину, передбаченого ч. 1 ст. 309 КК України і призначено йому покарання у вигляді обмеження волі строком 2 (два) роки. На підставі ч. 4 ст. 70 КК України за сукупністю злочинів, шляхом поглинання менш суворого покарання, призначеного цим вироком, більш суворим покаранням, призначеним вироком Верхньодніпровського районного суду Дніпропетровської області від 16.04.2019, остаточно призначено покарання у вигляді 4 (чотирьох) років 6 (шести) місяців позбавлення волі.
Але, судом не зазначено з якої дати потрібно рахувати строк відбуття покарання.
Відповідно до протоколу затримання ОСОБА_5 , вбачається що останнього було фактично затримано 18.02.2019.
Таким чином, вироком Кіровського районного суду м. Дніпропетровська від 02.12.2020, не вирішено питання щодо строку відбуття покарання.
Належне зазначення початку строку відбуття покарання безпосередньо впливає на виконання вироку, а порядок його зарахування чітко визначений законодавством, можна стверджувати, що в резолютивній частині вироку Кіровського районного суду м. Дніпропетровська від 02.12.2020, не зазначено облік строку відбуття покарання.
Враховуючи зазначене, доходжу висновку щодо необхідності уточнення вироку Кіровського районного суду м. Дніпропетровська від 02.12.2020, зазначивши, що обліковувати строк відбуття покарання необхідно з дня затримання, тобто з 18.02.2019.
Керуючись ст. 72 КК України, ст. 374, 379, 537, 539 КПК України,
Клопотання В.о.начальника Синельниківської ВК (№94) підполковника внутрішньої служби ОСОБА_3 про уточнення строку відбуття покарання, заявлене в рамках виконання вироку суду, ухваленого 02.12.2020 - задовольнити.
Уточнити, що строк відбуття покарання, визначений вироком Кіровського районного суду м. Дніпропетровська від 02.12.2020, яким засуджено ОСОБА_6 , слід обліковувати з дня затримання, тобто з 12.02.2019.
У резолютивній частині вироку Кіровського районного суду м. Дніпропетровська від 25.02.2020, яким засуджено ОСОБА_5 , зазначити строк обліку відбуття покарання з дня затримання - 18.02.2019.
Ухвала може бути оскаржена до Дніпровського апеляційного суду через Кіровський районний суд м. Дніпропетровська протягом семи днів з дня її оголошення.
Суддя ОСОБА_1