27 липня 2021 рокуЛьвівСправа № 300/2959/20 пров. № А/857/2231/21
Восьмий апеляційний адміністративний суду складі колегії суддів:
головуючого судді Кузьмича С. М.,
суддів Бруновської Н.В., Матковської З.М.,
розглянувши в порядку письмового провадження в м. Львові справу за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на рішення Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 02 грудня 2020 року (ухвалене головуючим - суддею Шумей М.В. у м. Івано-Франківськ) у справі № 300/2959/20 за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання до вчинення дій,
Позивач звернувся до суду із адміністративним позовом до відповідача в якому просив:
визнати дії протиправними щодо непроведення перерахунку пенсії, призначеної на підставі оновленої довідки про розмір грошового забезпечення встановленого за відповідною (аналогічною) посадою (на день звільнення зі служби), - ОДР по посаді начальника відділу УСБУ в Івано-Франківській області, станом на 05.03.2019, виданою Управлінням Служби Безпеки України в Івано-Франківській області, невиплати з 05.03.2019 100 відсотків суми підвищення пенсії, визначеного станом на 01.03.2018, зменшення розміру грошового забезпечення з 74% до 70% з 01.03.2018;
зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області з 01.04.2019 здійснити обчислення, перерахунок та виплату (із врахуванням раніше виплачених сум) основного розміру пенсії, призначеної ОСОБА_1 на підставі оновленої довідки про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 встановленого за відповідною (аналогічною) посадою (на день звільнення зі служби), - ОДР по посаді начальника відділу УСБУ в Івано-Франківській області, станом на 05.03.2019, виданою Управлінням Служби Безпеки України в Івано-Франківській області 29.07.2020 за №9;
зобов'язати Головне Управління Пенсійного Фонду України в Івано-Франківській області провести перерахунок та виплату пенсії (із врахуванням раніше виплачених сум) ОСОБА_1 з 05.03.2019 з урахуванням 100 відсотків суми підвищення пенсії, визначеного станом на 01.03.2018;
зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області здійснити перерахунок та виплату ОСОБА_1 суми пенсії за вислугу років у розмірі 74% суми грошового забезпечення, починаючи з 01.01.2018.
В обґрунтування позовних вимог вказував на те, що протиправна бездіяльність відповідача щодо проведення перерахунку і виплати пенсії на підставі оновленої довідки із застосуванням 100% підвищення з 01.04.2019, обґрунтована відсутністю законодавчого механізму, умов та протиправне зменшення розміру грошового забезпечення з 74% до 70% з 01.03.2018.
Рішенням Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 02.12.2020 адміністративний позов задоволено частково. Визнано протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській щодо непроведення перерахунку пенсії, призначеної ОСОБА_1 на підставі оновленої довідки про розмір грошового забезпечення встановленого за відповідною (аналогічною) посадою (на день звільнення зі служби), - начальника міжрайонного відділу УСБУ в Івано-Франківській області, станом на 05.03.2019, виданою Управлінням Служби Безпеки України в Івано-Франківській області та невиплати з 05.03.2019 100 відсотків суми підвищення пенсії, визначеного станом на 01.03.2018. Зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській з 01.04.2019 здійснити обчислення, перерахунок та виплату (із врахуванням раніше виплачених сум) основного розміру пенсії, призначеної ОСОБА_1 на підставі оновленої довідки про розмір грошового забезпечення полковника ОСОБА_1 , встановленого за відповідною (аналогічною) посадою (на день звільнення зі служби), - начальника міжрайонного відділу УСБУ в Івано-Франківській області, станом на 05.03.2019, виданою Управлінням Служби Безпеки України в Івано-Франківській області 14.08.2020 за №37. Зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області провести перерахунок та виплату пенсії (із врахуванням раніше виплачених сум) ОСОБА_1 з 05.03.2019 з урахуванням 100 відсотків суми підвищення пенсії, визначеного станом на 01.03.2018. В задоволенні решти позовних вимог відмовлено.
Приймаючи оскаржене рішення суд першої інстанції виходив з того, що з 05.03.2019 - з дня набрання чинності судовим рішенням у справі № 826/3858/18 виникли підстави для перерахунку пенсій, призначених згідно із Законом №2262-ХІІ, з урахуванням розміру посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням та відсоткової надбавки за вислугу років, а також додаткових видів грошового забезпечення, тому з цієї дати позивач має право на отримання пенсії, виходячи з розміру складових, розрахованих згідно з Постановою №704 відповідно до вимог статей 43 і 63 Закону №2262-ХІІ та статті 9 Закону №2011-ХІІ. Таким чином, у зв'язку з отриманням Головним управлінням Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області оновленої довідки управління Служби безпеки України в Івано-Франківській області №09 від 29.07.2020 про розмір грошового забезпечення позивача станом на 05.03.2020, у відповідача виникає обов'язок перерахувати та виплачувати пенсію позивачу з наступного місяця після зміни грошового забезпечення, а саме з 01.04.2019.
Також суд першої інстанції зазначив, що враховуючи висновки Верховного Суду, бездіяльність відповідача щодо непроведення та невиплати з 05.03.2019, 100 відсотків суми підвищення пенсії, визначеного станом на 01.03.2018 є протиправною, а тому позовні вимоги в частині визнання цієї бездіяльності та зобов'язання відповідача здійснити такий перерахунок є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
Крім цього суд вказав, що вимоги позивача в частині зобов'язання відповідача здійснити позивачу перерахунок виходячи із розміру 74% грошового забезпечення та стягнення з Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області різницю між фактично нарахованим розміром пенсії та розміром пенсії, встановленим відповідно до рішення суду, починаючи з 01.04.2019 по даний час, є передчасними, адже спір в цій частині фактично не існує, оскільки відповідний перерахунок з урахуванням висновків, викладених у цьому рішенні, та наслідком якого є здійснення виплати, ще не проведено.
Вказане рішення в апеляційному порядку оскаржив позивач, у апеляційній скарзі покликається на те, що оскаржуване рішення винесене з порушенням норм процесуального та матеріального права, з неповним з'ясуванням обставин справи та є незаконним, просить рішення суду першої інстанції скасувати в частині відмови задоволенні позову та прийняти в цій частині нове про задоволення позову.
Зокрема в апеляційні скарзі зазначає, що судом порушено норми матеріального права щодо порядку застосування норм ст. ст. 12, 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» та норм процесуального права щодо обов'язкового застосування правових висновку Верховного Суду.
Відзив на апеляційну скаргу поданий не був. Відповідно до ч. 4 ст. 304 КАС України, відсутність відзиву на апеляційну скаргу не перешкоджає перегляду рішення суду першої інстанції.
Оскільки апеляційна скарга подана на рішення суду першої інстанції, яке ухвалено в порядку спрощеного позовного провадження, колегія суддів, керуючись п. 3 ч. 1 ст. 311 КАС України, вирішила розглядати справу в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами.
Перевіривши матеріали справи та доводи апеляційної скарги, суд приходить до висновку, що апеляційну скаргу слід задовольнити, а рішення суду першої інстанції - скасувати, з наступних підстав.
З матеріалів справи слідує, що ОСОБА_1 , 31.12.2012 звільнений в запас Служби безпеки України, внаслідок чого, відповідно до подання про призначення пенсії, з 08.01.2013 позивачу призначена пенсія за вислугу років, що підтверджується відомостями з протоколу за пенсійною справою - (СБУ) від 08.01.2013.
На підставі рішення Верховного Суду від 17.12.2019 у зразковій справі №160/8324/19 щодо здійснення обчислення та перерахунку з 01.04.2019 основного розміру пенсії, управлінням Служби безпеки України в Івано-Франківській області, супровідним листом №60/К-284/7/21-2537 від 30.07.2020 направлено начальнику головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області довідку про розмір грошового забезпечення полковника ОСОБА_1 від 04.08.2020 №14. Зазначеною довідкою встановлено, що за відповідною (аналогічною) посадою (на день звільнення зі служби), - ОДР по посаді начальника відділу УСБУ в Івано-Франківській області, станом на 05 березня 2019 року, виданою Управлінням Служби Безпеки України в Івано-Франківській області, станом на 05.03.2019, згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 №704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і навчального складу та деяких інших осіб" передбачені види грошового забезпечення: посадовий оклад - 7750,00 грн; оклад за військовим званням - 1480,00 грн; надбавка за вислугу років 45% - 4153,50 грн; надбавка за особливості проходження служби 32% - 4282,72 грн; надбавка за службу в умовах режимних обмежень 15% - 1162,50 грн, доплата в/с оперативних підрозділів, які постійно співробітничають з особами, залученими до участі в ОРД на конфіденційній основі - (10%) - 775,00 грн; преміювання 10% - 775,00 грн.
На адвокатський запит адвоката Щадей Н.В., яка діяла в інтересах ОСОБА_1 , відповідачем надано відповідь у формі листа №0900-0316-8/19126 від 13.10.2020, в якому останній зазначив, що 05.03.2019 набрало чинності рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 12.12.2018 №862/3858/18 (у листі допущена описка, помилково зазначено номер справи №862/3838/18), яке Шостим апеляційним адміністративним судом від 05.03.2019 залишене без змін та яким вирішено визнати протиправним та не чинним пункти 1-2 Постанови №103. Після визначення протиправним та скасування пунктів 1-2 Постанови №103 інших рішень уряду про умови та порядок проведення перерахунку пенсії не приймалося. Враховуючи викладене, у Головного управління немає ні законних підстав, ні відповідних повноважень для перерахунку пенсії ОСОБА_1 .
Позивач вважаючи такі дії відповідача протиправними, звернувся до суду з відповідними позовними вимогами.
Перевіряючи законність та обґрунтованість оскаржуваного рішення суду першої інстанції, суд апеляційної інстанції виходить з наступного.
Відповідно до ч. 1 ст. 308 КАС України суд апеляційної інстанції переглядає справу за наявними у ній і додатково поданими доказами та перевіряє законність і обґрунтованість рішення суду першої інстанції в межах доводів та вимог апеляційної скарги.
Враховуючи вимоги ст. 308 КАС України колегія суддів вважає за потрібне не переглядати рішення суду першої інстанції в частині задоволення позовних вимог, а лише в частині щодо відмови в задоволенні позову, а саме визнання протиправним дії відповідача щодо зменшення розміру грошового забезпечення з 01.01.2018 та зобов'язання здійснити перерахунок та виплату, з урахуванням сплачених сум, ОСОБА_1 , пенсії за вислугу років з розрахунку 74% суми грошового забезпечення починаючи з 01.01.2018.
Умови, норми і порядок пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі, службі в органах внутрішніх справ, Національній поліції, осіб начальницького і рядового складу Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України, державній пожежній охороні, Державній службі спеціального зв'язку та захисту інформації України, органах і підрозділах цивільного захисту, податковій міліції чи Державній кримінально-виконавчій службі України, та деяких інших осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, регулюється Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 09.04.1992 №2262-ХІІ (далі - Закон №2262-ХІІ).
Відповідно до преамбули Закону №2262-ХІІ держава гарантує гідне пенсійне забезпечення осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, шляхом встановлення їм пенсій не нижче прожиткового мінімуму, визначеного законом, перерахунок призначених пенсій у зв'язку із збільшенням рівня грошового забезпечення, надання передбачених законодавством державних соціальних гарантій, вжиття на державному рівні заходів, спрямованих на їх соціальний захист.
Статтею 13 Закону №2262-ХІІ встановлено порядок визначення розміру пенсії за вислугу років. Так, відповідно до п. а) ч. 1 зазначеної статті (в редакції, чинній на момент набуття позивачем права на пенсію), пенсії за вислугу років призначаються особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, які мають вислугу 20 років і більше (пункт «а» статті 12): за вислугу 20 років - 50 процентів, а звільненим у відставку за віком або за станом здоров'я - 55 процентів відповідних сум грошового забезпечення (стаття 43); за кожний рік вислуги понад 20 років - 3 проценти відповідних сум грошового забезпечення.
Згідно з ч. 2 ст. 13 Закону №2262-ХІІ (в редакції, чинній на момент призначення позивачу пенсії) передбачено, що максимальний розмір пенсії, обчислений відповідно до цієї статті, не повинен перевищувати 90 процентів відповідних сум грошового забезпечення (стаття 43), а особам, які під час проходження служби брали участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС і віднесені в установленому законом порядку до категорії 1, - 100 процентів, до категорії 2, - 95 процентів.
У подальшому, відповідно до Закону України від 27.03.2014 р. №1166-VІІ «Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання України», який набрав чинності 01.04.2014, було внесено зміни до ч. 2 ст. 13 Закону №2262-ХІІ, де число 90 замінили на число 70 (максимальний розмір пенсії).
На підставі системного аналізу наведених вище приписів нормативно-правових актів, колегія суддів дійшла висновку, що положення статті 13 Закону №2262-ХІІ, якими встановлено розмір пенсії, виходячи з 70 відсотків грошового забезпечення, можуть застосовуватись лише до правовідносин, що виникли після 01.04.2014, тобто після дати набрання чинності відповідної редакції Закону, та стосуються саме питань призначення пенсії, а не її перерахунку, оскільки до останнього застосовуються спеціальні норми, що регулюють умови та підстави саме перерахунку пенсії. Процедури призначення та перерахунку пенсії є різними за змістом і механізмом їх проведення. Нормами, які визначають механізм здійснення перерахунку пенсії за вислугу років, є норми ст. 63 Закону №2262-ХІІ.
Як видно з матеріалів справи, позивач оскаржує дії відповідача щодо здійснення перерахунку пенсії з розрахунку 70% грошового забезпечення.
Згідно з ч. 2 статті 63 Закону №2262-ХІІ у разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.
Постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 № 45 затверджено Порядок проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», згідно з пунктами 2 та 3 якого Пенсійний фонд України після прийняття Кабінетом Міністрів України рішення щодо перерахунку пенсій та отримання відповідного повідомлення від Мінсоцполітики повідомляє своїм головним управлінням в Автономній Республіці Крим, областях, мм. Києві та Севастополі (далі - головні управління Пенсійного фонду України) про підстави для проведення перерахунку пенсій та про необхідність підготовки списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку. Головні управління Пенсійного фонду України у десятиденний строк з моменту надходження зазначеного повідомлення складають списки за формою згідно з додатком 1 та подають їх органам, які уповноважені рішеннями керівників державних органів (далі - уповноважені органи) видавати довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії. На підставі списків уповноважені органи готують довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій, для кожної особи, зазначеної в списку, за формою згідно з додатками 2 і 3 (далі - довідки) та у місячний строк подають їх головним управлінням Пенсійного фонду України (редакція, чинна на момент перерахунку пенсії позивача).
Пунктом 5 згаданого Порядку визначено, що під час перерахунку пенсій використовуються такі види грошового забезпечення, як посадовий оклад, оклад за військовим (спеціальним) званням та відсоткова надбавка за вислугу років на момент виникнення права на перерахунок пенсії за відповідною або аналогічною посадою та військовим (спеціальним) званням.
Постановою Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 № 704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» встановлено, зокрема, що грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу складається з посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням, щомісячних (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премії) та одноразових додаткових видів грошового забезпечення (пункт 2 постанови). Також цією постановою установлені тарифна сітка розрядів і коефіцієнтів посадових окладів, схема тарифних розрядів за основними типовими посадами, додаткові види грошового забезпечення, розміри надбавки за вислугу років, розміри посадових окладів, окладів за військовими (спеціальними) званнями.
Кабінетом Міністрів України прийнято постанову від 21.02.2018 № 103 «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб», пунктом 1 якої постановлено перерахувати пенсії, призначені згідно із Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (далі - Закон) до 01.03.2018 (крім пенсій, призначених згідно із Законом особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) та поліцейським), з урахуванням розміру окладу за посадою, військовим (спеціальним) званням, відсоткової надбавки за вислугу років за відповідною або аналогічною посадою, яку особа займала на дату звільнення із служби (на дату відрядження для роботи до органів державної влади, органів місцевого самоврядування або до сформованих ними органів, на підприємства, в установи, організації, вищі навчальні заклади), що визначені станом на 01.03.2018 відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 № 704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб».
Відтак, відсотковий розмір при призначенні пенсії визначається статтею 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» на момент призначення пенсії, а розміри складових пенсії визначаються Кабінетом Міністрів України.
Як вбачається із наведених норм, такі складові пенсії, як і їх розміри, не є сталими і регулюються постановами Кабінету Міністрів України.
Однак відсоткове співвідношення, установлене ст. 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», уже призначеної пенсії до складових грошового забезпечення (окладу) є сталим, оскільки визначається на день призначення пенсії.
Судом встановлено, що позивачу пенсія була призначена з 08.01.2013 та її розмір складав 74% грошового забезпечення.
Стаття 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» неодноразово була змінена в частині граничного розміру пенсії у відсотковому співвідношенні до розміру грошового забезпечення.
Так, на момент виникнення спірних правовідносин було установлено, що максимальний розмір пенсії, обчислений відповідно до цієї статті, не повинен перевищувати 70 % відповідних сум грошового забезпечення.
Разом з цим, застосування цього показника до перерахунку пенсії позивача є протиправним, тому, що стосується призначення нових пенсій, а не перерахунку раніше призначених, так і з огляду на те, що законодавчо діє принцип незворотності нормативно-правових актів у часі в силу прямих приписів статті 58 Конституції України.
Таким чином, порядок перерахунку призначених пенсій військовослужбовців урегульований нормами ст. 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», яка змін не зазнавала, а також нормами постанов Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 № 704 та від 21.02.2018 № 103, тому застосування ст. 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», яка регулює призначення пенсій, є протиправним, оскільки процедури призначення та перерахунку пенсії є різними за змістом і механізмом їх проведення.
Тому при перерахунку пенсії позивача відповідно до ст. 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служб, та деяких інших осіб» на підставі постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 № 103 «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб» відсутні підстави для застосування механізму нового обчислення пенсії із застосуванням норм частини другої статті 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», яка застосовується саме при призначенні пенсії. Тобто, при перерахунку пенсії змінною величиною є лише розмір грошового забезпечення, натомість відсоткове значення розміру основної пенсії, яке обчислювалося при її призначенні відповідно до наявної у позивача вислуги років, є незмінним.
Так, як призначення та перерахунок пенсії є різними за змістом та механізмом процедурами їх проведення, внесені до ч. 2 ст. 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» зміни щодо встановлення граничного розміру пенсії за вислугу років у розмірі 74%, а потім 70% грошового забезпечення не стосуються перерахунку вже призначеної пенсії.
Аналогічна правова позиція викладена у постанові Верховного Суду від 04.02.2019 року по справі № 240/5401/18 (провадження № Пз/9901/58/18), відповідно до п. 30 якого, при перерахунку пенсії змінною величиною є лише розмір грошового забезпечення, натомість відсоткове значення розміру основної пенсії, яке обчислювалося при її призначенні відповідно до наявної у позивача вислуги років, є незмінним.
За таких обставин, у відповідача були відсутні підстави для зменшення відсоткового значення розміру основної пенсії при здійсненні її перерахунку, а тому позовні вимоги в цій частині підлягають задоволенню.
З урахуванням викладеного, колегія суддів апеляційного суду вважає помилковим висновок суду першої інстанції що вимоги позивача в частині зобов'язання відповідача здійснити позивачу перерахунок виходячи із розміру 74% грошового забезпечення та стягнення з Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області різницю між фактично нарахованим розміром пенсії та розміром пенсії, встановленим відповідно до рішення суду, починаючи з 01.04.2019 по даний час, є передчасними.
Відповідно до ст. 317 КАС України суд апеляційної інстанції скасовує судове рішення та ухвалює нове, коли має місце неповне з'ясування судом обставин, що мають значення для справи, недоведеність таких обставин, невідповідність висновків суду обставинам справи та порушення норм матеріального або процесуального права, що призвело до неправильного вирішення справи чи питання.
Щодо розподілу судових витрат, то такий у відповідності до ст.139 КАС України не здійснюється.
Керуючись статтями 139, 229, 243, 308, 311, 315, 317, 321, 322, 325, 328, 329Кодексу адміністративного судочинства України, -
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 задовольнити.
Рішення Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 02 грудня 2020 року у справі № 300/2959/20 скасувати в частині відмови в задоволенні позову та в цій частині прийняти нове рішення, яким позов в цій частині задовольнити.
Визнати протиправним дії Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області щодо зменшення розміру грошового забезпечення з 74% до 70% 01 січня 2018 року.
Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області здійснити перерахунок та виплату, з урахуванням сплачених сум, ОСОБА_1 , пенсії за вислугу років з розрахунку 74% суми грошового забезпечення починаючи з 01 січня 2018 року.
В іншій частині рішення суду першої інстанції залишити без змін.
Постанова суду апеляційної інстанції набирає законної сили з дати її прийняття та касаційному оскарженню не підлягає, крім випадків, передбачених пунктом другим частини п'ятої статті 328 КАС України.
Головуючий суддя С. М. Кузьмич
судді Н. В. Бруновська
З. М. Матковська