Постанова від 27.07.2021 по справі 540/3664/20

П'ЯТИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

27 липня 2021 р.м.ОдесаСправа № 540/3664/20

Головуючий в 1 інстанції: Варняк С.О.

П'ятий апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:

судді-доповідача - Шляхтицького О.І.,

суддів: Семенюка Г.В., Домусчі С.Д.,

розглянувши в порядку письмового провадження в місті Одесі апеляційну скаргу Херсонського центра по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат Херсонської обласної державної адміністрації на рішення Херсонського окружного адміністративного суду від 01.04.2021 по справі № 540/3664/20 за позовом ОСОБА_1 до Херсонського центра по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат Херсонської обласної державної адміністрації, Управління соціального захисту населення Олешківської районної державної адміністрації у Херсонській області про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання здійснити перерахунок та виплату одноразової щорічної допомоги, -

ВСТАНОВИВ:

Короткий зміст позовних вимог.

У листопаді 2020 року ОСОБА_1 звернувся Херсонського окружного адміністративного суду з позовною заявою, в якій просив:

- визнати протиправною бездіяльність Херсонського центру по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат щодо нарахування та виплати ОСОБА_1 щорічної разової грошової допомоги до 5 травня за 2020 рік у розмірі п'яти пенсій за віком;

- зобов'язати Херсонський центр по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат нарахувати та виплатити ОСОБА_1 недоплачену грошову допомогу до 5 травня за 2020 рік у розмірі п'яти мінімальних пенсій за віком, з урахуванням попередньо виплаченої суми допомоги. В обґрунтування позовних вимог зазначалось, що він має статус учасника бойових дій. У 2020 році відповідачем був обчислений розмір щорічної разової грошової допомоги до 5 травня з обмеженням фіксованою сумою 1390 грн, а не в повному обсязі, визначеного ч. 4 ст. 13 Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”. На переконання позивача, відповідачем неправомірно застосовано постанову Кабінета Міністрів України від 19.02.2020 № 112 в частині зменшення виплати у фіксованому розмірі, що зумовило його звернутись до суду із даним позовом.

Відповідач проти задоволення позову заперечував, надав до суду першої інстанції відзив на позовну заяву у якому зазначив, в якому відповідач позовні вимоги не визнає, вважає їх необґрунтованими. Зазначає, що функції з обліку пільговиків, визначення їх категорії та призначення допомоги, формуванню відповідної електронної інформації здійснюють структурні підрозділи з питань соціального захисту населення районних державних адміністрацій, міських, районних у місті рад, в даному випадку - Управління соціального захисту населення Олешківської районної державної адміністрації, що відповідає пункту 2 Постанови КМУ стосовно надання саме районним органам соціального захисту населення переліків осіб, які мають право на отримання грошової допомоги відповідними установами збройних сил та Пенсійного фонду.

Так, саме Управління має публічно-владні повноваження визначати право на одержання допомоги, призначати та припиняти її, здійснювати розрахунок/перерахунок її розміру, що відповідає умовам положення про Управління, методичним рекомендаціям з розроблення положень про структурні підрозділи з питань соціального захисту населення місцевих державних адміністрацій, затверджених наказом Міністерства соціальної політики України від 04.11.2016 № 1296.

За відсутності розпорядження Управління про призначення/перерахунок виплати Центр не має відповідних повноважень та технічної можливості оформити документи на виплату допомоги.

Центр відповідно до покладених на нього завдань на підставі розпорядження Управління оформлює виплатні документи та перевіряє правильність і своєчасність виплати допомоги установами уповноважених банків, AT "Укрпошта". Оформлення виплатної документації Центром здійснюється за програмою АСОПД/КОМТЕХ, розробленою ЮЦ Міністерства соціальної політики України. Ця програма передбачає оформлення документів на виплату допомоги через уповноважені банки та AT "Укрпошта", на підставі електронної інформації про призначення допомоги одержувачу за рішенням Управління.

Короткий зміст рішення суду першої інстанції.

Херсонський окружний адміністративний суд рішенням від 01 квітня 2021 року позов задовольнив частково

Визнав протиправними бездіяльність Херсонського центру по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат, щодо не нарахування та не виплати ОСОБА_1 щорічної разової грошової допомоги до 5 травня за 2020 рік, яка передбачена ст.12 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" від 22.10.1993 р. № 3551-XII у розмірі п'яти мінімальних пенсій за віком.

Зобов'язав Херсонський центр по нарахуванню та здійсненню соціальних нарахувати та виплатити ОСОБА_1 грошову допомогу до 5 травня за 2020 рік у розмірі п'яти мінімальних пенсій за віком, з урахуванням попередньо виплаченої суми такої допомоги.

В іншій частині позовних вимог відмовив.

Короткий зміст вимог апеляційної скарги.

Не погоджуючись з даним рішенням суду, Херсонський центр по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат Херсонської обласної державної адміністрації подав апеляційну скаргу.

В обґрунтування вимог апеляційної скарги апелянт посилається на неповне з'ясування судом обставин, що мають значення для справи, невідповідність висновків суду обставинам справи, порушення норм матеріального та процесуального права. Зазначає, що задовольняючи позов, суд першої інстанції не врахував, що центр здійснює нарахування допомоги (в програмі АСОПД/КОМТЕХ, для подальшого формування виплатного документу) виключно на підставі розпорядчого акту Управління із точним розрахунком розміру допомоги та відповідної електронної інформації. Центр, як комунальна установа не наділений владними повноваженнями здійснювати розрахунок розміру допомоги та приймати рішення стосовно перерахунку її розміру.

Обставини справи.

Суд першої інстанції встановив, що ОСОБА_1 є учасником бойових дій та має пільги, встановлені законодавством України для ветеранів війни - учасників бойових дій, що підтверджується посвідченням серії НОМЕР_1 від 15.01.2016 року.

У квітні 2020 року позивачу виплачено одноразову грошову допомогу до 5 травня в розмірі 1390 грн. До списку № 2 на зарахування одноразової допомоги до Дня Перемоги за період з 4 травня по 25 травня 2020 року включено ОСОБА_1 , розмір допомоги становить 1390 грн.

Згідно відомості за період з 4 травня по 25 травня 2020 року за рахунок коштів місцевого бюджету на поточні рахунки в АТ КБ "Приватбанк" належить зарахувати одноразову допомогу ветеранам війни до Дня Перемоги у загальному розмірі 87570,00 грн., всього одержувачів - 63 чол., серед яких вказано ОСОБА_1 (сума виплати - 1390 грн.).

Вказану відомість Херсонським центром по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат передано до АТ КБ "Приватбанк" для перерахування коштів на поточний рахунок, зокрема ОСОБА_1 .

12.10.2020 ОСОБА_1 звернувся до Херсонського центру по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат щодо виплати разової грошової допомоги до 5 травня у 2020 році.

Херсонський центр по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат листом від 30.10.2020 року № 01-4/4313 повідомив, що Центр, як установа, а не орган державної влади/місцевого самоврядування, не має повноважень призначати виплату, оформлювати документи на виплату допомоги у розмірі іншому, ніж це визначено розпорядчим актом Управління, або за відсутності такого акту щодо призначення/перерахунку допомоги. Саме Управління мають публічно-владні повноваження визначати право на одержання допомоги, призначати її, здійснювати розрахунок/перерахунок розміру допомоги. У 2020 році з квітня по вересень Центром оформлювалась виплата щорічної допомоги до 5 травня відповідно до бюджетних асигнувань та виключно на підставі списків-розпоряджень Управлінь, якими здійснювалось призначення допомоги пільговикам, що перебувають у них на обліку/ за місцем служби. Особи, які не отримали допомоги, мали право звернутися за нею та отримати її до 30 вересня відповідного року, в якому здійснюється виплата допомоги відповідно до положень ч. 4 ст. 17-1 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту". Вказані обставини сторонами не заперечуються, а отже є встановленими.

Висновок суду першої інстанції.

Задовольняючи позовні вимоги, суд першої інстанції виходив з того, що 27.02.2020 року, дня ухвалення рішення Конституційного Суду України, у позивача виникло право на соціальне забезпечення у розмірі, передбаченому редакцією Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", яка передбачала розмір разової грошової допомоги до 5 травня для учасників бойових дій у п'ять мінімальних пенсій за віком, а тому порушене право на виплату такої допомоги у відповідному розміру підлягає задоволенню.

Колегія суддів вважає ці висновки суду першої інстанції правильними і такими, що відповідають вимогам статей 2, 6, 8, 9, 73, 74, 75, 76, 77, 78 КАС України.

Джерела права й акти їх застосування та оцінка суду.

За змістом частини 2 статті 19 Конституції України встановлено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Статтею 24 Конституції України визначено, що громадяни мають рівні конституційні права і свободи та є рівними перед законом.

Згідно ст. 46 Конституції України громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.

За приписами п.6 ч.1 ст. 92 Конституції України основи соціального захисту, форми і види пенсійного забезпечення визначаються виключно законами України.

Відносини з приводу соціального захисту ветеранів війни як особливої окремої категорії громадян врегульовані, насамперед, приписами Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту".

Законом України "Про внесення змін до Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" від 25 грудня 1998 року №367-XIV (далі - Закон №367-XIV) викладено ст. 12 Закону "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" в такій редакції: "Щорічно до 5 травня учасникам бойових дій виплачується разова грошова допомога у розмірі п'яти мінімальних пенсій за віком".

Підпунктом "б" пп.2 п.20 розділу ІІ Закону України "Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України" від 28 грудня 2007 року №107-VI текст вказаної вище частини ст. 12 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" викладено в новій редакції, відповідно до якої щорічно до 05 травня учасникам бойових дій виплачується разова грошова допомога у розмірі, який визначається Кабінетом Міністрів України в межах бюджетних призначень, встановлених законом про Державний бюджет України.

Рішенням Конституційного Суду України від 22 травня 2008 року №10-рп/2008 зміни, внесені пп."б" пп.2 п.20 розділу ІІ Закону України "Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України" від 28 грудня 2007 року №107-VI, визнані неконституційними.

Протягом 2012-2014 років на підставі законів України про Державний бюджет України на відповідні роки норми і положення ст. 12 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" застосовувалися у порядку та розмірах, встановлених Кабінетом Міністрів України, виходячи з наявних фінансових ресурсів бюджетів усіх рівнів, бюджету Пенсійного фонду України та бюджетів інших фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування.

Відповідно до ч.1 ст. 17 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" фінансування витрат, пов'язаних з введенням в дію цього Закону, здійснюється за рахунок коштів державного та місцевих бюджетів.

Правові засади функціонування бюджетної системи України, її принципи, основи бюджетного процесу і міжбюджетних відносин та відповідальність за порушення бюджетного законодавства визначаються Бюджетним кодексом України.

Згідно із пп.5 п.63 розділу І Закону України "Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо реформи міжбюджетних відносин" від 28 грудня 2014 року №79-VIII розділ VI "Прикінцеві та перехідні положення" БК України доповнено п.26, відповідно до якого норми і положення, зокрема, ст.ст. 12, 13, 14, 15 та 16 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" застосовуються у порядку та розмірах, установлених Кабінетом Міністрів України, виходячи з наявних фінансових ресурсів державного і місцевого бюджетів та бюджетів фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування.

Конституційний Суд України Рішенням від 27 лютого 2020 року №3-р/2020 визнав таким, що не відповідає Конституції України (є неконституційним), окреме положення п.26 розділу VI "Прикінцеві та перехідні положення" Бюджетного кодексу України у частині, яка передбачає, що норми і положення ст.ст. 12, 13, 14, 15 та 16 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" застосовуються у порядку та розмірах, встановлених Кабінетом Міністрів України, виходячи з наявних фінансових ресурсів державного і місцевого бюджетів та бюджетів фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування.

При цьому Конституційний Суд України у п.2.2 мотивувальної частини вказаного Рішення, посилаючись на положення свого рішення від 22 травня 2008 №10-рп/2008, дійшов висновку, що БК України не можна вносити зміни до інших законів України, зупиняти їх дію чи скасовувати їх, а також встановлювати інше (додаткове) законодавче регулювання відносин, відмінне від того, що є предметом спеціального регулювання іншими законами України.

Отже, станом на час виникнення спірних відносин рішенням Конституційного Суду України від 27 лютого 2020 року №3-р/2020 відновлено дію ч.5 ст. 12 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" у редакції Закону №367-ХІV, згідно з якою щорічно до 05 травня учасникам бойових дій виплачується разова грошова допомога у розмірі п'яти мінімальних пенсій за віком.

Водночас, Кабінетом Міністрів України Постановою №112 встановлено, що у 2020 році виплата разової грошової допомоги до 5 травня, передбаченої Законом України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", учасникам бойових дій, постраждалим учасникам Революції Гідності та колишнім неповнолітнім (яким на момент ув'язнення не виповнилося 18 років) в'язням концентраційних таборів, гетто, інших місць примусового тримання, а також дітям, які народилися у зазначених місцях примусового тримання їх батьків, здійснюється у розмірі 1 390 грн. (пп.1 п.1), тобто у розмірі меншому, ніж це передбачено ч.5 ст. 12 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту".

Тобто, на час виплати ОСОБА_1 у 2020 року щорічної разової грошової допомоги до 5 травня одночасно діяли Закон України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" та Постанова №112.

Виходячи із визначених у частині ч.4 ст. 7 КАС України загальних засад пріоритетності законів над підзаконними актами, для визначення розміру разової грошової допомоги учасникам бойових дій у 2020 році слід застосовувати не положення Постанови №112, а приписи Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", який має вищу юридичну силу, про що вірно зазначено судом першої інстанції.

Аналогічного правового висновку дійшов Верховний Суд у постанові по зразковій справі №440/2722/20 від 29 вересня 2020 року, яка залишена без змін постановою Великої Палата Верховного Суду від 13 січня 2021 року.

Крім того, колегія суддів апеляційного суду зазначає, що Конституційний Суд України у рішенні від 18.12.2018 року №12-р/2018 наголошував, що «забезпечення державою соціального захисту осіб, які відповідно до обов'язку, покладеного на них частиною першою статті 65 Конституції України, захищали Вітчизну, суверенітет, територіальну цілісність і недоторканність України, та членів їхніх сімей згідно з частиною п'ятою статті 17 Конституції України в поєднанні з частиною першою цієї статті означає, що надання пільг, інших гарантій соціального захисту ветеранам війни, особам, на яких поширюється чинність Закону №3551-XII, не має залежати від матеріального становища їхніх сімей та не повинне обумовлюватися відсутністю фінансових можливостей держави» (абзац дев'ятий пункту 6 мотивувальної частини).

У рішенні Європейського суду з прав людини у справі «Суханов та Ільченко проти України» (Заяви №68385/10 та №71378/10) від 26.06.2014 року, зазначено, що зменшення розміру або припинення виплати належним чином встановленої соціальної допомоги може становити втручання у право власності (параграф 52).

Зважаючи на встановлені у справі обставини та з огляду на приписи норм чинного законодавства, які регулюють спірні правовідносини, суд дійшов висновку про обґрунтованість заявлених позовних вимог.

Відповідно до статті 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

В ході розгляду справи позивач довів суду ті обставини, на які він посилався в обґрунтування заявлених вимог, а відповідач не надав суду належні докази на підтвердження своїх заперечень проти позову.

Доводи апеляційної скарги.

Доводи апеляційної скарги Херсонського центру по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат стосовно того, що Центр не призначає та не розраховує розмір допомоги, а здійснює тільки підготовку документів на виплату всіх видів соціальної допомоги, а тому не є органом який може нести відповідальність,колегія суддів вважає необґрунтованими, з огляду на таке.

Так, ст. 17-1 Закону № 3551-ХІІ передбачено, що щорічну виплату разової грошової допомоги до 5 травня в розмірах, передбачених статтями 12 - 16 цього Закону, здійснюють центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері соціального захисту населення, через відділення зв'язку або через установи банків (шляхом перерахування на особовий рахунок отримувача) пенсіонерам - за місцем отримання пенсії, а особам, які не є пенсіонерами, - за місцем їх проживання чи одержання грошового утримання.

Відповідно до пункту 1 Положення про Міністерство соціальної політики України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.06.2015 року № 423, Міністерство соціальної політики України (Мінсоцполітики) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України і який забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері соціальної політики, соціального захисту ветеранів війни та осіб, на яких поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» в частині організації виплати їм разової грошової допомоги.

Згідно із підпунктом 41 п. 4 вказаного Положення Мінсоцполітики відповідно до покладених на нього завдань організовує виплату до 5 травня разової грошової допомоги ветеранам війни, особам, на яких поширюється дія Закону № 3551-ХІІ.

Відповідно до абзаців 1 та 2 п.1 постанови №112 Міністерство соціальної політики виплати організовує шляхом перерахування коштів структурним підрозділам з питань соціального захисту населення обласних, Київської міської державних адміністрацій (далі - регіональні органи соціального захисту населення), які розподіляють їх між структурними підрозділами з питань соціального захисту населення районних, районних у м. Києві державних адміністрацій, виконавчих органів міських, районних у містах (у разі їх утворення) рад (далі - районні органи соціального захисту населення), центрами по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат.

Районні органи соціального захисту населення, центри по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат перераховують кошти через відділення зв'язку або установи банків на особові рахунки громадян за місцем отримання пенсії (особам, які не є пенсіонерами, - за місцем їх проживання чи одержання грошового утримання) у таких розмірах, зокрема учасникам бойових дій, постраждалим учасникам Революції Гідності та колишнім неповнолітнім (яким на момент ув'язнення не виповнилося 18 років) в'язням концентраційних таборів, гетто, інших місць примусового тримання, а також дітям, які народилися у зазначених місцях примусового тримання їх батьків, - 1390 гривень.

Пунктом 2 вказаної Постанови установлено забезпечити подання до 23.03.2020 районним органам соціального захисту населення переліків осіб, які мають право на отримання грошової допомоги: Міністерством оборони, Міністерством внутрішніх справ, Національною гвардією, Національною поліцією, Державною податковою службою, Державною митною службою, Державною службою з надзвичайних ситуацій, Службою безпеки, Службою зовнішньої розвідки, Міністерством юстиції, Управлінням державної охорони, Адміністрацією Державної прикордонної служби, Адміністрацією Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації, Державною спеціальною службою транспорту, Офісом Генерального прокурора, іншими утвореними відповідно до законів військовими формуваннями, підприємствами, установами, організаціями - щодо осіб, які не перебувають на обліку в органах Пенсійного фонду України; Пенсійним фондом України - щодо осіб, які перебувають на обліку в його органах.

Відповідно до п.1 Положення про Херсонський центр по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат (надалі - Центр), затвердженого наказом директора Департаменту соціального розвитку Херсонської обласної державної адміністрації від 10.06.2020 року №12, Центр є державною установою і підпорядковується Департаменту соціального розвитку Херсонської обласної державної адміністрації.

До головних завдань Центру належать, зокрема: забезпечення реалізації державної політики у сфері соціального захисту та обслуговування населення, надання соціальної допомоги громадянам, які потребують підтримки з боку держави; підготовка документів на виплату всіх видів соціальної допомоги, житлових субсидій у готівковій формі на придбання твердого та рідкого пічного палива та скрапленого газу, компенсаційних виплат інвалідам, виплат громадянам, які постраждали наслідок Чорнобильської катастрофи, інших грошових виплат.

Згідно з підпунктом 4.9 пункту 4 вказаного Положення Центр відповідно до покладених на нього завдань проводить перерахунки розмірів грошової допомоги (в тому числі у зв'язку з індексацією), забезпечує своєчасну підготовку бухгалтерської та статистичної звітності з використанням уніфікованих програмних засобів.

Міністерство соціальної політики перераховує кошти регіональним органам соціального захисту населення, які розподіляють їх між районними органами соціального захисту населення, центрами по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат, які і здійснюють безпосередню виплату щорічної разової грошової допомоги учасникам бойових дій.

Таким чином, органами, уповноваженими здійснювати виплату разової щорічної грошової допомоги до 5 травня, є Управління соціального захисту населення за місцем проживання позивача та Херсонський центр по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат.

Матеріалами справи встановлено, що виплату щорічної разової грошової допомоги позивачу як учаснику бойових дій здійснено Херсонським центром по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат, що сторонами не оспорюється.

Згідно висновків Верховного Суду у рішенні від 29.09.2020 у зразковій справі № 440/2722/20, залишеного без змін постановою Великої Палати Верховного Суду від 13.01.2021 відповідачем в аналогічних типових справах є орган, уповноважений здійснювати виплату разової щорічної грошової допомоги до 5 травня (Управління соціального захисту населення та/або Центр по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат).

Враховуючи викладене, колегія суддів приходить до висновку, що саме Херсонський центр по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат є належним відповідачем у даній справі.

Інші доводи апеляційної скарги, яким була дана оцінка в мотивувальній частині постанови, ґрунтуються на суб'єктивній оцінці фактичних обставин справи та доказів. Зазначені доводи не містять посилань на конкретні обставини чи факти або на нові докази, які б давали підстави для скасування рішення суду першої інстанції.

Отже, на підставі встановлених в ході судового розгляду обставин, суд першої інстанції правильно дійшов висновку, що позовні вимоги ОСОБА_1 є обґрунтованими та підлягають задоволенню.

Враховуючи все вищевикладене, колегія суддів вважає, що суд першої інстанції порушень матеріального і процесуального права при вирішенні справи не допустив, а наведені в скарзі доводи правильність висновків суду не спростовують. За таких обставин, апеляційна скарга задоволенню не підлягає.

З огляду на залишення рішення суду першої інстанції без змін відповідно до приписів статті 139 КАС України підстави для розподілу судових витрат відсутні.

Керуючись статтями 308, 309, 315, 321, 322, 325 КАС України, -

ПОСТАНОВИВ:

Апеляційну скаргу Херсонського центра по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат Херсонської обласної державної адміністрації залишити без задоволення, а рішення Херсонського окружного адміністративного суду від 01 квітня 2021 по справі №540/3664/20 - залишити без змін.

Постанова апеляційного суду набирає законної сили з дати її прийняття та оскарженню не підлягає, за виключенням випадків, передбачених підпунктами а), б), в), г) пункту 2 частини 5 статті 328 КАС України.

Головуючий суддя Шляхтицький О.І.

Судді Семенюк Г.В. Домусчі С.Д.