28 липня 2021 року ЛуцькСправа № 161/7674/21
Волинський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого-судді Андрусенко О. О.,
розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження (у письмовому провадженні) адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити дії,
ОСОБА_1 (далі - ОСОБА_1 , позивач) звернулася в суд з позовом до Головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області (далі - ГУ ПФУ у Волинській області, відповідач) про визнання протиправним та скасування рішення від 23.02.2021 №1395-1099/С-02/8-0300/21 про відмову у зарахуванні стажу ОСОБА_1 періоду роботи з 01.11.2019 по 31.10.2020 на посаді провідного менеджера зі збуту у ТзОВ «ВОГ ТРЕЙД»; зобов'язання зарахувати до страхового ОСОБА_1 періоди роботи з 01.11.2019 по 31.10.2020 на посаді провідного менеджера зі збуту у ТзОВ «ВОГ ТРЕЙД».
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що позивач перебуває на обліку в ГУ ПФУ у Волинській області та отримує пенсію по інвалідності. Позивач вказує, що в період з 01.11.2019 по 31.10.2020 знаходилась у трудових відносинах з ТзОВ «ВОГ ТРЕЙД», однак, після постановки на облік у Луцькому міському центрі зайнятості вона дізналась, що період її роботи з 01.11.2019 по 31.10.2020 у ТзОВ «ВОГ ТРЕЙД» не зарахований до її страхового стажу. Згідно відповіді ГУ ПФУ у Волинській області даний період її роботи не зарахований до страхового стажу у зв'язку з тим, що згідно даних про застраховану особу у системі персоніфікованого обліку в період з 01.11.2019 по 31.10.2020 страхувальником ТзОВ «ВОГ ТРЕЙД» подано відомості про розмір її заробітної плати, однак дані про сплату за неї роботодавцем страхових внесків відсутні. У свою чергу, позивач вказує, що обов'язок по сплаті страхових внесків та відповідальність за несвоєчасну або не в повному обсязі сплату страхових внесків законом покладено на страхувальника.
Крім того, позивач вказує, що постановою приватного виконавця виконавчого округу міста Києва накладено арешт на грошові кошти, що містяться на усіх банківських рахунках, що належать ТзОВ «ВОГ ТРЕЙД», а також на кошти на рахунках, що будуть відкриті після винесення постанови про арешт коштів боржника, крім коштів, що містяться на рахунках накладення арешту та/або звернення стягнення на які заборонено законом, та належать боржнику. А тому, враховуючи неможливість використання позивачем власних рахунків, останнім прийнято рішення здійснювати сплату єдиного внеску готівкою керівником товариства з метою своєчасного виконання свого обов'язку зі сплати єдиного внеску. Дані обставини встановлені у рішенні Волинського окружного адміністративного суду від 05.10.2020 у справі №140/10442/20.
Таким чином, позивач вказує, що сам факт ненадходження відрахувань із її заробітної плати саме від ТзОВ «ВОГ ТРЕЙД» до ПФУ за спірний період, за відсутності її вини, не є підставою для відмови у зарахуванні стажу роботи за період з 01.11.2019 по 31.10.2020, за який сплачені страхові внески директором товариства.
Ухвалою судді Волинського окружного адміністративного суду від 29.06.2021 прийнято позовну заяву до розгляду, відкрито провадження у даній справі, ухвалено розгляд справи проводити за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) відповідно до пункту 2 частини першої статті 263 КАС України.
У відзиві на позовну заяву представник відповідача заперечує проти позову, оскільки у лютому 2021 року позивач звернулась до відповідача з заявою про зарахування до її страхового стажу періоду роботи в ТзОВ «ВОГ ТРЕЙД» з листопада 2019 року по жовтень 2020 року. На дане звернення, відповідачем була надана відповідь-роз'яснення, яка спростовує вимоги позивачки та підтверджує відсутність предмету спору, та як частину стажу з 01.03.2018 по 29.02.2020 із заявленого в позові вже зараховано у проведеному перерахунку пенсії з 01.04.2020. Період страхового стажу з 01.03.2020 по жовтень 2020 року підлягатиме зарахуванню в наступному черговому (в автоматичний спосіб) перерахунку з 01.04.2022, який за вимогами абзацу 3 пункту 4 статті 42 Закону України від 09.07.2003 №1058 «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» проводиться кожні 2 роки. Такі пояснення для позивачки пов'язані тим, що вона вже перебуває на обліку в ГУ ПФУ у Волинській області, є пенсіонером по інвалідності ІІІ групи від загального захворювання з 01.10.2020 та до неї кожні 2 роки автоматично (без звернення пенсіонера) застосовують норму абзацу 3 пункту 4 статті 42 Закону України від 09.07.2003 №1058 «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» про проведення перерахунку пенсії кожні два роки з додаванням страхового стажу у випадку, якщо пенсіонер продовжує працювати. Крім того, представник відповідача вказує, що лист-відповідь на звернення позивача не є рішенням про відмову в зарахуванні страхового стажу, яке може бути оскаржено до суду. З наведених підстав представник відповідача просив у задоволенні позову відмовити.
Дослідивши письмові докази та письмові пояснення, викладені у заявах по суті справи, суд встановив наступне.
Судом встановлено, що ОСОБА_1 перебуває на обліку в ГУ ПФУ у Волинській області як одержувач пенсії по третій групі інвалідності від загального захворювання відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» що не заперечується відповідачем.
09.02.2021 позивач звернулась до ГУ ПФУ у Волинській області з заявою, у якій просила зарахувати до страхового стажу період роботи на ТзОВ «ВОГ ТРЕЙД», а саме період з листопада 2019 року по жовтень 2020 року.
Листом від 23.02.2021 ГУ ПФУ у Волинській області повідомило позивача, що органи Пенсійного фонду щороку з 1 квітня без додаткового звернення особи проводять перерахунок пенсії тим особам, які на 1 березня року, в якому здійснюється перерахунок набули право на проведення перерахунку, передбаченого абзацами першим-третім цієї частини, на найбільш вигідних умовах. У зв'язку з чим, з 01.04.2020 позивачу автоматично проведено перерахунок пенсії відповідно до частини четвертої статті 42 Закону №1058 та зараховано страховий стаж набутий після попереднього перерахунку пенсії, а саме період з 01.03.2018 по 29.02.2020. Також, повідомлено, що відповідно до індивідуальних відомостей про застраховану особу в системі персоніфікованого обліку наявна інформація про страховий стаж з 01.03.2020 по 03.05.2020 (3 місяці), подана страхувальниками ТзОВ «Нафтотрейд Капітал» та ТзОВ «ВОГ ТРЕЙД»; червень 2020 року - 10 днів, липень 2020 року - 10 днів, серпень 2020 року - 10 днів, вересень 2020 року - 9 днів, жовтень 2020 року - 20 днів, подана ТзОВ «Нафтотрейд Капітал», який буде зараховано позивачу автоматично при проведенні чергового перерахунку пенсії відповідно до частини четвертої статі 42 Закону №1058 з 01.04.2022. Крім того, відповідач зазначив, що в період з 01.06.2020 по 31.10.2020 страхувальником ТзОВ «ВОГ ТРЕЙД» подано відомості про розмір заробітної плати, однак відсутні дані про сплату страхових внесків.
Не погоджуючись з даною відмовою позивач звернулася в суд з позовом.
Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд зазначає наступне.
Частиною другою статті 19 Конституції Україні передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до статті 46 Конституції України громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.
Згідно із преамбулою Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 №1058-IV (далі - Закон №1058-IV) цей Закон, розроблений відповідно до Конституції України та Основ законодавства України про загальнообов'язкове державне соціальне страхування, визначає принципи, засади і механізми функціонування системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, призначення, перерахунку і виплати пенсій, надання соціальних послуг з коштів Пенсійного фонду, що формуються за рахунок страхових внесків роботодавців, бюджетних та інших джерел, передбачених цим Законом, а також регулює порядок формування Накопичувального пенсійного фонду та фінансування за рахунок його коштів видатків на оплату договорів страхування довічних пенсій або одноразових виплат застрахованим особам, членам їхніх сімей та іншим особам, передбаченим цим Законом.
За приписами статті 1 Закону №1058-IV у цьому Законі наведені нижче терміни вживаються в такому значенні:
застрахована особа - фізична особа, яка відповідно до цього Закону підлягає загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню і сплачує (сплачувала) та/або за яку сплачуються чи сплачувалися у встановленому законом порядку страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування та до накопичувальної системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування;
пенсія - щомісячна пенсійна виплата в солідарній системі загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, яку отримує застрахована особа в разі досягнення нею передбаченого цим Законом пенсійного віку чи визнання її особою з інвалідністю, або отримують члени її сім'ї у випадках, визначених цим Законом;
персоніфікований облік у системі загальнообов'язкового державного соціального страхування (далі - персоніфікований облік) - організація та ведення обліку відомостей про застраховану особу, що здійснюється відповідно до законодавства і використовується в системі загальнообов'язкового державного соціального страхування в установленому законодавством порядку;
працюючий пенсіонер - особа, якій призначено пенсію та яка є застрахованою відповідно до пунктів 1 - 7, 11 - 13 частини першої статті 11 цього Закону;
роботодавець - власник підприємства, установи, організації або уповноважений ним орган незалежно від форм власності, виду діяльності та господарювання; фізична особа, яка використовує працю найманих працівників (у тому числі іноземців, які на законних підставах працюють за наймом в Україні); власник розташованого в Україні іноземного підприємства, установи, організації (у тому числі міжнародної), філії та представництва, який використовує працю найманих працівників, якщо інше не передбачено міжнародними договорами України, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України;
страховий стаж - період (строк), протягом якого особа підлягала державному соціальному страхуванню, якою або за яку сплачувався збір на обов'язкове державне пенсійне страхування згідно із законодавством, що діяло раніше, та/або підлягає загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню згідно із цим Законом і за який сплачено страхові внески;
страхові внески - кошти відрахувань на соціальне страхування, збір на обов'язкове державне пенсійне страхування та страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, сплачені (які підлягають сплаті) згідно із законодавством, що діяло раніше; надходження від сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, що спрямовуються на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування;
страхувальники - роботодавці та інші особи, які відповідно до закону сплачують єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування та/або є платниками відповідно до цього Закону.
Згідно із абзацом першим частини першої статті 24 Закону №1058-IV страховий стаж - період (строк), протягом якого особа підлягає загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачені страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок.
Як передбачено частиною другою статті 24 Закону №1058-IV, страховий стаж обчислюється територіальними органами Пенсійного фонду відповідно до вимог цього Закону за даними, що містяться в системі персоніфікованого обліку, а за періоди до впровадження системи персоніфікованого обліку - на підставі документів та в порядку, визначеному законодавством, що діяло до набрання чинності цим Законом.
За приписами частини четвертої статті 42 Закону №1058-IV у разі якщо застрахована особа після призначення пенсії продовжувала працювати, перерахунок пенсії проводиться з урахуванням не менш як 24 місяців страхового стажу після призначення (попереднього перерахунку) пенсії незалежно від перерв у роботі. Перерахунок пенсії проводиться із заробітної плати (доходу), з якої обчислена пенсія.
Відповідно до частини першої статті 15 Закону №1058-IV платниками страхових внесків до солідарної системи є страхувальники, зазначені в статті 14 цього Закону, і застраховані особи, зазначені в частині першій статті 12 цього Закону.
Згідно із частиною другою статті 20 Закону №1058-IV обчислення страхових внесків застрахованих осіб, зазначених у пунктах 1, 2, 5 - 7, 9, 10, 12, 15, 17 і 18 статті 11 цього Закону, здійснюється страхувальниками на підставі бухгалтерських та інших документів, відповідно до яких провадиться нарахування (обчислення) або які підтверджують нарахування (обчислення) заробітної плати (доходу), грошового забезпечення, на які відповідно до цього Закону нараховуються страхові внески.
Як передбачено частинами четвертою - шостою, дев'ятою, десятою статті 20 Закону №1058-IV, сплата страхових внесків здійснюється виключно в грошовій формі шляхом внесення відповідних сум страхових внесків до солідарної системи на банківські рахунки виконавчих органів Пенсійного фонду, а сум страхових внесків до накопичувальної системи пенсійного страхування - на банківський рахунок Накопичувального фонду або на банківський рахунок обраного застрахованою особою недержавного пенсійного фонду - суб'єкта другого рівня системи пенсійного забезпечення. Страхові внески сплачуються страхувальниками шляхом перерахування безготівкових сум з їх банківських рахунків. Страхувальники зобов'язані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду. Базовим звітним періодом є: для страхувальників, зазначених у пунктах 1, 2, 4 статті 14 цього Закону, - календарний місяць. Днем сплати страхових внесків вважається: у разі перерахування сум страхових внесків у безготівковій формі з банківського рахунку страхувальника на банківський рахунок органу Пенсійного фонду - день списання установою банку, органом, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, суми платежу з банківського (спеціального реєстраційного) рахунку страхувальника незалежно від часу її зарахування на банківський рахунок органу Пенсійного фонду. Якщо страхувальники несвоєчасно або не в повному обсязі сплачують страхові внески, до них застосовуються фінансові санкції, передбачені цим Законом, а посадові особи, винні в порушенні законодавства про сплату страхових внесків, несуть дисциплінарну, адміністративну, цивільно-правову або кримінальну відповідальність згідно із законом.
Крім того, згідно із частиною шостою статті 25 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 №2464-VI (з наступними змінами та доповненнями) за рахунок сум, що надходять від платника єдиного внеску або від державної виконавчої служби, погашаються суми недоїмки, штрафних санкцій та пені у порядку календарної черговості їх виникнення. У разі якщо платник має несплачену суму недоїмки, штрафів та пені, сплачені ним суми єдиного внеску зараховуються в рахунок сплати недоїмки, штрафів та пені у порядку календарної черговості їх виникнення.
Системний аналіз вказаних вище нормативно-правових актів дає підстави дійти висновку про те, що до страхового стажу зараховується період (строк), протягом якого особа підлягає загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачені страхові внески. При цьому, на думку суду, виходячи із змісту наведених вище правових норм, порушення страхувальником вимог законодавства щодо порядку та строків сплати страхових внесків тягне негативні наслідки лише щодо самого страхувальника (зокрема, у вигляді сплати недоїмки, штрафних санкцій та пені, а у разі їх наявності - сплачені ним суми єдиного внеску зараховуються в рахунок сплати недоїмки, штрафів та пені у порядку календарної черговості їх виникнення) та не може мати негативних наслідків для застрахованої особи у вигляді не зарахування до страхового стажу періоду роботи, протягом якого такій особі нараховувалася заробітна плата, на яку у свою чергу нараховувалися страхові внески, проте не з вини застрахованої особи сплачені страхові внески зараховувалися в рахунок сплати заборгованих страхувальником сум недоїмки, штрафів та пені у порядку календарної черговості їх виникнення.
Як вбачається із матеріалів справи, позивач просить зарахувати до страхового стажу період її роботи у ТзОВ «ВОГ ТРЕЙД» з листопада 2019 по жовтень 2020 року, який на думку позивача не було зараховано відповідачем у зв'язку з відсутністю даних про сплату страхових внесків.
У свою чергу, довідкою ТзОВ «ВОГ ТРЕЙД» про заробітну плату (грошове забезпечення, винагороду за цивільно-правовим договором) для розрахунку виплат за загальнообов'язковим соціальним страхуванням підтверджено, що позивач у період з листопада 2019 по жовтень 2020 року працювала у ТзОВ «ВОГ ТРЕЙД» та отримувала заробітну плату, з якої роботодавцем щомісяця було сплачено єдиний внесок.
Однак, суд звертає увагу, що згідно витягу про розрахунок стажу позивача, період з 01.04.2018 по 29.02.2020 зарахований до страхового стажу позивача. Крім того, листом від 23.02.2021 ГУ ПФУ у Волинській області також повідомило позивача про здійснення перерахунку пенсії позивача та зарахування до страхового стажу періоду її роботи з 01.03.2018 по 29.02.2020. Також, повідомлено, що відповідно до індивідуальних відомостей про застраховану особу в системі персоніфікованого обліку наявна інформація про страховий стаж з 01.03.2020 по 03.05.2020 (3 місяці), подана страхувальниками ТзОВ «Нафтотрейд Капітал» та ТзОВ «ВОГ ТРЕЙД»; червень 2020 року - 10 днів, липень 2020 року - 10 днів, серпень 2020 року - 10 днів, вересень 2020 року - 9 днів, жовтень 2020 року - 20 днів, подана ТзОВ «Нафтотрейд Капітал», який буде зараховано позивачу автоматично при проведенні чергового перерахунку пенсії відповідно до частини четвертої статі 42 Закону №1058 з 01.04.2022. Крім того, зазначено, що в період з 01.06.2020 по 31.10.2020 страхувальником ТзОВ «ВОГ ТРЕЙД» подано відомості про розмір заробітної плати, однак відсутні дані про сплату страхових внесків.
Таким чином, суд звертає увагу позивача, що період з 01.11.2019 по 29.02.2020 уже зарахований до страхового стажу позивача, а тому підстав для його повторного зарахування немає.
У свою чергу, період роботи позивача у період з 01.03.2020 по 31.10.2020 не зараховано до страхового стажу позивача. Разом з тим, позивача повідомлено, що період з 01.03.2020 по 31.05.2020 буде зараховано автоматично при проведені чергового перерахунку пенсії відповідно до частини четвертої статті 42 Закону №1058 з 01.04.2022.
З даного приводу суд зазначає, що відповідно до абзацу першого частини четвертої статті 42 Закону №1058-IV якщо застрахована особа після призначення пенсії продовжувала працювати перерахунок пенсії проводиться з урахуванням не менш як 24 місяців страхового стажу після призначення (попереднього перерахунку) пенсії незалежно від перерв у роботі. Перерахунок пенсії проводиться із заробітної плати (доходу), з якої обчислена пенсія.
Абзацом третім частини четвертої статті 42 цього Закону передбачено, якщо застрахована особа після призначення (перерахунку) пенсії має менше як 24 місяці страхового стажу, перерахунок пенсії проводиться не раніше ніж через два роки після призначення (попереднього перерахунку)з урахуванням страхового стажу після її призначення (попереднього перерахунку) та заробітної плати, з якої призначено (попередньо перераховано) пенсію.
Обчислення страхового стажу, який дає право на перерахунок пенсії відповідно до цієї статті, здійснюється не раніше дня, що настає за днем, по який обчислено страховий стаж під час призначення (попереднього перерахунку) пенсії.
Органи Пенсійного фонду щороку з 1 квітня без додаткового звернення особи проводять перерахунок пенсії тим особам, які на 1 березня року, в якому здійснюється перерахунок, набули право на проведення перерахунку, передбаченого абзацами першим - третім цієї частини, на найбільш вигідних умовах. Порядок такого перерахунку пенсії встановлюється правлінням Пенсійного фонду за погодженням з центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері соціального захисту населення.
Отже, наведені норми визначають право на перерахунок пенсії тим пенсіонерам, які після призначення пенсії продовжують працювати, і такий перерахунок проводиться після набуття ними нового стажу не менш як 24 місяці.
Як вбачається з матеріалів справи, ОСОБА_1 у період з листопада 2019 року по жовтень 2020 року працювала у ТзОВ «ВОГ ТРЕЙД». Довідкою Луцького міського центру зайнятості від 02.02.2021 підтверджено, що позивач з 10.11.2020 перебуває на обліку як безробітна в Луцькому МЦЗ.
Доказів про те, що ОСОБА_1 після звільнення з ТзОВ «ВОГ ТРЕЙД» продовжувала працювати, відповідачем суду не надано.
Відтак враховуючи наведене, суд приходить до висновку, що відповідач протиправно не зарахував до страхового стажу позивача період її роботи у ТзОВ «ВОГ ТРЕЙД» з 01.03.2020 по 31.05.2020.
У свою чергу, щодо періоду з 01.06.2020 по 31.10.2020 відповідач повідомив про відсутність даних про сплату страхувальником ТзОВ «ВОГ ТРЕЙД» страхових внесків.
Однак суд зазначає, що з наявних у справі письмових доказів вбачається, що в період з 01.06.2020 по 31.10.2020 включно позивачу була нарахована та виплачена заробітна плата, на яку в свою чергу нараховувалися страхові внески, тому у відповідача відсутні підстави не зараховувати до пільгового стажу позивача вказаний період його роботи.
Відсутність за даними системи персоніфікованого обліку відомостей про сплату страхових внесків за цей період не може бути підставою для не зарахування цього періоду до страхового стажу позивачу.
Беручи до уваги зібрані та досліджені докази в їх сукупності, суд дійшов висновку, що ГУ ПФУ у Волинській області безпідставно не зарахувало до страхового стажу позивача період її роботи з 01.06.2020 по 31.10.2020 з мотивів несплати страхувальником страхових внесків, оскільки належними, допустимими, достовірними та достатніми доказами у справі у їх сукупності підтверджується стаж роботи позивача у вказаний період, виплату їй заробітної плати за цей період із відрахуванням страхових внесків.
Разом з тим, позивач помилково вважає, що лист ГУ ПФУ у Волинській області від 23.02.2021 №1395-1099/С-02/8-0300/21 є рішенням, тобто, актом індивідуальної дії у розумінні пункту 19 частини першої статті 4 КАС України. Вказаним листом, позивача повідомлено про відмову в зарахуванні до страхового стажу спірних періодів роботи.
Таким чином, суд вважає, що, з урахуванням повноважень наданих статтею 245 КАС України, позов необхідно задовольнити частково шляхом визнання протиправними дій відповідача щодо відмови у зарахуванні до страхового стажу позивача період її роботи у ТзОВ «ВОГ ТРЕЙД з 01.03.2020 по 31.10.2020 та зобов'язання зарахувати вказаний період до страхового стажу позивача. У задоволенні решти позовних вимог слід відмовити.
При цьому, суд також враховує позицію Європейського суду з прав людини (в аспекті оцінки аргументів учасників справи), сформовану в пункті 58 рішення у справі «Серявін та інші проти України» (№ 4909/04): згідно з його усталеною практикою, яка відображає принцип, пов'язаний з належним здійсненням правосуддя, у рішеннях судів та інших органів з вирішення спорів мають бути належним чином зазначені підстави, на яких вони ґрунтуються; хоча пункт 1 статті 6 Конвенції зобов'язує суди обґрунтовувати свої рішення, його не можна тлумачити як такий, що вимагає детальної відповіді на кожен аргумент; міра, до якої суд має виконати обов'язок щодо обґрунтування рішення, може бути різною в залежності від характеру рішення (рішення у справі Руїс Торіха проти Іспанії (Ruiz Torija v. Spain) № 303-A, пункт 29).
Крім того, відповідно до частини першої статті 139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
Отже, на користь позивача за рахунок бюджетних асигнувань відповідача необхідно стягнути судовий збір у розмірі 908,00 грн., сплачений згідно з квитанцією 0.0.2173131427.1 від 23.06.2021.
Керуючись статтями 243, 245, 246, 255, 263 КАС України, суд
Позов задовольнити частково.
Визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області щодо відмови у зарахуванні до страхового стажу ОСОБА_1 період її роботи у Товаристві з обмеженою відповідальністю «ВОГ ТРЕЙД з 01.03.2020 по 31.10.2020.
Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України у Волинській області зарахувати до страхового стажу ОСОБА_1 період її роботи у Товаристві з обмеженою відповідальністю «ВОГ ТРЕЙД з 01.03.2020 по 31.10.2020.
У задоволенні решти позовних вимог відмовити.
Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області (43026, Волинська область, місто Луцьк, вулиця Кравчука, 22-В, ідентифікаційний код 13358826) на користь ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , ідентифікаційний номер НОМЕР_1 ) судовий збір у розмірі 908,00 грн. (дев'ятсот вісім грн. 00 коп.).
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення суду може бути оскаржене в апеляційному порядку повністю або частково шляхом подання апеляційної скарги до Восьмого апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Головуючий-суддя О. О. Андрусенко