Постанова від 27.07.2021 по справі 749/694/13-к

Справа № 749/694/13-к

Номер провадження 1-в/749/49/21

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

27 липня 2021 року місто Сновськ

Щорський районний суд Чернігівської області складі:

головуючого судді: ОСОБА_1

за участю секретаря: ОСОБА_2

представника Корюківського районного відділу поліції Головного управління Національної поліції в Чернігівській області ОСОБА_3 , особи, щодо якої внесено подання про встановлення адміністративного нагляду, ОСОБА_4 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Сновськ в залі суду подання начальника Корюківського районного відділу поліції Головного управління Національної поліції в Чернігівській області ОСОБА_5 про встановлення адміністративного нагляду щодо ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, непрацюючого, зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , раніше судимого: 13 грудня 2004 року Щорським районним судом Чернігівської області за частиною 3 статті 185 Кримінального кодексу України до 2 років позбавлення волі, звільнений від відбування покарання з іспитовим строком 1 рік; 27 травня 2009 року Щорським районним судом Чернігівської області за частиною 3 статті 185, частиною 3 статті 357, статтею 70, статтею 76 Кримінального кодексу України до 3 років позбавлення волі. На підставі статті 75 Кримінального кодексу України звільнений від відбування покарання з іспитовим строком 2 роки; 21 лютого 2011 року Щорським районним судом Чернігівської області за частиною 2 статті 289, частиною 2 статті 190, статтею 69, статтею 70, статтею 71 Кримінального кодексу України до 3 років 4 місяців позбавлення волі; 18 липня 2013 року Щорським районним судом Чернігівської області за частиною 2 статті 186, статтею 71 Кримінального кодексу України до 4 років 2 місяців позбавлення волі; 20 лютого 2020 року Корюківським районним судом Чернігівської області за частиною 3 статті 185 Кримінального кодексу України, на підставі статті 75 Кримінального кодексу України звільнений від відбування покарання з випробуванням, з іспитовим строком 2 роки, -

ВСТАНОВИВ:

27.07.2021 р. начальник Корюківського РВП ГУНП в Чернігівській області звернувся до суду з поданням, уточненим представником у судовому засіданні, про встановлення адміністративного нагляду щодо ОСОБА_4 , оскільки останній після звільнення з місць позбавлення волі був поставлений на облік до Сновського ВП Менського ВП ГУНП в Чернігівській області під категорією «формально підпадаючий під адміністративний нагляд». Перебуваючи під даною категорією, ОСОБА_4 на шлях виправлення не став та 4 рази після звільнення з місць позбавлення волі був притягнутий до адміністративної відповідальності, внаслідок чого останньому неодноразово виносились попередження про можливість встановлення адміністративного нагляду із застосуванням передбачених Законом України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» обмежень.

На підставі п. «в» ч. 1 ст. 3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» начальник Корюківського РВП ГУНП в Чернігівській області просить про встановлення адміністративного нагляду щодо ОСОБА_4 з встановленням наступних обмежень: заборонити вихід з будинку, який розташований за адресою: АДРЕСА_2 з 22 год. 00 хв. до 06 год. 00 хв.; заборонити перебування в кафе, барах, магазинах, де продаються спиртні напої на розлив; заборонити виїзд в особистих справах за межі Сновської ОТГ Корюківського району без дозволу Корюківського РВП ГУНП в Чернігівській області; зобов'язати прибувати на реєстрацію до СПД № 1 (м. Сновськ) Корюківського РВП ГУНП в Чернігівській області кожну першу середу місяця.

У судовому засіданні представник Корюківського РВП ГУНП в Чернігівській області підтримав подання з відповідними уточненнями та просив суд встановити адміністративний нагляд щодо ОСОБА_4 .

В судовому засіданні ОСОБА_4 проти задоволення подання не заперечував. Проте просив суд встановити менший строк адміністративного нагляду, та замінити день реєстрації з середи на понеділок у зв'язку з тим, що в цей день він повинен прибувати до органу пробації. Хоче влаштуватися на роботу, тому реєстрацію в понеділок вважає більш доцільною.

Представник органу поліції проти встановлення днем явки на реєстрацію понеділка з метою надання особі можливості працювати не заперечував.

Суд, заслухавши учасників судового засідання, дослідивши матеріали подання, дійшов наступних висновків.

Судом встановлено, що 30.10.2020 р. ОСОБА_4 був притягнутий до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 178 КУпАП, 30.04.2021 р. - за ч. 3 ст. 109 КУпАП, 23.05.2021 р. - за ч. 1, ч. 2 ст. 178 КУпАП, 30.06.2021 р. - за ч. 2 ст. 1751 КУпАП.

При цьому, з матеріалів справи вбачається та не заперечувалось ОСОБА_4 в судовому засіданні, що останньому 11 листопада 2020 року, 12 травня 2021 року, 03 червня 2021 року, 12 липня 2021 року виносились попередження про недопустимість порушення громадського порядку і прав інших громадян, вчинення інших правопорушень.

Надаючи правову оцінку обставинам справи, суд зважає на таке.

Відповідно до ст. 1 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» від 01.12.1994 р. № 264/94-ВР (далі - Закон № 264) адміністративний нагляд - це система тимчасових примусових профілактичних заходів спостереження і контролю за поведінкою окремих осіб, звільнених з місць позбавлення волі, що здійснюються органами Національної поліції.

Згідно ст. 2 вказаного Закону адміністративний нагляд встановлюється з метою запобігання вчиненню кримінальних правопорушень окремими особами, звільненими з місць позбавлення волі, і здійснення виховного впливу на них.

Відповідно до п. «в» ч. 1 ст. 3 Закону № 264 адміністративний нагляд встановлюється щодо повнолітніх осіб, засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбування покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів Національної поліції, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення.

З матеріалів справи вбачається, що ОСОБА_4 останнього разу був засуджений 18 липня 2013 року Щорським районним судом Чернігівської області та йому було призначено покарання у вигляді 4 років 2 місяців позбавлення волі.

В подальшому ОСОБА_4 був засуджений вироком Корюківського районного суду Чернігівської області від 20 лютого 2020 року за частиною 3 статті 185 Кримінального кодексу України та на підставі статті 75 Кримінального кодексу України звільнений від відбування покарання з випробуванням, з іспитовим строком 2 роки.

Частиною 1 ст. 6 Закону № 264 передбачено, що адміністративний нагляд встановлюється у визначеному статтею 5 цього Закону порядку терміном від одного року до двох років і не може перевищувати термінів, передбачених законом для погашення або зняття судимості.

Оскільки ОСОБА_4 систематично вчиняє адміністративні правопорушення, порушуючи громадський порядок та права інших громадян, за що неодноразово притягувався до адміністративної відповідальності та попереджався працівниками органу поліції про недопустимість такої поведінки, суд дійшов висновку про наявність підстав для встановлення адміністративного нагляду у запропонованому у поданні вигляді.

Відповідно до ст. 10 Закону № 264 до осіб, щодо яких встановлено адміністративний нагляд, за постановою суду можуть бути застосовані частково або у повному обсязі такі обмеження: заборона виходу з будинку (квартири) у визначений час, який не може перевищувати восьми годин на добу; заборона перебування у визначених місцях району (міста); заборона виїзду чи обмеження часу виїзду в особистих справах за межі району (міста); реєстрація в міліції від одного до чотирьох разів на місяць. Під час здійснення адміністративного нагляду суд за поданням начальника органу Національної поліції з урахуванням особи піднаглядного, його способу життя і поведінки може змінювати (зменшувати або збільшувати) обсяг обмежень, передбачених цією статтею.

Відтак обмеження, заявлені у поданні, є правомірними.

В той же час, суд вважає обґрунтованими заперечення ОСОБА_4 про встановлення днем явки першого понеділка, та, враховуючи думку працівника поліції, вважає за необхідне зобов'язати ОСОБА_4 прибувати на реєстрацію до сектору поліцейської діяльності кожного першого понеділка місяця.

При цьому, суд відхиляє позицію ОСОБА_4 про необхідність зменшення терміну адміннагляду, оскільки згідно ч. 1 ст. 6 Закону № 264 річний термін є мінімальним.

Таким чином, подання підлягає частковому задоволенню.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 1, 2, 3, 5, 6, 10 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Подання начальника Корюківського районного відділу поліції Головного управління Національної поліції в Чернігівській області ОСОБА_5 про встановлення адміністративного нагляду щодо ОСОБА_4 задовольнити частково.

Встановити адміністративний нагляд щодо ОСОБА_4 строком на 1 (один) рік та застосувати до ОСОБА_4 наступні обмеження:

- заборонити ОСОБА_4 вихід з будинку, що розташований за адресою: АДРЕСА_1 , з 22 години 00 хвилин до 06 години 00 хвилин;

- заборонити ОСОБА_4 перебування в кафе, барах, магазинах, де продаються спиртні напої на розлив;

- заборонити ОСОБА_4 виїзд в особистих справах за межі Сновської територіальної громади без дозволу Корюківського районного відділу поліції Головного управління Національної поліції в Чернігівській області;

- зобов'язати ОСОБА_4 прибувати на реєстрацію до сектору поліцейської діяльності № 1 (м. Сновськ) Корюківського районного відділу поліції Головного управління Національної поліції в Чернігівській області кожного першого понеділка місяця.

В іншій частині у задоволенні подання відмовити.

Термін адміністративного нагляду починається з дня оголошення особі постанови про встановлення адміністративного нагляду.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції.

Постанова може бути оскаржена до Чернігівського апеляційного суду через Щорський районний суд Чернігівської області протягом семи днів з дня винесення постанови.

Суддя ОСОБА_1