Номер провадження 3/754/3782/21
Справа №754/9663/21
Іменем України
13 липня 2021 року суддя Деснянського районного суду м. Києва Скрипка О.І., розглянувши матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , ІПН НОМЕР_1 ,
за ч. 1 ст.44-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
Як вбачається з протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАБ № 225016, 23.04.2021 близько 12:25 год. за адресою м. Київ, пр.Шухевича, 21, водій ОСОБА_1 керуючи транспортним засобом Богдан д.н.з. НОМЕР_2 , здійснюючи регулярні перевезення у режимі маршрутного таксі №476, перевозив пасажирів без відповідної спеціальної перепустки, що дозволяє проїзд у період дії карантину, чим порушив п.п. 2 п. 2 Протоколу № 29 постійної комісії з питань ТЕБ та НС від 01.04.2021, чим вчинив правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 44-3 КУпАП.
В суді ОСОБА_1 свою вину у вчинені адміністративного правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 44-3 КУпАП не визнав. У своїх поясненнях посилався на необґрунтованість складеного протоколу.
Відповідно до ст. 280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Згідно ст. 9 КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачена адміністративна відповідальність.
Склад адміністративного правопорушення це встановлена адміністративним законодавством сукупність об'єктивних і суб'єктивних ознак, за наявності яких діяння вважається адміністративним правопорушенням. Цими ознаками є об'єкт, об'єктивна сторона, суб'єкт та суб'єктивна сторона і відсутність хоча б однієї з цих ознак означає відсутність складу адміністративного правопорушення в цілому.
Частиною 1 ст.44-3 КУпАП передбачена адміністративна відповідальність за правил щодо карантину людей, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм, передбачених Законом України "Про захист населення від інфекційних хвороб", іншими актами законодавства, а також рішень органів місцевого самоврядування з питань боротьби з інфекційними хворобами.
Відповідно до п.п.2 п. 2 протоколу № 29 КМДА від 01.04.2021 року Департаменту транспортної інфраструктури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), комунальному підприємству «Київський метрополітен», комунальному підприємству «Київпастранс», комунальному підприємству «Комунальна служба перевезень», керівникам приватних компаній, які обслуговують міські маршрути, з 00 год. 00 хв. 05.04.2021 до 16.04.2021 забезпечити перевезення осіб, які мають відповідні спеціальні перепустки, посвідчення особи та засоби індивідуального захисту.
Таким чином, суд вважає, що суб'єктом правопорушення, передбаченого ч. 1 ст.44-3 КУпАП крізь призму п.2 Протоколу №29 Постійної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій від 01.04.2021 року, може бути виключно керівник відповідної юридичної особи, який зобов'язаний забезпечити переведення роботи громадського транспортного у режим спеціальних перевезень та перевезення осіб, які мають відповідні спеціальні перепустки.
Однак, матеріали справи не містять доказів на підтвердження наявності у ОСОБА_1 повноважень та обов'язку на забезпечення переведення роботи громадського транспорту у режим спеціальних перевезень.
Згідно з вимогами пункту 1 статті 247 КУпАП, провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.
За таких обставин, приходжу до висновку, що в діях ОСОБА_1 відсутні подія та склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 44-3 КУпАП, а відтак провадження по справі підлягає закриттю.
На підставі викладеного та керуючись ч. 1 ст. 44-3, п. 1 ч. 1 ст. 247, 283, п. 3 ч. 1 ст. 284, 289, 294 КпАП України, -
Провадження у справі про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 44-3 КУпАП, закрити на підставі п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП в зв'язку з відсутністю події та складу адміністративного правопорушення.
Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного суду через Деснянський районний суд міста Києва протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя: