Справа № 629/3857/21
Номер провадження 3/629/839/21
26.07.2021 року суддя Лозівського міськрайонного суду Харківської області Каращук Т.О., розглянувши адміністративні матеріали, що надійшли з Головного управління ДПС у Харківській області, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 155-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
На розгляд судді Лозівського міськрайонного суду Харківської області Каращуку Т.О надійшов матеріал про адміністративне правопорушення, складений щодо ОСОБА_1 за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 155-1 КУпАП.
Водночас при дослідженні матеріалів справи, суддя дійшов висновку про невідповідність протоколу про адміністративне правопорушення вимогам чинного законодавства та постановою від 20.05.2021 року адміністративний матеріал повернув на доопрацювання.
Адміністративний матеріал було повернуто на адресу суду, однак жодних усунень недоліків не було, у зв'язку з чим суддя вдруге повернув матеріал 29.06.2021 року на доопрацювання.
Матеріал було повернуто з Головного управління ДПС у Харківській області в первісному вигляді.
Відповідно до ч. 2 ст. 7 КУпАП провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Відповідно до вимог ст. ст. 245, 251, 252, 280 КУпАП суд зобов'язаний повно, всебічно та об'єктивно з'ясувати всі обставини справи, дослідити в судовому засіданні наявні у справі докази, дати їм належну правову оцінку і, в залежності від встановленого, прийняти мотивоване законне рішення.
Згідно ст. 251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Згідно вимог ст. 280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчинені, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Частиною 1 статті 256 КУпАП визначено, що у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, прізвище викривача (за його письмовою згодою), якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Лише належно складений протокол може слугувати доказом винуватості особи у скоєнні адміністративного правопорушення.
Згідно п.п.4,5 Розділу ІІ Інструкції з оформлення органами доходів і зборів матеріалів про адміністративні правопорушення, зміст Протоколу повинен відповідати вимогам, викладеним у
статті 256 КУпАП. Усі реквізити Протоколу заповнюються розбірливим почерком державною мовою. Не допускаються закреслювання або виправлення відомостей, що заносяться до Протоколу, а також внесення додаткових записів після того, як Протокол підписаний особою, відносно якої він складений.
Всупереч вимогам чинного законодавства та Інструкції, посадовою особою Головного управління ДПС у Харківській області заповнено протокол та акт нерозбірливим почерком, місцями поверх друкованого тексту, що унеможливлює встановлення дійсних обставин справи, суті правопорушення та відомостей щодо особи правопорушника.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП провадження по справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за відсутності події і складу адміністративного правопорушення.
Враховуючи вище вказане та неможливість розібрати зазначене в матеріалі, провадження по справі стосовно ОСОБА_1 слід закрити, за відсутністю в її діях складу та події адміністративного правопорушення, оскільки встановити факт вчинення правопорушення суддя позбавлений можливості.
На підставі викладеного і керуючись ст. ст. 7, 9, 155-1, 247, 256, 280, 283, 284 КУпАП, суддя,-
Провадження по справі про адміністративне правопорушення стосовно ОСОБА_1 за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 155-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, закрити, у зв'язку з відсутністю в її діях складу та події адміністративного правопорушення, на підставі п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП.
Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного суду протягом десяти днів з дня її винесення шляхом подання апеляційної скарги через Лозівський міськрайонний суд Харківської області.
Суддя Т.О.Каращук