Постанова від 09.07.2021 по справі 569/9299/21

Справа № 569/9299/21

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

09 липня 2021 року м.Рівне

Суддя Рівненського міського суду Рівненської області Бердій М.А., з участю особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , розглянувши матеріали, які надійшли з Регіонального представництва Уповноваженого Верховної ради України з прав людини в Рівненській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючу в АДРЕСА_1 , зареєстровану за адресою: АДРЕСА_2 , працюючу начальником відділу з питань служби в органах місцевого самоврядування та кадрової роботи виконавчого комітету Рівненської міської ради,

- за ч.2 ст.212-3 КУпАП,

ВСТАНОВИВ:

В протоколі про адміністративне правопорушення від 06 травня 2021 року, зазначено, що 09.03.2021 року ОСОБА_2 та ОСОБА_3 звернулись із запитом на інформацію до Рівненської міської ради, в якому серед іншого просили надати автобіографію заступника начальника Управління містобудування та архітектури виконавчого комітету Рівненської міської ради ОСОБА_4 . У відповідь на зазначений запит виконавчим комітетом надіслано супровідний лист(вих..№13-104 від 17.03.2021 року) за підписом начальника відділу інформаційно аналітичного забезпечення виконавчого комітету Рівненської міської ради Власюка О. До зазначеного супровідного листа додано відповідь на запит за підписом начальника відділу з питань служби в органах місцевого самоврядування та кадрової роботи виконавчого комітету Рівненської міської ради ОСОБА_1 . У зазначеному листі ОСОБА_1 серед іншого зазначає, що «Біографічна довідка є складовою особової справи працівника, яка відповідно до п. 2 ст. 14 та п.п.1,2 ст. 6 ЗУ «Про захист персональних даних» містить персональні дані та є документом для службового користування.» Так, за результатами розгляду запиту, запитувачам надана копія автобіографії заступника начальника Управління містобудування та архітектури виконавчого комітету Рівненської міської ради ОСОБА_4 . Разом з цим, в наданій копії автобіографії обмежено доступ (заретушовано) до відомостей про освіту ОСОБА_4 .

В судовому засіданні ОСОБА_1 вину у вчиненому правопорушенні не визнала, подала до суду письмові пояснення, які підтримала в судовому засіданні, вважає, що діяла в межах чинного законодавства.

Згідно ст.9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія або бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

Відповідно до ст.280 КУпАП при розгляді справи суд зобов'язаний з"ясувати чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні.

Відповідно до ст.7 КУпАП ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.

Диспозицією ч.2 ст.212-3 КУпАП передбачено адміністративну відповідальність за порушення Закону України "Про доступ до публічної інформації", а саме: необґрунтоване віднесення інформації до інформації з обмеженим доступом, ненадання відповіді на запит на інформацію, ненадання інформації, неправомірна відмова в наданні інформації, несвоєчасне або неповне надання інформації, надання недостовірної інформації.

Закону України «Про доступ до публічної інформації» визначає порядок здійснення та забезпечення права кожного на доступ до інформації, що знаходиться у володінні суб'єктів владних повноважень, інших розпорядників публічної інформації, визначених цим Законом, та інформації, що становить суспільний інтерес.

Відповідно до ст.1 зазначеного Закону публічна інформація - це відображена та задокументована будь-якими засобами та на будь-яких носіях інформація, що була отримана або створена в процесі виконання суб'єктами владних повноважень своїх обов'язків, передбачених чинним законодавством, або яка знаходиться у володінні суб'єктів владних повноважень, інших розпорядників публічної інформації, визначених цим Законом.

Публічна інформація є відкритою, крім випадків, встановлених законом.

Відповідно до ч. 1,2 ст. 6 ЗУ «Про доступ до публічної інформації» інформацією з обмеженим доступом є:

1) конфіденційна інформація;

2) таємна інформація;

3) службова інформація.

Обмеження доступу до інформації здійснюється відповідно до закону при дотриманні сукупності таких вимог:

1) виключно в інтересах національної безпеки, територіальної цілісності або громадського порядку з метою запобігання заворушенням чи кримінальним правопорушенням, для охорони здоров'я населення, для захисту репутації або прав інших людей, для запобігання розголошенню інформації, одержаної конфіденційно, або для підтримання авторитету і неупередженості правосуддя;

2) розголошення інформації може завдати істотної шкоди цим інтересам;

3) шкода від оприлюднення такої інформації переважає суспільний інтерес в її отриманні.

Статтею 7 даного Закону визначено, що конфіденційна інформація - інформація, доступ до якої обмежено фізичною або юридичною особою, крім суб'єктів владних повноважень, та яка може поширюватися у визначеному ними порядку за їхнім бажанням відповідно до передбачених ними умов. Не може бути віднесена до конфіденційної інформація, зазначена в частині першій і другій статті 13 цього Закону. Розпорядники інформації, визначені частиною першою статті 13 цього Закону, які володіють конфіденційною інформацією, можуть поширювати її лише за згодою осіб, які обмежили доступ до інформації, а за відсутності такої згоди - лише в інтересах національної безпеки, економічного добробуту та прав людини.

Відповідно до ч.ч.1, 2 ст.11 ЗУ «Про інформацію»інформація про фізичну особу (персональні дані) - відомості чи сукупність відомостей про фізичну особу, яка ідентифікована або може бути конкретно ідентифікована. Не допускаються збирання, зберігання, використання та поширення конфіденційної інформації про особу без її згоди, крім випадків, визначених законом, і лише в інтересах національної безпеки, економічного добробуту та захисту прав людини. До конфіденційної інформації про фізичну особу належать, зокрема, дані про її національність, освіту, сімейний стан, релігійні переконання, стан здоров'я, а також адреса, дата і місце народження.

Статтею 29 Закону України «Про інформацію» передбачено, що інформація з обмеженим доступом може бути поширена, якщо вона є суспільно необхідною, тобто є предметом суспільного інтересу, і право громадськості знати цю інформацію переважає потенційну шкоду від її поширення. Предметом суспільного інтересу вважається інформація, яка свідчить про загрозу державному суверенітету, територіальній цілісності України; забезпечує реалізацію конституційних прав, свобод і обов'язків; свідчить про можливість порушення прав людини, введення громадськості в оману, шкідливі екологічні та інші негативні наслідки діяльності (бездіяльності) фізичних або юридичних осіб тощо.

Як вбачається із копії запиту на доступ до публічної інформації ОСОБА_3 та ОСОБА_2 від 09 березня 2021 року останні просили надати інформацію про біографію ОСОБА_4 , його дисциплінарні стягнення, службові відзнаки тощо, якщо такі були; посадові обов'язки на його нинішній посаді та інформацію про інші посади, які він займав у міській раді; його зарплату від початку роботи у структурних підроздялах міської ради і по нинішній час помісячно.

У своєму запиті ОСОБА_2 та ОСОБА_3 зазначають, що предметом суспільного інтересу вважається інформація, яка свідчить про ведення громадськості в оману та інші негативні наслідки діяльності (бездіяльності) фізичних або юридичних осіб тощо. Проте у запиті не зазначено, яку саме інформацію про ОСОБА_4 запитувачі інформації вважають такою, яка свідчить про ведення громадськості в оману та інші негативні наслідки діяльності (бездіяльності) фізичних або юридичних осіб тощо.

Виходячи з вищенаведеного, беручи до уваги те, що інформація про освіту ОСОБА_4 є конфіденційною і може бути розголошена лише з його згоди, приходжу до переконання, що провадження в даній справі підлягає до закриття на підставі п.1 ч. 1 ст.247 КУпАП, у зв"язку з відсутністю в діях ОСОБА_1 події і складу адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 212-3 КУпАП.

Відповідно до п.1 ч.1 ст. 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю при відсутності події і складу адміністративного правопорушення.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 33, п.1 ч. 1 ст. 247 КУпАП, ст. 283, 284 КУпАП, -

ПОСТАНОВИВ:

Провадження у справі про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч.2 ст.212-3 КУпАП закрити на підставі п.1 ч.1 ст.247 КУпАП за відсутністю в її діях події і складу адміністративного правопорушення.

Постанова може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом десяти днів з дня винесення постанови до Рівненського апеляційного суду через Рівненський міський суд Рівненської області.

Суддя Рівненського міського суду М.А.Бердій