Постанова від 26.07.2021 по справі 120/1306/21-а

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа № 120/1306/21-а

Головуючий суддя 1-ої інстанції - Воробйова Інна Анатоліївна

Суддя-доповідач - Капустинський М.М.

26 липня 2021 року

м. Вінниця

Сьомий апеляційний адміністративний суд у складі колегії:

головуючого судді: Капустинського М.М.

суддів: Смілянця Е. С. Сапальової Т.В. ,

розглянувши в порядку письмового провадження апеляційну скаргу Управління Державної міграційної служби України у Вінницькій області на рішення Вінницького окружного адміністративного суду від 18 травня 2021 року у справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Управління Державної міграційної служби України у Вінницькій області, Ладижинського міського сектору Управління державної міграційної служби України у Вінницькій області про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити дії,

ВСТАНОВИВ:

в лютому 2021 року до ОСОБА_1 (далі- ОСОБА_1 , позивач) звернулася до Вінницького окружного адміністративного суду з позовом до Управління Державної міграційної служби Укараїни у Вінницькій області (далі-УДМС у Вінницькій області, відповідач 1), Ладижинського міського сектору Управління державної міграційної служби України у Вінницькій області (далі - міський сектор, відповідач 2), в якому просила:

- визнати протиправним та скасувати рішення від 15.09.2020 р. про припинення провадження про оформлення набуття громадянства України за територіальним походженням;

- зобов'язати розглянути заяву про оформлення набуття громадянства України за територіальним походженням відповідно до ч.1 ст. 8 Закону України "Про громадянство України" та прийняти рішення про оформлення набуття ОСОБА_1 громадянства України.

В обґрунтування позовних вимог позивачка зазначила, що її покійна баба народилася на території України в 1927 р., відтак, вона має право зареєструвати громадянство України, в зв'язку з чим звернулась до міграційної служби. Позивачка зазначає, що нею подано всі необхідні документи, в тому числі рішення суду, яким встановлено, що ОСОБА_2 є її бабою та, що вона народилась на території України. Однак, розгляд її заяви припинено та вказано, що рішення суду не замінює відповідні документи, а лише є підставою для одержання таких (документів).

Рішенням Вінницького окружного адміністративного суду від 18 травня 2021 року позов задоволено частково.

Визнано протиправним та скасовано рішення від 15.09.2020 року про припинення провадження про оформлення набуття громадянства України за територіальним походженням за заявою ОСОБА_1 .

Зобов'язано повторно розглянути заяву ОСОБА_1 про оформлення набуття громадянства України за територіальним походженням відповідно до ч.1 ст. 8 Закону України "Про громадянство України" з урахуванням правової оцінки, наданої судом у рішенні.

В решті позовних вимог відмовлено.

Не погодившись з судовим рішенням, відповідач подав апеляційну скаргу, в якій просить рішення суду першої інстанції скасувати та прийняти нове рішення, яким в задоволенні позовних вимог відмовити.

В обґрунтування доводів апеляційної скарги апелянт посилається на те, що документи із заявою, про набуття громадянства України за територіальним походженням, де із документами подається рішення суду про встановлення факту народження на території України, подаються до територіального підрозділу ДМС із реалізованим рішенням суду про встановлення факту народження на території України, як то передбачено ч. 2 ст. 319 ЦПК України, тобто із наявним записом актового стану народження у реєстрі актів цивільного стану за відповідним рішенням суду, як то передбачено Правилами внесення змін до актових записів цивільного стану, їх поновлення та анулювання. Зазначає, що ОСОБА_1 не звернулася із заявою про поновлення втраченого актового запису цивільного стану до відділу державної реєстрації актів цивільного стану, та у двомісячний строк з дня повернення їй документів не усунула недоліки та не подала документи повторно до Ладижинського міського сектору Управління ДМС України у Вінницькій області, тому вважає, що завідувачем Ладижинського міського сектору Управління ДМС України у Вінницькій області, керуючись пунктом 90 Порядку - 215 було правомірно прийнято рішення про припинення провадження за заявою ОСОБА_1 , поданою нею із підстав про набуття громадянства України за територіальним походженням.

Заслухавши суддю-доповідача, перевіривши матеріали справи та доводи апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню, виходячи з наступного.

Як встановлено з матеріалів справи, ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 громадянка Узбекистану, проживає на території України з 2008 року.

Перебувала у зареєстрованому шлюбі із громадянином України від якого народила дитину ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 .

В Україні, отримала посвідку на постійне проживання серії НОМЕР_1 , має зареєстроване місце проживання за адресою: АДРЕСА_1 .

Посилаючись на ч.1 ст.8 Закону України «Про громадянство України» позивачка зазначила, що її покійна баба - ОСОБА_2 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_3 на території Узбекистану, народилась на території України 10.05.1927 року, тому вважає, що має право на набуття громадянства України.

Відповідно до рішення Ладижинського міського суду від 27.12.2018 року у цивільній справі № 135/1724/18 встановлено факт, що покійна ОСОБА_2 була бабою ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_4 .

Враховуючи зазначені обставини позивачка звернулась до територіального підрозділу Державної міграційної служби України із заявою щодо набуття громадянства України у відповідності до ч.1 ст.8 Закону України «Про громадянство України».

У відповідь на звернення отримала лист №0513-239/0513.1-20 від 11.07.2020 згідно була повідомлена про те, що заява про набуття громадянства повернута на доопрацювання.

За наслідком доопрацювання позивачка повторно звернулась із аналогічною заявою.

09.09.2020 року у відповідь отримала лист в якому було зазначено, що позивач має подати свідоцтво про народження своєї нині покійної бабусі, а не рішення суду як це вказано в Порядку №215 від 27.03.2001 року. Документи подані позивачкою, щодо набуття громадянства України були їй повернуті з підстав невідповідності їх вимогам законодавства України.

24.09.2020 року позивач отримала лист відповідно до якого з 15.09.2020 року прийнято рішення про припинення провадження за її заявою про набуття громадянства України.

Вважаючи такі дії відповідача протиправними звернулася за захистом свого порушеного права до суду.

Задовольняючи частково позовні вимоги суд першої інстанції виходив з того, що законодавець чітко визначив порядок для оформлення набуття особою громадянства України, тому дійшов висновку, що відсутні підстави без дотримання такого зобов'язувати суб'єкта владних повноважень приймати наперед визначене рішення та фактично підміняти державний орган, однак зобов'язав повторно розглянути заяву ОСОБА_1 .

Колегія суддів апеляційної інстанції погоджується з висновками суду першої інстанції та зазначає наступне.

Правовий зміст громадянства України, підстави і порядок його набуття та припинення, повноваження органів державної влади, що беруть участь у вирішенні питань громадянства України, порядок оскарження рішень з питань громадянства, дій чи бездіяльності органів державної влади, їх посадових і службових осіб, визначаються Законом України «Про громадянство України» №2235-III від 18.01.2001 (далі - Закон №2235-III).

Згідно з положеннями частини 1 статті 8 Закону №2235-III особа, яка сама чи хоча б один з її батьків, дід чи баба, рідні (повнорідні та неповнорідні) брат чи сестра, син чи дочка, онук чи онука народилися або постійно проживали до 24 серпня 1991 року на території, яка стала територією України відповідно до Закону України "Про правонаступництво України", або яка сама чи хоча б один з її батьків, дід чи баба, рідні (повнорідні та неповнорідні) брат чи сестра народилися або постійно проживали на інших територіях, що входили на момент їх народження або під час їх постійного проживання до складу Української Народної Республіки, Західноукраїнської Народної Республіки, Української Держави, Української Соціалістичної Радянської Республіки, Закарпатської України, Української Радянської Соціалістичної Республіки (УРСР), і є особою без громадянства або іноземцем, який подав зобов'язання припинити іноземне громадянство, та подала заяву про набуття громадянства України, а також її неповнолітні діти реєструються громадянами України. Іноземці, які є громадянами (підданими) кількох держав, подають зобов'язання припинити громадянство всіх цих держав. Іноземці, яким надано статус біженця в Україні чи притулок в Україні, замість зобов'язання припинити іноземне громадянство подають декларацію про відмову особи, якій надано статус біженця в Україні чи притулок в Україні, від іноземного громадянства. Іноземці із числа осіб, зазначених у частині двадцятій статті 4 Закону України "Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства", замість зобов'язання припинити іноземне громадянство подають декларацію про відмову від іноземного громадянства особи, яка отримала посвідку на тимчасове проживання на підставі частини двадцятої статті 4 Закону України "Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства"

Системний аналіз вищезазначених положень дозволяє діти висновку, що в разі коли дід чи баба, народилися або постійно проживали до 24 серпня 1991 року на території, яка стала територією України відповідно до Закону України "Про правонаступництво України", або дід чи баба, народилися або постійно проживали на інших територіях, що входили на момент їх народження або під час їх постійного проживання до складу Української Народної Республіки, Західноукраїнської Народної Республіки, Української Держави, Української Соціалістичної Радянської Республіки, Закарпатської України, Української Радянської Соціалістичної Республіки (УРСР), і є особою без громадянства або іноземцем, який подав зобов'язання припинити іноземне громадянство, та подала заяву про набуття громадянства України, а також її неповнолітні діти реєструються громадянами України.

Перелік документів, які подаються для встановлення, оформлення та перевірки належності до громадянства України, прийняття до громадянства України, оформлення набуття громадянства України, припинення громадянства України, скасування рішень про оформлення набуття громадянства України, а також процедуру подання цих документів та провадження за ними, виконання прийнятих рішень з питань громадянства України, визначається Порядком провадження за заявами і поданнями з питань громадянства України та виконання прийнятих рішень, затвердженим Указом Президента України від 27.03.2001 № 215 (далі - Порядок №215).

Згідно з положеннями пунктів 1 - 5 Порядку №215 для встановлення, оформлення та перевірки належності до громадянства України, прийняття до громадянства України, оформлення набуття громадянства України, виходу з громадянства України особа подає заяву, а також інші документи, передбачені розділом II цього Порядку.

Заяви з питань громадянства оформлюються:

- про прийняття до громадянства України та про вихід з громадянства України - на ім'я Президента України;

- про встановлення та оформлення належності до громадянства України особою, яка проживає на території України, - на ім'я керівника територіального органу Державної міграційної служби України за місцем проживання особи;

- про оформлення набуття громадянства України особою, яка проживає на території України, - на ім'я керівника територіального органу Державної міграційної служби України за місцем проживання особи;

- про встановлення та оформлення належності до громадянства України особою, яка постійно проживає за кордоном, - на ім'я керівника дипломатичного представництва чи консульської установи України за місцем постійного проживання особи;

- про перевірку належності до громадянства України особою, яка перебуває за кордоном, - на ім'я керівника дипломатичного представництва чи консульської установи України за місцем перебування особи;

- про оформлення набуття громадянства України особою, яка постійно проживає за кордоном, - на ім'я керівника дипломатичного представництва чи консульської установи України за місцем постійного проживання особи.

Заява з питань громадянства подається у письмовій формі з зазначенням дати її складання та підписується заявником.

Заяви та інші документи з питань громадянства подаються: особою, яка проживає в Україні на законних підставах, - до територіального підрозділу Державної міграційної служби України за місцем проживання особи в Україні; особою, якій надано статус біженця в Україні чи притулок в Україні, - до територіального підрозділу Державної міграційної служби України за місцем реєстрації особи; особою, яка постійно проживає за кордоном, - до дипломатичного представництва чи консульської установи України за місцем постійного проживання особи.

Заяву та інші документи з питань громадянства заявник подає особисто.

Пунтом 24 Порядку №215 визначено, що для оформлення набуття громадянства України за територіальним походженням особа, яка народилася до 24 серпня 1991 року на території, що стала територією України відповідно до Закону України "Про правонаступництво України", або на інших територіях, що входили на момент народження особи до складу Української Народної Республіки, Західноукраїнської Народної Республіки, Української Держави, Української Соціалістичної Радянської Республіки, Закарпатської України, Української Радянської Соціалістичної Республіки (УРСР) (частина перша статті 8 Закону), подає:

а) заяву про набуття громадянства України за територіальним походженням;

б) дві фотокартки (розміром 35 x 45 мм);

в) один із таких документів:

- декларацію про відсутність іноземного громадянства - для осіб без громадянства;

- зобов'язання припинити іноземне громадянство - для іноземців. Іноземці, які є громадянами (підданими) кількох держав, подають зобов'язання припинити громадянство всіх цих держав. Подання зобов'язання припинити іноземне громадянство не вимагається від іноземців, які є громадянами (підданими) держав, законодавство яких передбачає автоматичне припинення особами громадянства (підданства) цих держав одночасно з набуттям громадянства іншої держави, або якщо міжнародні договори України з іншими державами, громадянами яких є іноземці, передбачають припинення особами громадянства цих держав одночасно з набуттям громадянства України;

- декларацію про відмову особи, якій надано статус біженця в Україні чи притулок в Україні, від іноземного громадянства разом із документом, що підтверджує надання особі статусу біженця чи притулку в Україні, - для іноземців, яким надано статус біженця в Україні чи притулок в Україні;

- декларацію про відмову особи, яка є громадянином Російської Федерації і зазнала переслідувань через політичні переконання у країні своєї громадянської належності, від іноземного громадянства разом із документом, що підтверджує переслідування через політичні переконання (довідка Міністерства закордонних справ України, дипломатичного представництва чи консульської установи України, видана в установленому Кабінетом Міністрів України порядку), - для іноземців, які є громадянами Російської Федерації та зазнали переслідувань через політичні переконання у країні своєї громадянської належності;

- заяву про зміну громадянства - для іноземців, які є громадянами держав, міжнародні договори України з якими передбачають припинення особами громадянства цих держав одночасно з набуттям громадянства України;

г) копію свідоцтва про народження або інший документ, що підтверджує факт народження особи на територіях, зазначених у абзаці першому цього пункту.

Пунктом 28 Порядку №215 визначено, що для оформлення набуття громадянства України за територіальним походженням особа, дід чи баба якої народилися до 24 серпня 1991 року на території, що стала територією України відповідно до Закону України "Про правонаступництво України", або на інших територіях, що входили на момент їх народження до складу Української Народної Республіки, Західноукраїнської Народної Республіки, Української Держави, Української Соціалістичної Радянської Республіки, Закарпатської України, Української Радянської Соціалістичної Республіки (УРСР) (частина перша статті 8 Закону), подає документи, передбачені підпунктами "а" - "в" пункту 24 цього Порядку, а також: документ, що підтверджує факт народження діда чи баби заявника на територіях, зазначених у абзаці першому цього пункту; документи, що засвідчують родинні стосунки заявника відповідно з дідом чи бабою, які народилися на територіях, зазначених у абзаці першому цього пункту.

У разі відсутності документів, що підтверджують факт постійного проживання чи народження особи до 24 серпня 1991 року на території, яка стала територією України відповідно до Закону України "Про правонаступництво України", або на інших територіях, що входили на момент її народження чи під час її постійного проживання до складу Української Народної Республіки, Західноукраїнської Народної Республіки, Української Держави, Української Соціалістичної Радянської Республіки, Закарпатської України, Української Радянської Соціалістичної Республіки (УРСР), або документів, що підтверджують відповідні родинні стосунки, для оформлення набуття громадянства України подається відповідне рішення суду (п. 44 Порядку №215).

Таким чином, слідує, що для набуття громадянства України за територіальним походженням слід подати копію свідоцтва про народження або інший документ, що підтверджує факт народження особи на територіях, що стала територіями України відповідно до Закону України "Про правонаступництво України", або на інших територіях, що входили на момент народження особи до складу Української Народної Республіки, Західноукраїнської Народної Республіки, Української Держави, Української Соціалістичної Радянської Республіки, Закарпатської України, Української Радянської Соціалістичної Республіки (УРСР). У разі ж відсутності таких документів, або документів, що підтверджують відповідні родинні стосунки, для оформлення набуття громадянства України подається відповідне рішення суду.

Відповідно до положень пунктів 92 - 94 Порядку №215, територіальні органи Державної міграційної служби України приймають рішення про оформлення набуття громадянства України: за народженням; за територіальним походженням; внаслідок поновлення у громадянстві; внаслідок усиновлення; внаслідок встановлення над дитиною опіки чи піклування, влаштування дитини в дитячий заклад чи заклад охорони здоров'я, в дитячий будинок сімейного типу чи прийомну сім'ю або передачі на виховання в сім'ю патронатного вихователя; внаслідок встановлення над особою, визнаною судом недієздатною, опіки; у зв'язку з перебуванням у громадянстві України одного чи обох батьків дитини; внаслідок визнання батьківства чи материнства або встановлення факту батьківства чи материнства; за іншими підставами, передбаченими міжнародними договорами України.

До повноважень територіальних органів Державної міграційної служби України також належить скасування прийнятих ними рішень про оформлення набуття громадянства України у випадках, передбачених статтею 21 Закону.

Територіальний підрозділ Державної міграційної служби України, до якого подано документи щодо оформлення набуття громадянства України, перевіряє відповідність оформлення поданих документів вимогам законодавства України. Територіальний підрозділ Державної міграційної служби України, до якого подано документи про оформлення набуття громадянства України знайдою, також одержує від відповідного органу реєстрації актів громадянського стану копію запису акта громадянського стану, який підтверджує, що новонароджену дитину знайдено на території України і батьки її невідомі.

Якщо під час перевірки буде встановлено, що подані заявником документи не оформлені відповідно до вимог законодавства України, територіальний підрозділ Державної міграційної служби України не пізніш як у двотижневий строк з дня надходження документів повертає їх заявникові для усунення недоліків. Якщо заявник у двомісячний строк з дня повернення йому документів не усуває недоліки та не подає документи повторно, керівник територіального підрозділу Державної міграційної служби України приймає рішення про припинення провадження за цією заявою. Подані заявником належно оформлені документи не пізніш як у двотижневий строк з дня їх надходження надсилаються до територіального органу Державної міграційної служби України. Подані заявником належно оформлені документи не пізніш як у двотижневий строк з дня їх надходження надсилаються до територіального органу Державної міграційної служби України.

Територіальний орган Державної міграційної служби України перевіряє відповідність оформлення документів з питань громадянства вимогам законодавства України та підтвердження ними наявності фактів, з якими Закон пов'язує набуття особою громадянства України.

Якщо під час перевірки буде встановлено, що подані заявником документи не оформлені відповідно до вимог законодавства України, зазначені документи повертаються до територіального підрозділу Державної міграційної служби України, до якого документи були подані заявником. Територіальний підрозділ Державної міграційної служби України не пізніш як у тижневий строк з дня повернення документів надсилає їх заявникові для усунення недоліків. Якщо заявник у двомісячний строк з дня повернення йому документів не усуває недоліки та не подає документи повторно, керівник територіального підрозділу Державної міграційної служби України приймає рішення про припинення провадження за цією заявою.

Якщо документи оформлені належним чином і підтверджують наявність фактів, з якими Закон пов'язує набуття особою громадянства України, а стосовно поновлення особи у громадянстві України також відсутні передбачені Законом підстави, за наявності яких поновлення у громадянстві України не допускається, керівник територіального органу Державної міграційної служби України або його заступник приймає рішення про оформлення набуття особою громадянства України.

Якщо під час перевірки буде встановлено, що подані заявником документи не підтверджують наявність фактів, з якими Закон пов'язує набуття особою громадянства України, або стосовно поновлення особи у громадянстві України також будуть встановлені передбачені Законом підстави, за наявності яких поновлення у громадянстві України не допускається, керівник територіального органу Державної міграційної служби України або його заступник приймає вмотивоване рішення про відмову у задоволенні клопотання про оформлення набуття особою громадянства України.

З матеріалів справи встановлено, що 02.06.2020 року ОСОБА_1 звернулась до управління ДМС України у Вінницькій області із заявою про оформлення набуття громадянства України за територіальним походженням. До заяви додано копії наступних документів: свідоцтва про народження; свідоцтва про шлюб матері; свідоцтва про народження матері; свідоцтва про шлюб баби; посвідки на постійне проживання; рішення Ладижинського міського суду Вінницької області від 27.12.2018 р.

У відповідь на заяву 11.07.2020 Ладижинський міський сектор УДМС України у Вінницькій області листом повідомив, що рішення суду про встановлення факту, який підлягає реєстрації в органах державної реєстрації актів цивільного стану або нотаріальному посвідченню не замінює собою документів, що видаються цими органами, а є тільки підставою для одержання зазначених документів. Разом з цим, відповідно до інформації, яка внесена до Державного реєстру актів цивільного стану громадян, відсутні відомості про народження гр. ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_5 . Відтак, рекомендовано в термін до 01.09.2020 надати відповідні документи.

15.09.2020 року Ладижинський міський сектор УДМС України у Вінницькій області прийнято рішення про припинення провадження за заявою ОСОБА_1 з підстав не надання документа про народження гр. ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_5 .

Так, у відповідності до положень п. 44 Порядку №215 визначено, що у разі відсутності документів, що підтверджують факт постійного проживання чи народження особи до 24 серпня 1991 року на території, яка стала територією України відповідно до Закону України "Про правонаступництво України", або на інших територіях, що входили на момент її народження чи під час її постійного проживання до складу Української Народної Республіки, Західноукраїнської Народної Республіки, Української Держави, Української Соціалістичної Радянської Республіки, Закарпатської України, Української Радянської Соціалістичної Республіки (УРСР), або документів, що підтверджують відповідні родинні стосунки, для оформлення набуття громадянства України подається відповідне рішення суду

Як встановлено з матеріалів справи рішенням Ладижинського міського суду Вінницької області від 27.12.2018 р. у справі №135/1724/18 встановлено факт родинних відносин, а саме, що нині покійна ОСОБА_2 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_3 була бабою ОСОБА_1 . Також встановлено, що нині покійна ОСОБА_2 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_3 , народилась ІНФОРМАЦІЯ_6 в Україні, на даний час назва адміністративно територіальної одиниці: Вінницька область, Жмеринський район, село Станіславчик. Дане рішення суду набрало законної сили 28.01.2019 р., про що свідчить відмітка на ньому.

З огляду на зазначені обставини слідує, що відповідачем безпідставно прийнято рішення про припинення провадження за заявою ОСОБА_1 з підстав не надання документа про народження гр. ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_5 .

Колегія суддів погоджується з висновками суду першої інстанції, що оскаржуване рішення від 15.09.2020 року прийнято не обґрунтовано, за відсутності на те правових підстав, відтак, є протиправним та підлягає скасуванню, тому необхідно зобов'язати відповідача повторно розглянути заяву позивачки про оформлення набуття громадянства України за територіальним походженням.

Щодо позовної вимоги про зобов'язання прийняти рішення про оформлення набуття громадянства, колегія суддів переглядаючи правомірність прийнятого судом рішення в цій частині зазначає таке.

Відповідно до положень частини 4 статті 245 КАС України, у випадку, якщо прийняття рішення на користь позивача передбачає право суб'єкта владних повноважень діяти на власний розсуд, суд зобов'язує суб'єкта владних повноважень вирішити питання, щодо якого звернувся позивач, з урахуванням його правової оцінки, наданої судом у рішенні.

Суб'єкт владних повноважень за наслідком розгляду клопотання та аналізуючи пакет доданих до нього документів, або приймає рішення про оформлення набуття особою громадянства України або мотивовану відмову у задоволенні клопотання.

Так, саме до повноважень відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування віднесено вирішення питання щодо оформлення набуття особою громадянства України. Відтак, такі повноваження є дискреційними, тобто такими, які дають можливість на власний розсуд суб'єкту владних повноважень визначити повністю або частково зміст рішення або вибрати один з кількох варіантів прийняття рішень, передбачених нормативно-правовим актом. Дискреційні повноваження - це сукупність прав і обов'язків державних органів, їх посадових та службових осіб, що дають можливість на власний розсуд визначити повністю або частково зміст рішення або вибрати один з кількох варіантів прийняття рішень, передбачених проектом акта. Обмежуючим фактором для рішень представників влади згідно з визначенням дискреційних повноважень є закон і справедливість.

З огляду на зазначені положення чинного законодавства, зокрема, визначення порядоку для оформлення набуття особою громадянства України, колегія суддів погоджується з доводами суду першої інстанції, щодо відсутності підстав без дотримання такого зобов'язувати суб'єкта владних повноважень приймати наперед визначене рішення та фактично підміняти державний орган. А отже, в досліджуваній частині позов не підлягає задоволенню.

Враховуючи викладене, суд дійшов до висновку, що рішення суду першої інстанції ухвалене з дотриманням норм матеріального та процесуального права, з повним з'ясуванням обставин, що мають значення для справи, у зв'язку з чим підстави для скасування або зміни рішення суду першої інстанції відсутні, тому, при таких обставинах, апеляційну скаргу необхідно залишити без задоволення, а рішення суду - без змін

Тому, на думку колегії суддів апеляційної інстанції, суд першої інстанції дійшов обґрунтованого висновку про часткове задоволення позовних вимог.

Відповідно до п.1 ч.1 ст.315, 316 КАС України суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а судове рішення - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

Керуючись ст.ст. 243, 250, 308, 310, 315, 316, 321, 322, 325, 329 КАС України, суд

ПОСТАНОВИВ:

апеляційну скаргу Управління Державної міграційної служби України у Вінницькій області залишити без задоволення, а рішення Вінницького окружного адміністративного суду від 18 травня 2021 року - без змін.

Постанова суду набирає законної сили з дати її прийняття та може бути оскаржена в касаційному порядку згідно зі ст.ст.328, 329 КАС України.

Головуючий Капустинський М.М.

Судді Смілянець Е. С. Сапальова Т.В.