Провадження № 3/537/887/2021
Справа № 537/1801/21
26.07.2021 суддя Крюківського районного суду м. Кременчука Полтавської області Фадєєва Світлана Олександрівна, розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі Крюківського районного суду м. Кременчука справу, яка надійшла з Управління патрульної поліції в Полтавській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 , працюючого водієм КП «Кременчуцьке тролейбусне управління імені Л.Я. Левітана» Кременчуцької міської ради Кременчуцького району, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 ,
за ч.1 ст. 44-3 КУпАП,
27.04.2021 близько 14 год. 30 хв. в м. Кременчуці по вул. Макаренка, 81/2 ОСОБА_1 порушив правила щодо карантину, а саме керував транспортним засобом МАЗ, д.н.з. НОМЕР_2 , та здійснював перевезення пасажирів в кількості 23 осіб у невідведений для цього перевезення часовий інтервал, чим порушив п.п. 4.2 протоколу Регіональної комісії з питань техногенно екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій Полтавської області №9/2021 від 15.04.2021, чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 44-3 КУпАП.
ОСОБА_1 в судове засідання не з'явився, надав суду письмові пояснення, в яких вказав, що він працює водієм автобуса КП «Кременчуцьке тролейбусне управління імені Л.Я. Левітана» Кременчуцької міської ради Кременчуцького району. 27.04.2021 він здійснював перевезення, коли його зупинили співробітники Національної поліції України, підставою зупинки стало порушення карантинних обмежень, а саме перевезення пасажирів в позавстановлений часовий інтервал. Вказав, що він є водієм автобуса та немає права вносити зміни в порядок роботи громадського транспорту або встановлювати режим роботи підприємства. Після складання протоколу він звернувся до керівництва підприємства за роз'ясненнями, йому повідомили що на підприємстві не змінювався графік роботи громадського транспорту у зв'язку з переведенням Полтавської області до червоної зони карантинних обмежень.
Дослідивши матеріали справи, приходжу до наступних висновків.
Відповідно до ст.41 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб» особи, винні в порушенні законодавства про захист населення від інфекційних хвороб, несуть відповідальність згідно із законами України.
За змістом ч. 1 ст. 44-3 КУпАП передбачена відповідальність за порушення правил щодо карантину людей, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм, передбачених Законом України «Про захист населення від інфекційних хвороб», іншими актами законодавства, а також рішень органів місцевого самоврядування з питань боротьби з інфекційними хворобами.
Відповідно до ст. 29 Законом України «Про захист населення від інфекційних хвороб» карантин встановлюється та відміняється Кабінетом Міністрів України. Рішення про встановлення карантину, а також про його відміну негайно доводиться до відома населення відповідної території через засоби масової інформації. У рішенні про встановлення карантину зазначаються обставини, що призвели до цього, визначаються межі території карантину, затверджуються необхідні профілактичні, протиепідемічні та інші заходи, їх виконавці та терміни проведення, встановлюються тимчасові обмеження прав фізичних і юридичних осіб та додаткові обов'язки, що покладаються на них. Карантин встановлюється на період, необхідний для ліквідації епідемії чи спалаху особливо небезпечної інфекційної хвороби. На цей період можуть змінюватися режими роботи підприємств, установ, організацій, вноситися інші необхідні зміни щодо умов їх виробничої та іншої діяльності. Організація та контроль за дотриманням встановленого на території карантину правового режиму, своєчасним і повним проведенням профілактичних і протиепідемічних заходів покладаються на місцеві органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування.
Згідно Постанови Кабінету Міністрів України від 17.02.2021 року № 104 «Про внесення змін до деяких актів Кабінету Міністрів України» на усій території України до 30 квітня 2021 року встановлено карантин.
Відповідно до п.п.11 п. 3-5 Постанови Кабінету Міністрів України від 09.12.2020 року № 1236 «Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» на території регіонів, на яких установлений червоний рівень епідемічної небезпеки, додатково до обмежувальних протиепідемічних заходів, передбачених пунктом 3 цієї постанови, забороняється: за окремим рішенням регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій - здійснення регулярних та нерегулярних перевезень пасажирів автомобільним та залізничним транспортом у межах відповідних регіонів, крім транзитних перевезень та перевезень: легковими автомобілями, кількість пасажирів, включаючи водія, в яких не більше п'яти осіб без урахування дітей віком до 14 років; службовими та/або орендованими автомобільними транспортними засобами підприємств, закладів та установ у межах кількості місць для сидіння і виключно за маршрутами руху, про які поінформовано не менше ніж за два дні органи Національної поліції; пасажирів автомобільним транспортом у міжнародному сполученні за наявності у них лабораторно підтвердженого негативного результату тестування на COVID-19 методом полімеразної ланцюгової реакції, яке проведено не більш як за 72 години до дня поїздки.
Відповідно до п. п. 4.2 протоколу Регіональної комісії з питань ТЕБ і НС Полтавської області № 9/2021 від 15.04.2021 року на території області з 00 год.00 хв. 19.04.2021 року забороняється здійснення регулярних та нерегулярних перевезень пасажирів автомобільним (міським, внутрішньообласним тощо) та залізничним транспортом у межах Полтавської області, крім: перевезення працівників/персоналу підприємств, установ, організацій, що відносяться до об'єктів критичної інфраструктури (медичний персонал лікувальних установ, працівники підприємств життєзабезпечення, органів внутрішніх справ, прокуратури, суду, управління служби безпеки України, збройних сил України, закладів освіти та осіб що супроводжують вихованців навчальних закладів, рятувальних підрозділів тощо) за перепустками/довідками, виданими за місцем прикладання праці з обов'язковим встановленням організації перевезень виключно в часовому інтервалі з 6-00 до 10-00 год. та з 16-00 до 19-00 год.
Встановлюючи наявність адміністративного правопорушення в діях особи, щодо якої складено протокол та даючи оцінку фактичним даним, наявних в матеріалах справи, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю, приходжу до висновку, що вина ОСОБА_1 у вчиненні правопорушення, передбаченого ч. 1 ст.44-3КУпАП, доводиться дослідженими доказами, а саме протоколом про адміністративне правопрушення серії ВАБ 215091 від 27.04.2021 року та відеозаписом події, факт здійснення перевезення пасажирів у час, коли перевезення пасажирів було обмежено нормативним актом не заперечувався і самим порушником у письмових поясненнях.
Згідно із ст. 22 КУпАП при малозначності вчиненого адміністративного правопорушення орган (посадова особа), уповноважений вирішувати справу, може звільнити порушника від адміністративної відповідальності і обмежитись усним зауваженням.
Суд вважає можливим звільнити ОСОБА_1 від адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 44-2КУпАП за малозначністю і оголосити йому усне зауваження. При цьому суддею береться до уваги, що ОСОБА_1 має постійне місце проживання, раніше до адміністративної відповідальності не притягувалася, займається суспільно-корисною працею, його дії не спричинили значної шкоди.
На підставі викладеного, враховуючи особу порушника та обставини скоєння правопорушення, суд приходить до висновку, що скоєне ОСОБА_1 правопорушення є малозначним, а тому можливо звільнити порушника від адміністративної відповідальності, оголосивши їй усне зауваження.
Згідно із ч. 2 ст. 284 КУпАП при оголошенні усного зауваження виноситься постанова про закриття провадження у справі.
Керуючись ст. ст. 22, 44-3 ч.1, 245, 251, 252, 280, 283-285 КУпАП, -
ОСОБА_1 визнати винуватим у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 44-3 КУпАП, та звільнити його від адміністративної відповідальності за адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.44-3 КУпАП, за малозначністю, оголосивши йому усне зауваження.
Провадження у справі закрити.
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови, шляхом подання апеляційної скарги, яка подається до Полтавського апеляційного суду через Крюківський районний суд м.Кременчука Полтавської області.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
У разі подання апеляційної скарги, постанова набирає законної сили після розгляду апеляційної скарги Полтавським апеляційним судом, постанова якого набирає законної сили негайно після її винесення.
Суддя : Фадєєва Світлана Олександрівна