Харківський окружний адміністративний суд
61022, м. Харків, майдан Свободи, 6, inbox@adm.hr.court.gov.ua, ЄДРПОУ: 34390710
27 липня 2021 року № 520/7632/21
Харківський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Заічко О.В., розглянувши в порядку спрощеного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , рнокпп НОМЕР_1 ) до Ізюмської міської ради (площа Центральна, буд. 1, м. Ізюм, Харківська область, 64309, код ЄДРПОУ 26201641) про визнання протиправним та скасування рішення, -
Позивач звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з позовом, в якому просить суд визнати рішення Ізюмської міської ради від 01.12.2020 № 0010 «Про затвердження на посаді заступника Ізюмського міського голови» протиправним та скасувати його.
В обґрунтування позову позивач зазначив, що відповідачем було порушено його права, визначені ст. 49 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», а саме бути обраним до органів відповідної ради (включаючи посаду заступника міського голови), право брати активну участь у їх утворенні та право належним чином представляти інтереси територіальної громади.
По справі було відкрито спрощене провадження в порядку, передбаченому ст. 257 КАС України та запропоновано відповідачу надати відзив на позов.
Копія ухвали про відкриття спрощеного провадження була надіслана відповідачу та отримана ним.
Відповідач надав відзив на позов, в якому просив суд відмовити в задоволенні позовних вимог, оскільки, на його думку, під час прийняття рішення від 01.12.2020 № 0010 «Про затвердження на посаді заступника Ізюмського міського голови» діяв у порядок та спосіб, передбачений вимогами чинного законодавства.
Відповідно до ст. 257 КАС України, за правилами спрощеного позовного провадження розглядаються справи незначної складності. За правилами спрощеного позовного провадження може бути розглянута будь-яка справа, віднесена до юрисдикції адміністративного суду, за винятком справ, зазначених у частині четвертій цієї статті.
Відповідно до ч. 5 ст. 262 КАС України, суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.
Фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється згідно до вимог ст.229 КАС України.
Дослідивши матеріали справи, суд виходить з наступного.
Судом встановлено, що позивач обраний та зареєстрований депутатом Ізюмської міської ради Харківської області.
01 грудня 2020 року була проведена перша сесія Ізюмської міської ради. Рішенням Ізюмської міської ради від 01.12.2020 № 0010 «Про затвердження на посаді заступника Ізюмського міського голови'було обрано Іщук Михайла Олександровича заступником Ізюмського міського голови.
Не погоджуючись із вказаним рішенням, позивач звернувся з даним позовом за його оскарженням.
Даючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд врахував наступні обставини справи та норми чинного законодавства.
Відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно зі ст. 22 Конституції України права і свободи людини і громадянина, закріплені цією Конституцією, не є вичерпними. Конституційні права і свободи гарантуються і не можуть бути скасовані. При прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод.
Відповідно до ч. 2 ст. 15 Закону України «Про доступ до публічної інформації» розпорядники інформації зобов'язані оприлюднювати нормативно-правові акти, акти індивідуальної дії (крім внутрішньоорганізаційних), прийняті розпорядником, проекти рішень, що підлягають обговоренню, інформацію про нормативно-правові засади діяльності.
Згідно з абз. 2 ч. З ст. 15 Закону України «Про доступ до публічної інформації» вимоги цієї частини щодо строку оприлюднення не застосовуються до проектів рішень органів місцевого самоврядування, спрямованих на надання адміністративних послуг, якщо це призведе до порушення встановленого законом строку надання відповідної адміністративної послуги.
Разом з цим, відповідно до п. 18 ч. 1 ст. 18 КАС України, нормативно - правовий акт - акт управління (рішення) суб'єкта владних повноважень, який встановлює, змінює, припиняє (скасовує) загальні правила регулювання однотипних відносин, і який розрахований на довгострокове та неодноразове застосування.
Відповідно до частини 11 статті 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» проекти актів органів місцевого самоврядування оприлюднюються в порядку, передбаченому Законом України «Про доступ до публічної інформації», крім випадків виникнення надзвичайних ситуацій та інших невідкладних випадків, передбачених законом, коли такі проекти актів оприлюднюються негайно після їх підготовки.
Відповідно до частини 15 статті 56 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» порядок проведення першої сесії ради, порядок обрання голови та заступника (заступників) голови районної у місті, районної, обласної ради, секретаря сільської, селищної, міської ради, скликання чергової та позачергової сесії ради, призначення пленарних засідань ради, підготовки і розгляду питань на пленарних засіданнях, прийняття рішень ради про затвердження порядку денного сесії та з інших процедурних питань, а також порядок роботи сесії визначаються регламентом ради, з урахуванням вимог Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності». До прийняття регламенту ради чергового скликання застосовується регламент ради, що діяв у попередньому скликанні.
У той же час, відповідно до пункту 2 частини першої цієї статті Закону розпорядники інформації зобов'язані оприлюднювати нормативно-правові акти, акти індивідуальної дії (крім внутрішньоорганізаційних), прийняті розпорядником, проекти рішень, що підлягають обговоренню, інформацію про нормативно-правові засади діяльності.
Тобто, встановлено вичерпний перелік проектів рішень, що підпадають під дію цього Закону та підлягають оприлюдненню і обговоренню.
У свою чергу внутрішньоорганізаційними є акти, які приймаються з метою організації та вгіорядкування роботи суб'єктів владних повноважень, тобто це акти, які стосуються кадрових питань, а також інші акти у тому разі, якщо вони обмежуються внутрішньою організацією роботи суб'єкта владних повноважень та відповідних посадових осіб.
Крім того, відповідно до Закону України «Про адміністративні послуги» суб'єктом надання адміністративної послуги є орган виконавчої влади, інший державний орган, орган влади Автономної Республіки Крим, орган місцевого самоврядування, їх посадові особи, державний реєстратор, суб'єкт державної реєстрації, уповноважені відповідно до закону надавати адміністративні послуги.
Сільська, селищна, міська рада та її виконавчий комітет є колегіальними органами місцевого самоврядування.
Ця особливість потребує наявності окремого внутрішнього нормативно- правового акту, який встановлює загальний порядок підготовки, скликання та проведення засідань колегіального органу, особливості розгляду окремих питань (кадрові питання, розгляд проекту бюджету тощо), порядок оформлення рішень та інші процедурні питання.
Перша сесія ради вирішує найважливіші питання внутрішнього структурування органу місцевого самоврядування та організації початку його роботи.
Разом з цим, відкладання розгляду питань щодо затвердження посадових осіб органів виконавчої влади, позбавляє можливості громадян для отримання якісних адміністративних послуг у стислі строки, які визначені Законом України «Про адміністративні послуги».
До початку роботи сесії мають бути підготовлені, розмножені й роздані депутатам під час їх реєстрації проекти рішень або заготовки проектів (з пропущеними окремими прізвищами, фразами чи цифрами, які уточнюються й голосуються під час розгляду питання).
Питання, які вимагають термінового вирішення, можуть бути розглянуті на профільній постійній комісії та завізовані головами всіх постійних комісій і вносяться до порядку денного сесії в порядку їх надходження.
Крім того, ст. 23 Закону України «Про доступ до публічної інформації» визначено, що запитувач має право оскаржити невиконання розпорядниками обов'язку оприлюднювати інформацію відповідно до статті 15 цього Закону.
Разом з цим, оприлюднення зазначеної інформації в порушення строків, в даному випадку може бути підставою для притягнення винної особи до відповідальності, проте, така обставина не може слугувати беззаперечною підставою для скасування рішення міської ради.
Вищевказані .положення зазначені у Постанові Верховного Суду у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду від 20.06.2018 року у справі № 804/16525/15. У даній справі Верховний суд відхилив доводи позивача, як безпідставні в частині оприлюднення рішення ради з питання призначення заступника ради, оскільки: 1) зазначене питання є внутрішньоорганзаційним питанням роботи ради та не є нормативно- правовим актом, який спрямований на регулювання неперсифікованих суспільних відносин на невизначении період часу; 2) відповідальність за таке порушення, у випадку, якщо вона має місце, визначена ст. 24 Закону України «Про доступ до публічної інформації» та виражається у можливому відшкодуванні моральної та матеріальної шкоди, а не шляхом скасування відповідного правового акту.
Разом з цим, відповідно до ч. 5 ст. 242 КАС України при виборі та застосуванні норми права у спірних правовідносинах, суд враховує висновки щодо застосування норм права, викладені в постановах Верховного суду.
Враховуючи викладене, суд відхиляє доводи позивача щодо не опублікування рішення за 15 днів, як підставу для скасування рішення ради від 01.12.2020 № 0010 «Про затвердження на посаді заступника Ізюмського міського голови».
Відповідно до п. 11 ст. 35 регламенту Ізюмської міської ради, рішення щодо обрання посадових осіб ради та її виконавчих органів, затвердження яких віднесено до компетенції міської ради, приймається більшістю від загального складу ради після обговорення запропонованих кандидатур.
Так, згідно з Протоколом № 1 пленарного засідання Ізюмської міської ради 8 скликання від 01.12.2020 проведено голосування з питань затвердження заступника Ізюмської міської ради.
Відповідно до Протоколу результатів поіменного голосування з питань «Про затвердження на посаді заступника Ізюмського міського голови» № 11 від 01.12.2020 у голосуванні із загальної кількості депутатів, яка складає 34, приймали участь 19 депутатів, один з яких міський голова та 18 проголосували «за», а один «не голосував».
Разом з цим, відповідно до ч. 5 ст. 12 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» на сільського, селищного, міського голову поширюються повноваження та гарантії депутатів, передбачені Законом України «Про статус депутатів місцевих рад». При встановленні результатів голосування до загального складу ради включається голос сільського, селищного, міського голови, якщо він бере участь у пленарному засіданні ради, і враховується його голос.
На сесії сільської, селищної, міської ради сільський, селищний, міський голова відповідно до частини 3 статті 42 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» вносить пропозиції щодо кандидатури на посаду секретаря ради, про кількісний і персональний склад виконавчого комітету, про структуру і штати виконавчих органів ради, апарату ради та її виконавчого комітету.
Кожне з цих питань після обговорення голосується депутатами. Обрання секретаря ради здійснюється таємним голосуванням відповідно до частини З статті 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні».
На сесії районної, обласної ради обираються голови цих рад, їхні заступники. Кандидатури для обрання на посаду заступника голови ради представляє голова ради. Відповідно до статей 55, 56 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» їх обрання здійснюється таємним голосуванням.
Враховуючи викладене, суд відхиляє доводи позивача з питань результатів голосування на сесії Ізюмської міської ради та участі у голосуванні голови ради, як такі, що не відповідають нормам чинного законодавства.
Відповідно до статті 19 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад» депутат місцевої ради має право, зокрема, вносити пропозиції і зауваження до порядку денного засідань ради та її органів, порядку розгляду обговорюваних питань та їх суті; вносити на розгляд ради та її органів пропозиції з питань, пов'язаних з його депутатською діяльністю; вносити на розгляд ради та її органів проекти рішень з питань, що належать до їх відання, поправки до них.
Згідно зі ст. 7 Регламенту Ізюмської міської ради, територіальна виборча комісія формує порядок денний першого засідання новообраної міської ради. Вказаний порядок денний доводиться до відома депутатів та населення не пізніше ніж за 2 дні до першої сесії.
Разом з цим, відповідно до Постанови Ізюмської міської територіальної виборчої комісії від 24.11.2020 встановлено порядок денний першої сесії з питань інформування Ізюмської міської ради про підсумки виборів.
Відповідно до ст. 8 Регламенту Ізюмської міської ради, першу сесію міської ради відкриває і веде голова відповідної територіальної виборчої комісії, інформуючи раду про результати виборів депутатів та міського голови і визнання їх повноважень.
Відповідно до Протоколу № 1 пленарного засідання Ізюмської міської ради 8 скликання від 01.12.2020, сесію відкрила голова Ізюмської міської територіальної виборчої комісії Ізюмського району Харківської області ОСОБА_2 та оголосила про кількість присутніх переможців виборів від 25 жовтня 2020 року.
При оголошенні головою Ізюмської міської територіальної виборчої комісії Ізюмського району Харківської області результатів на пленарному засіданні були присутні 33 переможці виборів із 34 загального складу.
Крім того, відповідно до Протоколу № 1 пленарного засідання Ізюмської міської ради 8 скликання від 01.12.2020, Ізюмська міська територіальна виборча комісія Ізюмського району визнала обраним Ізюмським міським головою ОСОБА_3 та запросила скласти присягу.
Згідно зі ст. 42 Закону України «Про місцеве самоврядування» повноваження новообраного сільського, селищного, міського голови починаються з моменту складення ним присяги відповідно до Закону У країни «Про службу в органах місцевого самоврядування» на пленарному засіданні відповідної сільської, селищної, міської ради, на якому відповідною територіальною виборчою комісією були оголошені рішення щодо його обрання та реєстрації.
Таким чином, з моменту визнання повноважень депутатів нового скликання та новообраного міського голови, відповідно до ст. 42 вищевказаного Закону, головує на пленарних засіданнях новообраний голова.
Враховуючи викладене, на пленарному засідання першої сесії голова Ізюмської міської територіальної виборчої комісії Ізюмського району Харківської області ОСОБА_2 оголосила про результати виборів Ізюмського міського голови та депутатів Ізюмської міської ради та передала повноваження новообраному голові.
Крім того, ст. 29 Регламенту Ізюмської міської ради передбачено, що порядок денний сесії міської ради затверджується міською радою на кожній сесії міської ради.
Разом з цим, п. 4 ст. 29 Регламенту Ізюмської міської ради передбачено, що відповідно до розпорядження міського голови проект порядку денного сесії міської ради разом з проектами рішень надається депутатам під час їх реєстрації перед початком чергової сесії.
Статтею 30 вищевказаного Регламенту зазначено, що проект порядку денного сесії міської ради вноситься міським головою на затвердження міською радою.
Відповідно до Протоколу № 1 пленарного засідання Ізюмської міської ради 8 скликання від 01.12.2020, порядок денний затверджено «в цілому» більшістю голосів.
Зазначене рішення ради діяло на момент 01.12.2021, та на даний час ніким не скасовано та не оскаржено.
Рішення ради, яке прийнято на сесії має обов'язковий характер та підлягало до безумовного виконання в тому числі, з питань, які стосувалися внутрішньоорганізаційного впорядкування виконавчого комітету з метою забезпечення життєдіяльності ради, задоволення потреб населення у проміжок часу між першою та другою сесією рад.
Враховуючи викладене, порушення з питань проведення першої сесії відсутні, рада самостійно врегулювала та затвердила порядок денний, який був невідкладним та потребував негайного врегулювання, з урахуванням припинення діяльності попереднього виконавчого комітету, який складає повноваження одночасно із прийняттям присяг новообраною радою.
Відповідно до ч. 1 ст. 73 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» акти ради, сільського, селищного, міського голови, голови районної в місті ради, виконавчого комітету сільської, селищної, міської, районної у місті (у разі її створення) ради, прийняті в межах наданих їм повноважень, є обов'язковими для виконання всіма розташованими на відповідній території органами виконавчої влади, об'єднаннями громадян, підприємствами, установами та організаціями, посадовими особами, а також громадянами, які постійно або тимчасово проживають на відповідній території.
Згідно із ч. 10 ст. 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» визначено виключно один орган, який може поставити під сумнів та скасувати акт ради, який прийнято законним кворумом на пленарному засіданні, а саме: «Акти органів та посадових осіб місцевого самоврядування з мотивів їхньої невідповідності Конституції або законам України визнаються незаконними в судовому порядку».
Закон зобов'язує органи місцевого самоврядування ефективно та своєчасно виконувати свої функції. Будь-які незаконні втручання в діяльність місцевого самоврядування забороняються, територіальні громади, органи та посадові особи місцевого самоврядування самостійно реалізують надані їм повноваження (ст. 71 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» - «Гарантії місцевого самоврядування, його органів та посадових осіб»).
Враховуючи викладене, суд не вбачає у діях відповідача порушень під час проведення першої сесії Ізюмської міської ради та затвердження порядку денного.
Щодо надання висновків постійних комісій з питання призначення заступника Ізюмського міського голови суд вказує наступне.
Відповідно до ст. 47 Закону України «Про місцеве самоврядування» передбачено, що постійні комісії ради є органами ради, що обираються з числа її депутатів, для вивчення, попереднього розгляду і підготовки питань, які належать до її відання, здійснення контролю за виконанням рішень ради.
Так, відповідно рішення Ізюмської міської ради № 0005 від 01.12.2020, на підставі п. 2 ч. 1 ст. 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» обрано постійні комісії Ізюмської міської ради 8 скликання.
Крім того, постійні комісії попередньо розглядають кандидатури осіб, які пропонуються для обрання, затвердження, призначення або погодження відповідною радою, готують висновки з цих питань.
Протоколом № 1 пленарного засідання Ізюмської міської ради 8 скликання від 01.12.2020, засвідчено, що міським головою запропоновано проведення засідання постійних комісій та зроблено перерву під час пленарного засідання.
Крім того, згідно з протоколами засідань постійних комісій Ізюмської міської ради з питань соціального захисту, охорони здоров'я та гуманітарної політики, з питань містобудування , архітектури та земельних відносин, з питань законності, правопорядку та депутатської діяльності, з питань планування, бюджету їа фінансів, з питань комунальної власності, житлово - комунального господарства, благоустрою та енергозбереження, з питань економічної політики та інвестицій від 01.12.2020 було розглянуто питання про затвердження на посаді заступника Ізюмського міського голови ОСОБА_4 .
Разом з тим, на сесії сільської, селищної, міської ради сільський, селищний, міський голова, відповідно до ч. З ст. 42 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» вносить пропозиції щодо кандидатури на посаду секретаря ради, про кількісний і персональний склад виконавчого комітету, про структуру і штати виконавчих органів ради, апарату ради та її виконавчого комітету.
На сесії районної, обласної ради обираються голови цих рад, їхні заступники. Кандидатури для обрання на посаду заступника голови ради представляє голова ради. Відповідно до статей 55, 56 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» їх обрання здійснюється таємним голосуванням.
Разом з цим, відповідно до пропозиції Ізюмського міського голови від 01.12.2020, наданої Ізюмській міській раді 8 скликання, запропоновано затвердити на посаді заступника Ізюмського міського голови ОСОБА_4 .
Враховуючи викладене, Голова ради мав повноваження на внесення кандидатур своїх заступників, а тому суд відхиляє відповідні доводи позивача з питань пропозицій кандидатур на сесії Ізюмської міської ради, як на підставу скасування оскаржуваного рішення.
Щодо питання участі ОСОБА_4 у голосуванні з питань обрання заступника Ізюмського міського голови, суд вказує наступне.
Відповідно до пропозиції Ізюмського міського голови від 01.12.2020, наданої Ізюмській міській раді 8 скликання, запропоновано затвердити на посаді заступника Ізюмського міського голови ОСОБА_4 .
Відповідно до п. 11 ст. 35 регламенту Ізюмської міської ради, рішення щодо обрання посадових осіб ради та її виконавчих органів, затвердження яких віднесено до компетенції міської ради, приймається більшістю від загального складу ради після обговорення запропонованих кандидатур.
Так, згідно з Протоколом № 1 пленарного засідання Ізюмської міської ради 8 скликання від 01.12.2020 проведено голосування з питань затвердження заступника Ізюмської міської ради.
Відповідно до Протоколу результатів поіменного голосування з питань «Про затвердження на посаді заступника Ізюмського міського голови» № 11 від 01.12.2020 у голосуванні із загальної кількості депутатів, яка складає 34, приймали участь 19 депутатів, один з яких міський голова та 18 проголосували «за», а один «не голосував».
Крім того, ОСОБА_4 , не приймав участі у голосуванні, що закріплено вищевказаним Протоколом, та при цьому, в порядку ст. 59 Закону України «Про місцеве самоврядування», повідомивши про конфлікт інтересів при розгляді Ізюмською міською радою на пленарному засіданні у грудні 2020 року проекту рішення «Про затвердження на посаді заступника Ізюмського міського голови», зареєстрованим 01.12.2020 № 7160.
Крім того, Законом України «Про запобігання корупції», а саме ст. 27 передбачено, що особи, зазначені у пункті 1 частини першої статті 3 цього Закону, не можуть мати у прямому підпорядкуванні близьких їм осіб або бути прямо підпорядкованими у зв'язку з виконанням повноважень близьким їм особам.
У статті 1 Закону докладно визначено зміст понять «пряме підпорядкування» та «близькі особи».
Пряме підпорядкування - відносини прямої організаційної або правової залежності підлеглої особи від її керівника, в тому числі через вирішення (участь у вирішенні) питань прийняття на роботу, звільнення з роботи, застосування заохочень, дисциплінарних стягнень, надання вказівок, доручень тощо, контролю за їх виконанням.
Близькі особи - особи, які спільно проживають, пов'язані спільним побутом і мають взаємні права та обов'язки із суб'єктом, зазначеним у частині першій статті 3 цього Закону (крім осіб, взаємні права та обов'язки яких із суб'єктом не мають характеру сімейних), у тому числі особи, які спільно проживають, але не перебувають у шлюбі, а також - незалежно від зазначених умов - чоловік, дружина, батько, мати, вітчим, мачуха, син, дочка, пасинок, падчерка, рідний брат, рідна сестра, дід, баба, прадід, прабаба, внук, внучка, правнук, правнучка, зять, невістка, тесть, теща, свекор, свекруха, усиновлювач чи усиновлений, опікун чи піклувальник, особа, яка перебуває під опікою або піклуванням згаданого суб'єкта.
Враховуючи викладене, посилання позивача щодо конфлікту інтересів між Ізюмським міським головою та його заступником безпідставні. ОСОБА_4 та голова Ізюмської міської ради не є родичами та не є членами сім'ї.
Згідно з ч. 1 та 2 ст.77 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
Відповідачем доведено, що у спірних правовідносинах він діяв правомірно, у межах та у спосіб, передбачений чинним законодавством.
Отже, розглянувши подані сторонами документи і матеріали, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до висновку про те, що позовні вимоги не підлягають задоволенню.
Керуючись ст.ст. 243-246, 250, 255, 295, 297 КАС України, суд, -
У задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , рнокпп НОМЕР_1 ) до Ізюмської міської ради (площа Центральна, буд. 1, м. Ізюм, Харківська область, 64309, код ЄДРПОУ 26201641) про визнання протиправним та скасування рішення - відмовити.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення може бути оскаржено протягом тридцяти днів з дня його складання у повному обсязі шляхом подачі апеляційної скарги безпосередньо до Другого апеляційного адміністративного суду або в порядку, передбаченому п. 15.5 Розділу VII КАС України, а саме: до Другого апеляційного адміністративного суду через Харківський окружний адміністративний суд.
Повний текст рішення складено 27 липня 2021 року.
Суддя Заічко О.В.