Постанова від 23.07.2021 по справі 350/1128/21

Справа № 350/1128/21

Провадження № 3/350/384/2021

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

23 липня 2021 року селище Рожнятів

Суддя Рожнятівського районного суду Івано-Франківської області Максимів І.В., розглянувши адміністративні матеріали, які надійшли від Відділення поліції № 2 селища Рожнятів Калуського РВП ГУ НП в Івано-Франківській області, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителя АДРЕСА_1 , непрацюючого, за ч. 1 ст. 130 КУпАП,

ВСТАНОВИВ:

28 червня 2021 року о 10 год. 05 хв., в с. Вільхівка, по вул. Шевченка, ОСОБА_1 керував автомобілем ВАЗ-21102, реєстраційний номер НОМЕР_1 , з явними ознаками алкогольного сп'яніння (запах алкоголю з порожнини рота, порушення координації рухів). Від проходження огляду на стан алкогольного сп'яніння у встановленому законом порядку відмовився, чим порушив вимоги п. 2.5 Правил дорожнього руху.

ОСОБА_1 у судове засідання не з'явився належним чином був повідомлений про час і місце розгляду справи.

У судовому засіданні представник ОСОБА_1 - адвокат Ясінець В.П. винуватість ОСОБА_1 у вчиненні зазначеного у протоколі правопорушення заперечив з тих підстав, що протокол про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 оформлений з порушеннями приписів «Інструкції з оформлення поліцейськими матеріалів про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані не в автоматичному режимі», затвердженої Наказом МВС України № 1395 від 07.11.2015, яка зазначає, що в разі відмови водія транспортного засобу від проведення огляду в закладі охорони здоров'я поліцейський в присутності двох свідків складає протокол про адміністративне правопорушення, у якому зазначає ознаки сп'яніння і дії водія щодо ухилення від огляду. Крім того другий примірник протоколу про адміністративне правопорушення не було вручено ОСОБА_1 , що суперечить вимогам ст. 254 КУпАП і є істотним порушенням його права на захист. Зазначив, що ОСОБА_1 не відмовлявся від проходження огляду на місці зупинки транспортного засобу, а висловив свою недовіру приладу, який було запропоновано продути на місці, оскільки сумнівався в його справності, так як працівником поліції не було пред'явлено документи про сертифікацію та повірку даного приладу. Просив провадження у справі про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 130 КУпАП закрити за відсутності в діях останнього складу адміністративного правопорушення.

Проаналізувавши матеріали справи, заслухавши пояснення представника ОСОБА_1 - Ясінця В.П. вважаю, що винуватість ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП, доведена у судовому засіданні повністю наступними доказами:

- даними протоколу про адміністративне правопорушення серії ДПР 18 № 460067 від 28 червня 2021 року, з якого вбачається, що 28 червня 2021 року о 10 год. 05 хв., в с. Вільхівка, по вул. Шевченка, ОСОБА_1 керував автомобілем ВАЗ-21102, реєстраційний номер НОМЕР_1 , з явними ознаками алкогольного сп'яніння (запах алкоголю з пожнини рота, порушення координації рухів). Від проходження огляду на стан алкогольного сп'яніння у встановленому законом порядку відмовився, чим порушив вимоги п. 2.5 Правил дорожнього руху. При цьому ОСОБА_1 відмовився від надання будь-яких пояснень по суті пред'явленого йому правопорушення;

-копією постанови по справі про адміністративне правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксоване не в автоматичному режимі серії ЕАН № 4412325 від 28.06.2021, згідно

якої на ОСОБА_1 накладено адміністративне стягнення за ч. 6 ст. 121 КУпАП у виді штрафу у розмірі 850 гривень;

-актом огляду на стан алкогольного сп'яніння з використанням спеціальних технічних засобів, з якого вбачається, що ОСОБА_1 пропонувалось пройти огляд на стан сп'яніння у зв'язку з виявленими ознаками, а саме: різка зміна шкірного покриву обличчя, запах алкоголю з порожнини рота, виражене тремтіння пальців рук. З акту огляду вбачається, що ОСОБА_1 відмовився (ухилився) від проведення огляду на стан сп'яніння;

-направленням на огляд водія транспортного засобу з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, складеного 28.06.2021 року о 10 год. 25 хв., у зв'язку з виявленими поліцейським ознаками алкогольного сп'яніння (різка зміна шкірного покриву обличчя, запах алкоголю з порожнини рота, виражене тремтіння пальців рук), відповідно до якого ОСОБА_1 від проведення огляду в КНП Рожнятівська багатопрофільна лікарня, відмовився (ухилився);

-доданим до протоколу відеозаписом правопорушення, що міститься на двох DVD-R дисках, з якого вбачається, що автомобіль ВАЗ-21102 керуванням ОСОБА_1 був зупинений поліцейськими у зв'язку з відсутністю заднього номерного знака. Під час розмови з поліцейськими ОСОБА_1 було роз'яснено причину зупинки транспортного засобу, роз'яснено його права. Після чого ОСОБА_1 , у зв'язку з виявленими у нього ознаками сп'яніння, поліцейським було запропоновано пройти у встановленому порядку огляд на стан сп'яніння на місці зупинки, пред'явлено документи про сертифікацію та повірку технічного приладу Alcotest 6810, від якого ОСОБА_1 відмовився пояснивши, що він не довіряє технічному приладу Драгер, однак виявив бажання пройти такий огляд у медичному закладі. У зв'язку з чим ОСОБА_1 було відсторонено від керування тнаспортним засобом та доставлено на територію КНП «Рожнятівська багатопрофільна лікарня» де останній відмовився (своїми діями ухилявся) від проходження огляду на стан алкогольного сп'яніння, у зв'язку з чим поліцейським було складено протокол про адміністративне правопорушення за ч. 1 ст. 130 КУпАП.

Доводи представника ОСОБА_1 - адвоката Ясінця В.П. щодо відсутності двох свідків на місці проведення огляду на стан алкогольного сп'яніння чи відмови від такого огляду, є безпідставними, з огляду на вимоги ч. 2 ст. 266 КУпАП, відповідно до яких під час проведення огляду осіб поліцейський застосовує технічні засоби відеозапису, а в разі неможливості застосування таких засобів огляд проводиться у присутності двох свідків.

Матеріали відеозапису обов'язково долучаються до протоколу про адміністративне правопорушення.

Вказаних вимог Закону, працівниками поліції, було дотримано у повному обсязі, оскільки було застосовані технічні засоби відеозапису та матеріали відеозапису були долучені до протоколу про адміністративне правопорушення.

Відповідно до п. 2.5 Правил дорожнього руху, водій повинен на вимогу поліцейського пройти в установленому порядку медичний огляд з метою встановлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.

Частина 1 ст. 130 КУпАП встановлює відповідальність особи, яка керує транспортним засобом, за відмову від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння.

При цьому, згідно диспозиції даної частини статті, для настання адміністративної відповідальності, не має значення причина відмови особи, яка керує транспортним засобом від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного сп'яніння, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції за виключенням обставин, які передбачені ст. 17 КУпАП.

З огляду на досліджені докази, приходжу до висновку, що в діях ОСОБА_1 наявний склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП, оскільки ОСОБА_1 відмовився від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.

З урахуванням обставин справи, характеру правопорушення вважаю, що на правопорушника ОСОБА_1 слід накласти адміністративне стягнення, передбачене ч. 1 ст. 130 КУпАП у виді штрафу з позбавленням права керування транспортними засобами на строк один рік.

Керуючись ст.ст. 279, 283, 284 КУпАП, суддя

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 визнати винуватим у вчиненні правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП, та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 17000 грн. (сімнадцять тисяч гривень) з позбавленням права керування транспортними засобами на строк один рік.

Штраф сплатити на рахунок: UA148999980313070149000009001; отримувач коштів: ГУК в Iвано-Франківській області 21081300; код отримувача: ЄДРПОУ 37951998; банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); код класифікації доходів бюджету - 21081300.

Стягнути з ОСОБА_1 в дохід держави судовий збір у розмірі 454 (чотириста п'ятдесят чотири) гривні 00 копійок.

Судовий збір сплатити на рахунок: отримувач коштів: Державна судова адміністрація України «Судовий збір»/22030101 Код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37993783 Банк отримувача Казначейство України (ЕАП) Рахунок отримувача - UA908999980313111256000026001 Код класифікації доходів бюджету - 22030101.

На постанову може бути подано апеляційну скаргу до Івано-Франківського апеляційного суду протягом десяти днів з дня винесення постанови через Рожнятівський районний суд.

Суддя І.В. Максимів

Попередній документ
98561088
Наступний документ
98561090
Інформація про рішення:
№ рішення: 98561089
№ справи: 350/1128/21
Дата рішення: 23.07.2021
Дата публікації: 28.07.2021
Форма документу: Постанова
Форма судочинства: Адмінправопорушення
Суд: Рожнятівський районний суд Івано-Франківської області
Категорія справи: Справи про адмінправопорушення (з 01.01.2019); Адміністративні правопорушення на транспорті, в галузі шляхового господарства і зв’язку; Керування транспортними засобами або суднами особами, які перебувають у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Направлено до апеляційного суду (03.08.2021)
Дата надходження: 05.07.2021
Предмет позову: Керування ТЗ в стані алкогольного сп"яніння
Розклад засідань:
19.07.2021 08:30 Рожнятівський районний суд Івано-Франківської області
23.07.2021 09:20 Рожнятівський районний суд Івано-Франківської області
19.08.2021 08:30 Івано-Франківський апеляційний суд
27.08.2021 09:00 Івано-Франківський апеляційний суд