Ухвала від 26.07.2021 по справі 924/1/21

ПІВНІЧНО-ЗАХІДНИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

33001 , м. Рівне, вул. Яворницького, 59

УХВАЛА

про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції

"26" липня 2021 р. Справа № 924/1/21

Північно-західний апеляційний господарський суд у складі колегії:

Головуючого судді Миханюк М.В.

судді Коломис В.В.

судді Дужич С.П.

розглянувши заяву акціонерного товариства «Національна акціонерна компанія «Нафтогаз України» про участь в судовому засіданні в режимі відеоконференції у справі № 924/1/21

за апеляційною скаргою акціонерного товариства "Національна акціонерна компанія "Нафтогаз України" на рішення господарського суду Хмельницької області, ухваленого 08.04.21р. суддею Смаровозом М.В. о 17:51 у м.Хмельницькому, повний текст складено 22.04.21р. у справі №924/1/21

за позовом акціонерного товариства "Національна акціонерна компанія "Нафтогаз України"

до комунального підприємства "Славутське житлово-комунальне об'єднання"

про стягнення 656664 грн основного боргу, 139912,65 грн пені, 35127,42 грн 3% річних, 30678,73 грн інфляційних втрат, 1104,34 грн збитків

ВСТАНОВИВ:

Рішенням господарського суду Хмельницької області від 08.04.2021 позов акціонерного товариства "Національна акціонерна компанія "Нафтогаз України" до комунального підприємства "Славутське житлово-комунальне об'єднання" про стягнення 656664 грн основного боргу, 139912,65 грн пені, 35127,42 грн 3% річних, 30678,73 грн інфляційних втрат, 1104,34 грн збитків задоволено частково.

Стягнуто з комунального підприємства "Славутське житлово-комунальне об'єднання" на користь акціонерного товариства "Національна акціонерна компанія "Нафтогаз України" 656664 грн. основного боргу, 69956,33 грн. пені, 35127,42 грн. 3% річних, 30678,73 грн. інфляційних втрат, 1104,34 грн. збитків, 12952,31 грн. відшкодування судового збору.

У решті позову відмовлено.

Не погодившись із винесеним рішенням АТ "Національна акціонерна компанія "Нафтогаз України" звернулася із апеляційною скаргою, в якій просить рішення Господарського суду Хмельницької області від 08.04.2021 у справі №924/1/21 в частині відмови в задоволенні позовних вимог щодо стягнення неустойки у сумі 69 956,32 грн скасувати. Прийняти в цій частині нове рішення, яким позовні вимоги Акціонерного товариства «Національна акціонерна компанія «Нафтогаз України» щодо стягнення неустойки у сумі 69 956,32 грн задовольнити.

Ухвалою суду від 04.06.2021 відкрито апеляційне провадження за апеляційною скаргою акціонерного товариства "Національна акціонерна компанія "Нафтогаз України" на рішення Господарського суду Хмельницької області від 08.04.21 у справі №924/1/21. Розгляд апеляційної скарги призначено на "27" липня 2021 р. об 10:30 год. у приміщенні Північно-західного апеляційного господарського суду за адресою: 33001 м. Рівне вул. Яворницького, 59 у залі судових засідань № 4.

На електронну адресу суду 22.07.2021 від представника акціонерного товариства "Національна акціонерна компанія "Нафтогаз України" - Безпалюка О.Л. надійшла заява про участь в судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду.

Розглянувши подану заяву колегія суддів прийшла до висновку про її задоволення, з огляду на таке.

Відповідно до ч.1 ст. 197 ГПК України, учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов'язковою.

Відповідно до ч.4 ст. 197 ГПК України, під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), учасники справи можуть брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів. Підтвердження особи учасника справи здійснюється із застосуванням електронного підпису, а якщо особа не має такого підпису, то у порядку, визначеному Законом України "Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус" або Державною судовою адміністрацією України.

Ризики технічної неможливості участі у відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв'язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву (ч.5 ст.197 ГПК України).

Наказом Державної судової адміністрації України від 23 квітня 2020 року №196 "Про внесення змін до Порядку роботи з технічними засобами відеоконференцзв'язку під час судового засідання в адміністративному, цивільному та господарському процесах за участі сторін поза межами приміщення суду", викладено у новій редакції Порядок роботи з технічними засобами відеоконференцзв'язку під час судового засідання в адміністративному, цивільному та господарському процесах за участі сторін поза межами приміщення суду.

Відповідно до пункту 2 розділу ІІ Порядку система відеоконференцзв'язку (далі - Система) - комплекс технічних засобів та програмного забезпечення (за посиланням на офіційному веб-порталі судової влади України vkz.court.gov.ua) або інші доступні суду та учасниками судового процесу засоби, що забезпечують проведення судових засідань в режимі відеоконференцзв'язку та відповідають вимогам законодавства.

Згідно пункту 1 розділу ІІІ цього Порядку для участі в судовому засіданні в режимі відеоконференції учасник справи повинен попередньо зареєструватись з використанням власного електронного підпису в Системі та перевірити наявні у нього власні технічні засоби на відповідність технічним вимогам, визначеним для роботи з обраною для проведення відеоконференції Системою. У разі, якщо учасник не має електронного підпису (або Система не дозволяє реєстрацію з використанням електронного підпису), то він повинен попередньо зареєструватись в Системі з використанням логіну та паролю чи за допомогою інших передбачених обраною Системою засобів реєстрації. При цьому, в своїй заяві про участь у судовому засіданні, поданій відповідно до пункту 3 цього розділу, учасник справи повинен вказати про наявність або відсутність у нього електронного підпису.

За наведених обставин, враховуючи наявність технічної можливості проведення судового засідання в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду із використанням власних технічних засобів заявника, суд дійшов висновку про можливість задоволення заяви представника акціонерного товариства "Національна акціонерна компанія "Нафтогаз України" - Безпалюка О.Л. та проведення судового засідання в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за допомогою програмного забезпечення "EasyCon".

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 197, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд, -

УХВАЛИВ:

1.Заяву акціонерного товариства "Національна акціонерна компанія "Нафтогаз України» про участь в судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду у справі № 924/1/21 - задовольнити.

2. Відеоконференція буде проведена за допомогою додатку "EasyCon", який може бути встановлений за веб-посиланням https://vkz.court.gov.ua/.

3.Попередити представника акціонерного товариства "Національна акціонерна компанія "Нафтогаз України" - Безпалюка О.Л., що відповідно до Порядку роботи з технічними засобами відеоконференцзв'язку під час судового засідання за участі сторін поза межами приміщення суду, він зобов'язаний зайти та авторизуватися в Системі "EasyCon" за 10 хвилин до початку судового засідання.

4.Попередити представника акціонерного товариства "Національна акціонерна компанія "Нафтогаз України" - Безпалюка О.Л., про необхідність забезпечення участі у конференції з приміщення, яке б виключало наявність сторонніх звуків (шуму) та в охайному вигляді.

5.Копію ухвали направити акціонерному товариству "Національна акціонерна компанія "Нафтогаз України" та його представнику.

6.Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддями та не підлягає оскарженню.

Головуючий суддя Миханюк М.В.

Суддя Коломис В.В.

Суддя Дужич С.П.

Попередній документ
98558087
Наступний документ
98558089
Інформація про рішення:
№ рішення: 98558088
№ справи: 924/1/21
Дата рішення: 26.07.2021
Дата публікації: 28.07.2021
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Господарське
Суд: Північно-західний апеляційний господарський суд
Категорія справи: Господарські справи (з 01.01.2019); Справи позовного провадження; Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів; Невиконання або неналежне виконання зобов’язань; купівлі-продажу; поставки товарів, робіт, послуг
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Розглянуто (24.02.2023)
Дата надходження: 20.02.2023
Предмет позову: скарга на дії державного виконавця
Розклад засідань:
10.02.2021 10:20 Господарський суд Хмельницької області
09.03.2021 12:30 Господарський суд Хмельницької області
06.04.2021 11:40 Господарський суд Хмельницької області
06.04.2021 12:30 Господарський суд Хмельницької області
08.04.2021 17:00 Господарський суд Хмельницької області
27.07.2021 10:30 Північно-західний апеляційний господарський суд
21.03.2023 09:40 Господарський суд Хмельницької області
Учасники справи:
головуючий суддя:
ВОЛКОВИЦЬКА Н О
МИХАНЮК М В
суддя-доповідач:
ВОЛКОВИЦЬКА Н О
МИХАНЮК М В
СМАРОВОЗ М В
СМАРОВОЗ М В
відповідач (боржник):
Комунальне підприємство "Славутське житлово комунальне об'єднання"
Комунальне підприємство "Славутське житлово-комунальне об'єднання"
Комунальне підприємство "Славутське житлово-комунальне об'єднання" м. Славута
заявник:
Акціонерне товариство "Національна акціонерна компанія "Нафтогаз України"
заявник апеляційної інстанції:
Акціонерне товариство "Національна акціонерна компанія "Нафтогаз України"
заявник касаційної інстанції:
Акціонерне товариство "Національна акціонерна компанія "Нафтогаз України"
орган або особа, яка подала апеляційну скаргу:
Акціонерне товариство "Національна акціонерна компанія "Нафтогаз України"
позивач (заявник):
Акціонерне товариство "Національна акціонерна компанія "Нафтогаз України"
Акціонерне товариство "Національна акціонерна компанія "Нафтогаз України" м.Київ
суддя-учасник колегії:
ДУЖИЧ С П
КОЛОМИС В В
МОГИЛ С К
СЛУЧ О В