Справа № 686/17566/21
Провадження № 3/686/6003/21
23 липня 2021 року м. Хмельницький
Суддя Хмельницького міськрайонного суду Слободян В.С., вивчивши матеріали справи про адміністративне правопорушення відносно
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_1
за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП,
15.07.2021 начальником 1-го сектору управління стратегічних розслідувань в Хмельницькій області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України старшим лейтенантом поліції Земком О.В. складено протокол про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, згідно якого останній обвинувачується в тому що, він являючись, відповідно до пп.«б» п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції», примітки до ст.172-6 КУпАП, суб'єктом відповідальності, на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», в порушення вимог ч.2 ст.45 вказаного Закону, пп.2 п.5 розділу II Порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затвердженого Рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції №3 від 10.06.2016 року (у редакції наказу НАЗК від 12.12.2019 № 168/19, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 27.12.2019 № 1300/34271), без поважних причин, після закінчення повноважень 26.11.2020 депутата Хмельницької міської ради, несвоєчасно, без поважних причин подав на офіційний веб-сайт Національного агентства з питань запобігання корупції, декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період не охоплений раніше поданими деклараціями, а саме подав вказану декларацію тільки 15.02.2021 року, по строку подання 24.12.2021.
Вивчивши матеріали справи приходжу до висновку про необхідність направлення справи на доопрацювання з наступних підстав.
Так, відповідно до ч. 2 ст. 254 КУпАП протокол про адміністративне правопорушення, у разі його оформлення, складається не пізніше двадцяти чотирьох годин з моменту виявлення особи, яка вчинила правопорушення, у двох примірниках, один із яких під розписку вручається особі, яка притягається до адміністративної відповідальності.
Згідно ч. 2 ст. 256 КУпАП протокол підписується особою, яка його склала, і особою, яка притягається до адміністративної відповідальності. Частинами 3, 4 ст. 256 КУпАП визначено, що у разі відмови особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, від підписання протоколу, в ньому робиться запис про це. Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, має право подати пояснення і зауваження щодо змісту протоколу, які додаються до протоколу, а також викласти мотиви свого відмовлення від його підписання. При складені протоколу особі, яка притягається до адміністративної відповідальності, роз'яснюються його права і обов'язки, передбачені ст. 268 КУпАП, про що робиться відмітка у протоколі.
Разом з тим, у протоколі про адміністративне правопорушення складеному за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП зазначено, що особа, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 відмовився від підписання протоколу про адміністративне правопорушення та від підпису у графі про ознайомлення з правами.
На підтвердження такої відмови до матеріалів справи про адміністративне правопорушення долучено лист адресований ОСОБА_1 , без зазначення місця його проживання, інших засобів зв'язку, про те що 13.07.2021 на 9 год. він запрошується до управління стратегічних розслідувань в Хмельницькій області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України для ознайомлення із протоколом про адміністративне правопорушення та скріншот переписки із мессенджера «Viber». Із вказаних матеріалів не можливо зробити висновок, що ОСОБА_1 відмовився підписувати протокол про адміністративне правопорушення, адже будь-яких належних доказів того, що він отримав запрошення про ознайомлення з протоколом про адміністративне правопорушення до матеріалів справи не додано. Не додано і належного підтвердження того, що протокол про адміністративне правопорушення вручений ОСОБА_1 .
Більше того, згідно рапорту, адресованого т.в.о. начальника УСР в Хмельницькій області ДСР НП України майору поліції Романюку С. від 15.07.2021, начальник 1-го сектору УСР в Хмельницькій області ДСР НП України старший лейтенант Земко О. В. просить дозволу на складання адміністративного протоколу про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП 15.07.2021, цією ж датою і складений вказаний протокол про адміністративне правопорушення. З огляду на вказане, не зрозуміло яким чином ОСОБА_1 запрошений на ознайомлення із протоколом про адміністративне правопорушення на 13.07.2021, відмовився від підписання протоколу від 15.07.2021.
В якості доказів в справі про адміністративне правопорушення долучено ніким не підписані : протокол першої сесії (перше пленарне засідання) Хмельницької міської ради від 26.11.2015 та протокол першої сесії (перше пленарне засідання) Хмельницької міської ради від 26.11.2020. Вказані протоколи (можливо їх копії) належним чином не засвідченні, відсутня інформація звідки вони отриманні (витребувані).
Не засвідчені належним чином і наявна в матеріалах справи копія декларації, яку, як стверджує особа, що склала протокол, ОСОБА_1 , несвоєчасно, без поважних причин подав на офіційний веб-сайт Національного агентства з питань запобігання корупції, та витяг з державного реєстру декларацій. Відсутні відомості коли, ким та за яких обставин дані документи отримані.
Крім того, у протоколі про адміністративне правопорушення вказано, що ОСОБА_1 був зобов'язаний подати декларацію особи, яка припиняє діяльність пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування за період неохоплений раніше поданими деклараціями (з 01.01. 2020 по 26.11.2020) не пізніше 24.12.2021 включно та, в порушення вимог закону, подав її лише 15.02.2021. Вказаний у протоколі граничний строк подання декларації 24.12.2021 фактично ще не наступив.
Без виправлення цих недоліків здійснити розгляд адміністративної справи неможливо тому справу слід повернути до Управління стратегічних розслідувань в Хмельницькій області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України для доопрацювання.
Керуючись ст. 254, 256, 278 КУпАП України -
Адміністративну справу відносно ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП повернути до Управління стратегічних розслідувань в Хмельницькій області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України.
Постанова може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником до Хмельницького апеляційного суду через Хмельницький міськрайонний суд протягом 10 днів дня її винесення.
Суддя